PDA

View Full Version : Едно ударение ... и си се изложил



seanjean
09-28-2010, 08:15
Здравейте,

Страшен проблем напарво ми иде да се гръмна.
От скоро си пиша с едно момиче, бяхме се запознали в един от сайтовете за запознанства. Много ми хареса, разговорите ни бяха супер, времето си летеше неусетно докато си пишехме. Чувство, което не бях изпитвал скоро. Няма да изпадам в подробности, само ще спомена, че си има приятел, с който се разделиха и преди 2 дни се събраха отново.

И така снощи, събуждам се аз сънен по никое време, пускам компютъра и виждам, че ми е писала "забрави ме вече ....."

И ... аз естествено познайте какво разбрах. Да я забравя, повече да не и пиша, да не я търся и т.н Наговорих и куп глупости (не обиди) просто неща, които не трябваше. Изтрих я от всякъде (skype, facebook и т.н) Абе все едно не е съществувала. Като аз не исках да и пиша тези неща, но скайпа и беше включен и не отговаряше, което ме побърка още повече. :oops:
Събуждам се днес идвам на работа и си мисля, баси с нея не си бяхме писали от 3-4 дни, тя имаше проблеми и може би е имала в предвид "забрави ме вече - скоро не си ми писал".

И сега се чудя как да постъпя. Виждам, че пак се опитва да ме добави в skype ... а след снощната изцепка се замислям дали въобще иска да и се показвам пред очите. В моите очи си изглеждам направо жалък. Да и се извиня ли? Не знам какво да правя.

С 2 думи, съзнанието при хората е много странно нещо. Виждаме това, което ни се иска. Чуваме това, което ни се иска. А дали ни се иска?
Не е ли иронично, как едно ударение може да обърка живота на човек (не говоря в конкретния случай)?

dimitar_ak
09-28-2010, 08:18
Ето за това не се разчита само на скайп.

seanjean
09-28-2010, 08:22
Това е ясно :)

но дано факта, че 200 километра ни делят а и се познаваме от съвсем скоро послужи като оправдание.

TheAceOfLove
09-28-2010, 08:56
Щом тя пак те добавя, може би е схванала, че е станала грешка и не и пука. Случва се ;)

sasha_90
09-28-2010, 09:01
Какъв е проблема?Нали каза,че се е опитвала да те добави отново.Дай й пълномощно и ако се сърди й се извини.Но според мен не ти е сърдита,щом търси отново контакт с теб.

BaffaLsc
09-28-2010, 13:08
Много ми хареса, разговорите ни бяха супер, времето си летеше неусетно докато си пишехме. Чувство, което не бях изпитвал скоро.
Познато чувство. Сигурно наистина ти си се объркал и щом се опитва да те добави пак я добави и й се извини ! Кажи й ,че си се объркал ти и че съжаляваш :)

danchobg
09-28-2010, 13:24
SKYPE FAIL ?

Crazytu
09-28-2010, 14:37
След като всичко си е вървяло добре и ако искаш да поддържате контакти, включваш и се, обясняваш и защо си написал всичките глупости и се извиняваш. 100% ще те разбере.

kloely
09-28-2010, 16:49
Опитва се да те добави в скайп, значи не ти се сърди. Можеш да и кажеш истината - че си бил сънен, не си разбрал като хората и съжаляваш за думите си. Дай и шанс да ти обясни какво става. Ако наистина държиш на нея, преглътни достойнството и я върни обратно в скайп. Това е моят съвет...

soul1199
09-28-2010, 17:30
няма смсиъл,това са 200 км ........остави я да е с приятеля си и тва е

seanjean
09-28-2010, 19:50
Благодаря ви за отговорите. Оправихме се с момичето.
И нямам никакви задни мисли към момичето. Просто ми е хубаво да си пишем. Това е всичко.

Абсолютен skype fail, а аз съм ебаси мизерника facepalm

Благодаря ви още веднъж :P

ShtrudeL
09-28-2010, 20:24
Не е ли забавно как заради едно ударание си проличава колко държиш на нея. ^^

valdesbg
09-28-2010, 20:40
Преди да направиш каквото и да е вземи си оправи честолюбието, малко си напомпай самочувствието и спри да мислиш че си центъра на вселената.

Иначе ти не я заслужаваш в момента.

Niakoitam
09-28-2010, 22:21
Трябва да внимаваш с двусмислиците и както се казва да не бързаш толкова с ракията. Като прочетеш нещо, поеми си дъх, ако не можеш да го осмислиш на момента го прочети още няколко пъти за да разбереш за какво иде реч или най-малкото се поинтересувай ако все пак не можеш да го разбереш и тогава реагирай.

