PDA

View Full Version : Брекети или скоби?



lolssie
09-22-2010, 18:59
Здравейте! Нова съм тук съвсем скоро се регистрирах и се надявам да ми помогнете с колкото можете. Та проблемът ми е, че нямам хубави прави зъби, затова преди 2 години си сложих скоби. Сложих си и на горните и на долните.. по принцип само долните ми зъби са криви, но и на горните имам 1 не на мястото си. Носих ги, носих ги но файда никаква.. и се чудя ако сложа брекети на долните ми зъби и нося скобите на горните дали ще има ефект? :) Просто немога вече така.. превърна ми се в голям комплекс.. благодаря ви все пак ако ми отговорите и ако може не ме обиждайте! Всеки има недостатъци :(

liim0nka
09-23-2010, 19:52
4 години съм носила шини и не ми помогнаха, сложих брекети (вече ги свалих) и съм "повече от доволна"-е малко.. наистина си заслужава всяка стотинка, всяка болка, всеки един ден носене :) просто не се колебай. Ако имаш някакви въпроси, нещо неясно питай

fluffka1
09-23-2010, 20:10
4 години съм носила шини и не ми помогнаха, сложих брекети (вече ги свалих) и съм "повече от доволна"-е малко.. наистина си заслужава всяка стотинка, всяка болка, всеки един ден носене :) просто не се колебай. Ако имаш някакви въпроси, нещо неясно питай

съгласна! :) аз в момента съм с брекети, нося ги вечегодина и половина и скоро ще ми ги махат. Много съм доволна, зъбките ми бяха доста криви, а сега са супер, а тея шини никва работа не вършат освен това пречат на говора, докато брекетите са много по добрия вариант, дори някои казват че седят сладко, поне на мен много хора са казвали че ми отиват 8-)

lolssie
09-28-2010, 12:57
А може ли да ми кажете дали мога да нося само на долните зъбки? Иии виждат ли се много като говориш? Не че ми пука просто любопитство.. и горе долу колко ще ми струва само за долните ако може да се носи само на тях? Благодаря ви много :-)

qnkov90
09-28-2010, 15:55
Брекетите е избора, наистина. Може само на едната челюст, но никой не може да ти каже колко пари ще е. При всеки е "почти" различно, пък и зависи какви брекети слагаш. Може да ти излезнат 500,1000,1500.

yoanamp3
09-28-2010, 18:49
Брекети-определено. Забравяш ги че са там и не ти пречат да говориш. Скъпички са, наистина, но резултатите са супер. :D

BlackEyedPeas
09-30-2010, 20:20
Ми аз преди носех скоби за около 4 години и ми помогнаха. Сега вече съм с изправени зъби, самоче заради тях горния ми кучешки зъб израстна много нагоре и сега няма начин как да го преместя. Освен да ходя на зъболекар да ми го вади, но като си помисля каква болка ще е .. ;xx

lili12
10-20-2010, 14:41
аз нося шини само на горните зъби вече 3та година скоро ще ги махна зъбите ми се изправят бавно, но има ефект при теб не знам защо не са ти се изправили. на мен изобщо не ми пречат за говора

Denny94
01-29-2011, 23:14
Здравейте и от мен ... Искам само да ви споделя едно нещо , но преди това искам да се ' застраховам против лоши коментари и в защита ще кажа нещо относно брекетите ...
Така имам голям проблем , аз съм много суетна и лесно се поддавам на какво ли не .. та проблема ми е дали да си сложа брекети или да си сложа брекети след като завърша ? И другия проблем е , че се занимавам с пеене и незнам дали това ще ми пречи да имам изяви , но пък и съм страшно много притеснителна относно това ,... дали ще е по добре да съм с брекети .. много е объркано , нищо чудно да сте се объркали ако четете това , но и аз съм страшно объркана. Но поне искам да кажа за мое самоукоражение ,че не са ми чак толкова криви зъбите , но до някаква степен съм перфектционистка и поне искам до някаква степен да излеждам добре ( разбира се не само на сцена..)

Благодаря ви предварително за съветите :)

yamaha436
01-29-2011, 23:29
Моите скоби които още ги правят струват 600лв МАЙ СЕ НАБУТАХ ПРИ НАЙ СКЪПИЯТ ЛЕКАР :-x

mey_si
01-31-2011, 11:22
Ми аз преди носех скоби за около 4 години и ми помогнаха. Сега вече съм с изправени зъби, самоче заради тях горния ми кучешки зъб израстна много нагоре и сега няма начин как да го преместя. Освен да ходя на зъболекар да ми го вади, но като си помисля каква болка ще е .. ;xx
Има варянт - с апаратче ;]