PDA

View Full Version : Кокоши трън ??



pechena_praskova
09-22-2010, 22:24
Искам съвет как да излекувам кокошия трън,който ми се появи на ходилото .. от месец някъде го имам,но сега започва адски много да ме боли когато ходя.. Знам,че се гори с нещо.но много боляло... други казват за лепенки,но не помагали особенно много .. Някой други начини знаете ли ???

Smrazqvashta
09-22-2010, 23:32
Да, гори се с течен азот. Но е опасно и трябва да се извърши от специализирано лице. Чувала съм за чесън,смокиня, там мажеш го с тях. И за свинска мас с аспирин, ама колко помагат не знам.

Greennight
09-23-2010, 06:22
Течен азот...Не боли чак толкоз много,но не си го прави сама....

TykaSePisheNick
09-23-2010, 08:05
Отиваш при личната, тя те праща при кожен лекар, той те преглежда, гори го с течен азот /не боли кой знае колко и на мен са ми горяли едни брадавички по пръстите/ и си заминаваш.Отначало може да не изчезне веднага..И аз много се дразних всичко се заличи, само едно ми остана на пръста /най-голямото/ и наскоро кво се загледах..Няма и помен от него 8-)

dimitar_ak
09-23-2010, 09:55
Има и безболезнен начин, но не е много удобен за ходило. Рецептата е бабешка, но мен излекува и от кокоши трън и от брадавици по ръцете.
Режеш си парченце лимонена кора голямо колкото да покрие трънчето. Киснеш го 2 дни в оцет. След тези 2 дни поръсваш трънчето със Салицил (има го в аптеките) и залепяш отгоре лимонената кора с една лепенка. Това го носиш пак 2 дни. Като го свалиш, трънчето се обелва като коричка на рана.

Sigrina
09-23-2010, 22:01
Това последното звучи ефикасно :)
Иначе аз съм използвала лепенките, точно за кокоши трън на ходилото и ми помогнаха, но продължително време ги използвах. Ето тези: http://eruditabg.com/files/custom/Sanitaria/UrgoCor%20plastir%20za%20mazoli%20apteka%20Erudita .jpg

StolenBliss
09-24-2010, 11:49
Значи аз съм си правила нещо което въобще не боли. Зимаш съвсем малко кръгче домат който да сложиш в/у кокошия трън, слагаш на тоя домат отгоре силицил и залепяш върху крака и отгоре го овиваш с нещо да не пада, тряя да преспиш с тва. То маха мъртвата кожа отгоре, но ако ти е мн надълбоко (като моя) няма да помогне :( аз мойте (понеже се разпространяват) ги чакам сами да се скрият. Е имах преди 3-4 и е така сами си с махнаха и сега пак имам два. Чакам ги да се махнат хх

noname17
09-24-2010, 16:50
На мен по миналото лято ми се беше появил уж...нещо бяло е май със някаква точка...поне като питах бяха казали че е кокоши трън...но още след втория ден докато е малко го изстръгнах с пинсета докато се премахне бялата коричка...и после се оправи и така...ама не съм сигурен че е тва за което говорим.