PDA

View Full Version : дюстабан /плосто стъпало/



IfeTyy
09-24-2010, 17:59
Здравейте! Мисля, че това е най-подходящото място да сложа темата.

От година-две една приятелка ми казва, че с единия крак съм дюстабан, но аз отричах т.к. като стъпех с мокър крак на цимент понякога ми се личеше свода, друг път не. Но снощи, когато бях на танци (играя в клуб по български народни хора) и на бързите хора много ме заболя въпросният крак, дори след известно време след като спрях да играя ме болеше още. Днес на училище ме боля кракът и сега вечерта.. абе въобще боли си ме. Имам съмнения, че вс това тръгна от преди няколко дни, в даскало ни караха да скачаме още 1вия час без загрявка без нищо и евентуално тогава де да знам и аз съм засегнала нещо ли какво... Мисля да говоря с нашите и да ида на лекар и до колкото ми е известно биха ми помогнали стелки, но ми е любопитно с носене на тези стелки кракът ми би ли се оправил или трябва просто винаги да ги нося? Друго, което искам да попитам е дали ще мога да се освободя от физическото поради тази причина?

ImmortalSportFreak
09-24-2010, 18:05
Вероятно проблемът е там,че във въпросния час по физическо не сте загряли;от там може да идва болката.И разбира се-щом те боли можеш да се освободиш от физическо,кажи на учителя,че имаш проблем.1 седмица не ходи на физическо и би трябвало да ти мине.Ако не отиди на лекар.Ако се притесняваш много по-рано отиди на лекар.. Успех. :)

IfeTyy
09-24-2010, 18:12
Благодаря ти, а това за часовете по физическо сега нали се правят нормативи и те не искат да освобождават без бележка от лекар... но ще измисля нещо, ако ме боли няма да играя, а верочтно ще ида в понеделник до лекаря то там чудо ходих 2 пъти само да си взема талон, че съм здрава и ме върнаха и ме ядосаха само, но да ще измисля нещо мерси :)

ImmortalSportFreak
09-24-2010, 18:19
Няма проблем,ако са толкова строги учителите ти,че задължително искат бележка,отиди при личния си лекар и го питай какъв може да е проблемът и как можеш да се оправиш,междувременно си вземи бележка. :)

IfeTyy
09-24-2010, 20:29
ами май май така ще стане понеделник ще ида :)

PepSsSi
09-24-2010, 21:25
Не мисля,че те боли заради това. Не го казвам просто така, аз съм дюстабан (но не ми е напълно плоско стъпалото) и с двата крака :D . Лудия пешеходец и какво ли още не съм, от това не боли, стига обувките ти да са удобни. Малко по-трудно се намират подходящи, трябват по-меки стелки за маратонките и т.н :) Все пак иди и се консултирай с доктор, за да си спокойна :)

IfeTyy
09-25-2010, 15:40
искам да ви попитам също евентуално кракът може ли да се възтановис носенето на тези стелки? или това е някаква моя си измишльотина?

PepSsSi
09-25-2010, 18:47
няма как да се възстанови, това си е вид деформация. Не е болка за умиране, все пак не е пълно плоскостъпие :) просто гледай обувките ти да са ти удобни и да ти лягат точно на извивката на стъпалото, дори това да ти коства продължително обикалене по магазините. Впрочем на мен лекарката ми каза,че е хубаво да нося малко токче, 4-7см, било най-=подходящо :)

IfeTyy
09-25-2010, 19:15
аха ясно благодаря ти за информацията :) а това за подходящите обувки, голям проблем ще ми е, защото съм голяма маниячка на обувки хаха но ще видим какво ще каже лекарят не мога да съм сиг, че е това