PDA

View Full Version : Какво да правя?



Tihon4o
09-27-2010, 11:41
Ами, проблемът ми е малко тъп и не знам дори къде да го пусна, но ме тормози вече от цяла седмица.
Преди няколко дни, напълно невинно, без да искам, дори не гледах, се спънах в кабелите на мултимедията в класната ни стая (това е нещото, с което се прожектира картина от компютъра на дъска, табло). Тя падна и адски се уплаших да не би да й стане нещо, защото тези неща въобще не са евтини. След като стана инцидентът, пробвахме набързо мултимедията и нищо й нямаше. На другия ден обаче, когато госпожата се опита да ни покаже нещо с нея, бръмчеше тихичко и беше по-трудно да се фокусира. Не знам как и дали аз съм виновен, но съм убеден, че миналия ден си работеше.. Казах го на класната, но изглежда не ми повярва и каза, че ще съобщи на учителите по информатика да я видят и да се надявам, че ще я оправят.
Всичко това обаче нямаше въобще да стане, ако съучениците ми не използваха компютъра в класната стая само за да гледат филми (с мултимедията по цял ден, която загряваше постоянно). Беше точно след като госпожата влезе в часа и се връщах от коридора..
Много съм уплашен и не знам какво да правя.. знам че имам някаква вина, но тя не е само моя. Сигурно в училище въобще няма да ми повярват и се страхувам, че ме накарат да платя мултимедията (не знам колко е, но е скъпа). Не съм казал на родителите, защото знам, че нямат толкова пари, за да платят и се чувствам много виновен.
Класната каза, че днес ще даде мултимедията, защото беше забравила и отново съм под ужасно напрежение какво ще стане. Моля ви, кажете ми какво да правя? Мога ли въобще да направя нещо?

Tihon4o
09-27-2010, 14:02
:(

MotherfuckinFreak
09-27-2010, 15:15
Много, много не схванах какво точно искаш да питаш, но... Може би си виновен до някъде, но не си само ти. А ако наистина мултимедията си е бачкала после, може би твойте съученици, които се правят на гъзарчета и си гледат филми по цял ден, са виновни много повече от теб, нека тези, който са наистина имат вина, да отнесат съответното наказание. Но ако накажат теб, в никакъв случай не си мълчи и кажи на учителката какво правят газарите в класа си :)