PDA

View Full Version : Учение в САЩ!



Barrmana
09-24-2010, 14:23
Здравейте,след 12 клас искам да отида да уча в САЩ акьорско майсторство в някой колеж там,но да ви кажа никаква идея си нямам точно как стават нещата,защото почти не излизам от държата,само като ходим на почивки,и ми е странно .. знам много добре английски и т.н..някой може ли да ми даде информация какво трябва да направя..Да искарам виза първо .. Да запиша в училището .. т.н ?

Callisto
09-24-2010, 15:03
Няма да е зле първо да кандидатстваш и да те приемат.

SummerWave
09-24-2010, 22:15
сащ та сащ
кво толкова ви кефи в тази шибана държава :(

dob4y
09-25-2010, 07:05
сащ та сащ
кво толкова ви кефи в тази шибана държава :(
+1...Писна ми вече от тоя САЩ. Какво толкова му харесвате...Всички малоумници са се събрали там

teenems
09-25-2010, 07:22
и аз съм на твоето мнение..искам да уча в САЩ и какво толкова?Не го искам заради това ,че всеки 2ри иска там!Искам да имам хубаво образование..не просто да си запълвам времето ..
Ще следя темата

Greennight
09-25-2010, 07:39
сащ та сащ
кво толкова ви кефи в тази шибана държава :( Остави ги,да се продават за пари като евтини животни.....

slicky
09-25-2010, 09:03
пфф тоя САЩ.Дори и да завършиш там и ако не се реализираш ще се върнеш в България и ще получаваш няква заплата дето едва едва си купуваш хляба и няма никва файда от обучението там...

NoShTnO_iZkUsHeNiE
09-25-2010, 09:35
Добре никой не Ви е искал мнението по въпроса "Какво мислите за САЩ",въпроса е съвсем различен ;)

Не съм особено наясно,но ако си набелязала колеж/университет,можеш да влезнеш в сайта му,там е описано всичко.

Влез в този сайт http://www.cmfnd.org , той може да ти помогне.

Типът на изпита с който трябва да кандидатстваш е TOEFL, SAT, GRE, GMAT

Това също може да ти помогне доста http://www.fulbright.bg/

Golqmpi4
09-25-2010, 10:18
оставете човека бе гадини пич кфо да ти кажа ако се устроиш там евала стой си там бачкай си ама за да отидеш се искаше ЗЕЛЕНА КАРТА :)

Golqmpi4
09-25-2010, 10:20
Greennight много точен коментар не като евтини животни се продават тука в БГ ами като 2 ра ръка човек :)

Barrmana
09-25-2010, 11:11
Пичове вие тъпи ли сте? Писна ми като пиша тема всички глупаци да ми пишат някви глупости дето нямат нищо общо с темата,аз си знам какво ми харесва в САЩ,но темата не е за това така че млъквайте,или ми пишете по темата или изобщо не пишете,мерси за някой от хубавите коментари по горе

Golqmpi4
09-25-2010, 11:39
Пичове вие тъпи ли сте? Писна ми като пиша тема всички глупаци да ми пишат някви глупости дето нямат нищо общо с темата,аз си знам какво ми харесва в САЩ,но темата не е за това така че млъквайте,или ми пишете по темата или изобщо не пишете,мерси за някой от хубавите коментари по горе

пич да те питам само как смяташ да си извадиш зелена карта ? май трябваше да познаваш някой там или нещо такова че да ти я издадат

Greennight
09-25-2010, 14:41
Абе,ако ше учи може да се отиде и без зелена карта,въпроса е,че сигурно си мисли,че ше стане Брад Пит,а в 90% от случаите там живеят пет пъти по-мизерно от тук,щото ако не си някъв невероятен талант(не ми се вярва) нясякъде ше ти гледат като 2ра ръка човек,както ние тук гледаме на циганите,твърде вероятно е с къвто кеф заминаваш,после да ровиш по кофите и да нямаш пари да си платиш билета за България обратно.

Golqmpi4
09-25-2010, 16:19
Абе,ако ше учи може да се отиде и без зелена карта,въпроса е,че сигурно си мисли,че ше стане Брад Пит,а в 90% от случаите там живеят пет пъти по-мизерно от тук,щото ако не си някъв невероятен талант(не ми се вярва) нясякъде ше ти гледат като 2ра ръка човек,както ние тук гледаме на циганите,твърде вероятно е с къвто кеф заминаваш,после да ровиш по кофите и да нямаш пари да си платиш билета за България обратно.

