PDA

View Full Version : Фитнес



Smrazqvashta
09-26-2010, 23:29
Здравейте. Всеки път, когато ходя в залата да тренирам се намира някой момък, който се налива с "нещо" от сорта на протеинов шейк. Приготвя се с една голяма лъжица от него/на прах/ и вода. И аз не знам какво точно е, честно казано. :oops: Интересува ме какво е това "чудо" аджеба и за какво служи? Нужно ли е и аз да се наливам с такова? Аз тренирам, за да поддържам тялото си стегнато. Не искам да трупам маса или нещо такова. Да подчертая, момиче съм.

Mitkoni
09-26-2010, 23:58
По принцип протеинови шейкове се пият за по-бързо възстановяване.Не ти трябват ;]

Greennight
09-27-2010, 07:32
Ако си момиче ти предлагам да не пиеш никви протеинови шейкове и кви ли не глупости,все пак си отишла там да се поддържаш,не да правиш бицепс и перки предполагам.

Smrazqvashta
09-27-2010, 11:52
Благодаря Ви. :-)

YVKsport
09-27-2010, 13:42
Не се занимавай с добавки :)

CircleOfPain
09-27-2010, 15:07
За момиче не са нужни, за момчетата са с положителен ефект :)

fr33runner
09-27-2010, 16:13
Как го разбрахте това?Протеинови шейкове могат да пият и децата.
Зависи от нуждите ти,ако хранителния ти режим е балансиран,няма да имаш нужда от добавки на този етап.

Myrth
09-27-2010, 17:26
Горното мнение е абсолютно вярно.

Smrazqvashta
09-27-2010, 21:40
Как го разбрахте това?Протеинови шейкове могат да пият и децата.
Зависи от нуждите ти,ако хранителния ти режим е балансиран,няма да имаш нужда от добавки на този етап.

А би ли ми обяснил каква е ползата от тях? Колко често се пият?

Greennight
09-28-2010, 07:56
Мисля,че се пият след тренировките,и в общи линии са,за да се възстановяваш по-бързо и да правиш повече мускул.

Myrth
09-28-2010, 12:18
Всички клетъчни процеси, включително и мускулен синтез, включват в себе си белтъци (протеини) с различни функции. При повишена физическа активност, нуждата от протеин се повишава също. При много сериозна активност, нуждата от белтък за пълноценно възстановяване става значителна. Ако не успееш да си осигуриш протеин според потребностите, идват проблемите със здравето - претрениране, загуба на мускулна маса, ензимни проблеми, нарушаване на обмяната и тн.

Тук протеинът на прах влиза в употреба - сам по себе си той няма да ти натрупа мускулите, но ти дава градивен материал за по-добро възстановяване. Възстановяването е ключовият фактор към успешната тренировка, независимо от нейната цел. Ако говорим за мускулна маса - тя не може да се качи пълноценно при лошо възстановяване, затова не трябва да допускаме белтъчен недостиг.

Дано съм ти дал някаква яснота :)

CircleOfPain
09-28-2010, 12:24
Ти по биология в 9ти клас не помниш ли какво учи :grin:

Ekoto
09-29-2010, 07:46
Това не е по темата за което се извинявам но ти ако искаш да се подържаш можеш и извън залата примерно тичане и скачане на въже особено от тичането на жените телата им стават невероятни :oops: :razz: :D

Smrazqvashta
09-29-2010, 18:53
Това не е по темата за което се извинявам но ти ако искаш да се подържаш можеш и извън залата примерно тичане и скачане на въже особено от тичането на жените телата им стават невероятни :oops: :razz: :D

Ти точно недей да ме учиш кое е добре и кое не е. Знам добре мястото си и кое ми е нужно.


Myrth благодаря за изчерпателният отговор. :-)

CircleOfPain
09-29-2010, 19:16
Това не е по темата за което се извинявам но ти ако искаш да се подържаш можеш и извън залата примерно тичане и скачане на въже особено от тичането на жените телата им стават невероятни :oops: :razz: :D
От фитнес+бягане пък стават още по-хубави повярвай ми ;)
Смразяваща покажи някоя снимка да те видим :grin:

Greennight
09-29-2010, 21:09
Подкрепям горното мнение :P

Lihvar
09-30-2010, 11:30
За момичето,ако имаш желание се свържи с мене на лично да ми обясниш точно какви цели имаш и мога да се консултирам с моя фитнес инструктор да ти препоръча нещо :)