PDA

View Full Version : Тези пъпки преди цикълл... :@



mechtaq_za_teb
09-26-2010, 07:40
Тези дни трябва да ми идва и по принцип винаги ми се появява някоя друга пъпка тогава, но този път са доста повече и е ужасно.. Не знам какво да правя. С какво да ги намажа... Дайте някой съвет. Как се справяте с този гаден проблем преди цикъл?

foreverr
09-26-2010, 08:14
С "този гаден проблем преди цикъл" няма справяне.Прсто става нещо с организма преди да ни дойде и ни излизат пъпки, и да ги мажеш с крем против пъпки и каквото и да правиш, пак ще излизат.Просто си купи някакъв измиващ гел за лице против пъпки и мий лицето сутрин или сутрин и вечер и по-този начин може да започнат да ти излизат по-малко пъпки,но да спрат да ти излизат не мисля , че има как да стане :(

Vannesa
09-26-2010, 09:46
Не можеш да го промениш, това е от хормоните.
НО можеш да го намалиш, както каза момичето горе, използвай редовно измиващи/изчистващи продукти, не стискай пъпките,че ще се разнесат и ще стане още по-зле, и това е.
Принципно тези неща са задължителни, тази хигиена, и ако си редовна, ще има ефект и за вбъдеще.
Колкото по-добре се грижиш за лицето ти, толкова по-малко грим ще ти се налага да носиш.
Което ми напомня, не се опитвай да ги прикриеш с грим. Най-много тънък слой антибактериална пудра, нищо повече.

AutomatiC
09-26-2010, 09:50
и на мен ми се появаваха, но сега почти не.и ако обичаш да си похапваш шоколад трябва да знаеш, че от него също се появяват пъпчици,особено преди цикъл.

mechtaq_za_teb
09-26-2010, 09:59
Да, наясно съм с хигиената. Полагам необходимите грижи за кожата си, като си правя маски, ексфоалирам 1-2 пъти в седмицата, ползвам кремчета. Общо взето явно наистина си е на хормонална основа и няма как да се избегне. Просто се чудех дали все пак някой не е открил някакъв начин да се справи донякъде с този проблем, но явно си е до организъм.

Rebirthing
09-26-2010, 10:13
Както са писали по-нагоре шоколада също влияе, както и храната като цяло. Яж по-малко месо и млечни преди цикъл и отбягвай тежките храни.

bori96
09-26-2010, 10:46
Не можеш да го промениш, това е от хормоните.
НО можеш да го намалиш, както каза момичето горе, използвай редовно измиващи/изчистващи продукти, не стискай пъпките,че ще се разнесат и ще стане още по-зле, и това е.
Принципно тези неща са задължителни, тази хигиена, и ако си редовна, ще има ефект и за вбъдеще.
Колкото по-добре се грижиш за лицето ти, толкова по-малко грим ще ти се налага да носиш.
Което ми напомня, не се опитвай да ги прикриеш с грим. Най-много тънък слой антибактериална пудра, нищо повече.

Защо ако се стискат ще се разнесат? :shock:

Vannesa
09-26-2010, 10:52
Защо ако се стискат ще се разнесат? :shock:

Когато изтискаш една пъпка, нали знаеш,че от нея излиза първо "бялата тапичка" както му казват, след това нещо като прозрачна течност, и след това е кръвчицата. Та това второто (честно, не знам какво е научното му название) искаш - не искаш се разнася около бившата пъпка и в този радиус шанса да ти излязат нови е неприятно огромен. Не си ли забелязала, че когато примерно си "оправиш" някоя на челото, точно там почват да излизат още?
Зле съм с обясненията,знам.
Извинявам се на авторката за офф-топика. :)

mechtaq_za_teb
09-26-2010, 11:01
Защо ако се стискат ще се разнесат? :shock:

Когато изтискаш една пъпка, нали знаеш,че от нея излиза първо "бялата тапичка" както му казват, след това нещо като прозрачна течност, и след това е кръвчицата. Та това второто (честно, не знам какво е научното му название) искаш - не искаш се разнася около бившата пъпка и в този радиус шанса да ти излязат нови е неприятно огромен. Не си ли забелязала, че когато примерно си "оправиш" някоя на челото, точно там почват да излизат още?
Зле съм с обясненията,знам.
Извинявам се на авторката за офф-топика. :) Това е напълно вярно... Изстискваш една и шансът да се появят още 3 на нейно място е много голям. Макар че аз понякога много се дразня иии... не издържам просто. :D

