PDA

View Full Version : съвет !?



playhard1
09-26-2010, 20:15
Здравейте всички. Аз съм момче на 19 години, висок съм 186см, но теглото ми е едва 64кг! Това започва да ме тревожи, от 2-3 години се движа между 60 и 65кг.. Опитвам се да ям повече, но не се получава. Сутрин особено нямам никакъв апетит. Предложете ми храни, от които може да се напълнее, искам поне 80кг да стана :) (нямам в предвид мускули и т.н., просто искам маса) =D>

CircleOfPain
09-26-2010, 20:16
Яко овесени ядки, ориз, картофи също така трябва месо и яйца и млчени продукти да ядеш, особено ако искаш мускулна маса и тренираш :)

redbul2
09-26-2010, 20:26
Защо не искаш мускули,бе момче? Всички искат,само ти не искаш. :)
Нагъвай шоколади и сладки неща. Ще качиш бързо маса, все едно каква

Everytime
09-26-2010, 20:31
наистина ме учудваш.Не искаш мускули,но както и да е
Яж квото ти падне и си готов : )

playhard1
09-26-2010, 20:42
redbul2, честно казано май ям повече сладки неща, отколкото солено. Мускули не съм казал, че не искам, но то без фитнес няма да стане май, но пък за да тръгна на фитнес все пак трябва да имам горе-долу добро тяло (поне така мисля аз).. Мисля, че височината ми за тази възраст е добра, но теглото ме притеснява.. Но реших да питам вас, защото ако това ще стане искам да е по естествен начин, без хранителни добавки и ред други химии.. Благодаря на всички, които отговориха :)

redbul2
09-26-2010, 21:16
Ааа,това ли било?Притесняваш се да влезеш в залата. Ама то там има всякакви. И дебели и по-слаби. Сега идват хладните сезони. Можеш да облечеш някъв по-широк анцуг и да ходиш в някоя по-свободна зала. Обикновено до обед има слабо посещение. И така няма. да чакаш другите за уредите. Обаче, ако гледаш първо да правиш тяло и после на фитнес ще ти отнеме много време,неизвестно колко. Сега преди да си станал на 20-22 год, най-лесно и бързо се моделира тялото с фитнес и спорт. Има повече хормони,растежни фактори и прочее.

Chacho
09-27-2010, 09:13
Пък и никой не се е родил шампион. То затова се ходи на фитнес - да правиш тяло, не да показваш (макар че от хората в залата може да се подведеш). Отиди, поработи и след известно време ще забравиш, че си се притеснявал за тялото си там. Има доста хора, които могат да ти обяснят подробно какво трябва да се яде, как да се тренира и разни хитринки, но бих ти препоръчал да влезеш в bb-team и малко по малко да научиш нещата за себе си. Преждевременно може да разучиш във фитнеса и на масата особеностите на собственото ти тяло и кое е най-добре за него.

YVKsport
09-27-2010, 12:45
Приемай много въглехидрати и протеини.Така енергията за тренировките ще се взима от разграждането на въглехидратите,т.е.няма да се разграждат белтъците,които са структурните елементи на мускулите,така да се каже.Но на думи е лесно,по-трудна е да се изпълни.