PDA

View Full Version : Според вас.



Greennight
09-26-2010, 10:27
Според вас какви промени ще има в страната ни,ако започне война.Например между България и Сърбия.Смисъл ще пуснат ли отновно наборна армия,ще почнат ли пак в училищата да карат децата да сголобяват калашници както е било по соца и т.н.Изкажете мнение.

amk933
09-26-2010, 16:28
Малко трудно е някой да предвиди какво би се случило.

Като разхайтиш няколко поколения наред, много трудно ще ги накараш да сглобяват калашници или да ходят да се бият в рамките на няколко месеца. Да не говорим, че дори и да ги склониш, само мога да си представя колко добре ще са обучени и какви калашници ще са сглобили. :-s

Да не се стига до това положение най-добре...

mitternacht
09-26-2010, 17:17
Ъхъ, труден въпрос, наистина :)
Това е щото не може да има война :) Всеки е прекалено мързелив и непукист да тръгне да се бие :)

Представяш ли си Бойко или Агента да ти кажат- върви нападай Сърбия.
Дааа-да!

Greennight
09-26-2010, 17:26
Ъхъ, труден въпрос, наистина :)
Това е щото не може да има война :) Всеки е прекалено мързелив и непукист да тръгне да се бие :)

Представяш ли си Бойко или Агента да ти кажат- върви нападай Сърбия.
Дааа-да! Еми,ако казармата е наборна,не виждам особен избор,а и аз лично бих се бил за страната си,въпреки че едвали ще съм особено полезен :lol: ,но мисля,че българина няма особено патриотичен дух,така че донякъде си прав...

amk933
09-26-2010, 19:20
Въпросът не е само в патриотичния дух, ами и в това, че половината не могат да си сипят вода и ядене ако мама и тати ги няма вкъщи да го свършат, та какво остава да седнат да сглобяват автомати, камо-ли да стрелят и да се бият.

anonymous546178
09-27-2010, 10:26
^така си мислиш, вярно е, че има много лигави, но повечето са от 93-94-95 и тн. Мога да ти гарантирам, че 80% от пълнолетните българи са годни за военна служба

amk933
09-27-2010, 13:09
Ставаше въпрос да се сглобяват автомати в училищата, а там са точно 94-95 основно и след тях. :)

doktorEmilAntonov
09-27-2010, 14:00
СПоред мен трябва да въведем швейцарския образец за армия. Всички мъже тренират всяка година по няколко пъти и си държат в тях оръжието и униформята. По тоя начин за няколко дни можем да мобилизираме над 1 млн. души обучени и снаражени.

VeNco0
09-27-2010, 14:02
Според вас какви промени ще има в страната ни,ако започне война.Например между България и Сърбия.Смисъл ще пуснат ли отновно наборна армия,ще почнат ли пак в училищата да карат децата да сголобяват калашници както е било по соца и т.н.Изкажете мнение.

Ако, започне война ще е катастрофална за държавата на тази криза и след война ... За калашниците възможно е да започна пак да зглобяват и да пуснат наборна армия, но да не се стига до това ... :smt120

anonymous546178
09-27-2010, 15:12
от друга страна тези от 95-и тн са още не зрели за военна подготовка.. в редовната армия могат да участват само навършили пълнолетие мъже, мисълта ми е, че тези "лигавите" може и да са готови за военна служба след 3-4 години.

amk933
09-27-2010, 16:24
от друга страна тези от 95-и тн са още не зрели за военна подготовка.. в редовната армия могат да участват само навършили пълнолетие мъже, мисълта ми е, че тези "лигавите" може и да са готови за военна служба след 3-4 години.

Ако войната се води с торбички в мола... :(

Moderatorius
10-21-2010, 20:22
Хаха, с 2/3 жени военни просто ще е чудничко. Мъжете изчезнаха, стават икономисти, прависти, бла-бла, а военните училища седят празни (или са пълни с момичета;д) Няма вече традиции, например в държави като Русия и бившите Съветски републики си има ред, има си задължения да служиш на държавата, даже не задължение, а ЖЕЛАНИЕ, докато тук е пълно безхаберие.

DirtySouth
10-29-2010, 15:32
xxx.

anonymous546178
10-29-2010, 17:04
:razz: :razz: :razz: :razz: горния коментар ме разсмива наистина от сърце
Наистина ли мислиш че РЕАЛНИ военни части ще дойдат от НАТО... най-много да им направат забележка и дипломатично да решат проблема със заплахи.. НАТО го боли кура

DirtySouth
10-29-2010, 17:45
xxx.

anonymous546178
10-29-2010, 18:14
Ако има война ще е чисто формална, с откъсъчни военни действия(тук там)


на 18 съм :D

DirtySouth
10-30-2010, 10:26
xxx.

BeliqBatman
12-08-2010, 16:14
А като се има предвид и че само да споменем не война, ами махленско сбиване пред нато, веднага ще ни се изсипят 50 дебелогъзи американски дипломати да ни заплашват с най-различни спирания на финансирания, нахлувания, мироопазващи операции и т.н.; както и че българската армия в момента е тотално и абсолютно небоеспособна, стигаме до простичкия извод, че е най-добре тихичко да си се скатаваме и да си се радваме, че съществува държава България, до момента, в който тя естествено ще спре да съществува (а този момент наближава).
А по въпроса за сглобяването и разглобяването на автомати:
1. Не точно сглобяването и разглобяването са най-важните умения необходими за успешно водене на бойни действия.
2. И да ги сглобяваме и да ги разглобяваме и да ги въртим и да ги украсяваме, автоматите, които са на въоръжение в БА в момента са АК 47 - модел 1968 г. и едва ли биха представлявали някаква конкурентноспособност на въоръжението на много чужди армии.
3. Нали си представяте картинката: "14-17 годишни си играят с автомати в училище" - кръв, рев, сополи, извадени очи...

SolusChristus
12-08-2010, 20:48
АК-47 е "конкурентноспособен" на всички модерни оръжия, ако не и по-ефективен. Варианта АКС-74 за десантните части е също ефективен колкото "модерните" оръжия.

На съвършенството не му трябва промяна. ;)

Rot
12-08-2010, 21:13
С 2те мнения над мен съм абсолютно съгласен.
Авторе, излез от филма. :-D