PDA

View Full Version : плочки



maldini
09-25-2010, 11:45
имам въпрос - защо плочките на корема не ми се показват достатъчно добре?
правя корем 3-4 пъти в седмицата , храня се здравословно - яйца , ядки , месо , зеленчуци и тн но пресата не се показва толкова добре колкото аз искам. Наскоро си измерих подкожните мазнини и те са 10% което доколкото знам е добре.
Сега някои хора ще ми кажат че не съм правил кардио и затова ,но не е вярно. В началото на тая година в продължения на 4-5 месеца си правих редовно но корема си ми беше същия.

CircleOfPain
09-25-2010, 11:51
Ако имаш 10% мазнини и нямаш плочки=>плочките ти са прекалено малки. Тренирай ги един максимум 2 пъти на седмица със тежести, също така сменяй упражненията и ще има ефект.

Everytime
09-25-2010, 12:28
а можеш ли да ми кажеш как се мерят подкожните мазнини ? : ) не е подигравка,просто питам защото не знам : )

CircleOfPain
09-25-2010, 12:36
В лекарски кабинет, мерят ти дълбочината на гънките, също така със специален апарат пускат ток през тялото ти за да определят плътността и т.н... Накрая като съберат данните според таблица ти казват колко % са мазнините ти. Точността на метода е до +- 1% и се смята за най-точния :)

Everytime
09-25-2010, 12:42
мерси : )

redbul2
09-25-2010, 12:42
За да има плочки, трябва да има добре трениран и развит коремен мускул преди това.

FuckedUp
09-25-2010, 13:08
90% диета, 10% упражнения :)

maldini
09-25-2010, 13:52
еми от месец някъде правя ето тези упражнения
http://www.vbox7.com/play:87e471a4
добри ли са ?

LifeFitness0
09-25-2010, 14:02
Като за начало са добри,после трябват и тежести.

kadishona
09-25-2010, 19:40
search for scooby1961 in Youtube


Всичко което се сещам вече си го правил. Кажи какво значи 'не се показват достатъчно добре'

maldini
09-25-2010, 21:13
Ако имаш 10% мазнини и нямаш плочки=>плочките ти са прекалено малки. Тренирай ги един максимум 2 пъти на седмица със тежести, също така сменяй упражненията и ще има ефект.
а някакви примерни коремни упражнения можеш ли да ми покажеш?

TheRestorer
09-25-2010, 21:57
Може ли да ми дадеш разумна и подкрепена с доказателства за ефект причина, защо аджеба правиш корем 4 ПЪТИ В СЕДМИЦАТА ?

maldini
09-25-2010, 23:20
а колко пъти трябва да се прави бе? толкова 3-4 пъти в седмицата

YVKsport
09-26-2010, 07:21
Пич,първо трябва да имаш маса в пресата,а чак след това да очакваш да се види.Едно от най-добрите упражнения,който можеш да правиш вкъщи е V-пресата.Но не е за начинаещ със сигурност.В годините,в които тренирах футбол много време правих най-различни коремни преси и това,съчетано с кардиото,ми докара голяма издръжливост.След това започнах с по-тежки упражнения-във фитнес с тежест,вдигане на краката от вис,В-пресата...Иска се яко блъскане ;) Успех!

TheRestorer
09-26-2010, 14:23
Корема е такава мускулна група, че не е нужно да се тренира по много пъти в седмицата.Веднъж те устройва идеално.Оттам нататък - ти си знаеш.

maldini
09-26-2010, 15:05
Корема е такава мускулна група, че не е нужно да се тренира по много пъти в седмицата.Веднъж те устройва идеално.Оттам нататък - ти си знаеш.
веднъж не е ли прекалено малко? и какви упражнения правите за корема?

TheRestorer
09-27-2010, 09:38
Лично на мен корема не ми е приоритет, но правя коремни преси - обикновени и под наклон,повдигане на крака от лег и изпъване на крака от вис.Но ги правя под формата на хиперсерия и усещам много качествено натоварването.Ако примерно можеш да правиш 50 коремни, не се хаби, а ми вземи някой диск 5-10 килограма, зависи каква тежест искаш и почни с диск да правиш - гарантирам ти, че ще усетиш разликата.Ако искаш да видиш подорбни упражнения за корем, този линк може да ти е полезен. Щрак (http://www.bb-team.org/fitness/exercises)
Иначе си мисля, че може и 2 пъти в седмицата, но примерно понеделник и четвъртък, да не са ти един след друг дни :) Успех и по-здрав :)

golqmpi41
09-27-2010, 11:06
ГЕН :) корема си е до ген ся кфото и да си говориме имаше време в което не го тренирах около 2 месеца все го забравях пък имам 2 реда по 3 плочки ...... сега го тренирам 1 път в седмицата даже някой път го забравям

Everytime
09-27-2010, 11:09
ГЕН :) корема си е до ген ся кфото и да си говориме имаше време в което не го тренирах около 2 месеца все го забравях пък имам 2 реда по 3 плочки ...... сега го тренирам 1 път в седмицата даже някой път го забравям

2 реда по три плочки ?