не се знае бе без да си опитал неможе да знаеш :)

dob4y
09-25-2010, 18:24
Само ще кажа че системата им на образование не струва... До 3-ти клас седят в кръгче и си пеят песнички, в 10 клас учат това което тук се учи в 7...Американците са пълни олигофрени не гледай това по филмите.
П.П само базата им е хубава

Golqmpi4
09-25-2010, 18:27
Само ще кажа че системата им на образование не струва... До 3-ти клас седят в кръгче и си пеят песнички, в 10 клас учат това което тук се учи в 7...Американците са пълни олигофрени не гледай това по филмите.
П.П само базата им е хубава

съвети от хлапе на 14 год никой не иска :) някой да те е питал ? щом не пишеш по темата не пиши деба и сапаняците .............

NoShTnO_iZkUsHeNiE
09-25-2010, 19:18
Ето още един доста полезен сайт

http://college.hit.bg/bghelp.html

http://college.hit.bg/

Ако имаш някакъв конкретен въпрос,кажи мога да ти дам информация,имам познати,а може би следващата година аз ще замина в САЩ

spexx
09-25-2010, 19:48
сащ та сащ
кво толкова ви кефи в тази шибана държава :(
+1...Писна ми вече от тоя САЩ. Какво толкова му харесвате...Всички малоумници са се събрали там

пак по добре от България ;)

teenems
09-25-2010, 20:19
Само ще кажа че системата им на образование не струва... До 3-ти клас седят в кръгче и си пеят песнички, в 10 клас учат това което тук се учи в 7...Американците са пълни олигофрени не гледай това по филмите.
П.П само базата им е хубава

съвети от хлапе на 14 год никой не иска :) някой да те е питал ? щом не пишеш по темата не пиши Д**а и сапаняците .............

И кво?Абе хора вие нещо не сте ОК..Тя ако влезе тук в НАТФИЗ и после как ше се реализа в България?Ей тва нещо не ми е ясно :-o ,може да има добра подготовка в НАТФИЗ (макар че чувам лоши слухове ,но няма значение)..после кво прави?

HoKKurT
09-25-2010, 21:21
Каквото и да прави после, дори и да не си работи по това, което е учил, пак ще е по-добре от тук. Тука всички сте си създали някакво грешно впечатление за американците. Тъй като на тях всичко им е уредено, нямат финансови проблеми, те са като цяло много по-мил народ. Тука всеки гледа как да надцака другия.

Другото което е, че там дори и да се хванеш на черен труд, пак ще изкарваш повече от колкото тука уж "учените хора". Така че, човека много правилно се е ориентирал, само ми е странно защо актьорско майстроство, но това си е личен избор.

Успех, аз също съм се ориентирал живот и здраве някъде навън да си продължа обучението/живота :)

golqmpi41
09-26-2010, 14:20
Само ще кажа че системата им на образование не струва... До 3-ти клас седят в кръгче и си пеят песнички, в 10 клас учат това което тук се учи в 7...Американците са пълни олигофрени не гледай това по филмите.
П.П само базата им е хубава

съвети от хлапе на 14 год никой не иска :) някой да те е питал ? щом не пишеш по темата не пиши Д**а и сапаняците .............

И кво?Абе хора вие нещо не сте ОК..Тя ако влезе тук в НАТФИЗ и после как ше се реализа в България?Ей тва нещо не ми е ясно :-o ,може да има добра подготовка в НАТФИЗ (макар че чувам лоши слухове ,но няма значение)..после кво прави?


teenems аз казвам че е по добре да замине от колкото да остане в бг :)

