PDA

View Full Version : Препоръчайте ми книга



tweetyy2
09-21-2010, 17:09
Здравейтее, :) ами значи ако може някои да ми препоръча книга но да не е за вампири :? . Проверих в книжарниците но всичко е пълно с книги за вампири и т.н а ако трябва да бъда честна мене лично ми писна с тези вампири. Благодаря ви предварително :-)

ArrowsOfDeath
09-22-2010, 11:26
Много общо зададено така. "Идиот" на Достоевски прочети.

seagirl89
09-24-2010, 14:25
Гордост и Предразсъдаци на Джейн Остин . Брулени Хълмове на Емили Бронте :wink:

mimsssssss
10-01-2010, 17:29
Какъв жанр да е?
Град от кости
Хари Потър
Властелина
на Тери Пратчет...

qsiii
10-04-2010, 17:06
Незабравима разходка на Никълъс Спаркс :smt007

AnNnG
10-10-2010, 10:51
Ще ти препоръчам няколко невероятни книги, на мен лично МНОГО ми харесаха мисля, че и на теб биха ти харесали. Жанрът е фантастика:

1. Изумителният Морис и неговите образовани гризачи (Тери Пратчет)
2. Проклятието на скъпоценните камъни (Флавия Бюжор) < наистина уникална книга!
3. Вълшебна луна (Волфган и Хайке Холбайн)
4. Книгите от трилогията "Наследството" от Кристофър Паолини - "Ерагон", "Елдест: Първородният", "Брисингр"

Прочети ги няма да съжаляваш ;-) Надявам се да ти харесат :-)

raduna
10-14-2010, 18:53
Препоръчам поредицата "Вещерът" на Анджей Сапковски. Има я в книжарниците и е едно от най-добрите фентъзита, които съм чела! :) (ако харесваш фентъзи, де...)

MochaOnMyLips
10-15-2010, 07:22
:smt007 Преди два дена прочетох последната преведена! :smt007

raduna
10-18-2010, 11:32
На "Вещерът" ли? Аз чакам последната 7-ма да издадат най-после...Никъде няма информация за кога е планувана.

SmilezZz
10-21-2010, 06:59
Трилогията "В Градината" на Нора Робъртс..
"Гордост и предразсъдъци" - Джейн Остин
"Заливът на тайните" - Нора Робъртс
"Лятото на дързостта" - Барбара Делински..

narkoza
10-24-2010, 16:03
Пробвай По Пътя на Керуак, велика е, влюбена съм в нея!

ValLoveYa
11-14-2010, 09:21
Коралайн :smt007
Оскар Уайлд разкази том 1 - и по-точно Портретът на Дориан Грей и Кентървилският призрак
То на Стивън Кинг
Приключенията на Лукчо-детска е но е хубава

avitoholbg
11-14-2010, 10:02
Препоръчвам ти "Тяхната борба- или как евреите завладяха света" . Книгата е на д-р. Емил Антонов. Много е интересна :)

DirtySouth
11-26-2010, 22:57
xxx.

avitoholbg
12-02-2010, 16:37
DirtySouth: Много си ми забавен чесно :) . Просто тази книга чета в момента и я предложих на човека. Книгата си е интересна. Прочетох самата книга за да добия някаква представа за самият й автор. Няма нищо лошо в това да четеш по разнообразна литература. Все пак книгите се четат за ограмотяване. В коментара си да съм написъл "Убий евреина бъди патриот" - нищо подобно. Така, че не си прави разни догатки за мен.
Незнам ако бях предложил някоя книга за марксизма веднага щеше да ме изкараш червен комуняга.

Pospalanka
12-06-2010, 19:23
Ако искаш нещо по тийн - Штт това е тайна ; Сладки малки лъжкини;Хари Потър ;

Завладяващо -Книгите на Нора Робъртс и Никълъс Спаркс ; :)

cunt
12-07-2010, 21:08
Quo Vadis

modjodjodjo
12-14-2010, 01:16
Цар Плъх 8)

SmilezZz
12-20-2010, 07:07
Поредицата "Шшшт...Това е тайна"
Поредицата "Малки сладки лъжкини"
Стивън Кинг - То
Стивън Кинг - Гробище за домашни любимци

Colouring
12-24-2010, 20:38
За мен 'Това е тайна' са доста детински,не съм сигурна,че ще ти харесат.Чела съм ги всички от поредицата,но беше преди години,когато такива неща все още ми бяха интересен.
Аз ти препоръчвам Стивън Кинг като автор,ако си падаш по жанра,в който пише.Чела съм 'Живата факла' и 'То' и ми бяха доста интересни.
Друг автор-Никълъс Спаркс.Всички книги са му хубави.
Но най-вече ти препоръчвам "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин.Няма да останеш разочарована.

