PDA

View Full Version : Какво става с кучето ми ;(



unknown7
09-27-2010, 20:58
Днес .. поне днес забелязах.. кучето ми то е навън имам предвид не живее вътре .. вързано си е навън и когато излизах навън го чух да "грухти" незнам с коя точно дума мога да определя звуците по-добре ..нещо му има на гърлото.. казаха ми, че може да е настинал възможно ли е да издава такива звуци .. Много е гадно много се притеснявам .. ще полудея и въпреки, че утре ще викна ветеринар искам поне да спя спокойно .. :(

radybt
09-27-2010, 21:02
На мен рибките ми започнаха да мяукат ; ((

unknown7
09-27-2010, 21:09
На мен рибките ми започнаха да мяукат ; (( нямам думи - хорската простотия няма край .. !!!

stefity
09-27-2010, 21:12
Тук нищо не можем да ти кажем. Нито сме виждали кучето, нито сме го чували как... "грухти", нито пък сме лекари. Успокой се малко, дишай и утре като го види ветеринаря, той ще си каже мнението.

unknown7
09-27-2010, 21:14
Тук нищо не можем да ти кажем. Нито сме виждали кучето, нито сме го чували как... "грухти", нито пък сме лекари. Успокой се малко, дишай и утре като го види ветеринаря, той ще си каже мнението.

Разбирам те, но не мога да си представя ако стане нещо.. и супер много се притеснявам.. дано да е лека настинка само и нищо друго..

Pliok0019
09-27-2010, 21:18
Веднът моето куче изяде паднал сладолед и почна да издава някакви звуци (не мога да кажа, че са като на твоето куче), но след секунди се оправи...

Заведи го на ветеринар, там ще ти помогнат.

realantisocial
09-27-2010, 22:08
Може да се е задавил. Издават такива звуци като се задавят.

unknown7
09-27-2010, 22:27
Мм може да се е задавил с нещо.. но идея си нямам с какво може .. ии ако се е задавил.. за колко време ще премине.. искам сутринта, когато се събудя да му няма нищо..

аа случаят със сладоледа, да нещо такова е.. но мойто не мина за минути.. а от обяд е така :( .. сега съм го пуснала из двора да тича цяла нощ да се движи.. може би просто е настинал .. нямам си представа какво ще правя без него.. а и не е стар за да предположим, че е от годинките .. :(

Да всъщност точно това мислех.. взех номера на ветеринара и ще го викна утре в къщи да го види..

ПС: съжалявам за всякакви правописни и пунктоационни грешки просто сега нямам желание и да проверявам текста за такива

Greennight
09-27-2010, 22:44
Мм може да се е задавил с нещо.. но идея си нямам с какво може .. ии ако се е задавил.. за колко време ще премине.. искам сутринта, когато се събудя да му няма нищо.. Не може да се определи точно за колко време ще му мине ако се е задавило....Има вероятност изобщо да не му мине.Иначе може да е абсолютно всички.Ако не иска да яде да пие вода и не е активно както обикновено начи нещо не е наред....

MakeMeLaugh
09-27-2010, 22:50
На нашето куче му се беше забила костица в небцето и така правеше (то се дави, не грухти). Случвало се е 2 пъти, веднъж и на котката, само че с костица от риба.
Сам си показваше какво му има и идваше да му бъркаме в гърлото, после беше мирен като зайче ;д

Побързай да му разгледаш гърлото.
Виж в носа да не ми е влезнало мещо, че се врът навсякъде.

Няма да е само настинка, хахах

Сетих се, че кучето обича да убива и таралежи и като се набоцка носът, после му е кофти и пръхти, ама тогава му текът и сълзи.

99% има нещо в гърлото.

MakeMeLaugh
09-27-2010, 22:54
На мен рибките ми започнаха да мяукат ; ((

http://vbox7.com/play:06b5992d

По-здрав

unknown7
09-28-2010, 04:33
Не напраотив .. като всеки ден си е с разликата, че се дави .. пие си вода не му пречи.. :(

MakeMeLaugh
09-28-2010, 10:33
^ Това пък какво беше?
Че ти какво искаш, ако има кост и водата да му изтича през ушите или въобще да не може да пие ли..ю

Хем не разбираш, хем отхвърляш идеи. Грухтете си тогава взаимно ;д

unknown7
09-28-2010, 10:49
Ако не иска да яде да пие вода и не е активно както обикновено начи нещо не е наред.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
не всичко се отнася за вас.. може да заключите темата открихме какво е.. и без това никой не я взима на сериозно :)

unknown7
09-28-2010, 10:52
Грухтете си тогава взаимно ;д





На мен рибките ми започнаха да мяукат ; ((

http://vbox7.com/play:06b5992d

По-здрав

Поздрав :)

unknown7
09-28-2010, 10:54
^ глупости - това са просто симптоми, какъвто е и странното грухтене - не е задължително всичките да са налице.

