PDA

View Full Version : Слаба психика



Mitkoni
09-26-2010, 15:56
Днеска с един прятел се разхождахме и дойде някакъв странен тип и започна да ни говори, че сме го гледали странно :D
Наоколо нямаше хора и той скъса златното кръстче от врата на приятеля ми и каза че ще извади нож ако сме се отворили.Приличаше на наркоман и не беше здрав...въпреки всичко аз се уплаших и не направих нищо,а уж тренирам кик-бокс, ходя на фитнес и съм горе-долу здрав.Никога не съм се бил на улицата и не смея да удрям хора без ръкавици.Бях много уплашен понеже за пръв път ми се случи подобно нещо.Добре ли постъпихме като го оставихме да си тръгне или трябваше да му скочим?Да допълня, че тоя моя приятел е с 3 години по-малък и е много нисък и слаботелесен.После с един друг приятел говорихме и той ми каза, че съм постъпил добре понеже тоя сигурно е от "софия запад" и ако съм му направел нещо щели да дойдат 20 човека и да ни пребият.Бтв това се случи в градинката до "Георги Аспарухов".В крайна сметка за какво тренирам кик-бокс като нямам психика :X =/ Вие как бихте постъпили ако сте на мое място?

radeberger
09-26-2010, 16:15
На колко години сте? Аз бих му скочил :-D . Но то на думи от страни е лесно ;) .


ПП : аз често ходя в тази градинка, но не ми се е случвало такова нещо.

Mitkoni
09-26-2010, 16:37
Аз съм на 16 а приятеля с който бях на 13.Мисля, че хулигана който ни ограби не беше на повече от 16-17 години.

Smrazqvashta
09-26-2010, 22:24
Не знам дали си постъпил правилно. Знам, че съм изпадала в такава ситуация. Бяхме с една приятелка, момчето беше само. Някакъв кльощав дрисльо реши да се прави на Рамбо. Е такъв бой яде, че си нямаш и на идея. Зависи много от човека, в нашият случай той целеше да ни сплаши и ограби, но сбърка. Не знам онзи типаж какъв е бил, но все пак сте били 2ма и сте имали предимство.

sasha_90
09-28-2010, 19:28
В такава ситуация,аз не бих се правила на голямата работа,защото не се знае после какво ще стане.

FuckedUp
09-28-2010, 22:29
Зависи..Представи си, че извади нож/че и те намушка.. :? Ако е било ценно, примерно, майка ти да ти го е подарила (от сорта) и е важно за теб, аз бих скочил.. :)

programings
09-29-2010, 04:54
Напълно правилно си постъпил! Тия наркоманчета имат ножки, и ако мръднеш, като нищо ще те наръга пред очите на хората, и ще избяга! По-добре да не се съпротивляваш за няколко грама злато, защото то не е по-ценно от живота ти! После приятелят ти е трябвало да отиде във най-близкото РПУ, и да каже какво се е случило, съответно да пуснат въпросното лице за издирване!

cukcaruk
09-29-2010, 19:12
Аз тренирам бокс на "Георги Аспарухов" и смятам, че си постъпил правилно.Този твой приятел нещо се е сбъркал, защото ако беше от "София Запад" щеше да ви смаже от бой. Това с РПУ-то съм 100% убеден, че е нямало да помогне, защото живеем в България все пак, но това е дълга тема. Както и да е, важното е, че не сте пострадали.

Smrazqvashta
09-29-2010, 19:58
Горните коментари имате право от гледната точка за това колко скъп е един човешки живот, прави сте. Но, тук има едно голямо НО. Как така това са просто няколко грама злато? Ако те имаха сантиментална стойност? Ако бяха подарък от майка му например минути преди да почине? Ако утре когато излязат да се разхождат отново ги нападне този човек и посика нещо друго? Те пак ще му го дадат и "ще постъпят добре". А когато това се потрети, почетвърти? А когато утре и други ден жертвата е 10,11,12 годишната ви сестра, брат? Все така ще се примиряваме и ще мълчим, докато злодеите бродят и заплашват някого ли? Докато не ни ограбят до стотинка и докато не стигнем до там да се страхуваме да излезем на улицата сами. Понякога страхът е най-опасното нещо пред, което трябва да се изправим. Днес ще е кръстче, утре може да е човешки живот. И докато се примиряваме с фактите, насилието ще продължава.

programings
09-30-2010, 04:31
Ако е наркоман, най-вероятно краде доста, и във полицията го познават! Трябвало е да отидете във най-близкото РПУ!

SmilezZz
09-30-2010, 07:58
Постъпил си правилно,все пак ако е бил някакъв наркоман и ако му беше скочил - можеше да има и по-сериозни последици..
Трябвало е да отидете до някое РПУ,даже ако все още не сте - най-добре отидете и сега..Не знам..

fatrat
09-30-2010, 12:19
е и аз тренирам кик бокс.То за тва е бойното изкуство първо да те научи на себеувважение и да изгради характер не да смелиш някой на улицата.Не си постъпил добре трябваше да го вкараш под няква пейка полу жив-полу умрял-повярвай ми софия уест няама се осмели да скочи :)

Mitkoni
09-30-2010, 15:55
В тая България няма оправия.Смятам като стана на 18 да си извадя разрешително за пистолет.

