PDA

View Full Version : Разделно хранене



zlatnata_ribkaaa
09-28-2010, 14:26
Ако има такава тема нека бъде заключена съжалявам търсих ,но не открих .
От скоро се интересувам от разделното хранене и мисля да премина на него и исках да разбера дали някой от вас се хранят по него или са се хранили , как се чувстват като цяло и тн. Подчертавам това не е диета , а начин на хранене , не всички го практикуват с цел отслабване .
А да и за да не отварям нова тема , някой от вас постил ли е , как се чувства по време на постите и най-вече след тях , след прочистването на организма .
Благодаря предварително . :)

ri41
09-28-2010, 14:59
аз не го одобрявям мисля, че все пак е вид ограничаване в даден момент от нещо и е адски глупаво утре да седнеш с приятели на маса или на рд и да кажеш "сори ама днес съм на белтъчини" :lol: освен това в живота на всяка жена настъпва момента в който става майка и тогава няма диета, няма лишения, щото бебето има нужда от всичко всеки ден(което също не означава тъпчене и системно преяждане") и след бременноста ще се надуете адски много тъй като сте сменили драстично хранителния си режим+ бременноста=смятайте, правете си изводите сами, за мен разделното хранене си е жива доживотна диета! :)

Rebirthing
09-28-2010, 18:16
Разделното хранене е много полезно и здравословно и въобще не означава да си един ден на белтъчини или друг на мазнини. Разделното хранене е начин да се улесни работата на стомаха като правилно комбинираш храните.

zlatnata_ribkaaa
09-28-2010, 18:41
Няма лишения , защото можеш да ядеш абсолютно всичко просто различните типове храни трябва да имат интервал 3-4 часа . Например въглехидрати сутрин и по обяд белтъци . Точно заради улеснената работата на стомаха ми се струва подходящ начин на хранене . А някакви мнения относно постите ?

lili12
10-09-2010, 10:05
Аз лично се храня по този начин и се чувствам добре- разделното хранене не означава да ядеш един ден белтъчини а друг витамини а означава, че когато ядеш не ядеш всичко заедно.Например ядеш хляб, салам и масло повечето от вас ще си го направят на сандвич а ако се храниш разделно ще изядеш първо салама след това хляба и маслото може да не ви е вкусно , но на мен ми е и е много здравословно иначе се тъпчиш.

titinkaa
10-09-2010, 10:31
Правила съм такова хранене,не само 90-дневната,но и преди това ядях така и се чувствах добре.Колкото до постите,постила съм и после се чувствам много добре.Мисля,че поне 1 път в годината трябва да се пости.

zlatnata_ribkaaa
10-09-2010, 14:09
Благодаря :) за отговорите

AniBG
10-09-2010, 14:27
Аз лично се храня по този начин и се чувствам добре- разделното хранене не означава да ядеш един ден белтъчини а друг витамини а означава, че когато ядеш не ядеш всичко заедно.Например ядеш хляб, салам и масло повечето от вас ще си го направят на сандвич а ако се храниш разделно ще изядеш първо салама след това хляба и маслото може да не ви е вкусно , но на мен ми е и е много здравословно иначе се тъпчиш.
Аз иначе много обичам масло! :lol: :grin:
Иначе ми е малко странно - ако да кажем ядеш пиле с ориз, Nestea и хляб значи ли, че първо трябва да изядеш пилето, после ориза, след това хляба и накрая да изпиеш Nestea-то!?? :lol:

Infinity
10-09-2010, 15:11
^^ Не съм напълно запозната с този начин на хранене , но мисля , че можеш да изядеш ориза и хляба заедно , защото и двете са въглехидратна храна.
Пилето и белтък , предполагам не е проблем да го комбинираш със зеленчук.
Nestea-то според мен е най-добре да го консумираш без друга храна.

AniBG
10-09-2010, 15:22
^^ Мерси за бързия отговор! Попитах, защото ми стана супер странно при положение, че трябва да ядеш всичко по отделно. :lol:

fuckme
10-09-2010, 16:11
да бе ей ся седнах едно по едно да ям и да пия :lol:

Rebirthing
10-09-2010, 17:43
Разделното хранене изобщо не означава да ядеш храните една по една. Става въпрос за съвместимост на храните.

alwaysremember
10-09-2010, 17:45
По принцип си има таблица на разделното хранене :P Като цяло е хубаво,но след време омръзва,поне при мен де :lol: Преди 6 години го започнах,за 2 седмици свалих 6 кг,след това продължих,но не винаги толкова стриктно 8-) Все пак идва момент,когато ще ти се дояде от вкусните картофи с пиле на фурна или пиле с ориз и ще се предадеш,но въпреки всичко все още по навик не ям някои неща заедно :oops: А за постите-постя от няколко години преди Коледа и Великден и наистина се чувсташ по-добре,свежо,но е хубаво да се пият витамини,ако правите пости без никакви животински продукти,защото организна има нужда от вещества,които не се набавят по този начин :oops:

zlatnata_ribkaaa
10-10-2010, 16:43
Разделното хранене не означава да ядеш храните една по една , нито пък в различни дни , а на едно ядене да не комбинираш различните видове примерно картофи с месо или ориз с месо и тн. прясното мляко се консумира само , киселото също е желателно . Има някой правила , които не са трудни за спазване , проблема е когато се храниш навън или отидеш на гости .