Това се е получило малко като изречението: "Да бъде обесен не,помилван." или " Да бъде обесен, не помилван." Една запетайка иоже да убие човек понякога.

PyCoKoCkA93
09-29-2010, 17:51
Оооо да ти имам проблема :D Не виждам какъв е проблемът..?Ок наистина едно ударение може доста жестоко да те прецака,но какво му е трудното да се извиниш?Какво толкова те притеснява?Направи така,че да излезнеш с чувство за хумор от ситуацията,вместо да се спичаш като сдухан 13 годишен пикльо...Щом иска да те добави в скайп и т.н значи не ти се сърди и ти правиш много тъпо като се дърпаш...Добави я,пиши и и и обясни как си бил много сънен и уморен и си разбрал написаното като да я забравиш и после просто ще се смеете над станалото...А другото,което ми е интересно е щом момичето си има приятел защо се бъркаш там?И другото,което също ми е интересно е как гледаш ти на нея при положение,че има приятел,а се зарибява с други(т.е с теб) докато е с него?На мен ми звучи като "Аз съм незадоволена и неудовлетворена к*рва и искам разнообразие.Сега ще си ти,а по-късно идва следващият на ред."Елементарно е ,стига да се замислиш...

w0lf
09-29-2010, 17:56
Не е ли забавно как заради едно ударание си проличава колко държиш на нея. ^^
^
Мен това ми е интересно - например дадено рандом момче харесва и се обяснява в любов на дадено рандом момиче - всичко е ОК но тя няма такива чувства и го отрязва по тактичен начин(или не толкова тактичен). В същия момент в очите на момчето което иначе я "харесва", "мисли за уникална" тя става гадна курва и отнася куп обиди. Е да ви имам и чувствата и етц.

Niakoitam
09-29-2010, 23:15
А другото,което ми е интересно е щом момичето си има приятел защо се бъркаш там?И другото,което също ми е интересно е как гледаш ти на нея при положение,че има приятел,а се зарибява с други(т.е с теб) докато е с него?На мен ми звучи като "Аз съм незадоволена и неудовлетворена к*рва и искам разнообразие.Сега ще си ти,а по-късно идва следващият на ред."Елементарно е ,стига да се замислиш...

