PDA

View Full Version : Да отворя ли новата страница на живота си?



Muccia
09-25-2010, 10:50
Привет :-)

Нека разкажа моята история, защото ми трябва безпристрастно мнение :-D

Ходих 1г. с едно момче и скъсахме преди 2-3 седмици. Само да спомена, че в периода в който сме били заедно е имало някакви "почивки". Накрая просто преценихме, че е по-добре да сме само приятели.
Въпроса е че аз излизах с едно момче, с което си пасвам идеално.Той е пълна противоположност на бившият ми(разни смс-и , мили думи, прегръдки и целувки пред хората) и като че ли малко ми е странно. Не съм свикнала с показност и демонстрация. Момчето ми харесва наистина и виждам че и той мен също. Но за 3 седмици е пределно ясно че имам и все някакви чувства към бившия си.
Според вас с времето дали ще отмине? Защото аз харесвам това новото момче, но изпитвам и някакви емоции и към бившия. На новия съм му казала че е по-добре за момента да излизаме без нищо сериозно и че времето ще покаже как ще се развият нещата, но някак си не вярвам че отново или поне в близките години бих се доверила и показала напълно пред някой :(
С бившия се чуваме по телефона от време на време. Чувствата ми не както преди(просто заради всичките казани глупости мнението ми за него се промени) но все още имам някаква любов към него. А знам че дори и да се върна при него няма да се чувствам щастлива. И сега съм на някакъв кръстопът какво да правя.
С него зле, без него също :( моля ви разчитам на подкрепа и ценни съвети :)

PullMeCloser
09-25-2010, 11:07
Не се занимавай повече с бившия си.Сама казваш,че няма да си щастлива с него.С времето ще ти мине със сигурност.Щом харесваш новото момче,а и той харесва теб-опитайте.

ThePowerOfLove
09-25-2010, 11:09
Според мен да направиш това, което си казала на новото момче. Изчакай малко, за да не стане така да тръгнеш с новия, а в главата ти да е бившия..

sapuna10
09-25-2010, 11:38
Според мен - отвори нова страница. :) :wink:

GossipGirl89
09-25-2010, 11:48
Щом си скъсала с бившия значи край - вече е минало и не трябва да се връщаш при него, още повече щом сама твърдиш, че няма да си щастлива ако пак си с него.
Новото момче те харесва, ти него също - не ти пречи да опиташ, но да не стане така че да тръгнете, нещата да започнат лека-полека да стават сериозни и да се окаже в един момент, че ти все още мислиш за бившия... Щом си говорила вече с новия и си го помолила да изчакате на тоя етап това е най-доброто решение. Нека мине малко време, за да видиш как ще се чувстваш и какво ще се случи с емоциите и чувствата към бившия и чак след това ще мислиш какво да правиш и дали да тръгваш с новия

AutomatiC
09-25-2010, 11:53
Според мен - отвори нова страница. :) :wink:

zority7
09-25-2010, 11:54
С времето ще отминат чуствата ти към бившия, опитай с новото момче,но не избързвайте,на теб ти трябва още време за да забравиш бившия.Късмет :)

Muccia
09-25-2010, 12:03
Според вас грешно ли постъпих казвайки на бившия, че искам да поддържаме приятелски отношения? Тоест трябваше ли напълно да прекъсна контакт с него? И кога е редно да му призная, че се срещам с друго момче?

Niakoitam
09-25-2010, 12:07
Отвори нова страница, но внимавай.От теб зависят някои неща Защо да се връщаш отново там където нещата са приключили и да си създаваш допълнителни главоболия и резултатът ще е по всяка вероятност отново същият-страдание.Щом ти харесва момчето и щом ти го харесваш му дай шанс. Може пък да стане нещо много хубаво между вас. Просто си привързана към бившият си и това. Не обръщай абсолютно никакво внимание на тези си емоции и почти гарантирано с времето ще го забравиш ако наистина пожелаеш това. :)

Burn94
09-25-2010, 16:11
Отваряй нова страница и продължавай напред. Не си блъскай главата за неща които не можеш да промениш и щом смяташ че няма да си щаслива с бившия си въобще не си трови живота с едничката надежда той да се промени. Изчакай малко и разбери какво всъщност чувстваш към това новото момче и реши какво да правиш , но не се затваряй в себе си защото човешката психика е крехка и когато те наранят боли ама пък без любов и подкрепа трудно ще си стъпиш на краката. И за край бих казал , че въобще не трябва нищо да "признаваш". Ти задължена ли се чувстваш към него или какво ?! След като вече сте разделени може да се срещаш с който си искаш какви обяснения му дължиш ?

soul1199
09-25-2010, 16:28
Не се занимавай повече с бившия си.Сама казваш,че няма да си щастлива с него.С времето ще ти мине със сигурност.Щом харесваш новото момче,а и той харесва теб-опитайте.

PyCoKoCkA93
09-25-2010, 21:18
Щом веднъж си затворила една страница тя трябва да си остане такава...Няма смисъл да се връщаш при бившия,който не го заслужава...Започни на чисто с новото момче,което очевидно е за теб..Нормално е още да имаш някакви чувства към бившия,все пак цяла година сте били заедно,не може толкова бързо да го забравиш..Дай си време и ще видиш,че с новото момче всичко ще е много по-хубаво и сама ще искаш да му се разкриеш и да споделяш :)

PyCoKoCkA93
09-25-2010, 21:23
Оооо това била моята любимка,която имаше много категорично мнение за мен,въз основа само на една снимка с повече грим :D

Айде горе главата и давай шанс на новото момче,пък бившият да ходи да пасе кравите на село... :D Не си заслужава усилията,щом не те прави щастлива...При теб е останал навикът да си с него :)

Alabalaportokala
09-25-2010, 21:24
Задаваш си въпрос на който сама си отговаряш

А знам че дори и да се върна при него няма да се чувствам щастлива. И сега съм на някакъв кръстопът какво да правя.

В това ти е разковничето на проблема.

Поздрави

mynichka
09-26-2010, 06:57
Всъщност ти сама си го каза: Да, започни нова страница :)

tobii
09-26-2010, 07:12
В подобна ситуация бях само че при мен беше по-сложно.. Избрах "новото" момче, което всъщност хич не беше ново. С него се запознах съвсем малко след като тръгнах с това момче с което ходих до скоро-също една година. Та "новото" момче ми беше най-добрия приятел една година въпреки че беше влюбен в мен .. Вече от 2 месеца сме заедно :-)