PDA

View Full Version : 1 година способна ли е да промени човек до неузнаваемост?



Elenichkaa
09-24-2010, 17:12
Случвало ли Ви се е да познавате човека до вас от малък,да знаете всичко за него...и в един момент имате чувството,че пред вас стой друг човек?Някой съвсем различен.Някой със съвсем различни ценности?!
Първо помислих,добре това може да е знак,че е порастнал или знам ли..?
Но после се поогледах наоколо и забелязах,че всички са се променили.Изобщо не приличат на себе си!Знам,че звучи супер объркано...това ми е ясно за това и пускам тема.
Навява ме мисълта,че промяната е в мен,но не е.Странно но факт.
Не знам...просто ми се струва жалко,всички са станали..."прагматици"..."не защитавай този,защото е загубена кауза!!"---думи на човек,който беше състрадателен,но..беше.
1 година способна ли е да промени човек до неузнаваемост?

bezobraznica
09-24-2010, 17:22
Ами какво да ти кажа.. С бившият ми не ходим вече 5 месеца и той е станал адски различен, няма нищо общо с това, което беше докато бяхме заедно. Дали защото се прави, че не му пука, не знам.. Но всички го забелязват това нещо.. Така, че може и то за много кратко време.. :)

YouDontKnowMe
09-24-2010, 17:33
Не. Може и да ми се е случвало, но винаги очаквам всичко от всички.

09-24-2010, 17:38
Не знам.

run
09-24-2010, 17:46
Ако в3има наркотици може и 3а 3 месеца да стане друг.....
Другия вариант е не иска да те вижда щот си 3ле :D

valdesbg
09-24-2010, 17:48
Точно един месец е достатъчен за да се изкорени един навик или да се създаде нов. Същото важи и за черти от характера. Така че на въпроса ти - да напълно възможно и реално е.

SolemnityOfDeath
09-24-2010, 17:53
Направо седмица-две са възможни да направя промяна. Преживявал съм го с близък човек, ужасно е. :)

С времето си изграждаш очакване за хората като цяло, обаче, и не ти прави толкова впечатление.

Wednesday666
09-24-2010, 18:22
Възможно е .. Зависи от средата, хората, с които се мотае .. Родителите .. Живота му/й като цяло .. Зависи от много неща, но лично според мен е съвсем възможно и понякога наистина е жалко ..

MaLkaTa_LaDy
09-24-2010, 18:41
Не смятам, че е възможно. По-скоро ще да са се появили фактори, които да изкарат до сега скрита част от него на светло. Дори е по-възможно той сам да не е осъзнавал, че подтиска част от себе си. Имам предвид, че промяната само изглежда промяна. И така казано ми се е случвало и то не за една година, а за няколко месеца. Неприятно е да презираш настоящия мироглед на някогашния си най-добър приятел.

danchobg
09-24-2010, 19:16
Един фр, като види цигара я къса а пък след 1 год (бях си сменил адреса и училището) като се видяхме: в едната рака бира в другата цигара :?

noname17
09-24-2010, 20:05
Един фр, като види цигара я къса а пък след 1 год (бях си сменил адреса и училището) като се видяхме: в едната рака бира в другата цигара :?
Да бе,сега всички са правят на гангстери пушейки,пиейки и т.н...


По темата,естествено дори за 2 седмици може да се промени,за месец,два...Зависи от средата
Не напразно има една ПОГОВОРКА.


С какъвто се сабереш,такъв ставаш.


Да дам пример,примерно фр-то ти е бил приличен,ученик не се забърквал в идиотщини туй онуй,и един миг влиза в друго училище нов клас нови хора...и ако те са с лоши навици и характери и той става такъв ако дружи с тях.

a1a2b3v
09-24-2010, 20:25
Аз пък съм на мнение, че е възможно от части...например някои черти от характера, навици и такива неща.., но това обикновенно е в зависимост от хората, с които излизаш и така нататък. :)

fenasf
09-24-2010, 20:43
Да.

Luscious_Heart
09-24-2010, 20:46
Що за въпрос, разбира се, че да! : )

GregoryHouse
09-24-2010, 20:54
Хората се променят под влиянието на някакъв фактор. Замисли се имало ли е фактор, който наистина може да промени човек до такава степен. Според мен фактори които да променят човек коренно почти не съществуват. Съществуват фактори които могат да го променят временно. Тоесто докато е под влиянието им. След като фактора изчезне, game over.