Аз пък мисля че се изказваш малко неподготвена без дори познаваш ситуацията. Не, че и аз я познавам. Авторът си знае най-добре, но и при мен има една идентична ситуация. Авторът да ти отговори за него си, а аз ще ти отговоря за мен. Надявам се няма да имаш нищо против. Казва че са започнали да си пишат отскоро, а тя преди два дни се е събрала ОТНОВО с гаджето си, което може и да говори че са се запознали като са били разделени с гаджето и. Освен това,това че си пишат и им е добре един с друг не значи че тя непременно изневерява на гаджето си и се зарибява с него за да му е готино. Но ти веднага започна с генералните изводи. И аз така случайно се запознах с едно момиче във Facebook преди няколко месеца. При някакво коментиране на статус май беше на една съученичка на братовчед ми коментираше и едно друго момиче, с което първото момиче ни беше обща приятелка. Хареса ми как мисли и след време и предложих приятелство. Тя го прие. Известно време постоянно си и коментирах разни неща, докато един път при коментарите на "вечната тема" мъже срещу жени в коментарите не се сжавках с едно момиче приятелка на по горната, но от друг град, а не от нашия. Беше се надъхала много срещу мъжете (след време разбрах че с основание за нея си). Изкараме едва ли не някакъв лицемер, който чука и бега, ама пред жените се прави на много добрият. Каза ми че ако съм имал проблеми да се оправям и не била тя човека, който ще ми ги решава, че не се занимава с такива професори теоритици като мен и така. Абе ядоса ме малко и само това че видях че са добри приятелки с другото момиче ме спря да и кажа да ходи да си пие валериана.:D Но съдбата реши да опровергае думите, които ми беше казала преди. После я засичах да коментира при другото момиче и все пак ми допадна мисленето и.Пратих и покана и тя я прие. След няколко дни си закоментирахме нещо и тя го караше малко невярващо, но след малко разговри ми се извини за държанието си и ми писа на чата.И така през няколко дни. Разкривахме си се постепенно. Постепенно разбирах защо е толкова сърдита на мъжете. От два месеца бяха скъсали за пореден път с гаджето и. Аз и се разкривах, а тя не се отдръпваше. Давах и съвети и я успокоявах. Все пак дадох ясно да се разбере че сигурно няма да можем да се видим скоро, а тя ми разказваше че иска вече да си поживее. Т.е. ако ситуацията с мен беше друга можеше и да се превърна в резерва, която ако си изиграеше правилно картите можеше да замести обекта на страданието и(така си го тълкувам аз) Постепенно писанията ни очестяваха. Колкото повече я опознавах толкова повече ми харесваше. Виждах един мой двойник и знаех много неща за нея и какво ще стане още преди да ми е казала.Дори и веднъж си говорихме за сънищата ни и се оказа че и на двамата показват идентични неща като любов, промяна и нов живот по-добър от стария :) Не съм я задължавал да ми пише постоянно. Казах и когато има желание, може и иска само я предупредих че ако ме забрави заради него вероятността и аз да я забравя когато има нужда е голяма.Постоянно си харесвахме неща и си пишехме коментари. Започнахме да си пишем ЛС-та- по едно или по няколко на ден и рядко пропускахме повече време.Впоследствие тя се събра отново с него, но отношенията ни си продължиха по старо му.Какво според твоята логика да прекъсне всички отношения с мен сега ли? После започна и работа и пак нещата не се промениха-харесвания, коментари, ЛС-та и все още продължават. Е, ЛС не е имало от 3-4 дни, но остналото си продължава. Харесва ми. И като приятелка пък и не само. Макар че държа сега да ме мисли само за приятел изобщо няма да се учудя ако се е досетила нещо покрай тези работи, които пиша и покрай твърдата ми позиция против връзката им с гаджето и. Да, аз имам принцип да не се занимавам като с повече от приятелка със заето момиче пък и не ми стиска да видя реакцията и ако и призная, но съм навит и да сме приятели пък ако след време стане и нещо друго добре дошло. Харесва ми общуването с нея, харесва ми да знам че има поне един човек,който държи на мен независимо дали ме харесва или просто ме възприема като приятел ( е честно казано предпочитам първото),харесва ми да усещам желанието на някои да ми пише или поне да напише някои коментар или да ми хареса някое късметче за да усетя присъствието му и да знам че е наблизо и се сеща за мен и аз да го правя показвайки че и аз мисля и се сещам за него.Може би се е привързала вече ако съдя по мен, защото както споменах много си приличаме и мислим доста еднакво. Два дни така се случи че нито ми излизаше горе в известията, нито аз имаше какво да харесам, а то не е много трудно тъй като сме на една вълна и ми стана много тъпо и криво.Привързал съм се в нея и ми липсваше, но аз съм и казвал че като се загуби за по дълго време ми липсва.И тя ми е казвала че се е привързала по отначалото, но то поне за сега си и личи.Аз не съм от хората, които споделят всичко за вътрешният си свят пред всички. Да съм точен позволил съм си го с три момичета от интернет. С едното си писах три години, но вече спрях, с другото си пиша и сега, но много рядко и третото е това момиче. Имам чувството че всичко мога да и кажа и всичко да споделя пред нея за мен без изобщо да се притеснявам.После намерих какво да харесам. Тя ми отговори веднага и хареса и коментира мои неща. Камък ми падна от сърцето и разбрах че за нищо не ми се е разсърдила, защото по някои път доста я притскам със съветите си спрямо връзката и. И така.Та все още ли си поддържаш тезата, която изложи въпреки че ти пита не мен, а автора, но смятам историите ни са идентични. И те се познават по интернет и ние. И на него му е много готино общуването с нея и може би я харесва и на мен И това момиче, за което разправя той се е събрало с гаджето си и това за което казах аз също. Но специално за това момиче, което казах аз мога да гарантирам че е едно наистина стойностно момиче... :)

JackHerer
09-29-2010, 23:24
А другото,което ми е интересно е щом момичето си има приятел защо се бъркаш там?И другото,което също ми е интересно е как гледаш ти на нея при положение,че има приятел,а се зарибява с други(т.е с теб) докато е с него?На мен ми звучи като "Аз съм незадоволена и неудовлетворена к*рва и искам разнообразие.Сега ще си ти,а по-късно идва следващият на ред."Елементарно е ,стига да се замислиш...