Vannesa
09-26-2010, 11:36
Ако е вече много много много дразнеща, голяма и с бяло връхче, просто слагаш нещо да я изсуши.
Има едно много такова нещице на ейвън,от серията им за акне и етц, в много малка опаковка, 15 мл май, слагаш на въпросната гадост преди да заспиш и на сутринта проблема е навън, а околността остава чиста.
Та от тоя тип.
Сега, като се сетих, някой да знае нещо за следи от пъпки? В смисъл, минала е вече отвратията и остава петънце? Блааах това е ужас.

mechtaq_za_teb
09-26-2010, 11:56
Ако е вече много много много дразнеща, голяма и с бяло връхче, просто слагаш нещо да я изсуши.
Има едно много такова нещице на ейвън,от серията им за акне и етц, в много малка опаковка, 15 мл май, слагаш на въпросната гадост преди да заспиш и на сутринта проблема е навън, а околността остава чиста.
Та от тоя тип.
Сега, като се сетих, някой да знае нещо за следи от пъпки? В смисъл, минала е вече отвратията и остава петънце? Блааах това е ужас.Аз ползвам кремче Кларина на Хималая. Забелязала съм, че избелва кожата. Аххх, преди време как се бях оттървала от тея гадории, а сега пак... Пфф... :(

whitebunny
09-26-2010, 12:49
Ако е вече много много много дразнеща, голяма и с бяло връхче, просто слагаш нещо да я изсуши.
Има едно много такова нещице на ейвън,от серията им за акне и етц, в много малка опаковка, 15 мл май, слагаш на въпросната гадост преди да заспиш и на сутринта проблема е навън, а околността остава чиста.
Та от тоя тип.
Сега, като се сетих, някой да знае нещо за следи от пъпки? В смисъл, минала е вече отвратията и остава петънце? Блааах това е ужас.Аз ползвам кремче Кларина на Хималая. Забелязала съм, че избелва кожата. Аххх, преди време как се бях оттървала от тея гадории, а сега пак... Пфф... :(
и на мен петънцата ми пречат ужасни сааа :-x

hugelipsskinyhips
09-26-2010, 15:09
оф и аз съм цялата в петна от пъпки, чувала съм за някакво кремче на Амрита ама не съм го виждала никъдеее :o, избелващи маски, ама нищо не помага :x

Sync
09-26-2010, 16:55
В една друга тема бяха предложили Скинорен против акне. Аз не съм го пробвала даже за първи път го чувам :D

ParisHilton
10-25-2010, 14:01
да чукна на дърво, все още не ми се появяват :-o

fuckme
10-25-2010, 14:47
някакви други предложения за прикриване или махане на пъпки с бяло връхче , без да се изтискват? защото аз много мразя връхчетата и ми се струва адски грозно да излезеш така навън.. идеи?

vIKToriYa
10-25-2010, 15:00
ох.. и аз съм така 2-3 дена преди цикъл ии по време на цикъла много пъпки ми излизат с какво ли не ги моря ... :( :? НО няма оправяне ... срвършили - изчиства ми се цялото лице но да го закръглим тези 10 дена ... са ми много мъчително и те едни мънички все едно алергия :-o :(

koni
10-31-2010, 11:10
Момичета причините разбира се са хормонални, но опитайте да се поддържате с професионални продукти. Има много добра серия на RYOR за подобни случаи. Лошото е че у нас се намира трудно, само козметичните салони работят с тях. Аз си ги осигурявам от моята козметичка. Можете да потърсите и вие при близките ви салони.

spopi
10-31-2010, 11:35
И на мен ми се появяват ама слагам коректор и в рамките на 2-3 дни се махат. :)

xKiFlA
10-31-2010, 14:12
тва е нормално понякога и на мен се е случвало :D

ri41
10-31-2010, 15:55
Както са писали по-нагоре шоколада също влияе, както и храната като цяло. Яж по-малко месо и млечни преди цикъл и отбягвай тежките храни.
верно ли от млечните храни пъпки :x аз за тва пъпчасвам, откакто почнах да слабея и "уж" да се храня здравослоивно, наблягам на тези храни и ето цялата съм в пъпки, казвали са ми за алергии от белтъчини, но хич не съм се усетила :shock: