PDA

View Full Version : Дали вече ми е приятелка..



RalittyYy
09-25-2010, 16:27
Искам тук да си излея мъката и гнева :( Незнам дали някой ще има време и търпение да го прочете, но имам нужда да си излея мъката и големия ме гняв.. :cry:
Значи днеска бяхме с класа на екскурзия на Рилски манастир и моята най - "добра приятелка"(Х) ( слагам кавички, защото незнам дали вече е така :( ) постоянно си говореше с друго момиче(Н) което аз изобщо не понасям и страшно ме дразни, защото се прави на интересна и като говори - тя не говори нормално, а някак си крещи, че да може всички в класната стая да я слушат. Сега сме 8 клас и с моята най - "добра приятелка"(Х) се запознахме с нея(Н) ( то няма и как да не се запознаеме, нали е в нашия клас) и на следващия ден се запознахме с всичи и т.н. И от както се запозна с нея започнаха много да се сближават и каквото каже (Н) това прави (Х), ако каже (Н) елате на някаде щото тука ми е адски скучно .. хоп (Х) веднага е сагласна и веднага тръгва. А ако аз я помаля на някъде се си намира оправдание,че не и се излиза или преди малко бяхме там, или кокво ще правим, или ооо уморена съм - спимисе, и ей такива работи. И даже си мисля, как някой скорощен ден ( щото като гледам на каде вървят нещата и това ще стане) ще ме зареже в класната стая сама с момчетата от зор да излезе с (Н) на вънка или някъде по коридорите, независимо, че ме оставя сама. Аз лично никога не бих я оставила (Х) сама когато няма друго момиче в стаята. Но като гледам какво става на там отиват май-май нещата.. :( И днеска докато бяхме на Рилския манастир, то не бяха целувки ( (Н) и (Х) ), то не бяха прегръдки, то не беше чудо.. и постоянно се снимаха.. или ме караха АЗ да ги снимам и даже (Х) не забелязваше, че мен ме игнорира някакси, и само с (Н) общува а мен ме забравя, и с мен има сиг най - много 3 снимки, а с (Н) сиг над 20. Но проблема не е в снимките, а в държанието и към мен и това,че ме игнорира и не ме забелязва. Днеска също провеше това което и каже (Н), каза й хайде към буса, а имахме още 1 час време докато тръгнеме, обаче аз им казах че имаме 1 час време и защо да отиваме като е много рано, и да разходем още малко, но (Х) реши, че трябва да ходи към рейса, защото (Н) така е казала. И после в автобуса (Х) само с (Н) си говореше, и аз по едно време се преместих,защото ми стана лошо отпред и седнах отзад, и незнам, но може би беше някак си доволна, защото след като станах (Н) седна на мойто място и не спряха да си говорят..да се хилят.. :( И така беше през цялото време.. :( :(
И усещам как в скоро време ще се скарам с (Х) и покрай нея и с (Н), и ще и кажа на (Х) всичко което мисля и после не ме интересува дали ще ми говори или ще ми се сърди.. Не стега, че заангажирах майка ми всеки дан да и ходи на нея (Х) за учебничи и др. неща пък сега с неблагодарна и се правина разсеяна.. Но нека се прваи.. зая нейна сметка.. :x
Но чак сега осъзнавам кои са ме били истински приятелки.. :(
Истинската ми най - добра приятелка(Б) беше от стария ми клас (с нея бях най-добра приятелка от 5 до 7 клас) в интервала от това време ( 5-7 клас) с нея колко ли пъти сме се карали и то се за дребулии,но сме се сдобрявали след няколко минути, но никога почти така не ме е игнорирала заради някакви кифли като (Н) и винаги е била с мен и НИКОГА не ме зарязвала сама в стаята освен ако аз и кажа да ме остави и да излезне с друг, но това е ставало когато на мен ми е било лошо. И винаги ме е подкрепяла и винаги ако е станело нещо ме е защитавала и е заставала зад мен, и винаги ми е давала съвети за нещо ако не е така.. Но за жалост сега тя отиде да учи в Широка Лъка и е много далеч.. Също от предишния ми клас има едно момиче (М) което в момента е от моя нов клас и с нея съм си както преди..
Е тези неща които до сега изброих не съм намерила в (Х) и едва ли ще ги намеря.. Но после тя ще ме търси.. но ще е късно..
Дори преди когато на скайпа и писах (на (Х) ) да ми прати снимките от днес, тя ми отговори че ще ми ги прати след малко и аз я попитах колко малко и тя ме отговори колкото е нужно.. и аз -а така ли??? И тя така и не ми отговори.
Просто нямам думи повече.. :( И едвали някой ще се навие да коментира нещо или да го прочете- знам че е дълго, но имах нужда.. :( и Вскоро време щи има скандал между мен и (Х) и покрай (Х) и (Н) ще си го получи.. :( Просто това неможе да се издържа.. И никога не съм го очаквала от (Х)... :? :cry: :cry:

ivyy
09-25-2010, 16:40
Никога не съм попадала в такава ситуация като теб, но мисля, че трябва да поговориш и с двете момичета. Щом видиш реакцията им ще разбереш дали въобще да общуваш с тях, или да се намериш някого, на когото можеш да вярваш и да наричаш най-добър приятел.

ecstazy
09-25-2010, 16:43
Мога да си представя какво чустваш. Инетересно ми е обаче, няма ли други момичета от класа, с които да се сближиш?