Аз пък мисля че се изказваш малко неподготвена без дори познаваш ситуацията. Не, че и аз я познавам. Авторът си знае най-добре, но и при мен има една идентична ситуация. Авторът да ти отговори за него си, а аз ще ти отговоря за мен. Надявам се няма да имаш нищо против. Казва че са започнали да си пишат отскоро, а тя преди два дни се е събрала ОТНОВО с гаджето си, което може и да говори че са се запознали като са били разделени с гаджето и. Освен това,това че си пишат и им е добре един с друг не значи че тя непременно изневерява на гаджето си и се зарибява с него за да му е готино. Но ти веднага започна с генералните изводи. И аз така случайно се запознах с едно момиче във Facebook преди няколко месеца. При някакво коментиране на статус май беше на една съученичка на братовчед ми коментираше и едно друго момиче, с което първото момиче ни беше обща приятелка. Хареса ми как мисли и след време и предложих приятелство. Тя го прие. Известно време постоянно си и коментирах разни неща, докато един път при коментарите на "вечната тема" мъже срещу жени в коментарите не се сжавках с едно момиче приятелка на по горната, но от друг град, а не от нашия. Беше се надъхала много срещу мъжете (след време разбрах че с основание за нея си). Изкараме едва ли не някакъв лицемер, който чука и бега, ама пред жените се прави на много добрият. Каза ми че ако съм имал проблеми да се оправям и не била тя човека, който ще ми ги решава, че не се занимава с такива професори теоритици като мен и така. Абе ядоса ме малко и само това че видях че са добри приятелки с другото момиче ме спря да и кажа да ходи да си пие валериана.:D Но съдбата реши да опровергае думите, които ми беше казала преди. После я засичах да коментира при другото момиче и все пак ми допадна мисленето и.Пратих и покана и тя я прие. След няколко дни си закоментирахме нещо и тя го караше малко невярващо, но след малко разговри ми се извини за държанието си и ми писа на чата.И така през няколко дни. Разкривахме си се постепенно. Постепенно разбирах защо е толкова сърдита на мъжете. От два месеца бяха скъсали за пореден път с гаджето и. Аз и се разкривах, а тя не се отдръпваше. Давах и съвети и я успокоявах. Все пак дадох ясно да се разбере че сигурно няма да можем да се видим скоро, а тя ми разказваше че иска вече да си поживее. Т.е. ако ситуацията с мен беше друга можеше и да се превърна в резерва, която ако си изиграеше правилно картите можеше да замести обекта на страданието и(така си го тълкувам аз) Постепенно писанията ни очестяваха. Колкото повече я опознавах толкова повече ми харесваше. Виждах един мой двойник и знаех много неща за нея и какво ще стане още преди да ми е казала.Дори и веднъж си говорихме за сънищата ни и се оказа че и на двамата показват идентични неща като любов, промяна и нов живот по-добър от стария :) Не съм я задължавал да ми пише постоянно. Казах и когато има желание, може и иска само я предупредих че ако ме забрави заради него вероятността и аз да я забравя когато има нужда е голяма.Постоянно си харесвахме неща и си пишехме коментари. Започнахме да си пишем ЛС-та- по едно или по няколко на ден и рядко пропускахме повече време.Впоследствие тя се събра отново с него, но отношенията ни си продължиха по старо му.Какво според твоята логика да прекъсне всички отношения с мен сега ли? После започна и работа и пак нещата не се промениха-харесвания, коментари, ЛС-та и все още продължават. Е, ЛС не е имало от 3-4 дни, но остналото си продължава. Харесва ми. И като приятелка пък и не само. Макар че държа сега да ме мисли само за приятел изобщо няма да се учудя ако се е досетила нещо покрай тези работи, които пиша и покрай твърдата ми позиция против връзката им с гаджето и. Да, аз имам принцип да не се занимавам като с повече от приятелка със заето момиче пък и не ми стиска да видя реакцията и ако и призная, но съм навит и да сме приятели пък ако след време стане и нещо друго добре дошло. Харесва ми общуването с нея, харесва ми да знам че има поне един човек,който държи на мен независимо дали ме харесва или просто ме възприема като приятел ( е честно казано предпочитам първото),харесва ми да усещам желанието на някои да ми пише или поне да напише някои коментар или да ми хареса някое късметче за да усетя присъствието му и да знам че е наблизо и се сеща за мен и аз да го правя показвайки че и аз мисля и се сещам за него.Може би се е привързала вече ако съдя по мен, защото както споменах много си приличаме и мислим доста еднакво. Два дни така се случи че нито ми излизаше горе в известията, нито аз имаше какво да харесам, а то не е много трудно тъй като сме на една вълна и ми стана много тъпо и криво.Привързал съм се в нея и ми липсваше, но аз съм и казвал че като се загуби за по дълго време ми липсва.И тя ми е казвала че се е привързала по отначалото, но то поне за сега си и личи.Аз не съм от хората, които споделят всичко за вътрешният си свят пред всички. Да съм точен позволил съм си го с три момичета от интернет. С едното си писах три години, но вече спрях, с другото си пиша и сега, но много рядко и третото е това момиче. Имам чувството че всичко мога да и кажа и всичко да споделя пред нея за мен без изобщо да се притеснявам.После намерих какво да харесам. Тя ми отговори веднага и хареса и коментира мои неща. Камък ми падна от сърцето и разбрах че за нищо не ми се е разсърдила, защото по някои път доста я притскам със съветите си спрямо връзката и. И така.Та все още ли си поддържаш тезата, която изложи въпреки че ти пита не мен, а автора, но смятам историите ни са идентични. И те се познават по интернет и ние. И на него му е много готино общуването с нея и може би я харесва и на мен И това момиче, за което разправя той се е събрало с гаджето си и това за което казах аз също. Но специално за това момиче, което казах аз мога да гарантирам че е едно наистина стойностно момиче... :)

Вземи излез с някое момиче на живо братле ...

