PDA

View Full Version : За дворците и шитовете



semantics
09-26-2010, 11:35
Ти, малко детенце, което сигурно се чувстваш адски некомфортно в своята позиция на 19+ годишен човек,
Аз искрено ти съчувствам и тук на влагам дори капка снизхождение или ирония. На мен направо ми се реве, щото ми писна от теб и твоята фантазия. Искрено. И също се ядосвам, но вече повече на себе си, че продължава да ми пука. На теб почти спрях да ти се ядосвам, а по-скоро трагично ти се усмихвам. И си пиша глупости. Шитове, иначе казано…

Бедна Пепеляшке/бедни Пепеляшко,
Разбирам, че не е гот да си отраснал/а с мръсните налъми на краката близо до пепелта от снощното готвене за господаря, докато мама постоянно ти разказва за принца и принцесата, и за разкошния дворец, и за чудните придворни, и за разточителния им, пълен с щастие живот. Но затова мама е повече нещо мащеха, че не си е затваряла устата и не ти е дала да търкаш пода редом с нея. Не е помислила мама, като ти е дърдорила, щото не се е усетила как ти разказва всъщност своята несбъдната мечта. Разбирам и че след всичко това за една вечер в двореца си готов/а и майка си в тиква да превърнеш; и не само образно казано.

Бедна Снежанке/бедни Снежанко,
Разбирам – ти си така безнадеждно загубен/а в тъмната гора на собствените си мечти и реалности, че си готов/а да вярваш, как всяка джуджешка къща е широко отворена за всички Снежанки и Снежанковци. Джуджетата са добронамерени, работливи, проспериращи и мърсотията у тях е само бълнуване на такива като мен. Мръсно е единствено у дома, при мнимата ти майка. Колкото до слуховете какво правят джуджетата с кирките си понякога, това са само любопитно-плашещи журналистически локуми. Ужасни случаи има само у дома, при мама. Разбирам, че злата ти мащеха така безскрупулно те е прокудила, че си готов/а само сред джуджета да живееш цял живот, докато сам/а се усетиш с джуджешка душа.

Едно не разбирам.
Не разбирам, кога ти ще разбереш, че това са шитове, човече?! На чист български ти го казвам – булшит е всичко! Най-големият шит е, че дори нямаш вина колко си заблуден. Но с все сила ти затварям книжката с приказките и ти я фрасвам в главата!
Стига фантазии, глупако или глупачке! Спускай се обратно по стъблото, Джак! Малка русалке, стига целувки, ами взимай дъх и скачай обратно във водата! Или в шитовете, все тая. Стъпвай здраво на земята, Джак, или в шитовете, по-скоро. Никой дворец не чака само теб, щото бездруго е препълнено там! И джуджетата дори не те очакват, по-скоро се надяват някой тъпанар да им изчисти кочината! Освести се и стига шитове!

През девет планини – в десета, през девет гори – в десета, през девет царства – в десето… Булшит! Шитове и отвъд тях – други шитове!

Затова лягай долу и почвай пода до мама! По-малко слушай нея и ония с дворци в главите, ами се заеми да разчистиш шитовете покрай себе си! Щото другите шитове са хем далеч, хем няма да им смогнеш.

Повече вяра и още повече чистене е нужно!

Иначе шитовете се намножават.

Толкова за моите глупости.
Които също са своего рода шитове.

Sham
09-26-2010, 15:24
Добре ми е.
//не съм сигурна дали това е своеобразно-размахване-на-пръст или нещо като бележка-към-себе-си, но залагам на първото, със звездичка, затова се ограничавам с коментар, извън темата:Д
ПП: http://farm4.static.flickr.com/3628/3427207492_1d98916777.jpg ftw!

semantics
09-26-2010, 20:41
Повече първото, да, щото наистина много ми идват такива случаи през последните години и по-малко второто, но и него го има.

WILD__BOY
09-27-2010, 12:00
опитите ти за по-творческо и едва ли не бунтарско изразяване ... си остават опити. определено не ти го схванах това. здраве да е

19+ + принцеси + планини от едната страна, а от другата страна мърлява майка и някви плющящи джуджета определено не тъждествено на моето уравнение и ... на което и да е било нормално 19 годишно уравнение.

"на чист български ти го казвам - бул шит" - това беше баналния гвоздей в в ръба на прозата ти.

semantics
09-27-2010, 12:08
:)

Не разбра написаното, засегна се, намираш го за зле написанот или просто не те кефи, защото си падаш по по-различни писания? Щото от поста ти се четат и четирите неща. Или просто имаш нужда да храниш?

Всички варианти са ОК, само питам, да ми е ясно. Благодаря, че се разписа, все пак.

WILD__BOY
09-27-2010, 12:53
в случая няма от какво да се засягам : )
нямам нужда да храня. за трети път чета нещо написано тук и за трети път нищо не прочитам. намирам го за зле написано. не ме кефи. падам си по-поразлични писания. ти се засегна.

semantics
09-27-2010, 13:06
Добре. Пак не ти разбрах мисълътъ, но нищо.

В смисъл, и ти нищо не ми казваш, освен че не те кефи, което е напълно безполезно като коментар.

Както и да е, безсмислено е да го нищим. Каза, каквото имаше да казваш, каквото и да беше то.

Мерси, че се разписа.

WILD__BOY
09-27-2010, 13:46
сега по-елементарно, дано го проумееш

просто това, което си написал не отговаря, на това, което аз виждам сред хората 19+ както си ги обобщил

semantics
09-28-2010, 04:54
Ааааа...

Всъщност разбрах, да, ахах.

Ми, не обобщавам всички 19+ годишни по този начин. Който е на толкова и го чете, може да си прецени отнася ли се за него или за негови връстници и приятели това писание. Защото дори и това да не се отнася за четящия, съм убеден, че той ще има няколко познати и приятели, за които да се отнася.

WILD__BOY
09-28-2010, 07:29
Ааааа...

Всъщност разбрах, да, ахах.

Ми, не обобщавам всички 19+ годишни по този начин. Който е на толкова и го чете, може да си прецени отнася ли се за него или за негови връстници и приятели това писание. Защото дори и това да не се отнася за четящия, съм убеден, че той ще има няколко познати и приятели, за които да се отнася.

има такива хора разбира се, но тях да обощим с мечтатели, вятърничеви хора и т.н., защото и на 9, 19 и 39, те са такива

semantics
09-28-2010, 17:04
Опасявам се, че наистина не си разбрал написаното. Допълнително, факта, че го приемаш за неоснователно обобщаващо всички 19+ годишни, ми говори.

А може и да си го разбрал и дори да си прав.

Все тая, е'ин вид.