Tempest
09-25-2010, 16:46
ами поговори с нея, не бъди инат... ако продължава така да се държи - шута и толкоз... да й ходи на въпросната Н подир гъза.. нечетен брой хора в компания води до игнориране на 1... знам го от опит.. всички ме смятат за мноо пекан, пък като сме голяма компания и стане тка, че сме нечетни и аз обирам пешкира, никой не ме чува като говоря.. вече не е тка де, ама... беше :)

BaffaLsc
09-25-2010, 16:51
Това е отвратително !!!! Аз пък мога да ти кажа ,че тази Х изобщо не ти е приятелка и двете с Н са големи глупачки !!!! Ходи си с М ,щом ти е в класа и не се занимавай с такива лигли като тия двете ! Моето най - дълго приятелство продължи 5 години и половина ,но то е минало .. Пфуу ,като го прочетох аз се изнервих пък не знам за тебе .. :-x Питам се как изобщо ги търпиш тия пикли ?? Аз ,ако бях на твое място отдавна щях да съм ги наредила и двете ,че да знаят за другия път като решат да ме изоставят :-x :-x

RalittyYy
09-25-2010, 18:32
Но преди да дойде Н Х си беше постоянно с мен и си излизахме всичко,, и меко казано съм нервирана.. просто ще видят двете.. най.вече Х защото тя е виновна.. оная кифла Н нема що да се разправям допълнително с нея щото нема да има ефект :? Но да ще взема вече да си излизам с М защото тя си ми е много близка и много си я уважавам и тя мен и никога не би направила същото като Х. Общо взето от стария ми клас Б и М са ми най- добрите фр.. но преди да излезнем лятна ваканция с Б почнахме лико да се караме ии аз повече излизах с Х но никога не съм предполагала какво ще стане.. макар, че Б винаги ми казваше, че Х не добра фр,че е надуфка и др. работи но аз бях сляпа и не виждах.. но днес вече ми призля ии... в понеделник сиг ще има скандал с Х.. и не ми пука дали ще ми се сърди или не, защото всъщнотс тази която трябва да се сърди съм аз а не тя.. но както и да е.. :( :(

bloodyF
09-25-2010, 20:01
не ти прочетох цялата тема, обаче дотам където стигнах съм в горе-долу същото положение. Уж сме приятелки, при това много добри, обаче тя ме игнорира през част от времето,когато нея я устройва и ми се сърди за пълни тъпотии.
Просто отговорих по същия начин...намерих си нови приятели,по-добри. Превъзмогнах я.End of story.

waynne
09-26-2010, 06:31
Всъщност и мойте "приятели" правят така. Единици са тези, който избират приятелите пред момичетата (в моя случай). И това е много тъпо найстина - аз бих ти казал, да изчакаш за да видиш точно какво ще стане. Може просто момчето да и е дружка... такива ги имаме много при нас :D а ако не е - ще се сети за теб и твой ще е избора дали ще и простиш или ще дружиш с друго момиче. :)

BaffaLsc
09-26-2010, 07:07
Но преди да дойде Н Х си беше постоянно с мен и си излизахме всичко,, и меко казано съм нервирана.. просто ще видят двете.. най.вече Х защото тя е виновна.. оная кифла Н нема що да се разправям допълнително с нея щото нема да има ефект :? Но да ще взема вече да си излизам с М защото тя си ми е много близка и много си я уважавам и тя мен и никога не би направила същото като Х. Общо взето от стария ми клас Б и М са ми най- добрите фр.. но преди да излезнем лятна ваканция с Б почнахме лико да се караме ии аз повече излизах с Х но никога не съм предполагала какво ще стане.. макар, че Б винаги ми казваше, че Х не добра фр,че е надуфка и др. работи но аз бях сляпа и не виждах.. но днес вече ми призля ии... в понеделник сиг ще има скандал с Х.. и не ми пука дали ще ми се сърди или не, защото всъщнотс тази която трябва да се сърди съм аз а не тя.. но както и да е.. :( :(
И аз имах две най - добри приятелки до 5ти клас ,но след това започнах да излизам само и единствено с К (така ще я нарека) ,но после всичко се обърка и цъфна още еднаа .. и стана мазало .. :?

