PDA

View Full Version : Вежди и пяна за коса+БАДЕМОВО МАСЛО



MissNothing
09-26-2010, 12:53
Имам 2 въпроса:
1.Някакъв начин да ми пароснат по-бързо веждите? Че последно не г охормих хубаво и ся на едно място имам косъмчета, на друго място и искам да ми станат по-големи, че да ги оформя, а моите растат много бавно... 8-) Чувала съм, че бадемово масло помага попрнцип. откъде се взима, как се използва?
2. Никога не мога да си оформя хубави чупки и се зачудих дали проблемът не е в пяната. Ползвам синята на Тафт, четворка. Да има недоволни от нея или хора, които са ползвали и нея, и черната?

katericArofl
09-26-2010, 13:24
1 от аптека, специялен магазин за подобни масла, сапуни и т.н.
2 ако ти е мн права или гъста косата никаква пяна няма да й повлияе.. личен опит 8-)

MissNothing
09-26-2010, 14:22
А как по-точно се използва това масло иима ли ефект наистина?
Косата ми е бухнала , а откактоя подстригах на етажи е и още по-чуплива.

DanIto0ooo
09-26-2010, 15:00
Тя ти е бухнала и чуплива и ти искаш да си я мачкаш с пяна? От това няма да спадне ами по - скоро напротив. По - добре си я изправяй.

MissNothing
09-26-2010, 15:07
Е, аз днескакато пробвах не седеше бухнала, просот не ми се оформиха хубаво чупките. Смисъл, питам за пяната, защото косата си седи супер, просто чупките не бяха достатъчно добре оформени. Изправям я, но искам да поспра малко.

DanIto0ooo
09-26-2010, 15:21
http://www.nivea.bg/products/show/16012
Лично аз не съм я използвала, но ми я препоръчаха.

MissNothing
09-26-2010, 15:31
Ами мерси, но честно казано предпочитам Тафт. НО може и да я пробвам.
Ако някой може да сравни синята и черната на Тафт да казва. 8-)

footballgirl
09-26-2010, 16:15
за веждите си купи бадемово масло и ги мажи с него, а за косата нз ..

spopi
09-26-2010, 16:16
Черната е по-добра в момента съм с нея и съм доволна. :)

MissNothing
09-26-2010, 16:40
Черната е по-добра в момента съм с нея и съм доволна. :)
А синята ползвала ли си?
А за веждите има ли някакво упътване в самото бадемово масло, ако не-колко често, как по-точно се втрива и за колко време ще има ефект?

JCoutureJunkie
09-26-2010, 17:31
За бадемовото масло - ползвам го за коса и вежди(защото "случайно" винаги ги окалпазанявам).Просто отваряш шишенцето,изтискваш мъничко на ръката си и почваш с пръстче да мажеш там,където искаш да ти порастнат косъмчета.Става и за мигли също,моите за около 2 седмици редовно ползване станаха значително по-гъсти и дълги.Самото масло е като зехтин мазно,не попива.Като си вкъщи мажи,на вън недей излиза така.Няма ограничение в ползването,само гледай да не ти влезе в окото,че много щипе.За веждите(както и за косата) можеш да си вземеш също хининова вода(това е като водичка с лек аромат и бързо попива) и тривитаминол(който е също като зехтин).
За косата,ако ти е права и много бухнала,ползвай първо течни кристали,че да я приведеш първо в нормален вид.После за пяна аз ползвам Nivea Color Crystal Gloss Extra Strong(този е за боядисана коса,ползвам го,въпреки,че моята е естествена).Има и още една пяна,от която съм още по-доволна,но не мога да я намеря.Като видя марката ще пиша пак.
Edit: Беше ми пред носа :) Та казва се OVERSA Styling Schaum extra stark.В тъмно синя опаковка.Купих го преди години и още го ползвам,това нещо няма свършване.

sHaDy_sOuL
09-26-2010, 18:05
Рициново масло за веждите :P

MissNothing
09-26-2010, 19:25
Благодаря за отговорите.
А всеки ден ли да мажа това бадемово масло?

ValLoveYa
09-27-2010, 07:44
Благодаря за отговорите.
А всеки ден ли да мажа това бадемово масло?

