PDA

View Full Version : Подходящ спорт,упражнения,режим на хранене???



Sunny_stz
09-23-2010, 12:09
Здравейте!Пускам тази тема ,защото искам да попитам дали някой от вас ходи на плуване и този спорт ефективен ли е да се свалят килограми и да се извае тялото?Определено съм чувала хубави неща за този спорт,че е много полезен и искам да се запиша,обаче чух че е доста скъпо.Понеже фитнеса ми е безинтересен не искам да ходя там да оформям тяло ,а да избера друг спорт и както разбрахте съм се насочила към плуването.Обаче също така и не знам дали този спорт ще е подходящ за зимата,защото е студено.Ако има някой който тренира моля да отговори на въпросите ми.Освен с плуването,ако искам да сваля килограми трябва ли да правя отделно всеки ден упражнения в къщи примерно?Трябва ли да спазвам някакъв режим на хранене докато тренирам по точно определени часове?И последен въпрос за упражненията,кога е най-добре да се правят сутрин след ставане или вечер?Сутрин ми е малко трудно още като стана да правя упражнения на гладно и не знам дали не е по-добре след ядене да ги правя ,ама пък така май няма ефект?Или по-скоро да ги правя вечер преди лягане или всеки път различно когато имам време?Ще се радвам да отговорите на всички въпроси!Благодаря!

YVKsport
09-23-2010, 15:55
Доста въпроси си задала,ще опитам да отговоря поне на някои.Плуването е чудесен спорт за оформяне на тялото.Можеш да го комбинираш с кросове 2-3 пъти в седмично,ако искаш да сваляш много.Хранителен режим-разбира се-той е нужен на всеки човек,не само на трениращия.Какво те смущава зимата-има си топла вода в банята,сешоари-когато си напълно изсъхнала,облечена и т.н.-тогава си тръгваш.Пиеш един чай и си екстра.Аз бих те посъветвал да тренираш преди или след обед.Примерно-ставаш в 9,закусваш,10:30-11 плуваш,след това е тъкмо време за обяд.Или пък-обядваш,почиваш 2 часа-15-16 часа си на плуване.После ядеш,почиваш и ето-време за вечеря.Дано съм помогнал.Успех!

Greennight
09-23-2010, 20:45
Това е страхотен спорт! развива абсолютно ама абсолютно всеки мускул! Иначе при плуването мускулите се развиват по различен начин от този при фитнеса.Чувал съм,че ако тренираш сериозно плуване не трябва да тренираш фитнес..