не е ли 3 реда по 2 ?

LastFN
09-27-2010, 11:20
ГЕН :) корема си е до ген ся кфото и да си говориме имаше време в което не го тренирах около 2 месеца все го забравях пък имам 2 реда по 3 плочки ...... сега го тренирам 1 път в седмицата даже някой път го забравям
Пишеш глупости приятелче,корема не е много до ген, до ген са прасците и предмишницата например.Ако си висок 180 и си 50 кг нормално е да ти се виждат плочките дори ако правиш корем 1 път в месеца,познавам хора дето никога не правят и им личат плочите.

golqmpi41
09-27-2010, 11:27
ГЕН :) корема си е до ген ся кфото и да си говориме имаше време в което не го тренирах около 2 месеца все го забравях пък имам 2 реда по 3 плочки ...... сега го тренирам 1 път в седмицата даже някой път го забравям
Пишеш глупости приятелче,корема не е много до ген, до ген са прасците и предмишницата например.Ако си висок 180 и си 50 кг нормално е да ти се виждат плочките дори ако правиш корем 1 път в месеца,познавам хора дето никога не правят и им личат плочите.

ебахти хейтъра ...... 184 съм 78 кг доволен ли си ? много глупости говориш корема е до ген познавам хора трениращи корема с диета всичко точно не изпускат тренироката на еднакви год сме с тях но просто не им върво същото се отнася и за някои други мускулни групи може да ги тренирам малко примерно но да вървят много добре .... за ПРЕДМИШНИЦАТА че е била до ген много бъркаш ... около преди 7 , 8 месеца въобще не ми вървеше предмишницата почнах да правя отделно упражнение за нея ( казвам го щото много хора съм чувал че не я правят смисъл с отделно упражнение ) от тогава върви доста добре имам и едни щипки за ръце които стискам от тях също ефект има ... LastFN нищо лично ама ако си 170 90 кг нормално е да не ти личат плочките :)

golqmpi41
09-27-2010, 11:29
ГЕН :) корема си е до ген ся кфото и да си говориме имаше време в което не го тренирах около 2 месеца все го забравях пък имам 2 реда по 3 плочки ...... сега го тренирам 1 път в седмицата даже някой път го забравям

2 реда по три плочки ?

не е ли 3 реда по 2 ?

обърках :)

Everytime
09-27-2010, 12:24
аха : ) щото изведнъж почнах да се чудя :D

Myrth
09-27-2010, 16:28
От гена много се влияят прасците, предмишницата също. Това не значи, че ако нямаш добър ген за тях, не можеш да ги направиш масивни. Просто имам познати, които без да полагат кой знае какви грижи за краката, имат доста масивни прасци, макар да не са мазни. Това не значи обаче, че са непременно силни :)

YVKsport
09-27-2010, 17:48
От гена много се влияят прасците, предмишницата също. Това не значи, че ако нямаш добър ген за тях, не можеш да ги направиш масивни. Просто имам познати, които без да полагат кой знае какви грижи за краката, имат доста масивни прасци, макар да не са мазни. Това не значи обаче, че са непременно силни :)
Много правилно!

Ekoto
10-01-2010, 19:17
Не съм Фитнес инструктop но плочките мн трудно се праят предлагам ти 5 пъти в седмицата да праиш по 150 коремни преси ако няма ефект експериментираи. Ти колко килограма си колко си висок ?

AiiHafteee
10-02-2010, 06:44
Не съм Фитнес инструктop но плочките мн трудно се праят предлагам ти 5 пъти в седмицата да праиш по 150 коремни преси ако няма ефект експериментираи. Ти колко килограма си колко си висок ?
Не е ли по-добре 9 дни в седмицата по 13 пъти на ден?

maldini
10-02-2010, 09:53
имам въпрос..това че имам мускулна треска на корема значи ли че мускулите ми в тази област растат

AiiHafteee
10-02-2010, 10:22
Не, това е заради синтезът на млечна киселина.

redbul2
10-02-2010, 10:35
..това че имам мускулна треска на корема значи ли че мускулите ми в тази област растат
Това значи,че е имало здрава тренировка.Натоварването е било много добро и вероятността да растат мускулите в тази област е голяма. Но само от един път не става. Трябват няколко месеца тренировки за някакъв резултат.

AiiHafteee
10-02-2010, 10:48
..това че имам мускулна треска на корема значи ли че мускулите ми в тази област растат
Това значи,че е имало здрава тренировка.Натоварването е било много добро и вероятността да растат мускулите в тази област е голяма. Но само от един път не става. Трябват няколко месеца тренировки за някакъв резултат.
Стига сте убърквали хората.