Niakoitam
09-30-2010, 08:31
Вземи излез с някое момиче на живо братле ...

С някоя напълно случайна или...с някоя която ме кефи наистина? :-D

А иначе пак понякога се изказва лошо за мъжете, но мен ме е извадила от общият кюп, аз съм бил от изключенията. :D

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 09:33
Niakoitam,мислиш,че ми казваш нещо ново?Това съм го изпитала на свой гръб преди няколко годинки и накрая се оказа,че всичко е било една голяма лъжа...Оттогава се научих да НЕ се връзвам на интернет "любов/връзка/зарибявка..." Интернет може да бъде,колкото полезно,толкова и погубващо средство за комуникация...Не бъде толкова убеден,че като си пишеш медени загорски с един ОБРАЗ отсреща това е 100% истинско...Казвам образ,защото в интеренет всеки може да се представя такъв,какъвто биха го харесали,а в твоя случай май показва част от същността си,но ти за нея едва ли си повече от личния и психилог...Това,че помагаш на едно момиче със съвети и имате общи разбирабия и интереси не означава,че дори да нямаше приятел щеше да се получи м/у вас...Ако знаеш аз на колко хора съм помагала така и сме си оставали само приятели,макар че те са искали нещо повече...Да се влюбиш по интернет е възможно най-голямата грешка на днешното поколение..Не знам ти на колко години си,но ако си по-малък те разбирам,ама ако си надминал 17-18 се самозаблуждаваш доста жестоко и е по-добре да стъпиш на земята...Живей в РЕАЛНИЯ свят,а не във виртуалния,защото той не може да ти даде нищо от това,което може реалността около теб...И само ми е интересно като сте толкова добри приятели и тя не трябва да прекъсва контакти с теб и т.н. защо не излезнете да пиете кафе наживо,а свеждате отношенията си само до фейсбук?И да си останете приятели какво пречи да се виждате наживо щом всичко е толкова истинско? :)

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 09:44
Няма да изпадам в подробности, само ще спомена, че си има приятел, с който се разделиха и преди 2 дни се събраха отново.


не си бяхме писали 3-4 дена

Относно случая с автора...

РазделиХА преди 3 дена..1-во щом казва разделиХА значи е бил (интернет)свидетел на това,ако го разказваше за преди запознанството им щеше да каже разделиЛИ(минало свършено време).
2-ро не са си били писали 3-4 дена,следователно се познават от доста повече от 2 дни,в които е била разделена с гаджето си...
Елементарно е,ако гледаш детайлите :D

И да,още държа на тезата си,че момичето е к*рва,защото ги върти и двамата,ходи с гаджето си,а си има вземане-даване с автора...Дори и да не са се виждали пак не е приятно гаджето ти да си пише за какво ли не с някое друго момче,с което се е запознала ДОКАТО е ходила с теб...Това показва или,че тя е шаврантия и не се задоволява с един,или че вече в него не намира,това което иска и няма смелостта и куража да отреже приятеля си(или най-малкото да говори с него),един вид е доста двулична... :) :) :)

Niakoitam
09-30-2010, 10:58
Относно случая с автора...

РазделиХА преди 3 дена..1-во щом казва разделиХА значи е бил (интернет)свидетел на това,ако го разказваше за преди запознанството им щеше да каже разделиЛИ(минало свършено време).


Аз ли да ти обяснявам че някои хора не умеят да боравят правилно с българският език и под разделиХА се може да им впредвид че като са започнали да си общуват тя му е казала че са се разделили преди време. Ако забелязваш изобщо не споменава за колко време са били разделени. Ама ако ти познаваш автора и си напълно сигурна в тезата си няма проблем. :)

Това че ти си се опарила веднъж не значи че това ще става всеки път и с всички.
Относно мен да кажа. Може и да не вярваш, но аз например в интернет съм доста по истински отколкото в реалността особено пък ако имам доверие на хората отсреща или ако не ги познавам и въобще не ми пука.Има неща, които ми показват че не се прави на друга или даже и да се прави доста си приличаме. Един пример. Сънищата. Да кажеш аз да съм споменал какви работи сънувам и тя да каже и аз и аз...ще е малко съмнително за мен. Въпросът е че тя каза какви ги е сънувала и аз бях много озадачен че се припокриват с моите. Казах и го. Дали е повярвала че е така, а не го казвам нарочно...незнам...може би.

Ако знаеш аз на колко хора съм помагала така и сме си оставали само приятели,макар че те са искали нещо повече...
Това ще е готино някога да стане евентуално, защото за момента аз съм по помагащият.:D
За години...незнам, каквото щеш си мисли за мен,но аз съм на 24, а тя на 21. Устройва ли те?:-D

[b] И само ми е интересно като сте толкова добри приятели и тя не трябва да прекъсва контакти с теб и т.н. защо не излезнете да пиете кафе наживо,а свеждате отношенията си само до фейсбук?И да си останете приятели какво пречи да се виждате наживо щом всичко е толкова истинско? :)
Всъщност задавал съм си тези въпроси и да, имам отговор. Какво пречи ли? Много неща пречат.Животът ми в момента като цяло. Също това че сме от два различни града пък макар и близки. Това че не съм по междуградските дестианции. Това че нещо не ми се ходи в този град, защото там не познавам никой, а отношенията между моя и този град понякога са поизострени стига да дам малко повод за действия, а аз определено мога да дам с оглед на тази ситуация в момента. Това че ако веднъж се видим може и да ми се иска и още и още и още, а няма как. Това че ще видя и още нейни черти и тя още мои. Може нищо да не се промени, може и да се промени и в по-лоша насока, а може и в по-добра и тогава вече ще ми е много по трудно да си общувам само по интерне с нея.Това че и двамата сме хора, които не мислят само за момента, а и какво може да стане в бъдеще. Претеглям позитивите и негативите.Това че не искам да влизам в някакви триъгълници например.Това че както аз така и тя мразим промяната и ни плаши. Това че и двамата сме прекалено нерешително по някои път. Това нпълно достатъчно ли е и отговаря ли на въпросите ти или да търся още. :)
Обещали сме си за някога, но това не зависи само от мен все пак.

Едно поздравче:
http://vbox7.com/play:0d317b25

Може да ти отговори на още въпроси, от които се интересуваш.

Сега е ред на теб пък и на други да ме изкарате най-големият сдуханяк на Земята, някакво емо, чикиджия и т.н. :D

BlindedAngel
09-30-2010, 11:16
Какво вземане - даване с автора...Това е по интернет, да не ти е в дискотеката или в кръчмата...За мене автора е някакъв много отчаян че не може да си хване приятелка,че да лежи на това рамо и да се надява на "някаква си там" от нета... :?

Niakoitam
09-30-2010, 11:59
Това показва или,че тя е шаврантия и не се задоволява с един,или че вече в него не намира,това което иска и няма смелостта и куража да отреже приятеля си(или най-малкото да говори с него),един вид е доста двулична... :) :) :) [/b]

Чак сега забелязах това. Ти знаеш ли че ако това момиче, с което си пиша сега каже на приятеля си за моето съществуване(надявам се не го е направило) или ще ми е много благодарен че и отварям очите ама по скоро ще и забрани достъпа до интернет. :D

Първото момиче пред, което си позволих да се разкрия и с което си писахме 3 години постепенно спря да ми пише, защото приятелят и беше разбрал за мен и като че ли не и повярвал че може да съществува приятелство между мъж и жена. А с него се запозна около половин година след запознанството си с мен. Но тя беше още от по далеч. Нея наистина я гледах само като приятелка. Е ако беш в градът ми например и беше пожелала нещо повече сигурно нямаше д и откажа. :) А и както казваше тя...нищо не се знае, приятелството между един мъж и една жена може и да прерасне в любов. :)

AceXe
09-30-2010, 16:34
Ето за това не се разчита само на скайп.

Именно... От много отдавна съм на мнение, че скайпа е убиец на човешкия контакт. Скайпа предава информация, но не и удоволствието от личния контакт, да се чувате, да се гледате, докосвате и т.н. Може да звуча старомодно, но скайпа според мен е подходящ за работа, но не и за приятелски взаимоотношения. Затова въпреки че имах над хиляда абоната преди година, вече съм ги свел до няколко десетки - хора, с които говоря единствено по работа.

А ти толкова ли не можеш да й се обадиш и да я попиташ?!

