PDA

View Full Version : Въпрос за руса коса



silversteinn
09-23-2010, 09:36
Имам един въпрос относно косата ми. Мисля днес да се боядисам в кестеняво (руса съм). Не поради друга причина, а защото косата ми е в ужасно състояние. От горе-долу 2 месеца съм руса и изпозвам ужасно много продкти (шампоани, балсами, маски, още балсами, кристали и т.н.), обаче изопщо не виждам подобрение. Естествения ми цвят на косата е нещо такова http://wwwimage.cbs.com/cms/files/gallerix/albums/10/327/full/96240_D0064b_sq.jpg и точно такъв цвят мисля да се боядисам. Та въпроса ми е дали ще се пооправи малко, защото дори ужасно трудно я сресвам. :( Много е зле! :(

PepSsSi
09-23-2010, 13:30
кофти! Върху изрусено, каквато и боя да сложиш, тя се отмива!!! Личен опит!!! Аз й слагах,слагах светлокестеняви бои....тя се отмиваше и мясаше на гъз :-x Накрая я скъсих и я оставих да израсне....срам не срам.... Купи си стимулант за коса на Икаров, както и бадемово и маслиново масло. Мажи си косата (всеки път с различно) и я оставяй няколко часа така, после измиваш и никакви сешоари, преси и т.н! Значително подобрява вида й...

vagarious
09-23-2010, 13:54
И аз бях 3год руса.Ама много хубаво русо.И моя естествен цвят е кестеняв, малко по-тъмен от този на снимката, която си постнала.Но изведнъж реших и се боядисах тъмна.Стоях повече от 40мин. и после косата ми беше катранено черна.Русото е попило всичката боя.След 2-3 седмици се изми и сега, 7 месеца по-късно косата ми е с почти същия ми ест.цвят.Няма грам разлика в корените и връжчетата ми.Така, че действай.Аз се боядисах с 2 бои,с коса до раменете бях. :)

Biskfitka
09-23-2010, 16:29
След 2-3 боядисвания с по-тъмна боя ще стане както трябва ;)

silversteinn
09-23-2010, 17:54
И аз бях 3год руса.Ама много хубаво русо.И моя естествен цвят е кестеняв, малко по-тъмен от този на снимката, която си постнала.Но изведнъж реших и се боядисах тъмна.Стоях повече от 40мин. и после косата ми беше катранено черна.Русото е попило всичката боя.След 2-3 седмици се изми и сега, 7 месеца по-късно косата ми е с почти същия ми ест.цвят.Няма грам разлика в корените и връжчетата ми.Така, че действай.Аз се боядисах с 2 бои,с коса до раменете бях. :)

УЖАС! моето стана същата работа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! преди малко се боядисах и изкъпах и сега ми е направо черна! :cry: Твоята след 2-3 седмици каква стана?

оххх ще умраа :( :( :( :( :cry: мразя черно :cry:

vagarious
09-23-2010, 18:24
Ее споко бе. 8-) Ще се измие, повярвай ми.Трябва обаче много, много да я търкаш с шампоана.После е голям кеф да гледаш черна вода. 8-) 8-) Шегувам сеее.Иначе наистина - до 2-3 седмици някъде ще започнеш да виждаш разлика в цвета.Няма страшно.Аз даж се харесвах повече така - с по-тъмна коса, но пък си личеше колко е изгоряла и сега не смея да я третирам вече с боя.Започни маски да си правиш, кристали слагай и намали третирането, като цяло.Няма страшно. :)

silversteinn
09-23-2010, 18:44
Ее споко бе. 8-) Ще се измие, повярвай ми.Трябва обаче много, много да я търкаш с шампоана.После е голям кеф да гледаш черна вода. 8-) 8-) Шегувам сеее.Иначе наистина - до 2-3 седмици някъде ще започнеш да виждаш разлика в цвета.Няма страшно.Аз даж се харесвах повече така - с по-тъмна коса, но пък си личеше колко е изгоряла и сега не смея да я третирам вече с боя.Започни маски да си правиш, кристали слагай и намали третирането, като цяло.Няма страшно. :)

Ползвам сумати и балсами и маски, кристали и к'во ли не... изтощена е, черна е и напрао не мога да я гледам :cry: Обаче не искам като се отмие да стане няк'во лайняно кафяво-черно-русо. Виждала съм такива случаи и не е много красиво :? :cry:

vagarious
09-23-2010, 19:11
Еми ще си преценяваш.Моята по едно време беше малко по-светла в корените и по-тъмна по връхчетата.Сега вече всичко е ок.Даже ме питат, дали пак съм се боядисвала.... не се притеснявай.Изчакай и ще си прецениш.

Minerva
09-24-2010, 20:07
Тя от това, че си я боядисала няма да се оправи, но така ще можеш да си пуснеш твоята си коса без да имаш разлика в корените и дължините и всичко ще е ок. Подстригвай я редовно, остави тия купешки балсами и глупости (видяла си вече, че няма ефект) и прави маски с разни масла от аптеката. Само не слагай мляко, яйца, хума или алкохол вътре, че те са изсушаващи ;)