Ekoto
10-02-2010, 14:55
Еми ако иска да има ефект трябва редовно да се тренира в седмицата 2 пъти ако тренира за плочки едва ли ште има мн голям ефект ддз аз таи мисля де :) :D

golqmpi92
10-02-2010, 15:56
Еми ако иска да има ефект трябва редовно да се тренира в седмицата 2 пъти ако тренира за плочки едва ли ште има мн голям ефект ддз аз таи мисля де :) :D

плочките са до ген бе 2 пъти корем е прекалено достатъчно в седмицата ......

ZipFail
10-02-2010, 17:04
Еми ако иска да има ефект трябва редовно да се тренира в седмицата 2 пъти ако тренира за плочки едва ли ште има мн голям ефект ддз аз таи мисля де :) :D

Грешно си мислиш :P

Ekoto
10-02-2010, 23:49
Добре е приятели извинявам се за грешните мнения тогаз штом грешно мисля аз просто искам да си споделя мнението :) :P

Lihvar
10-04-2010, 08:18
Значи зависи как тренирате така се показват,например аз предимно блъскам за маса и плочките не се показвта много,ако работиш за релеф вече всичко е в повечео повторения и постоянство,мен са ми разделени тренировките на 3 дена,и без значение кой ден за кой мусколни групи работя има корем,това се тренира всеки път.

За изпъкване блъскй за релеф с повече повторения,т'ва му е цаката...и химията!

ZipFail
10-04-2010, 09:08
Глупости.
Дори по 1000 преси на серия да правиш, няма да имаш плочки ако не свалиш мазнините под 10% ;)

А корема не се различва по нищо от всяка друга мускулна група, че да се прави по повече...това е все едно да правиш гърди 3 пъти в седмицата - никаква логика. ;)


За плочки ти трябва малко тренировки и нисък процент телесни мазнини..а това става чрез правилно хранене и кардио.

golqmpi92
10-04-2010, 11:06
Глупости.
Дори по 1000 преси на серия да правиш, няма да имаш плочки ако не свалиш мазнините под 10% ;)

А корема не се различва по нищо от всяка друга мускулна група, че да се прави по повече...това е все едно да правиш гърди 3 пъти в седмицата - никаква логика. ;)


За плочки ти трябва малко тренировки и нисък процент телесни мазнини..а това става чрез правилно хранене и кардио.


или ген ако си просто с толкова % мазнини :)

cunt
10-05-2010, 19:38
абе имам въпрос..ако нямам подкожни мазнини нужно ли е да правя кардио за пресата или не?

Myrth
10-05-2010, 20:40
Лихвар, схващането, че ''за релеф се прави с много повторения'' е отживелица. Отдавна е ясно, че тренировка за маса и релеф няма. Просто силата и издръжливостта не са съответни на маса и на релеф.

golqmpi92
10-07-2010, 18:11
Плочки=10% упражнения с тежести 30% кардио и 60% диета 8)


аз пък кардио въобще не съм правил но имам плочки ....

HandOFDooM
10-07-2010, 18:21
Глупости.
Дори по 1000 преси на серия да правиш, няма да имаш плочки ако не свалиш мазнините под 10% ;)

А корема не се различва по нищо от всяка друга мускулна група, че да се прави по повече...това е все едно да правиш гърди 3 пъти в седмицата - никаква логика. ;)


За плочки ти трябва малко тренировки и нисък процент телесни мазнини..а това става чрез правилно хранене и кардио.
с риск да прозвучи глупаво - как аджеба да видя колко % мазнини имам ?! да ходя да се гледам на скенер ли ?!

Myrth
10-07-2010, 18:34
Всичко е хранене, кардиото е американска боза; ако си мазен и храненето ти куца, забрави да имаш хубава преса, ако ще и да се скъсаш от кардио.

play23
10-07-2010, 19:23
Какъв скенер за подкожни мазнини бе :lol:
Ето една формула, която е доста точна, иначе най-сигурния метод - калипер, иначе има и такива кантари. Иначе чак пък под 10% че да имаш плочки, малко пресилено на 12 дори и 14% съм виждал хора имат, но за ясно изразени всички определено под 10, състезателната форма е около 5% но се поддържа за малко, защото толкова е вече и вредно, особено за жените под 10% не е хубаво.

МЪЖЕ

Мерки:

1. Височина в см ___

2. Ханш в см ___

3. Талия в см ___

4. Тегло в кг ___

Определяне на % подкожна мазнина

1. Умножете ханша (см) х 0.55 = ___ минус 2 = ___ (A)

2. Умножете талията (см) x 0.29 = ___ минус 4 = ___ (B)

3. Съберете A + B = ___ (C)

4. Умножете височината (см) x 0.24 = ___ (D)

5. Извадете D от C, тогава извадете още 10: (C – D) – 10 = ___ % мазнина