PDA

View Full Version : Ергении пъпки



mnmlkid
09-21-2010, 20:07
Извинявам се ако има такава тема , но на кратко само искам да питам един бърз въпрос...

Значи имам горе долу бая пъпки по лицето , след като ям повече количество сладко ( шоколадове , чипс и др.) забелязвам че на следващия ден са повече някои са с бели връхчета други подкожни, ако намаля малко сладкото пак се изчистват но не напълно... ,чувал съм че до 18 годишна възраст това е нормално , сега сам на 17 и се мисля кво да правя да се мажа с нещо или да ходя на дерматолог вие какво ще ме посъветвате #-o #-o #-o

OneGuy
09-21-2010, 20:47
Аз въпреки че имам малко пъпки и съм на 16 ... появи ли ми се пъпка се стиска и унищожава ...веднага ... казват ама те тези не се стискали ... ама нз си какво ... ако слушам цял живот думите на бабите ... тцтц :-o

mnmlkid
09-22-2010, 07:32
Амии не са стискат щот имам от 7 ми клас тоя проблем и ся лицето ми е леко на дупки където съм ги стискал ;)

TykaSePisheNick
09-22-2010, 10:20
Точно.Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

mlakniwe2
09-22-2010, 10:27
дерматолога най-добре знае кво да ти предпише, щото зависи и ква ти е кожата и от много неща, затова недей купува нищо против пъпки, а иди на лекар-аз отидох и ми предписаха едно кремче-малко скъпичко, обаче всичко ми мина, но забрайх как се казва, защото тези пъпки може да са резултат от някъкво заболяване на кожата-например себорея
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F

Abbey
09-22-2010, 13:20
Пробвай ЗИНЕРИТ
http://apteka.framar.bg/08001148/%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%BB-30-%D0%BC%D0%BB

OneGuy
09-22-2010, 15:20
Точно.Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Не искам да споря ... до сега винаги съм си ги стискал лицето ми е почти идеално чисто ... а нямам кратери по лицето от разширени пори ... възможно ли е да съм нямал до сега пуберски пъпки ?

TykaSePisheNick
09-22-2010, 17:25
Точно.Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Не искам да споря ... до сега винаги съм си ги стискал лицето ми е почти идеално чисто ... а нямам кратери по лицето от разширени пори ... възможно ли е да съм нямал до сега пуберски пъпки ?
Като поотрастнеш ще си проличи.

Greennight
09-22-2010, 18:20
Брат ше ги стискаш,щото съм чувал,че можело да се умре иначе :shock:

mnmlkid
09-22-2010, 19:21
еми освен да ходя на дерматолог друго не виждам мерси за отговрите :P :P

Force_bladeR
09-22-2010, 22:25
Брат ше ги стискаш,щото съм чувал,че можело да се умре иначе :shock:

:lol:

radeberger
09-23-2010, 03:36
Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Да, а иначе стоят запушени, което е по- добре, нали?

Иначе и аз съм го забелязал това, че след като ям чипс кожата почва да ми се омазнява повече => излиза ми акне. За това вече не ям такива работи.

gia_sena_mono
09-23-2010, 07:36
На мен Акне аут ми помогна-от както се помня все пъпки ме тормозят.и какво ли не съм ползавала,та даже и спирт ( закоето сега съжалявам - страх ме е да не ми се отрази след време) :x :(
Сега пак се появяват,но ги няма тези големи и гнойни. По-добре съм!

TykaSePisheNick
09-23-2010, 08:03
Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Да, а иначе стоят запушени, което е по- добре, нали?

Иначе и аз съм го забелязал това, че след като ям чипс кожата почва да ми се омазнява повече => излиза ми акне. За това вече не ям такива работи.
А ти пробвал ли си какво ще стане, ако не я стиснеш?Един ден си стой с гноен връх и на другия почти се е излющило, а на третия пада като коричка направо.

ПП:И аз преди най-редовно се стисках.Тука 1-2 дена от инат реших да видя кво ще стане, ако изобщо не ги барам..Е, намалиха значително.Най-вероятно докато съм ги стискал съм ги разнасял допълнително..

