PDA

View Full Version : Авти в устата?



sa6opi4a
09-25-2010, 22:42
през 2 месеца винаги ми излизат някакви авти по устата, особено от вътрешната страна на бузите. от години се помня, че винаги е било така. Дори когато нямам авти като си видя бузите от вътрешанта страна има някакви подутини/белези от автите останали... и през 2 месеца така казано се "събуждат" болят ме 3-4 дена и минават... всеки ден поне по 1 път си мия зъбите, тъй че не може да е от мръсна уста... нито пък си завирам ръцете в устата или ям нещо мръсно... не знам какво е това нещо, но от години е станало навик. Може би вече 5-6 години.

PullMeCloser
09-26-2010, 09:09
Ох,на мен автите ми стават,защото докато си мия зъбите,понякога се "удрям" с четката вътре в устата.И не ми стоят по 2-3 дни,последния път (преди 3-4 месеца) се мъчех да я разкарам поне 2-3 седмици.Почти не бях яла,болеше ужасно много.Имам едно зелено лекарство у нас,но не знам как се казва,с което уж минавало като се намажеш,но при мен хич не помогна.

kalpazanka
09-26-2010, 13:02
Наблегни на витаминозна храна. Кръвна захар изследвал ли си?
Вземи си Елудрил вода за уста от аптеката- топиш памучен тампон в разтвора и обтриваш аФтата.

Smrazqvashta
09-26-2010, 23:14
Не е задължително причинител за афтите да е мръсната уста или лоша хигиена. Може причина да е някакво вътрешно заболяване или просто липса на витамини от страна на организма. Купи си някакви витамини и пий. Също така може сутрин и вечер да си жабуриш устата с вода от смрадлика или със специални води за уста, продаващи се във всяка аптека.

sa6opi4a
09-27-2010, 12:24
Това с витамините звучи по-добре, но последния път когато си взех някакви витамини, струваха 6-7 лв за 1 седмица, а се предполага да ги пия бая време.. :?