PDA

View Full Version : Любов и Интернет



lolssie
09-22-2010, 19:43
Свидетел съм на много такива случаи. Да, има хора които са заедно чрез интернет. Вие какво мислите? Възможно ли е някой да се обича с друг човек въпреки, че никога не го е докосвал и целувал? Да са на хиляди километри 1 от друг, а в същото време да са заедно?

FeelMyPain
09-22-2010, 19:45
Тези хора никога не са изпитвали чувството любов и реално си мислят, че са влюбени.Но дефакто не са.

mArMaLaDkA
09-22-2010, 19:47
Възможно ли е някой да се обича с друг човек въпреки, че никога не го е докосвал и целувал?

Пълна самозаблуда. Да друсаш е по-безвредно, отколкото да си вярваш, че обичаш някого, когото не си и надали скоро ще видиш.

DarkTemplar
09-22-2010, 19:49
Тези хора никога не са изпитвали чувството любов и реално си мислят, че са влюбени.Но дефакто не са.
Подкрепям.

"Интернет-любовта" е поредната виртуална заблуда, към която доста нещастни хора прибягват. Любовта, секса и т.н. са неща, които трябва да се изпитат лично и на живо, другото са измишльотини.

Ненапразно, за да се материализират едни такива отношения е нужно хората да се срещнат на живо. Интернет е просто средство за комуникация.

PyCoKoCkA93
09-22-2010, 19:52
В други теми съм казвала,че съм имала такъв случай и се оказа,че всичко е било една голяма ЛЪЖА...За мен е нереално да заобичаш изкуствено създаден образ от Интернет...Виртуалния свят не може да измести реалния и да ти даде всичко онова,което получаваш в действителност!"Връзките" по Интернет са само една заблуда и жалкото е,че все повече хора попадат на такива "връзки" и се самозаблуждават,че е истинско...Как може да обичаш личност,която дори не познаваш в истинския смисъл на думата?В нета всеки може да се представи такъв какъвто му се иска да бъде и знае,че така ще бъде харесан...Съветвам хората да не вярват на тези виртуални измишльотини,а да залагат на хората около реалния им живот,с които могат да общуват очи в очи...Виртуалния свят може да бъде,колкото полезен,толкова и опасен и дотолкова да те обсеби,че да заживееш буквално в него... :?

lolssie
09-22-2010, 19:54
В други теми съм казвала,че съм имала такъв случай и се оказа,че всичко е било една голяма ЛЪЖА...За мен е нереално да заобичаш изкуствено създаден образ от Интернет...Виртуалния свят не може да измести реалния и да ти даде всичко онова,което получаваш в действителност!"Връзките" по Интернет са само една заблуда и жалкото е,че все повече хора попадат на такива "връзки" и се самозаблуждават,че е истинско...Как може да обичаш личност,която дори не познаваш в истинския смисъл на думата?В нета всеки може да се представи такъв какъвто му се иска да бъде и знае,че така ще бъде харесан...Съветвам хората да не вярват на тези виртуални измишльотини,а да залагат на хората около реалния им живот,с които могат да общуват очи в очи...Виртуалния свят може да бъде,колкото полезен,толкова и опасен и дотолкова да те обсеби,че да заживееш буквално в него... :?

+1

someonerandom
09-22-2010, 19:59
Само да спомена,че още преди години леля ми се запозна чрез Интернет с един британец,поддържаха си връзка известно време,докато накрая се видяха.Сега са женени с две деца.Мисълта ми е,че понякога и от Интернет може да излезе нещо хубаво,стига да не се прекалява.

lolssie
09-22-2010, 20:01
Само да спомена,че още преди години леля ми се запозна чрез Интернет с един британец,поддържаха си връзка известно време,докато накрая се видяха.Сега са женени с две деца.Мисълта ми е,че понякога и от Интернет може да излезе нещо хубаво,стига да не се прекалява.

Така е.. но все пак в днешно време не си сигурен кой стои от другата страна :?

mArMaLaDkA
09-22-2010, 20:02
^ Ама не са тръгнали да си се обясняват в любов по скайп/имейла, нали?

balu4ka
09-23-2010, 14:59
Трудна работа,но за всичко си има хора.

Chikaa
09-23-2010, 16:34
Не вярвам, че може да се поддържа Интернет - връзка. Можеш да общуваш с приятеля си, ако го няма, но ако е за кратко време. Заминава ли за постоянно няма смисъл.

allureveil
09-23-2010, 16:53
Възможно е, съществува Платоническа любов, но в днешно време все по-малко хора смятат, че е възможно.

sapphire5
09-23-2010, 16:54
амм моята най-добра приятелка се беше запознала с момче от софия ии се бяха харесаха .. така доста време бяха заедно по скайп само [близо година] ии накрая решихха да се видят на живо .. :) момчето дойде сс колата си до нашето село запознаха си лично ии сега са заеддно !! :) :)

Crazytu
09-23-2010, 16:55
И аз по принцип не вярвам, но една моя приятелка откри едва ли не сродната си душа по интернет (той е от Англия). След 1 година непрестанен чат и обаждания се видяха за един месец и бяха неразделни, супер много си паснаха, след няколко месеца тя отива при него. Така че за всяко нещо си има и изключения, макар че повечето хора се разочароват от интернет любовта.

lolssie
09-23-2010, 19:17
И аз по принцип не вярвам, но една моя приятелка откри едва ли не сродната си душа по интернет (той е от Англия). След 1 година непрестанен чат и обаждания се видяха за един месец и бяха неразделни, супер много си паснаха, след няколко месеца тя отива при него. Така че за всяко нещо си има и изключения, макар че повечето хора се разочароват от интернет любовта.

Ако направиш и невъзможното да осъществиш контакт и нещата се получат наистина и аз вярвам, че може да стане работата... обаче има и доста заблудени хора! Така, че може би историите с щастлив край чрез и-нет са 1 на 200 :)

xNiKx
09-23-2010, 19:17
Да се харесват може, но не и да се обичат.

ronky
09-23-2010, 20:45
Мисля,че е възможно да се влюбиш в интернет,поне аз мога!Дори пуснах тема,затова тук,дали да се срещна с него или не,но това си е мой проблем,идеята ми е защо да не може?Понякога точно това,че не се виждате спасява положението,защото няма да си омръзнете,качествата са си качества и на живо и в интернет,ако може да те разсмее,да те успокои,да те накара да се чувстваш желана,харесвана,обичана,м сля че това е достатъчно,след това ако разбереш,че той е човека връзката ви може да мине на следващо ниво и да започнете да се виждате!