OneGuy
09-23-2010, 11:29
Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Да, а иначе стоят запушени, което е по- добре, нали?

Иначе и аз съм го забелязал това, че след като ям чипс кожата почва да ми се омазнява повече => излиза ми акне. За това вече не ям такива работи.
А ти пробвал ли си какво ще стане, ако не я стиснеш?Един ден си стой с гноен връх и на другия почти се е излющило, а на третия пада като коричка направо.

ПП:И аз преди най-редовно се стисках.Тука 1-2 дена от инат реших да видя кво ще стане, ако изобщо не ги барам..Е, намалиха значително.Най-вероятно докато съм ги стискал съм ги разнасял допълнително..

Колко трябва да порасна ... на 16 съм ... повече на височина няма да ръста, на килограми може,... кога тряя си проличи ... стига сте плашили момчето ... стойте си вие пъпчиви ...

mnmlkid
09-23-2010, 12:07
Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Да, а иначе стоят запушени, което е по- добре, нали?

Иначе и аз съм го забелязал това, че след като ям чипс кожата почва да ми се омазнява повече => излиза ми акне. За това вече не ям такива работи.
А ти пробвал ли си какво ще стане, ако не я стиснеш?Един ден си стой с гноен връх и на другия почти се е излющило, а на третия пада като коричка направо.

ПП:И аз преди най-редовно се стисках.Тука 1-2 дена от инат реших да видя кво ще стане, ако изобщо не ги барам..Е, намалиха значително.Най-вероятно докато съм ги стискал съм ги разнасял допълнително..




Ми да пробвах намаляват както ти казваш но проблема е че немога да се задържа да не ям сладко смисал такаф бонбонче , тфа онва ми са върти в устата на следващия ден гледам пак пъпки ще пробвам с дерматолог !! Мерси за отделеното време...

djuki
09-24-2010, 09:05
ами като за началото спри да ядеш боклуци и сладко . всичко което ядеш веднага си проличава по кожата . Аз от какво спрях чипсовете и разни подобни боклуци нямам почти никакви проблеми с акнето пак имам , но много по малко . Гледай да ядеш домашно сготвено , също така гледай да избягваш пърженото . Намали драстично сладкото . Пий много вода за да ти се изчиства организма и можеш да си вземеш витамини аз пия С и В комплекс . Лицето си поддържавам по няколко начина вечер го почиствам със салицилов спирт пред деня го мажа с мен за около 30 мин и когато излизам винаги слагам малко крем със защитен фактор

Sisi7u
09-24-2010, 16:16
Точно.Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Не искам да споря ... до сега винаги съм си ги стискал лицето ми е почти идеално чисто ... а нямам кратери по лицето от разширени пори ... възможно ли е да съм нямал до сега пуберски пъпки ?

бляяя, дори и да нямаш "кратери", пише, че като си ги стискаш то се разпространявало на друго място и айде пак, ако схващаш ;d
по темата: и аз имам, боря се с тях от .. и аз не знам колко време, вече забравих ...
вземи Garnier pure active scrap, да си изчистиш лицето ..
кожата ти мазна ли е ?

dirtyyy
09-24-2010, 16:20
Гугълни милиуми.

mnmlkid
09-25-2010, 12:40
Точно.Като ги стискаш порите се разширяват и си остават така.

Не искам да споря ... до сега винаги съм си ги стискал лицето ми е почти идеално чисто ... а нямам кратери по лицето от разширени пори ... възможно ли е да съм нямал до сега пуберски пъпки ?

бляяя, дори и да нямаш "кратери", пише, че като си ги стискаш то се разпространявало на друго място и айде пак, ако схващаш ;d
по темата: и аз имам, боря се с тях от .. и аз не знам колко време, вече забравих ...
вземи Garnier pure active scrap, да си изчистиш лицето ..
кожата ти мазна ли е ?