D12Respect
09-30-2010, 17:10
В тая България няма оправия.Смятам като стана на 18 да си извадя разрешително за пистолет.
На тебе не ти стиска да удариш някво кльощаво наркоманче, а ще си взимал пищак. Излез от филмите братле, не се праи на мъж.

Mitkoni
09-30-2010, 18:43
В тая България няма оправия.Смятам като стана на 18 да си извадя разрешително за пистолет.
На тебе не ти стиска да удариш някво кльощаво наркоманче, а ще си взимал пищак. Излез от филмите братле, не се праи на мъж. А кой е казал, че ако си взема пистолет ще го използвам?Той служи предимно за сплашване и ако се наложи да го използвам ще стрелям във въздуха.Знам как стоят нещата...баща ми има пистолет.Освен това не посмях да го ударя точно защото беше БЕЗРАЗСЪДЕН НАРКОМАН и не знаех дали има нож наистина и както казах по-горе не съм се бил на улицата все още...за това не ми стиска.

fatrat
10-01-2010, 14:48
айде ся оправдания.А ако беше 1.90 на 140 кила боксьор щеше ли да го удариш??? Бахти тъпия наркоман спукай го от бой,ако го раздава уест сайд си вземи една бухалка и ги смажи всички!

Lavender
10-03-2010, 08:18
ffs. Един срещан в българия проблем . Тренирал съм Айкидо,Муай Тай и в момента Кудо , познавам добре всички удари и техники . Имал съм десетки случай как ме бият или ме ограбват по простата причина , че винаги сам или с един-двама души . Точно преди 3 седмици ме фанаха около 10 човека дори и да мога да се бия какво да се прави в такъв случай ? Вадя парите и давам . Единственния шанс е да не излизаш с по-малки от теб или смешно изглеждащи пичове . Сам дори е по-добре отколкото да си с някой дребен или дебел пич . Ако можеш си подбирай приятелите да са по-набити и няма да имаш проблеми .

Та това беше само предтекст . Принципно преди 10-15 години когато тренираш нещо се подписваше една декларация , че няма да прилагаш този спорт на улицата и т.н. , само че ние сме в България . Цаката му е в спарингите. Гледай поне 2-3 пъти седмично да правиш спаринг с ръкавици и един с маркиране и винаги гледай противника ти да е по-добър от теб. Когато почнеш да биеш по точки някой по-добър(ако има някав колан или е доста стар в клуба) ще усетиш , че половината на улицата можеш да ги напукаш . Принципно тези които се правят много на улицата не са професионално бойци ( естествено не винаги , но много рядко) . Casual стил се използва почти само от футболисти . Така , че ако го видиж , че е някаква мърша бой ако си свикнал :d

Lavender
10-03-2010, 08:21
В тая България няма оправия.Смятам като стана на 18 да си извадя разрешително за пистолет.
На тебе не ти стиска да удариш някво кльощаво наркоманче, а ще си взимал пищак. Излез от филмите братле, не се праи на мъж. А кой е казал, че ако си взема пистолет ще го използвам?Той служи предимно за сплашване и ако се наложи да го използвам ще стрелям във въздуха.Знам как стоят нещата...баща ми има пистолет.Освен това не посмях да го ударя точно защото беше БЕЗРАЗСЪДЕН НАРКОМАН и не знаех дали има нож наистина и както казах по-горе не съм се бил на улицата все още...за това не ми стиска.
Лъжа , просто си се стъписал и си се посрал ... ти ако му вкараш 3 туката един уоу кик , не знам дали ще изкара нещо ( ако наистина е бил друсан щеше да има и забавен рефлекс и бих го гаврил :D )

thegame93
10-03-2010, 11:15
Външния вид лъже, не си мисли че като единия е 190 - 100кг а другия 60кг 170см не може по слабия да го спука от бой. Според мене ако наистина е бил наркоман трябва ло е да го пребиеш щото те само говорят ,а в другия случай си постъпил правилно щото може да има опит

masak91
10-03-2010, 12:32
Мойче,според мен ти липсва овереност,и най вече вяра в себе си и в способностите си.От една страна си поступил правилно,от др не си.100% съм сигурен че съжаляваш,че не си направил нищо по вапроса,особено като трениращ бойно изкуство. :-D

fatrat
10-03-2010, 13:40
В тая България няма оправия.Смятам като стана на 18 да си извадя разрешително за пистолет.
На тебе не ти стиска да удариш някво кльощаво наркоманче, а ще си взимал пищак. Излез от филмите братле, не се праи на мъж. А кой е казал, че ако си взема пистолет ще го използвам?Той служи предимно за сплашване и ако се наложи да го използвам ще стрелям във въздуха.Знам как стоят нещата...баща ми има пистолет.Освен това не посмях да го ударя точно защото беше БЕЗРАЗСЪДЕН НАРКОМАН и не знаех дали има нож наистина и както казах по-горе не съм се бил на улицата все още...за това не ми стиска.
Лъжа , просто си се стъписал и си се посрал ... ти ако му вкараш 3 туката един уоу кик , не знам дали ще изкара нещо ( ако наистина е бил друсан щеше да има и забавен рефлекс и бих го гаврил :D )
лоу кик бе неграмотник!!!

xxcherry
10-10-2010, 08:49
Ама не се знае после какво ще стане...