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 17:31
Аз ли да ти обяснявам че някои хора не умеят да боравят правилно с българският език и под разделиХА се може да им впредвид че като са започнали да си общуват тя му е казала че са се разделили преди време. Ако забелязваш изобщо не споменава за колко време са били разделени. Ама ако ти познаваш автора и си напълно сигурна в тезата си няма проблем. :)

Това че ти си се опарила веднъж не значи че това ще става всеки път и с всички.
Относно мен да кажа. Може и да не вярваш, но аз например в интернет съм доста по истински отколкото в реалността особено пък ако имам доверие на хората отсреща или ако не ги познавам и въобще не ми пука.Има неща, които ми показват че не се прави на друга или даже и да се прави доста си приличаме. Един пример. Сънищата. Да кажеш аз да съм споменал какви работи сънувам и тя да каже и аз и аз...ще е малко съмнително за мен. Въпросът е че тя каза какви ги е сънувала и аз бях много озадачен че се припокриват с моите. Казах и го. Дали е повярвала че е така, а не го казвам нарочно...незнам...може би.

Ако знаеш аз на колко хора съм помагала така и сме си оставали само приятели,макар че те са искали нещо повече...
Това ще е готино някога да стане евентуално, защото за момента аз съм по помагащият.:D
За години...незнам, каквото щеш си мисли за мен,но аз съм на 24, а тя на 21. Устройва ли те?:-D

Всъщност задавал съм си тези въпроси и да, имам отговор. Какво пречи ли? Много неща пречат.Животът ми в момента като цяло. Също това че сме от два различни града пък макар и близки. Това че не съм по междуградските дестианции. Това че нещо не ми се ходи в този град, защото там не познавам никой, а отношенията между моя и този град понякога са поизострени стига да дам малко повод за действия, а аз определено мога да дам с оглед на тази ситуация в момента. Това че ако веднъж се видим може и да ми се иска и още и още и още, а няма как. Това че ще видя и още нейни черти и тя още мои. Може нищо да не се промени, може и да се промени и в по-лоша насока, а може и в по-добра и тогава вече ще ми е много по трудно да си общувам само по интерне с нея.Това че и двамата сме хора, които не мислят само за момента, а и какво може да стане в бъдеще. Претеглям позитивите и негативите.Това че не искам да влизам в някакви триъгълници например.Това че както аз така и тя мразим промяната и ни плаши. Това че и двамата сме прекалено нерешително по някои път. Това нпълно достатъчно ли е и отговаря ли на въпросите ти или да търся още. :)
Обещали сме си за някога, но това не зависи само от мен все пак.

Едно поздравче:
http://vbox7.com/play:0d317b25

Може да ти отговори на още въпроси, от които се интересуваш.

Сега е ред на теб пък и на други да ме изкарате най-големият сдуханяк на Земята, някакво емо, чикиджия и т.н. :D

Е,защо да те изкараме сдуханяк песничката е много добра :) Ето ти и на теб едно поздравче,това е една моя много любима песен,от която буквално настръхвам(особено като я надуя :D )
:smt020 http://vbox7.com/play:385eb428 :smt020

Да,може знам ли,много неграмотници се навъдиха напоследък 8-)

Защо помощ ли искаш? :D :D :D

Да,възможно е и да е истинска щом е на 21 има шанс,но не ми се вярва много много абсолютно всичко да е вярно на базата едни сънища..А това,че можеш да се разкриеш повече в интернет значи,че нещо те притеснява да го правиш в действителност...То си е въпрос до характер,но много зависи и от човека отсреща :) Лично за мен реалното общуване и споделяне е много по-полезно от виртуалното... :)

Стигнахме до любимата ми част,а именно причините :D За да си поставяш такива рамки и ограничения,според мен нещо вътрешно те възпира да го направиш,страхуваш се...Ти сам си го каза де,че един вид те е страх какво ще стане...И докога ще я караш така?Мислиш,че общуването през един екран завинаги ще е толкова хубаво и приятно?Винаги идва момент,в който ти писва или виждаш как на другият му е така...Не можеш винаги да разчиташ само на виртуалния свят,защьото реалността те плаши с несигурността и непредвидимостта си.Това е животът-риск печели,риск губи :) За да разбереш дали имаш шанс с нея трябва да престанеш да се ограничаваш в някакви рамки и сам да си създаваш пречки,а да се изправиш с/у всичко това и да се видите наживо...Представи си,че наживо няма нищо общо с образа,в който си се влюбил в интернет?Има много такива случаи,на мен не малко пъти ми се е случвало,защото съм излизала с много момчета от интернет,но не съм се влюбвала,само съм ги харесвала :) Понякога има голям риск да останеш разочарован,но както казах няма как да разбереш за к'во иде реч,ако не пробваш :) Все пак живееш един живот и не смятам,че е зряло(щом си на 24) да си седиш пред компа и да очакваш някакво развитие на отношенията ви като не сте имали възможност да общуване невербално например-мимиките и жестовете издават страшно много за човека,стига да можеш да ги разчетеш :) Елементарна психология :D

