PDA

View Full Version : Няколко въпроса за отслабване, и диети.



RedFlag
09-27-2010, 16:05
Окей,висок съм 175 и тежа 74 кг.
Най-много искам да си махна корема(мъжки индивид съм,btw)
Таа,имам няколко въпроса:
1.Мюслито полезно ли е? Има ли вреден вид мюсли“
2.Ами медът? Хапвам по някоя лъжица мед, от време на време..Или ако пия чай,с мед го пия.Ясно е че е полезен, но качва ли се от него?
4.Тренировката коята правя в момента(от скоро) е следната:
Около 40 мин. упражнения в стаята ми хаха, и горе-долу толко тичане(не в стаята хаха)Правя лицеви,кофички бла бла,за да не изоставам в ръцете,а за корем правя коремни(ясно), коремни с вдигане на крака,клекове иии писане на числа с крака-всеки път като свърша някое такова упражнение се удрям в корема, докато съм го стегнал.
Скоро ще включа и фитнес.
5.Вечерям късно,нямам как да не вечерям ( не заради мен,не ми се обяснява),говоря към 22:00 часа някъде,знам че това е ужасно вредно,но ако преди да си легна по-тренирам малко,още ли ще е вредно?
За това се сещам за сега, ако някой запознат си направи труда да ми отговори, ще съм благодарен! :)

foreverr
09-27-2010, 17:06
1.Мюслито полезно ли е? Има ли вреден вид мюсли“

Зависи за кое мюсли става въпрос.Има едни дето са примерно овесени ядки с вкус на шоколад(вътре има захар) също така корнфлейкса също не е подходящ за отслабване.Най-добре си купувай чисти овесени ядки, а ако са ти гадни чисти си взимай със сушени плодове(но от тези със сушените плодове ПО-БАВНО ще отслабнеш)
2.Ами медът? Хапвам по някоя лъжица мед, от време на време..Или ако пия чай,с мед го пия.Ясно е че е полезен, но качва ли се от него?

От личен опит ти казвам, че от медът НЕ се качват килограми!!!Ям го от много време и не качвам, а и навсякъде в много диети го има.Даже понякога си хапвам доста мед и не качвам от него.И друго което правя-всяка една напитка вместо да я подслаждам с захар, я подслаждам с мед-100 пъти по-здравословно и по-диетично.
4.Тренировката коята правя в момента(от скоро) е следната:
Около 40 мин. упражнения в стаята ми хаха, и горе-долу толко тичане(не в стаята хаха)Правя лицеви,кофички бла бла,за да не изоставам в ръцете,а за корем правя коремни(ясно), коремни с вдигане на крака,клекове иии писане на числа с крака-всеки път като свърша някое такова упражнение се удрям в корема, докато съм го стегнал.
Скоро ще включа и фитнес.

Това което правиш е достатъчно, ако искаш и фитнес включи :)
5.Вечерям късно,нямам как да не вечерям ( не заради мен,не ми се обяснява),говоря към 22:00 часа някъде,знам че това е ужасно вредно,но ако преди да си легна по-тренирам малко,още ли ще е вредно?
За това се сещам за сега, ако някой запознат си направи труда да ми отговори, ще съм благодарен! :)[/quote]

Ами по принцип вредното на вечерята късно е не само от това, чер като си легнем не се движим, но и заради това, че стомаха мели храната до 21:00 вечерта, а след това почва да мели на бавен режим..Ако ме разбираш.Точно по тази причина е препоръчително да се яде до 18-19 часа, но щом не можеш си прави упражнения след вечеря и така.И все пак мисля, че заради тази късна вечеря резултатите със свалянето на килограми ще са доста по-бавни.

RedFlag
09-27-2010, 18:47
1.Мюслито полезно ли е? Има ли вреден вид мюсли“

Зависи за кое мюсли става въпрос.Има едни дето са примерно овесени ядки с вкус на шоколад(вътре има захар) също така корнфлейкса също не е подходящ за отслабване.Най-добре си купувай чисти овесени ядки, а ако са ти гадни чисти си взимай със сушени плодове(но от тези със сушените плодове ПО-БАВНО ще отслабнеш)
2.Ами медът? Хапвам по някоя лъжица мед, от време на време..Или ако пия чай,с мед го пия.Ясно е че е полезен, но качва ли се от него?

От личен опит ти казвам, че от медът НЕ се качват килограми!!!Ям го от много време и не качвам, а и навсякъде в много диети го има.Даже понякога си хапвам доста мед и не качвам от него.И друго което правя-всяка една напитка вместо да я подслаждам с захар, я подслаждам с мед-100 пъти по-здравословно и по-диетично.
4.Тренировката коята правя в момента(от скоро) е следната:
Около 40 мин. упражнения в стаята ми хаха, и горе-долу толко тичане(не в стаята хаха)Правя лицеви,кофички бла бла,за да не изоставам в ръцете,а за корем правя коремни(ясно), коремни с вдигане на крака,клекове иии писане на числа с крака-всеки път като свърша някое такова упражнение се удрям в корема, докато съм го стегнал.
Скоро ще включа и фитнес.

Това което правиш е достатъчно, ако искаш и фитнес включи :)
5.Вечерям късно,нямам как да не вечерям ( не заради мен,не ми се обяснява),говоря към 22:00 часа някъде,знам че това е ужасно вредно,но ако преди да си легна по-тренирам малко,още ли ще е вредно?
За това се сещам за сега, ако някой запознат си направи труда да ми отговори, ще съм благодарен! :)

Ами по принцип вредното на вечерята късно е не само от това, чер като си легнем не се движим, но и заради това, че стомаха мели храната до 21:00 вечерта, а след това почва да мели на бавен режим..Ако ме разбираш.Точно по тази причина е препоръчително да се яде до 18-19 часа, но щом не можеш си прави упражнения след вечеря и така.И все пак мисля, че заради тази късна вечеря резултатите със свалянето на килограми ще са доста по-бавни.[/quote]
------------------------------------------------------------------------------------
Мерси за изчерпателните отговори!