PDA

View Full Version : Матура



LosingMyWay
09-24-2010, 07:13
Здравейте. Много се колебая по какво да държа втората си матура - география или английски. Проблемът е, че уча в икономическа гимназия, където не сме наблягали на английския..въобще. Дори тази година няма да го уча - в гимназията го учих само 9 и 10 клас.. А географията също тази и миналата не я учих. Не мисля, че английския ми е толкова зле, че да не успея да се справя, ако се подготвя добре, но всичко, което знам за момента е по-скоро от интернет, отколкото от даскало. А имам чувството, че дори с географията ще ми бъде по-трудно. И просто трябва да реша вече, че да почнa да уча дори от сега.
Някой, който е държал матура по едно от горе споменатите или има намерение да държи? И да сподели дали изобщо при това положение бих се справила... :D

unicorn_f
09-24-2010, 07:25
географията е най - трудната матура, моята г-жа по география се опитва да откаже всички да кандидатстват с това щото знае, че ще се провалят ;д;д
мисля, че английския ще ти е по - лесно, можеш да се запишеш на курсове или на частни уроци и се занимаваш само с това което ще го има на матурата
но все пак ти трябва да решиш, ако ще ти трябва матурата за кандидатстване...

mrtn
09-24-2010, 07:28
unicort_f, всяка матура е трудна, ако не си учил. На мен матурата по география ми се струва лесна, защото съм учел през годините и сега нямам особени проблеми. Дори и сам мога да се подготвя.
По темата, доколкото разбрах сякаш по английски по-добре си подготвена, затова ако имаш финансова възможност отивай на уроци по английски, там ще те подготвят добре. :)

xWandereRx
09-24-2010, 07:39
зависи изяло от теб, от това което искаш и това, което ще ти трябва
ако се подготвиш добре ще можеш да вземеш всяка матура
може да се явиш и на двете :D
но ти препоръчвам английски 8-)

sexa_na_kompleksa
09-24-2010, 15:39
И моята преподавателка по География казва, че матурата е трудна и че много хора си мислят, че могат да я вземат само със знанията си от обща култура... но после се виждали на септемврийската сесия пак. ;D
На мен матурата по Английски ми се струва лесна, но пък на мен Английският си ми харесва и мисля това да е моята матура. ;D Аз дори няма да ходя на уроци.
Можеш да вземеш две пробни матури или матурите от миналата година по Английски език и по География, да ги решиш и да видиш на коя ще се представиш по-добре. ; )