PDA

View Full Version : Как най-любезно да кажете не?



Callisto
09-23-2010, 21:33
Заедно съм с гаджето си от повече от година. Живеем си заедно и всичко е супер с изключение на това, че редовно все някой се опитва да ме сваля и редовно ми предлагат да си станем гаджета, а аз не искам. Това в началото ми бяха много добри приятели...даже най-добрият ми приятел и неговият най-добър приятел :D Сапунки чисти. Изредиха се да ми се обясняват в любов тези от моя випуск,тия от 12 клас, от 9...слава богу засега сме в различни смени с 8ми клас и не се познаваме. :D Писнало ми е всеки да си ме харесва и да ми предлага. Остави, че ми създава проблеми с гаджето от типа на ревност (вече не му прави толкова голямо впечатление, понеже винаги знае, че ще им каза "не"), но все пак и на мен не ми е приятно. Първоначално бяха най-добрите ми приятели и най-близките ми хора и ми става някакси гадно да им кажа не, но няма как. Изобщо кой според вас е най-милият начин да откажеш на едно момче без да го нараниш и без да си развалите отношенията? Днес отново 1 от 12 клас ми предложи , а на мен вече ми е гръмнала главата от подобни глупости...просто си му казах "съжалявам, но си имам гадже" и забързах към градинката при приятелите. Сега какво да го правя неудобно ми е някакси. Момчето още от 9 клас си ме харесва (още тогава ми направи голямо впечатление).
Направо вече нз какво да ги правя тези момчета. Ако някой иска да казва...да ги ринеш с лопата. :D Не сериозно тъжно е. Някои момичета се гримират, контят и нз какво още, а аз където изобщо нямам за цел да се харесвам на друг освен на гаджето си, като ме видят да гледам футбол, да се интересувам от момчешки неща и като видят, че имаме много общи интереси и теми за разговор и всички до 1 ще ги цитирам " :shock: Ти си момичето мечта!". Още малко ще почна да си бия главата в клавиатурата. :D Един мой много добър приятел от както ходехме по едно време и скъсахме...от тогава не е бил с друго момиче. От тогава да са минали към 4 години и момчето си твърди, че друга не иска. Нз докога ще го кара така...май Юни месец за рд-то ще ми поръчам стриптизьорка, за да се пооправи, че не искам да стане 40 годишен девственик. Забелязала съм, че ако не им обръщаш внимание с времето се примиряват, но това е много грубо, а аз не съм такава, а и това не върши работа, за хора с които си всеки ден. Моля ви кажете ми как по-мило да ги одрязвам, понеже повечето са ми много близки, ценя си ги като приятели и познати и не искам, заради едно "не" да почнем да се виждаме през година.

GregoryHouse
09-23-2010, 21:36
Be a whore...? ...оr o guess not...

Ами деа знам бъди си катогорична, не и точка. Ся то ако се опитваш целия свят да е добре, няма как да стане просто.,,

DarkTemplar
09-23-2010, 21:37
Говори им направо - обичам си приятеля и не искам никой друг. Той ми дава всичко, което ми е нужно. С вас можем да сме приятели, но нищо повече. Тва са различни неща, нямам нито сексуално, нито друго влечение към вас. "Милите начини" само ще задълбочат нещата, защото ще почнат да те мислят за нерешителна и колебаеща се.

0tka4enk0
09-23-2010, 21:37
Не...

FuckedUp
09-23-2010, 21:44
Говори им направо - обичам си приятеля и не искам никой друг. Той ми дава всичко, което ми е нужно. С вас можем да сме приятели, но нищо повече. Тва са различни неща, нямам нито сексуално, нито друго влечение към вас. "Милите начини" само ще задълбочат нещата, защото ще почнат да те мислят за нерешителна и колебаеща се.
Пха. Да, бе..ще тръгва да се обяснява там..

PyCoKoCkA93
09-23-2010, 21:46
Кратко и ясно:Не,не те искам,имам си приятел.Да ти имам проблема :D :D :D

Callisto
09-23-2010, 21:49
Така като го казвате звучи лесно, но на ум почвам да пелтеча "Ама,а...ама...няма ли друг начин?" :D
Аз всъщност това си им и казвам,което каза "DarkTemplar"- че си имам гадже, че си ми е добре с него, че нещата са сериозни и, че тях ги имам повече като приятели и няма как да станат нещата м/у нас...да ама досади много...номерът е не само да им кажа не, но и да го разберът.

GregoryHouse
09-23-2010, 21:58
Като почнат да ти се обясняват просто го погледни празно и кажи "И аз кфо да напрая?"

EarthShaker
09-24-2010, 04:44
супер нарцистична тема :lol:

krem4et0
09-24-2010, 05:17
супер нарцистична тема :lol:
Калисто няма да е Калисто ако не не се похвали. То бива егоцентризъм, ама нейното е прекалено. Преди беше пари и имоти, сега - колко е готина и харесвана.

Както и да е. По темата - направи връзката си колкото се може по-явна и за всичките ти съученици. Нека той те води на училище, нека те посреща или идва, когато той не е ангажиран. Да казва, че е обвързан всеки може. Друго е да се види.
Още на първото си събиране с групата поканих и приятеля ми (въпреки, че бяхме заедно от около месец тогава) и за 4 години никакви намеци нямаше от хора, които са ни виждали заедно. От други колеги-да, но като ме видеха с момче-спираха.
Иначе като са ви така сериозни нещата - сгодете се и вместо отказ показвай пръстена.
Изобщо има много начини да покажеш, че си обвързан без да отказваш и без да нараняваш когото и да било.
Не разбирам как така може да имаш истински добри близки приятели, като желанията ви един към друг са различни. Сигурно за тях е много тежко. Бих прекратила всякакви контакти с човек, който изпитва чувства към мен, а аз не мога да му отвърна. Повярвай, нараняваш го повече с приятелството си, отколкото с безразличието си.

SunShinePearl
09-24-2010, 05:22
Говори им направо - обичам си приятеля и не искам никой друг. Той ми дава всичко, което ми е нужно. С вас можем да сме приятели, но нищо повече. Тва са различни неща, нямам нито сексуално, нито друго влечение към вас. "Милите начини" само ще задълбочат нещата, защото ще почнат да те мислят за нерешителна и колебаеща се.
и на мен ми се е случвало особено последно време и ми писна правя същото което е написал DarkTemplar мн са нахални тия момчета едно нещо трябва 10 пъти да им го повториш ''имам си приятел не ми трябва друг'' с един път никакъв шанс. :x

valdesbg
09-24-2010, 05:23
Е че кво толко сложно има да кажеш едно студено и безразлично "Ми не те искам за гадже, щото вече си имам. Няма какво да ми предложиш, което вече да не го получавам."

Филма с хепи енд за всички не съществува. Избий си от главата че можеш да отрежеш някого и той да подскача от щастие. Сама не си вярваш че можеш да отрежеш някого категорично и рязко(което между другото е начина, за да не ти досаждат нахалници).. е как да стане наистина.

Ако са ти толкоз близки, колкото твърдиш - няма да се стреснат от очевадния отговор, който ще им дадеш.... А ако се стреснат.. значи нямате точно такива отношения, каквито си мислиш.. или поне отсрещната страна не мисли така.

Кво и аз съм предлагал на супер близка приятелка, в абсолютно перфектния момент.. и тя от топъл и приятен глас веднага смени на ледено студен: "Ми сори ама знаеш че няма да стане. Браво за опита, но.. не." И го каза с глас, който просто не търпи противопоставяне или варианти за шикалкавене и лавиране към "Може би". След което си продължи със същия мек и спокоен глас да си говорим :)

krem4et0
09-24-2010, 05:34
Аз пък изобщо не мога да разбера как щом са близки и вероятно знаят, че има връзка (нали е мега сериозна), тя трябва да казва каквото и да е (още повече да казва, че има приятел). Очаква се близките й хора за 1 година да са го научили, освен ако не е тайна някаква. С отказа 4имам си приятел" тя на внася никаква нова информация и за това няма гаранция, че след месец-2 пак няма да се пробват. Трябва да направи нещо по-радикално. Отговорът, че по-добре щом не може за него тя да е само приятел, значи е по-добре да не са никакви е най-добрият в случая. Или просто да го направи без обяснение. Да продължаваш да се срещаш с някой, който ти е признал, че има някакви по-други чувства към теб, значи му даваш някаква надежда и му пускаш аванси. За мен нещо от сорта "имам си приятел и го обичам, но дай довечера да се съберем да пием по бира докато гледаме мача на Бербатов" си е отговор не мога да бъда с теб....в момента (за справка "Как се запознах с майка ви").

MaLkaTa_LaDy
09-24-2010, 06:15
супер нарцистична тема :lol:
Еее някой го е казал преди мен :D

w0lf
09-24-2010, 07:13
кат им даваш надежди кво очакваш
с мил подход не става - режи батка

Callisto
09-24-2010, 10:23
супер нарцистична тема :lol:
Калисто няма да е Калисто ако не не се похвали. То бива егоцентризъм, ама нейното е прекалено. Преди беше пари и имоти, сега - колко е готина и харесвана.

Както и да е. По темата - направи връзката си колкото се може по-явна и за всичките ти съученици. Нека той те води на училище, нека те посреща или идва, когато той не е ангажиран. Да казва, че е обвързан всеки може. Друго е да се види.
Още на първото си събиране с групата поканих и приятеля ми (въпреки, че бяхме заедно от около месец тогава) и за 4 години никакви намеци нямаше от хора, които са ни виждали заедно. От други колеги-да, но като ме видеха с момче-спираха.
Иначе като са ви така сериозни нещата - сгодете се и вместо отказ показвай пръстена.
Изобщо има много начини да покажеш, че си обвързан без да отказваш и без да нараняваш когото и да било.
Не разбирам как така може да имаш истински добри близки приятели, като желанията ви един към друг са различни. Сигурно за тях е много тежко. Бих прекратила всякакви контакти с човек, който изпитва чувства към мен, а аз не мога да му отвърна. Повярвай, нараняваш го повече с приятелството си, отколкото с безразличието си.

Първо това какво имам не мисля, че е част от темата и като модератор би трябвало да знаеш, че не трябва да се отклоняваме от нея!
Второ въпросът ми си беше съвсем сериозен и изобщо не съм целяла да се хваля. То с това можеш ли да се похвалиш? Та то е ужасно.
Ти добре каза да ги запозная и тн, но не смяташ ли, че за толкова дълго време гаджето ми го знаят на изуст, запознал се е с всички. Всеки ден ме взима от училище, правим купони заедно с приятели от даскало...не е като да не знаят, че съществува. Просто са упорити. Мислят си, че са нещо повече от другите и с малко упорство след време ще кажа да....да ама не.

Callisto
09-24-2010, 10:27
Аз пък изобщо не мога да разбера как щом са близки и вероятно знаят, че има връзка (нали е мега сериозна), тя трябва да казва каквото и да е (още повече да казва, че има приятел). Очаква се близките й хора за 1 година да са го научили, освен ако не е тайна някаква. С отказа 4имам си приятел" тя на внася никаква нова информация и за това няма гаранция, че след месец-2 пак няма да се пробват. Трябва да направи нещо по-радикално. Отговорът, че по-добре щом не може за него тя да е само приятел, значи е по-добре да не са никакви е най-добрият в случая. Или просто да го направи без обяснение. Да продължаваш да се срещаш с някой, който ти е признал, че има някакви по-други чувства към теб, значи му даваш някаква надежда и му пускаш аванси. За мен нещо от сорта "имам си приятел и го обичам, но дай довечера да се съберем да пием по бира докато гледаме мача на Бербатов" си е отговор не мога да бъда с теб....в момента (за справка "Как се запознах с майка ви").

Да аз направо без приятели да остана, ако следвам този съвет. Аз дружа 90% само с момчета. По-приятни са ми, по забавни, а не сдухани като повечето момичета. Изобщо не държа да си бъбрим по цял ден за грим и розови роклички...Компанията ми е от момчета и не смятам, че е нужно да остана без приятели и познати, само защото ме харесват. Да свикват, че нищо няма да излезе и това е.
Теб ще ти е приятно ли, ако нон стоп те свалят и то често пред гаджето ти? А още по-приятно ли ще ти е да останеш без приятели, за да спреш това (което не е гарантирано)? И двата варианта не струват.

