PDA

View Full Version : haven't been / haven't gone



SladkaZagadka
09-23-2010, 16:31
Вярно ли е да се каже "I have not gone to Disneyland yet." ?
Знам, че е правилно с been, но грешка ли е с gone ?

ecstazy
09-23-2010, 17:17
Мисля, че така е грешно
според мен правилно е
I haven't been to disneyland yet.

a1a2b3v
09-23-2010, 18:18
Мисля, че така е грешно
според мен правилно е
I haven't been to disneyland yet.

Дамм и аз тва си мислех, но не знам защо самата структора си е такава, пък и самото gone е минало време и някак си не върви с yet като се замислиш :?

KumchoValcho
09-23-2010, 18:19
Аз пък мисля, че е правилно. :-o

PullMeCloser
09-23-2010, 18:26
Направи го с been.

van1
09-23-2010, 22:27
My brother have gone to America - Брат ми е отишъл в Америка (и все още не се е върнал)

My brother have been to America - Брат ми е бил в Америка (и вече се е върнал от там)

Надявам се схвана разликата м/у been и gone. Просто не ги мисли по значение като третите форми на be и go и няма да ги бъркаш 8)

ПС: Да, c gone e грешно, a c been вярно!

kissofthehell
09-24-2010, 09:32
My brother have gone to America - Брат ми е отишъл в Америка (и все още не се е върнал)

My brother have been to America - Брат ми е бил в Америка (и вече се е върнал от там)

Надявам се схвана разликата м/у been и gone. Просто не ги мисли по значение като третите форми на be и go и няма да ги бъркаш 8)

ПС: Да, c gone e грешно, a c been вярно!
за какво ползваш have след като borther е 3л. ед. ч. трябва да е has :-o

Nqkuf
09-24-2010, 10:35
He has gone to (in) America - Както казаха ' Той отишъл в Америка! ( и не се е върнал повече, затрил се някъде :D)

He has been to (in) America - Той е ХОДИЛ/БИЛ в Америка ( ходил е някога си, ама сега не е там ;d)

Така го разбирам аз :]

StolenBliss
09-24-2010, 11:53
My brother have gone to America - Брат ми е отишъл в Америка (и все още не се е върнал)

My brother have been to America - Брат ми е бил в Америка (и вече се е върнал от там)

Надявам се схвана разликата м/у been и gone. Просто не ги мисли по значение като третите форми на be и go и няма да ги бъркаш 8)

ПС: Да, c gone e грешно, a c been вярно!

да първото е с минало продължително време, а второ минало свършено
+1