Niakoitam
09-30-2010, 22:30
Защо по интернет ли? Защото по интернет можеш да избягаш по всяко време ако нещо не ти харесва, често не ти пука от хората, защото не ги познаваш или са далеч от твоят град, често нямате и общи познати. Е, в този случай не важи, но ми е все по-лесно да се разкривам когато виждам че отношенията се затвърждават и още повече ме разбират. При първото момиче, за което споменах че не си пиша вече с нея и която ме научи че да споделяш с хората е много по-лесно и с която се запознах между другото тук докато още пишеше и тя ми предложи помощ когато най-много имах нужда от това успях да се разкрия почти напълно за 2-3 години. При второто момиче се разкрих за около няколко месеца, а не си пишем толкова често, а при третото момиче просто реших да и изтрелям всичко на няколко пъти за да мога да съм освободен пред нея пък каквото стане. Един вид ме притеснява отдръпването и негативната реакция на хората. В интернет ако се отдръпнат по-добре обаче в реалността по-гадно. Един вид държа да бъда харесван въпреки че осъзнавам че не всеки може да ме харесва и избягвам да споря. Откакто се регистрирах във Facebook започнах да разбирам че това се е получавало заради нарушените ми социални контакти с хората на моята възраст от 2006 и избиването на комплексите на разни ученици върху мен в едих известен период преди това. Но вече все по-малко започва да ми пука и гаранция за това е че пиша това пред всички и че започвам да си отстоявам мнението та дори във Facebook защото въпреки че е интернет повечето от приятелите ми там ги познавам много добре и на живо и незнам кой с какви очи ще ме погледне. Та така.
На какво разчитам за отношенията ни с това момиче като не се виждаме ли.? Всъщност на нищо не разчитам. За пръв път реших да оставя нещата да се развият така както си поискат. Не че цял живот не се движа по течението, но цял живот като съм усещал че нещо няма изгледи да стане не съм си давал и особен зор и съм се отдръпвал.С едно изключение заради което страдах от несподелена любов 2 години.Ако ти кажа на какво разчитам може и да ти стане леко смешничко. На един сън. За сега отношенията между нас се развиват като този сън където случайно се засякох с едно момиче и си приближавахме, а накрая всичко завърши с хепи енд и донесе промяна за мен. Мислите и усещанията ми в момента са като този сън и надявам се не съм се объркал. Все повече се приближаваме и приближаваме с нея. Би трябвало и да се прегърнем като се приблжим достатъчно както стана в съня.А тази прегръдка разбуди една неубуздана страст.Вичко, което беше таено по пътя към приближаването избухна в нещо много красиво и тази тежест, която изпитвам отвреме навреме и в съня усещах падна като камък от сърцето ми и се чувствах лек като перце. Както онзи ден като не ми беше писала и харесвала два дни неща, а след това го направи.Просто има някои работи, които много съм желаел, а сега като че ли ми идват. Винаги ми се е искало някое красиво и свестно момиче да ме потърси, Е, тя ме потърси първа в чата. Винаги ми се е искало да намеря някои човек,с които много да си приличаме, да ме разбира и да ме приема такъв какъвто съм с много ми дефекти, които си имам (предимно в мисленето). Е, появи се. Винаги ми се е искало да има някои, с който постоянно да си общувам и постоянно да ме търси както и аз него, колкото и обсебващо да звучи, но на мен ми харесва и да ми показва с действията си че държи на мен и моето мнение. Е, засега поне се намери. Пък знае ли човек, може и в сънищата да има нещо вярно. В противен случай ако видя липса на интерес може би ще ми е доста гадничко известно време но ще го преживея и ще се отдръпна както обикновено. Влюбване е силно казано с оглед на това че даже не сме се виждали, но много ми харесва като приятелка и не само. Пък и ако е писано да става нещо между нас ми се ще първо да скъса с гаджето и, после да мине малко време че да се изясни напълно с него и със себе си и чак тогава.А отгоре на това ме притеснява и факта че както споменах някъде другаде не съм си подредил своята къщичка, а ми е трудно да съм егоист и да рискувам щастието и заради моето.Както се казва в една мисъл: "Не е мъж този, които е имал много жени, а този, които знае как да задържи една"
Иначе по много неща можеш да си набавиш информация за характера на човека по интернет пък даже и по снимките. Ако желаеш повече уточнения на ЛС, защото все пак няма нужда всички да четат това. :)

YouDontKnowMe
10-01-2010, 07:17
Колко си зле.
Казаха ти го - личи колко си държал на нея.

Nakadah
10-01-2010, 07:38
на 11 работиш? :shock: