PDA

View Full Version : Преводче ПОМОЩ!!!



haxixi
09-27-2010, 11:53
How are you? Do you miss me? Because, to be honest, I miss you a lot. Now I mustn't complain. My new school is quite all right. It's called Stokesley School and it's in the town of Stokesley, near Middlesbrough. It's quite a big school.There are more than 1,400 students. It's got modern science laboratories, computer rooms, a library, a leisure centre and playing fields.There's a chess club,too. I'm reallu excited.


The teachers at the school are fantastic. I like them all, especially Mrs Jones, the Maths teacher. I think she likes me,too.


My classmates are all intresting guys. But I like Harry and Andy best. Harry's tall and slim and he's got ginger hair. He invents stuff all the time. He's amazing! This week he's building a model plane.I'm helping him. Andy's short and fat; he's got fair and wears glasses.He's really funny.Sometimes people think we're brother.I like him a lot because he never tells lies. Ican always count on him.

Now I have to go because I'm going my homework-I do that for an hour every day. Good thing is I don't have get up early because school starts at 8:55.Can you believe how lucky I am?

Моля ви помогнете ми с превода много ще съм ви благодарна.

haxixi
09-27-2010, 12:00
Моля ви.

questions
09-27-2010, 12:10
Как си? Липсвам ли ти? Защото, честно казано, ми липсваш много. Сега не трябва да се оплаквам. Моето ново училище е доста добро. То се нарича Stokesley училище и това е в гр. Stokesley, близо до Мидълзбро. Това е доста голямо училище.Тук има повече от 1400 студенти. Има модерни научни лаборатории, компютърни зали, библиотека, център за отдих и игра fields.Тук има и шахматен клуб, също. Аз съм наистина развълнуван. Учителите в училището са фантастични. Обичам ги всички, особено на г-жа Джоунс, учителят по математика. Мисля, че тя ме харесва, също. Моите съученици са intresting момчета. Но аз харесвам Хари и Анди най-много. Хари е висок и слаб и той има кестенява коса. Той изобретява неща през цялото време. Той е невероятен! Тази седмица той изгражда модел на самолет.Аз му помагам. Анди нисък и пълен (дебел), той има НЕ РАЗБРАХ КАКВО СИ НАПИСАЛ и носи и очила. Той е наистина забавен. Някой хора мислят че сме братя.Аз го харесвам много, защото той никога не казва лъжи. Аз мога винаги да разчитам на него. Сега трябва да ставам, защото аз ще си пиша домашното, мога да правя това за един час всеки ден. Добре, че не е късно, тъй като училището започва в 08:55 часа. Можеш ли да повярвате колко щастлив съм аз?

Слядващия път пиши по грамотно че едвам разбрах някой неща. Горе долу това е превода.

ameli
09-27-2010, 12:11
Как си? Липсвам ли ти? Защото, за да сме честни, ти на мен много. Но не трябва да се оплаквам. Новото ми училище е доста добре. Казва се Stokesley School и е в град в Stokesley, близо до Middlesbrough. Доста е голямо. Има повече от 1,400 ученика. Има модерна лаборатория, компютърни кабинети, библиотека, център за отдих и (игра по области, не мога да го схвана ;д..). Също има и шахматен клуб. Много се вълнувам.

Учителите в училището са фантастични. Харесвам ги, най-вече по математика - госпожа Джоунс. Мисля, че тя също ме харесва.

Съучениците ми са интересни. Но харесвам Хари и Анди най-много (не съм сиг, че е точно така). Хари е висок и слаб, има джинджифилова коса (тук също). Измисля неща непрекъснато. Той е страхотен. Тази седмица той построи модел на самолет. Аз му помогнах. Анди е нисък и дебел. Той има (..) и носи очила. Много е забавен. Понякога хората си мислят, че сме братя. Харесвам го, защото никога не лъже. Винаги мога да разчитам на него.

Сега трябва да тръгвам, защото имам домашно - всеки ден по един час. Хубаво е, че не ставам рано, защото училището започва от 8,55. Можеш ли да повярваш какъв късметлия съм?

Не съм сигурна за някои думи, който може да ме поправи. И от бързото писане е много възможно и да имам тъпи грешки, ама пак казвам - поправете ме 8-)

haxixi
09-27-2010, 12:18
Ако някои ми преведе и това много ще съм му благодарна
I'm glad your new school is OK. I'm sure you'll make lot of new frends.Don't forget the old ones, though. The girls are all weeply because you're not here. I'm not verry happy either, but I can't chow emotions, you know.Anyway, wish you all the best and talk to you soon. :) :) :)

ameli
09-27-2010, 12:22
Радвам се, че новото ти училище е ОК. Сигурна съм, че ще си намериш много нови приятели. Но не забравяй старите, все пак. Момичетата (..?!), защото не си тук. Аз не съм много щастлива, но не мога да показвам емоции, знаеш. Както и да е, пожелавам ти всичко най-хубаво и да се чуем скоро.

Някои думи иди ги разбери какво точно значат 8-)

Claymore
09-27-2010, 12:25
Ако някои ми преведе и това много ще съм му благодарна
I'm glad your new school is OK. I'm sure you'll make lot of new frends.Don't forget the old ones, though. The girls are all weeply because you're not here. I'm not verry happy either, but I can't chow emotions, you know.Anyway, wish you all the best and talk to you soon. :) :) :)

Радвам се, че новото ти училище е хубаво. Сигурен съм, че ще си намериш много приятели. Но не забравяй и старите. Всички момичета хленчат защото не си тук. Аз също не съм много щастлив, но не мога да показвам чувствата си, знаеш. Както и да е, желая всичко най-хубаво и да поговорим по-скоро. :) :) :)

Crazytu
09-27-2010, 12:28
Момичетата много тъгуват (weep е плача), защото не си тук.
А за първия превод:
playing fields - игрища (или нещо от сорта)
fair - предполагам, че се отнася до косата, така че го преведи рус
джинджифиловата коса( :D) всъщност е червена или по-точно рижа.