PDA

View Full Version : проблем със Skype



kpuckyy
09-28-2010, 20:15
проблема е следния:скайпа ми постоянно разпространява на абонатите ми линк в които днес ми пратиха и реших да видя какво е а се оказа СПАМ и незнам как да го спра някакви идеи ](*,)

GregoryHouse
09-29-2010, 14:03
Антивирус на първо време...
Авира, M$ Essentials ако ти е лицензен Windows-а, Malwarebytes инсталирай задължително и прави скан.

kpuckyy
09-29-2010, 16:24
Лицензиран е правих скан с Avast сега ще истегля някои от твойте предложения и ще видим какво ще стане мерси

Anf3tamin4o
09-29-2010, 16:50
Скайп вируси или както ги наричате,трудно биха ги засекли антивирусни.Това са прости ВБ скрипт от 4 реда и в тези 4 реда няма нищо злонамерно.

kpuckyy
09-29-2010, 17:38
Скайп вируси или както ги наричате,трудно биха ги засекли антивирусни.Това са прости ВБ скрипт от 4 реда и в тези 4 реда няма нищо злонамерно.
правилно, за да го махнеш, просто му спри достъпа до скайп
скайп - настройки - разширени, отдолу има "Диспечер на достъпа до Скайп от други програми, цъкаш, намираш тва и го триеш! И ако е постоянно тогава намери в таск мениджъра процеса и го килни :)

Пробах го с настройките от скайп и спрях достъп но то това е от компютъра смисъл че все едно е като програма ии си спами наред, но както и да е тази програма Walwarebytes оправи нещата благодаря

GregoryHouse
09-29-2010, 20:56
На нея залагай винаги за вирусчетата (всъчщност вие вируси никога не сте имали - наричат се worm-чета това :) ) защото има един от най-добрите скенери. Но няма резидентна защита :\ Ама не може всичко хубаво накуп. :)

kpuckyy
09-30-2010, 12:48
Всичко е окей с програмата но като я ползвате след сканирането после махнете website blocking защото блокирва достъпа до Zamunda.net