RalittyYy
09-26-2010, 10:50
Всъщност и мойте "приятели" правят така. Единици са тези, който избират приятелите пред момичетата (в моя случай). И това е много тъпо найстина - аз бих ти казал, да изчакаш за да видиш точно какво ще стане. Може просто момчето да и е дружка... такива ги имаме много при нас :D а ако не е - ще се сети за теб и твой ще е избора дали ще и простиш или ще дружиш с друго момиче. :)

всъщност тук няма момче :D оставаше и да има и.. :neutral:

Chikaa
09-26-2010, 11:14
По-добре тези неща и ги обясни на Х. Ако наистина ти е най-добра приятелка - ще разбере и ще се сдобрите. Ако ли не, намираш си нови хора.
Но по-добре говори с нея.

BaffaLsc
09-26-2010, 11:24
По-добре тези неща и ги обясни на Х. Ако наистина ти е най-добра приятелка - ще разбере и ще се сдобрите. Ако ли не, намираш си нови хора.
Но по-добре говори с нея.
Абе я стига глупости ! Щом го е направила веднъж дори и да се сдобрят ,тя ще го повтори пак ,така че няма смисъл според мен.. ходи си с М.,щом казваш ,че ти е била най - добра приятелка и още поддържате връзка е най - добре да забравиш за Х. тя все някога ще се скара с тази Н. и ще те потърси ! :)

mrtn
09-26-2010, 11:57
От една страна не си права, защото не може това момиче Х да контактува и общува цял ден с теб, и тя е човек и иска разнообразие. Това лошо ли, е че се сприятелява с други хора? Май доста си я тачиш момичето, ама айде го давай по-спокойно, иначе ще ти се срине нервната сиситема.
Но пък от друга страна си права, тя прави детски работи, направи това което ти казаха повечето потребители, кажи и как се чувстваш, кажи и че не ти е приятно да те пренебрегва така. Ако не те разбере оставаш я, да се спсасява това момиче Н и на нея ще и писне, а ти се сприятелявай с други момичета от класа ти.. :)
Дори и да се оправите с момичето, търси други контакти, не може да имаш само една приятелка и да си хойкаш поцял ден с нея, разнообразие.
Хайде, успех.

JustUnforgivable
09-26-2010, 13:19
Ами така става попринцип около 8ми клас - всеки си намира нов "бест френд", не му пука за хората, които държат на него, и ги заебава.. Освен да говориш с нея ти остава и опцията да си намериш нова приятелка..
Само не разбрах нещо -

ще ме зареже в класната стая сама с момчетата от зор да излезе с (Н) на вънка или някъде по коридорите, независимо, че ме оставя сама.

дори и да стане, не си сама - нали момчетата са там - нещо против тях ли имаш ?? Защо пък не се сприятелиш с някого от тях ;) Доста често приятелствата м/у момче и момиче са по-силни от тези м/у момиче и момиче ;)

rebeccaa
09-26-2010, 13:29
Приятели няма.Има само познати или много добри познати.Поне според мен де.Отдавна съм го разбрала.Или пък рядко да има има такива дето да са истински.Не се ядосвай за глупости остави ги и двете.Ще си намериш нова по-добра приятелка, или си ходи с тази М.

JCoutureJunkie
09-26-2010, 13:40
Била съм в подобно положение в 8ми клас(сега съм 10ти).Само че и двете момичета не ги познавах дотогава.Сприятелих се и с двете поотделно,едната от които беше пълния аутсайдер и хората страняха от нея заради странния и вид.Докато си говрих с първата,другата започна да идва и да се включва в разговора(нормално).Скоро започнах да забелязвам как първата,с която бях доста по-близка започна да се отдалечава от мен и да става дружка с другата.Започнаха да си сядат заедно,да излизат,а мен ме забравяха.Да не говорим,че със сигурност са ми говорили зад гърба и са ми се подигравали.Скоро дори разбрах,че тогава са ми въртели номера от сорта,"ние се скарахме,аз идвам при теб,ти си ми истинска приятелка" само и само чакайки ме да кажа нещо лошо спрямо другата.Не съм ги наричала приятелки,просто защото докато успеят да ми станат такива,те ме зарязаха.9ти клас бях най-самотния човек,защото те ме оте**ха отвсякъде.През изминалата година хората бяха направили и заздравили приятелства,имаше вече добре сформирани групи,в които аз не можех да вляза.Слава богу нещо се промени за мое щастие от края на миналата година и сега започвам отначало с хора от класа,с които винаги ми е било приятно.Дано успея и имам късмет.
Авторке,не си сама.Още си 8ми клас,не се занимавай повече с тия двете.Обещавам ти,след време от най-обичани ще ти станат най-омразни и ще се гледате с презрение.Но тъй като класа е новосформиран,ще ти много по-лесно да намериш хора,които да ти допаднат.А не като мен,да загубя почти 2 години.Успех!