Greennight
09-24-2010, 21:14
Възможно е .. Зависи от средата, хората, с които се мотае .. Родителите .. Живота му/й като цяло .. Зависи от много неща, но лично според мен е съвсем възможно и понякога наистина е жалко ..

mrazqkindergarten
09-24-2010, 22:50
Мда... Познавам човек, който за доста по-малко от година се промени до неузнаваемост... От един невероятен човек стана един грубиян..

znamdiagnozata
09-24-2010, 23:40
годините не променят човека.... човека променя човека.

strave
09-25-2010, 08:18
Не времето е важно,а причините поради които се променя.Това с промяната е относително,защото всеки човек има представа как би искала да се държи човека до нея или приятелите и.И точно тук се получава така че когато той или тя не са това което ти очакваш или правиш опити да ги промениш и те да се приспособят към теб или ги зарязваш търсейки слдващия.(следващата)

anonimchetou
09-25-2010, 08:28
Чак до неузнаваемост не мисля, но ДА 1 година може да промени човек доста. Когато тръгнах с момчето , с което съм сега (1г. и 7 мес . ) той беше КОРЕННО различен.Нищо общо със сега. За мое щастие се промени само и единствено към по-добро. : ) Иначе да, хората се променят различно, в различно време.

Rashugun
09-25-2010, 08:32
Хъх, при добро желание, човек може да се промени и за един ден.

Di
09-25-2010, 08:46
Да,може
пример с мен

PyCoKoCkA93
09-25-2010, 15:24
Да,напълно възможно е...За мен има 2 варианта:
1.Променяш се,защото виждаш,че всички около теб са с някакви измислени "ценностни" системи и предпочиташ да се приравниш на тяхното ниво,за да си "един от тях",а не да отстояваш възгледите си и да си НАД тях(интелеклтуално,емоцион ално и т.н.)
2.Бил си един или изобщо си си бил такъв и си намерил правилната среда за теб и си се променил/запазил към по-добро...След това намираш друга среда и стигаме до горепосочената причина...И най-лошото е,че това започва да ти харесва и да го възприемаш за нормално...

Хората се променят под влияние на различни фактори и среди,или просто са си били такива на подсъзнателно ниво и по-късно това се "отключва" в тях...Жалко,но факт.. :)
Но това си е техен личен избор и нямаме право да ги съдим..Това си е техният живот и дори да не ни харесва решението им трябва да го приемем...Или,ако сме достатъчно силни да хабим нерви,време и усилия,се опитваме да ги променим с ясното съзнание,че може това да не стане...

xoxi
09-25-2010, 15:40
Виждала съм как човек променя ценностите си за часове, а какво остава за година..

soul1199
09-25-2010, 16:30
висичко е възможно

Elenichkaa
09-25-2010, 16:56
От казаното следва,че никой не може да твърди,че познава "добре" някого?
В смисъл заблуждаваш се,че познаваш определен човек,а май излиза,че опознаваме у хората или приятелите си онези черти от характера,които ни харесват и искаме да опознаем.Наистина жалко! :?

Повечето от вас бяха написали,че е възможно дори и за по-кратко време...Но аз не говоря за малка промяна...имам чувството,че пред мен стой непознат,който изобщо не ми харесва!!!Винаги сме отбягвали такива хора,а сега той се превърна в един от тях...
Не знам какво да мисля,нито дали изобщо има смисъл да се опитва нещо,май той си е продължил по пътя,а сега е мой ред аз да си избера път...но май няма да е като неговия.... :?

PyCoKoCkA93
09-25-2010, 19:10
^ Изборът е твой..Или си с него и рано или късно ставаш негово подобие или пък,както казах се опитваш ти да го промениш към по-добро,с ясната представа,че може и нищо да не се получи...Вторият вариант е да си отстояваш мнението,възгледите и позициите и да си поемеш по своя път в с някои,който ще е в твоята категория :) Сама си прецени кое е по-добре за теб,макар че мисля,че е пределно ясно кое е правилният избор...

van1
09-25-2010, 22:22
Секунда е достатъчна, за да промени човек до неузнаваемост...

Z0mBay0
09-26-2010, 00:53
Както каза колегата/колежката отгоре, дори секунда е достатъчна човек да се промени ;)

kykyto
09-26-2010, 05:43
Да, поведенческия характер може да се промени за 5 дни (времето за изграждането на навик). Нивата на социална отпуснатост си променят дооста бързо, ако пича намери голяма компания и се запознава с 10-20 нови хора на ден - 2-3 месеца

Dyvkaaa
09-26-2010, 14:27
Хорате се променят едни към добро други към по-лошо,но човек търпи развитие...