krem4et0
09-24-2010, 10:53
Но ти щеш не щеш им даваш надежди. Не го ли разбираш? Приятелство между момче и момиче може да има, само ако и двамата обичат друг и имат друга връзка. Моите приятели от мъжки пол са обвързани, гаджета са на мои приятелки или просто имат други връзки. Не ми се е случвало мой приятел да ме сваля, особено след като знаят и познават приятеля ми. Но и аз не съм пускала никакви аванси. Ако някой някога ме е харесвал, си го е запазил за себе си и не ме е товарил с неговите си чувства или усещания. Пред моите (прощавай нашите приятели) ние сме Креми и Иво...комплект. За 6 години просто няма как да ни възприемат по друг начин. А ако някой ме сваля пред мъжа ми, най-много да отнесе смразяващ поглед от мен и нещо от сорта "не я закачай, не й е приятно от него". Твоята половинка уста няма ли?
Щом твоите доводи не помагат, по-добре той да се намеси.

DarkTemplar
09-24-2010, 13:38
Абе не знам за другото, но ако някой "близък приятел" на гаджето ми я занимава пред мен, най-много да го пратя на профилактично посещение в Пирогов.

Не се правя на бияч, просто тва е недопустимо.

gia_sena_mono
09-24-2010, 13:40
супер нарцистична тема :lol:
Калисто няма да е Калисто ако не не се похвали. То бива егоцентризъм, ама нейното е прекалено. Преди беше пари и имоти, сега - колко е готина и харесвана.
Бас хващам, че докато е писала темата се е кефела! 8-)

Wasilewaa
09-24-2010, 13:54
Ми казваш просто кратко и точно- НЕ ! и толкова ..

EarthShaker
09-24-2010, 17:52
всички до 1 ще ги цитирам " :shock: Ти си момичето мечта!". Още малко ще почна да си бия главата в клавиатурата. :D

леш ти казвааам :lol: до един! всички!

бий я!

valdesbg
09-24-2010, 18:02
Оф бе вие сами не можете ли да живеете?

И кво ако нямаш приятели ще умреш? Ми да ти имам прителите, хем знаят че си обвързана и пак те свалят....

В саксия ли си расла?

Wednesday666
09-24-2010, 18:11
Ебахти приятелите, с извинение .. И за капак като им кажеш не и к'во, света ще спре да се върти ли ? Казваш им директно едно категорично "не", те ако наистина са ти приятели ще те разберат и толкоз ;)

umri
09-24-2010, 18:53
Ако това, което пишеш е това, което си, значи бъди спокойна.... има ПОНЕ 1 човек на тоя свят, който не би те харесал без значение от визията ти.

Не знам, но ти, ако си мислиш, че едно "дай си телефона" или "айде на кафе" е предложение за ходене и сватба.... по-добре се осъзнай. Не вярвам някой 12-класник да дойде и да ти предложи да ходите. Ако го направи ще е най-големия бастун съществуващ.

Тая тема е по-скоро проява на прикритите ти комплекси пред анонимна аудитория, отколкото търсене на решение за несъществуващ проблем.

Moderatorius
09-25-2010, 06:33
Чак ме издразни тая тема :D Едва ли не всеки ден ти предлагат гаджосване, пък ти не, та не. Не вярвам на 50% от темата, така че няма да отговарям 8) Пък и наистина ако не се хвалеше, нямаше да издребняваш с неща, като тва че си "момичето-мечта", или пък че някво момче от 4 години не е излизало с друга, заради теб. :D

Violenza
09-25-2010, 09:19
супер нарцистична тема :lol:
Аз бих казала комплексарска. Тъжно е.

ToXiCtHeBeSt
09-25-2010, 10:28
дай снимка да те видим щом си толкова хубава
8-)

roshkors
09-25-2010, 15:42
Ъъъ, не. Просто го казвам, май не съм от хората на които им пука :) зависи според, човека. Понякога давам обяснения, понякога не... :)

awesomesheepy
09-25-2010, 19:27
режи ги :smt036
казваш - не и толкоз.


8-)

XTREMEFREERIDE
09-25-2010, 20:31
Не разбрахте ли,че "любезното не" се приема като "може би" от останалите? :smt075

PyCoKoCkA93
09-25-2010, 20:43
супер нарцистична тема :lol:


Има голяяяяяяяяяма доза истина :lol: 8-)

w0lf
09-25-2010, 20:56
Не разбрахте ли,че "любезното не" се приема като "може би" от останалите? :smt075
fo' shizzle
приема се като "theres still maybe hope"
много скапана история