nikoll4479
09-26-2010, 14:02
И аз я имам същата " прияятелка " || наистина не ocъзнават какфo пpaвят и даже пoнякoга забравят че си им лампичка ,,, прocтo трябва да я ocтавиш да прави каквото си иcка ,, дa и тeглиш eднa мaйнa ,, и повече да не ce занимаваш с нея ,, ако трябва ще си седиш сама ама няма да и се връзваш ;) все пак не си кyкла на конции ;);) ycпех :-) :-)

RalittyYy
09-26-2010, 15:43
Ние с Х седим на 2 чин, а пред има едни 3 момичета които седят пред нас ии аз с едната от тях се сближих и си допаднах ме но лошото е, еч тези 3-те момичета пред нас живеят в сапарево-сапарева баня и не мога да излизам с тях.. но утре.. съм си намислила и аз тях двете да ги игнорирам най-вече Х за да види какво е. И ако почне нещо да ми обяснява.. ще я спра и ще и кажа какво аз мисля.. и без Н. И да видим ако след това което ще и кажа пак си продължи по същия начин.. може би някъде ще се преместя ли ддз.. макарче няма мн свободни места.. :( Но утре ще види.. и с това момиче от сапарево с него и с другото момиче от сапарева баня те ме най-много допадат и харесват от новия ми клас.. с тях ще се сближа ии Х ще види посли може би ще съжалява както в 6 клас Б съжали, че не ми е била приятелка и че ме игнорирала ( после това не се повтори) така и Х ще съжали.. но ще е късно :x :x

JCoutureJunkie
09-26-2010, 17:19
Някак си не ми харесва начина,по който разсъждаваш.Не си търсиш нова компания,за да накараш някого да съжалява,а за да ти е на теб по-добре.То който трябва,и без да му кажеш ще разбере,че е допуснал грешка рано или късно.Освен това,не разбирам що за разбиране под приятелство имаш,щом се чудиш как ще излизаш с онези момичета от сапарева баня.Та приятелството не се опира само на срещи и брой излизания по градинките и моловете.Точно това е грешката ти,че като мислиш,че всеки ден сте заедно ви прави приятелки.Затова го и взимаш толкова навътре,явно никога не сте били приятелки,или поне не е имало нещо,което да докаже обратното.Всеки има "приятели",когато е свободен,когато живота му е супер и има време за всичко.Но това,че сте прекарвали това време заедно не ви прави привързани един към друг,не ви кара да държите един на друг.Разбираш ли ме?Може ти да си била готова на всичко за нея,но тя ОЧЕБИЙНО НЕ Е.Знам какво говоря,защото и аз съм била в компании само и само да убия скуката.Един съвет:Не допускай толкова бързо хората до себе си,не ги наричай на втория ден приятелки,защото те все още с нищо не са се доказали като такива.Изпитай ги,преди да можеш да им се довериш,за да не страдаш после отново по нещо,което никога не си имала,като за това "приятелство". :)

RalittyYy
09-27-2010, 17:55
Не, аз имах истински приятели! Но сега се разделихме и всеки отиде да учи в друго училище... :(

MissNothing
09-27-2010, 18:20
Не, аз имах истински приятели! Но сега се разделихме и всеки отиде да учи в друго училище... :(

Това, ча сте в различни училища, не значи, че трябав да спрете да поддържате връзка. Лиич си какви приятели сте били.
И на мен не ми харесва как мислиш. Саом се чудиш как да направиш гадно, да отмъстиш.Ами кажи и какво мислиш на това момиче, което те изолира, или просто спир да се движиш с тях. И аз съм била изолирана и просто спрях да поддържам всякаква връзак с тези "приятелки".

RalittyYy
09-28-2010, 12:35
Как да икажа като винаги когато заговоря по тази тема за мен за нея и за Н тя спира да ме слуша.. задавом и някакъв въпрос свързан по темата и тя - а какво не те слушах.. и итака се опитах 2 пъти и вече ми омръзна да говоря... тъй като няма смисъл.. :?

BaffaLsc
09-28-2010, 13:31
Виж сега , както казва една приятелка '' ако ще я храниш я храни в очите ! '' . Хубаво е да си казваш всичко на момента ,в очите ,защото после всичко идва от неизказани думи. ;) Обясни й как се чувстваш ,кажи й всичко ,което написа тук и виж какво ще ти каже тя или другия вариант е да я з*ебеш и да движиш с М. :)