Нали щеше да викаш ветеринар ;)
всичко се оправи дано не се налага да го викаме отново .. .

MakeMeLaugh
09-28-2010, 11:05
unknown7, защо реши, че не ти се приема темата насериозно?
Малко ли предложения получи?

Виж какви глупости си писала, хем не знаеше какво му има, хем отсяваше нещата, които не ти харесват с глупави аргументи. Пак помисли за кого е поздрава.

Признай сега какво не му е било наред.

Serseri91
09-28-2010, 11:08
И все пак го заведи на вет, защото не знаеш какво е и може само временно да е отшумяло.

unknown7
09-28-2010, 11:25
аз не бях тук когато ветеринарът е идвал .. имал някакъв малък проблем с гърлото явно бил настинал.. утре пак ще дойде и ще поговоря с него и ще го помоля да ми обясни подробно :) .. а за предложенията, които ми дадохте благодаря Ви.. аз съм човек който бяга най-често от реалността не мислете, че като съм дала оправдание за предложенията Ви не съм мислила по тях напротив.. просто в много утношения съм такава :) .. с нищо не съм се заяла и се надявам и Вие да не го правите Благодаря отново на всички, които прочетоха темата .. наистина ми беше много тежко като и в същото време ми пълнеха главата с глупости .. какво можело да стане и т.н. оправя се .. това е най-важното

Pliok0019
09-29-2010, 17:30
аз съм човек който бяга най-често от реалността не мислете, че като съм дала оправдание за предложенията Ви не съм мислила по тях напротив.. просто в много утношения съм такава :) .. с нищо не съм се заяла и се надявам и Вие да не го правите Благодаря отново на всички, които прочетоха темата .. наистина ми беше много тежко като и в същото време ми пълнеха главата с глупости .. какво можело да стане и т.н. оправя се .. това е най-важното [/b]
Нали темата беше за кучето?

unknown7
09-29-2010, 20:36
аз съм човек който бяга най-често от реалността не мислете, че като съм дала оправдание за предложенията Ви не съм мислила по тях напротив.. просто в много утношения съм такава :) .. с нищо не съм се заяла и се надявам и Вие да не го правите Благодаря отново на всички, които прочетоха темата .. наистина ми беше много тежко като и в същото време ми пълнеха главата с глупости .. какво можело да стане и т.н. оправя се .. това е най-важното [/b]
Нали темата беше за кучето?

oooooo ама я стига ! аз да обясня на единя другия ми прави проблем ако може заключете темата и край на спора : )

Hercule
09-29-2010, 21:27
Ларингит ти има кучето..

unknown7
09-30-2010, 09:54
Ларингит ти има кучето.. Какво ще рече това ?

Hercule
09-30-2010, 20:21
Ларингит ти има кучето.. Какво ще рече това ?

Не можеш ли да потърсиш в гугъл?
Като при хората е.

babity
10-01-2010, 09:59
Оффффф! Настинките при животните не са съвсем като при хората. Давенето трууудно става от настинка. По - възможно е да се напишква от настинка или да ти вдигне температура, те не кашлят като нас като се простудят. Препоръчително е ако не ти се свидят 35-те лв да направиш един текст на Кнот за дирофиларии или поне следващия път да обезпаразитиш с Празимек (ако кучето не е от породите с вродена непоносимост към активната съставка на Празимека). Също е добре да се оглеждаш за други симптоми. Понякога кашлицата е индикация за сърдечен проблем.

lori4kavd
10-06-2010, 18:58
Еми кашля 8-) тяхната кашлица все пак неможе да е като човешката и моето е исдавало такива звуци много пъти :P споко

Crash9LFC
10-08-2010, 18:56
Моето си грухти винаги, защото преди беше бахти дебелото и явно му е останало така. 8-)