TheBee
04-09-2011, 16:03
Стара е темата,но все пак: Пърси Джаксън и боговете на Олимп.5 книги са.Ако ти е интересна гръцката митология 8-) Пресъздадена е в модерния свят и на мен лично ми бяха много интересни книгите :)

Pa3yMeH
04-11-2011, 08:00
Цар Плъх ^_^

LiRRRa
04-21-2011, 11:33
"Тъмните му материи" на Филип Пулман - трилогия е
И всички книги на Паулу Колею. Чудесни са!

Daisy11
04-23-2011, 16:49
Кръстникът,Сицилиянецет на Марио Пузо
Граф Монте Кристо и всички книги на Агата Кристи

PinkGirl195
05-01-2011, 08:10
"Нека ти разкажа" Хорхе Букай :)

JungleJaguar
05-12-2011, 14:40
Човекоядците От Кумаон
В Джунглите На Индия

Уникална книга по истински случай.Пренася те направо в един друг непознат свят.Проблема е,че местните индииски племена живеят в села високо в планините и когато някой умре традициите са да се изгори и да се хвърли пепелта му в река Ганг,но високо в планините се извършва друг ритуал-в устата на мъртвият се слага горящ въглен и трупа се хвърля в пропастта.Тигрите и леопардите,които намират труповете бързо добиват вкус към човешкото месо и оттам идват проблемите.

Иначе книгата е световен бестселър,все още е на първо място в този стил и е преведена на над 30 езика.Автора, Джим Корбет,израства от малък в джунглата,а вечер преди да заспи е слушал звуците й.Имитирал е и животни. Баща му умира,когато е само на 4 г.Има 11 братя и сестри и ходи на лов в джунглата,за да изхранва семейството.Преди точно 105 г се обръщат за първи път към него да убие Тигър Човекоядец.
Проблемите тогава са сериозни-Тигрите са убили над 1500 мъже,жени и деца.Само първият тигър убит от автора на книгата е убил над 436 души.Автора неведнъж е бил на крачка от смъртта,десетки пъти е бил на сантиметри от лицето на разярен тигър,живял е в болести,студ,безсъние и глад,докато е преследвал тигрите из джунглите,както и е виждал мъката в очите на близките на убитите мъже,жени и деца.Въпреки това той има огромен респект към върховните хищници на Земята-котките.Той е против изсичането на джунглите и убиването на животни за трофеи.Също спомага за създаването на Асоциацията за опазването на дивата природа в Индия.Той създава и първият природен национален парк в Индия през 1934 г.Когато избухва втората световна война той се разболява много тежко.Някъде тогава той пише тази книга.През 1947 г заминава в Кения.Там продължава да се бори за опазването на природата и големите котки.Умира през 1955 г.Тогава националният парк основан от него разширява два пъти територията си и променя в негова чест името си на Джим Корбет.

Ето малко за Тигрите Човекоядци

Хората разказват,че Тигрите,за разлика от Леопардите,убиват хората през деня.Тигъра избягвал ловко капаните и отровите и навлизал в селото.Наставала огромна паника,силни красяци,хората бягали,било пълен ужас.Пред ужасените хора Тигъра убивал наред,а друг път сграбчвал човек както е жив и го убивал далеч от селото.Ако хората са си по къщите-разбивал покривите и вратите, влизал и убивал направо в къщите,след което взимал човека в уста и изчезвал в джунглата.Местните казвали,че изяждал целият човек заедно с предметите в него,дрехите и обувките.Най-лошият вариант е Тигъра да е женски и да има малки,които трябва да ядат и също свикват с човешкото месо.

http://store.picbg.net/pubpic/28/AD/32c784cb66ea28ad.jpg

Circle
05-28-2011, 14:52
Аз също ти препоръчвам "Портретът на Дориан Грей" :)
Също и "Граф Монте Кристо"