sladkish_14
09-27-2010, 16:16
Олееее колко неща трябва да направиш, че не зная кое е първо.
:arrow: Трябва да избереш университет/колеж и специалността си. Много е важна специалността! Има много хубави университети, които предлагат дадена специалност, но всъщност не са толкова добри в нея. Като Оксфорд е (назовавам го без значение страната), има невероятна репутация, но ако идеш да следваш актьорско майсторство там мислиш ли, че ще имаш полза..
Има много хубави списания и сайтове с класации на университетите в САЩ. :arrow: Провери най-добрите (ако наистина целиш добро образование), а след това дали предлагат специалността ти, но няма нищо по-добро ако се водиш по класация, която показва най-добрите у-ща спрямо специалността, към която си се насочил/а.
:arrow: След това, след като си се спряло на университета, който най-добре отговаря на изискванията ти трябва да проучиш всичко за университета, като начин на преподаване, репутация, после възможностите ти за реализация след него, какви студенти има, дали ще ти се приеме дипломата от другите държави.
:arrow: След това трябва да видиш с каква база разполага, имаш ли възможност за общежитие, какви са цените и таксите да учиш там. :arrow: Какъв успех трябва да имаш, за да получиш стипендия.
:arrow: Трябва да проучиш начина на живот там, какво ще ти струва един учебен ден, какви материали ще ти трябват.
:arrow: Трябва да си пресметнеш колко пари ще ти струва да учиш там за всичките години в университета, дали имаш тази възможност.
:arrow: Трябва да видиш какво трябва да направиш, за да получиш студенски кредит и имаш ли изобщо право на него.
И едва след тези неща:arrow: може да видиш с какви изпити се приема в университета. :arrow: Какви трябва да са ти резултатите.
:arrow: Трябва да видиш датите за записване, защото ако не го направиш до месец/два може да е късно. Все пак си 12 клас.
И ощееее много неща. :-s
Съветвам те много сериозно да си проучиш нещата добре ще е ако намериш българин, който учи там и да попиташ него за всички подробности. :arrow: Хубаво е да се консултираш и с фирма, която се занимава с кандидатстването на български деца в университетите в САЩ.. Те ще ти кажат кога да си извадиш виза. :arrow: Най- малкото иди и до Американското посолство в България (София), за да видиш какви са условията за заминаването ти. Там също искат доста документи.

Охх това мисля, че не е всичко. Ако се сетя ще допълня, ако се сещаш и ти нещо да питай, питай ме. Не знам много, но поне съм запозната добре с процеса.

sladkish_14
09-27-2010, 16:19
Пичове вие тъпи ли сте? Писна ми като пиша тема всички глупаци да ми пишат някви глупости дето нямат нищо общо с темата,аз си знам какво ми харесва в САЩ,но темата не е за това така че млъквайте,или ми пишете по темата или изобщо не пишете,мерси за някой от хубавите коментари по горе

пич да те питам само как смяташ да си извадиш зелена карта ? май трябваше да познаваш някой там или нещо такова че да ти я издадат

Абе човек я млъкни, като не разбираш абсолютно нищо.
Не знам кой, какво ти е казвал за зелената карта, но тя определено не е за хора желаещи да учат в САЩ, по -добре си замълчи. За тях се изважда студентска виза и е доста бързо ;)

nastiq1995
09-27-2010, 17:37
АМи ще ти трябва карта , а за колежа в кой град искаш да си ? Каквото и да решиш ти желая успех

golqmpi92
09-29-2010, 10:47
Пичове вие тъпи ли сте? Писна ми като пиша тема всички глупаци да ми пишат някви глупости дето нямат нищо общо с темата,аз си знам какво ми харесва в САЩ,но темата не е за това така че млъквайте,или ми пишете по темата или изобщо не пишете,мерси за някой от хубавите коментари по горе

пич да те питам само как смяташ да си извадиш зелена карта ? май трябваше да познаваш някой там или нещо такова че да ти я издадат

Абе човек я млъкни, като не разбираш абсолютно нищо.
Не знам кой, какво ти е казвал за зелената карта, но тя определено не е за хора желаещи да учат в САЩ, по -добре си замълчи. За тях се изважда студентска виза и е доста бързо ;)

абе ей боклук я мълчи да не ти еба путката майчина казах че не съм сигурен ма овца ае мълчи че ако те набарам ще ми станеш за зелени карти селска пръчко ;)

Barrmana
09-29-2010, 13:31
Пичове вие тъпи ли сте? Писна ми като пиша тема всички глупаци да ми пишат някви глупости дето нямат нищо общо с темата,аз си знам какво ми харесва в САЩ,но темата не е за това така че млъквайте,или ми пишете по темата или изобщо не пишете,мерси за някой от хубавите коментари по горе

пич да те питам само как смяташ да си извадиш зелена карта ? май трябваше да познаваш някой там или нещо такова че да ти я издадат

Абе човек я млъкни, като не разбираш абсолютно нищо.
Не знам кой, какво ти е казвал за зелената карта, но тя определено не е за хора желаещи да учат в САЩ, по -добре си замълчи. За тях се изважда студентска виза и е доста бързо ;)

абе ей боклук я мълчи да не ти е** п****та майчина казах че не съм сигурен ма овца ае мълчи че ако те набарам ще ми станеш за зелени карти селска пръчко ;)

Леко с езика тъпо лапе такова,ходи да ровиш в пясъка..