PDA

View Full Version : Просто искам да споделя ..



MissChocolate
09-24-2010, 16:47
Здравейте! Осъзнавам,че едва ли някой може да ми помогне с нещо, но вече съм просто отчаяна и имам нужда поне да напиша това.
Ще започна от самото начало.
От малка съм възпитана с добро. В много малко семейства детето получава такива грижи и толкова внимание, каквито получавах и все още получавам аз. Никога не съм подхождала към хората с лоши чувства и винаги съм се опитвала да се сприятеля с тях.
Когато тръгнах на училище срещнах едно прекрасно момиче. На 15-ти септември се хванахме за ръчичка и това е момента, който винаги ще помня. Чувствата ни бяха страшно искренни и мили. Пазя абсолютно всеки спомен, абсолютно всяка картичка, картинка, писмо, което сме си писали .. било то в час, било то в къщи,мислейки как ще се видим отново на следващия ден и колко ще ни е трудно да се разделим след училище. За съжаление обаче не намерих само такива чисти създания. Останалите момичета просто ме гледаха със злоба и ненавист. Гледах да не обръщам внимание. След време обаче единствената ми приятелка трябваше да замине в чужбина .. далеч.. трудно беше.
Тя естествено намери нови приятели там, условията са други. При мен обаче не стана така. Бях в същия клас, със същите хора .. със същите погледи.. отново пълни с омраза .. и всеки един ме нараняваше жестоко.
Тази година се преместих в ново училище и наистина таях надежди за по-различно развитие, таях надеждата,че ще намеря приятелка, че ще намеря и различни хора. Че ще срещна различни погледи ..
За съжаление не се случи така. Отново се чувствам не на мястото си .. и отново се питам защо се стига до такова положение. Защо подяволите се случва така?
Имам си всичко с изключение на приятелка. Човек, на когото да разчитам и човек, който да знае,че винаги може да разчита на мен.
Не знам какво мога да направя, за да накарам хората да гледат с други очи на мен. Не знам и как мога да изстръгна злобата и завистта от душите им. Нямам магическа пръчка.
Благодаря на всички, които са прочели това. Благодаря и на тези, които може би ще коментират. И съжалявам, ако съм ви загубила времето.

SladkaZagadka
09-24-2010, 17:08
Отиваш в понеделник и се присъединяваш към някоя групичка, близка до интересите ти, няма значение дали от класа ти или не . Може би личността ти не е такъв тип, но просто трябва да го направиш ако не искаш да си сама . Отиди при момчетата и ги заговаряш - могат да бъдат много добри приятели .

MissChocolate
09-24-2010, 17:14
Отиваш в понеделник и се присъединяваш към някоя групичка, близка до интересите ти, няма значение дали от класа ти или не . Може би личността ти не е такъв тип, но просто трябва да го направиш ако не искаш да си сама . Отиди при момчетата и ги заговаряш - могат да бъдат много добри приятели .
Момчетата никога не са ми били проблем. Знам,че са прекрасни приятели дори. Но това с групичките вече съм го пробвала .. не знам.. минавала съм през толкова много различни групи, но накрая е ставало, каквото разказах и в началния си пост.
Благодаря ти все пак!

slicky
09-24-2010, 17:30
eх,ако беше от Русе с удоволстиве щях да ти стана приятел :D :D .Сега сериозно-иди някъде се запиши извънкласно-примерно танци,рисуване и т.н.Там ще си намериш подходящи приятели може би и така...А за тези от твоя клас просто не им обръщай внимание...

SladkaZagadka
09-24-2010, 17:36
Отиваш в понеделник и се присъединяваш към някоя групичка, близка до интересите ти, няма значение дали от класа ти или не . Може би личността ти не е такъв тип, но просто трябва да го направиш ако не искаш да си сама . Отиди при момчетата и ги заговаряш - могат да бъдат много добри приятели .
Момчетата никога не са ми били проблем. Знам,че са прекрасни приятели дори. Но това с групичките вече съм го пробвала .. не знам.. минавала съм през толкова много различни групи, но накрая е ставало, каквото разказах и в началния си пост.
Благодаря ти все пак!

Ами от друг клас? Запознай се с хора, които ти изглеждат приятни . Няма значение дали ще са от твоя клас - моята най-добра приятелка е с година по-голяма от мен, но интересите ни са едно към едно . :)

ChoiYoNa
09-24-2010, 19:15
Не може само защото единствената ти приятелка си е заминала всички да не искат да се сприятеляват с теб ... ти чуваш ли се!?Ти очакваш да се случи точно както в първи клас - изведнъж с едно момиче да се харесате и от първият ден да станете най - добри приятелки ,ами ,познай , на твоята възраст нещата вече не стават така.Трябва да градиш приятелството с години за да стане силно и искренно.Първи клас е лесно - хващате се двете и толкоз.Ако приятелката ти още беше в България вече щеше да е дошъл неизбежният момент в който двете изведнъж осъзнавате ,че колкото повече растете толкова по - различни ставате и пак щяхте да се разделите.ТИ САМА се изолираш от другите защото ти искаш единствено и само старата ти приятелка , хората не може да те игнорират само защото си имала най - добра приятелка ... Няма никакъв смисъл :D

fenasf
09-24-2010, 20:33
Филми.