Да всеки ден докато не получиш желания резултат
мажи ги всяка вечер ако искаш и сутрин :)

MissNothing
09-28-2010, 06:01
искам косата ми да стане по-дълга-не че сега не е, но не достатъчно, за да правя опредлени прически. Решила съм да ползвам бадемовото масло, както за косата, така и за веждите. Въпросите ми относно бадемовото масло и косата:
Има ли странични ефекти-най-вече омазняване,
За косата колко место трябав да се ползва
По какво количество да слагам и по цялата коса ли да слагам или само в краищата?

Rebirthing
09-28-2010, 08:15
Ако косата ти е мазна или склонна към омазняване не прекалявай много с бадемовото масло, даже мен ако питаш на такава коса, не трябва да използваш това масло ! Аз използвах стимулант с бадемово масло и въпреки, че косата ми е суха, доста се омазних :D още след първия път. Ако все пак решиш да ползваш, не го прави повече от 2 пъти в седмицата, 3 ще са ти много.
Нанасяй маслото най-вече в корените и после по цялата дължина, слагай толкова, че от косата ти да не тече от маслото и разнасяй хубаво.
Ползвай го 2, 3 месеца макс, после намали и си направи почивка.
Трябва да стойш около час, два, за да има ефект, после хубаво да отмиеш с шампоан и балсам за да не ти се омазни косата.

Има доста фирми които произвеждат, едната е на "Икаров". Цената е 2.95 лв. за 55 мл. http://apteka.framar.bg/02001442/икаров-бадемово-масло-55-мл

JCoutureJunkie
09-28-2010, 08:16
Ох,нищо няма да ти стане толкова,ако опиташ.При мен може би няма допълнително омазняване,но при теб може и да има.При мен може и да няма странична реакция от всекидневното ползване на нещо,но при теб може и да има.И все пак не вярвам,че нещо толкова безобидно ще навреди.Ако искаш разтеж няма нужда цялата коса,косата расте от корените,т.е. важно е да концентрираш там.Аз когато не излизам си седя намазана цял ден,друг път по-малко.Няма особено значение.Ползвам бадемовото масло на Икаров.

Запомни обаче,че нищо няма да помогне на косата ти,ако я гориш и третираш постоянно :)

Rebirthing аз пък съм забелязала,че от маслото косата ми даже държи по-дълго време суха,а по принцип си е доста мазна,още на втория ден става на нищо.Явно е различно при всеки.Да не говорим,че през ден мажа или бадемово масло или тривитаминол,които са изключително мазни и седя часове наред.

MissNothing
09-28-2010, 08:45
Значи ще опитам, но ако нанасям саом в корените също ще има ефект, нали? Не искам ад рискувам на цялата коса, защото е склонна към омазняване, да не стане по-зле.
Благодаря ви много и на двете. :)

MissNothing
09-28-2010, 16:01
Ок, взех си това масло, ама как да го махна после от веждите без да ми влезе в очите? Или то ще попие.

Eдит: Сега прочетох, че не попива...

JCoutureJunkie
09-28-2010, 16:54
По-горе написах,че е важно да се слага в корените,защото от там расте косата.Същото е и с омазняването.Няма значение дали ще намажеш само корените или цялата коса,ако скалпа ти започне да се омазнява,това ще е заради корените,а не защото си сложила на цялата коса.
Иначе маслото лесно се маха с вода,за да не ти влезе в очите не слагай толкова много,че да тече по теб.Аз като си мажа и миглите като внимавам пак не ми влиза в очите.

MissNothing
09-28-2010, 17:04
Мерси. :)
Аз сега тъкмо си намазах веждите. Ако го ползвам всяка вечер до 2 седмици дали ще има ефект?

JCoutureJunkie
09-28-2010, 17:10
Ами не знам за теб,но аз след упорито ползване и мазане всеки ден(и НЕ измиването на маслото докато съм у нас) ми помогна (+ тривитаминол + хининова вода) да израстна коса по части от челото,където нямах и ми помогна малко да вдигна чупката на веждите,че моито естествените или си стоят като почти 2 линийки или трябва здраво да ги скубя,а аз не обичам моито да са тънки.Прави си изводите.Но за 2 седмици не знам,при всеки е различно.И все пак не очаквай някакво масово израстване с мега скорост.Бъди търпелива.

Rebirthing
09-28-2010, 18:10
Щом веждите ти винаги са били много тънки, не очаквай някакви чудеса, за две седмици едва ли биха пораснали много, но за 5,6 седмици със сигурност :).