Ми не много така да се изразя :-)

PullMeCloser
09-25-2010, 20:50
Аз пък нямам пъпки. :D Само като съм в цикъл ми излизат по 1-2,но много рядко.И те са едни мънички,даже и пъпки не могат да се нарекат.Много си харесвам кожата.
Та,аз пиша,за да кажа да не ги стискате.Не само,че кожата ви става на дупки,заради разширените пори,които си остават така,а и винаги стават едни грозни червени рани,от които пък често остават белези.Пъпката за два-три дни ще се махне.
Иначе не се мажете със салицилов спирт,че адски много изсушава.Преди година може би,по време на един цикъл ми беше излязла една пъпка на носа,беше на много гадно място.Намацах си носа с това нещо и на другия ден кожата ми се белеше. :smt071 Вярно,че моята е много чувствителна,обаче спирта много я изсуши.Оправи се иначе носа за около седмица. :D
И не си пипайте лицето с мръсни ръце,нито позволявайте на някой друг да ви го пипа,ако не сте сигурни,че е чист.И позлвайте качествена козметика,не разни боклуци.

OneGuy
09-27-2010, 09:25
Добре, аз ли нещо съм сбъркан или на мен пъпки не ми излизат, или ако излезне някоя я стискам и след 1-2 часа няма помен от нея ...


Аз по скоро имам проблем с черните точки, ама само в областта на носа ...

qnkov90
09-27-2010, 12:28
Пъпките няма да си спрат, ако ще и 30 да направиш. Не се самозалъгвай, че като напшравиш 18-20, ще ти минат! Трудно ще се отървеш от тях, и да, ако не те е срам да излизаш с гнойни пъпки, не ги стискай. Но аз не бих излезнал на училище или някъде с гнойна пъпка. Веднага я унищожавам, пък нека си седи петно. Мажа един крем здраве, и здраве да е. Кратери ще ти излезнат, дори да не си ги стискал никога. Имал ли си голям проблем с акнето, то със сигурност ще ти се появи дупчица. Аз примерно имам на лицето д 2-3 дупчици, там, където не помня да съм имал пъпка от 1-2 години, тъй че. Отиваш на някой добър кожен и му казваш да не те занимава с кремове, а направо да ти дава някви антибиотаци, нещо. Просто с тия кремове няма да нацелиш скоро правилният за теб, пък някой може да ти действат обратно и така казано, по-добре нещо скъпарско, малко сложно, но ще подейства!

PullMeCloser
09-27-2010, 16:49
Добре, аз ли нещо съм сбъркан или на мен пъпки не ми излизат, или ако излезне някоя я стискам и след 1-2 часа няма помен от нея ...


Аз по скоро имам проблем с черните точки, ама само в областта на носа ...

Има на Клийн & Клиър едно много яко против черни точки.Преди година-година и половина нещо си прецаках кожата с някакво нещо(не помня какво беше-дали крем,дали некачествена козметика) и отстрани на нослето ми се бяха появили няколко мънички.Махнаха се от това.То е в едно прозрачно синьо шишенце,като водичка е.
Добре,че имам хубава кожа и не ми се налагат антибиотици и да ходя с пъпки по лицето.

OneGuy
09-27-2010, 17:12
Добре, аз ли нещо съм сбъркан или на мен пъпки не ми излизат, или ако излезне някоя я стискам и след 1-2 часа няма помен от нея ...


Аз по скоро имам проблем с черните точки, ама само в областта на носа ...

Има на Клийн & Клиър едно много яко против черни точки.Преди година-година и половина нещо си прецаках кожата с някакво нещо(не помня какво беше-дали крем,дали некачествена козметика) и отстрани на нослето ми се бяха появили няколко мънички.Махнаха се от това.То е в едно прозрачно синьо шишенце,като водичка е.
Добре,че имам хубава кожа и не ми се налагат антибиотици и да ходя с пъпки по лицето.


Мдаа.. имам такова ... ама като чели нямам навика да го използвам и само когато стане напечено тогава се сещам .... лошо за мен ...

InsertDumbNickHere
10-08-2010, 13:29
Тази тема много ми помогна :) БЛАГОДАРЯ.И аз имам проблем с пъпките ... и аз ги истисквам... и аз ям много сладко :D ..но от днес ще спра сладкото за 1 седмица да видя какво ще се получи . УСПЕХ : )

mnmlkid
10-10-2010, 17:04
Сега ползвам Зинерит лосион след 2,3 месеца ще ви пиша как ми е подействало успехии :)