PDA

View Full Version : Може ли някой да ми обясни подробно за Къната?!?!



godsmack321
09-28-2010, 19:56
Прочетох супер много в нета и всички имат различни мнения.. В край на сметка не разбирам някои неща:
1-Къната вредна ли е?
2-Измива ли се?
Преди 3-4 дни се пробвах с оцветител (тъмен махагон), тък като той не е вреден и след 4-5 измивания се маха, гадното обаче е, че не хваща добре...Та, мисълта ми е, аз съм с гъста, светло кестенява коса и ако се направя тъмно червено, ще се измие ли след известно време и ще ми я съсипе ли?

Rebirthing
09-29-2010, 08:46
Така, къната не е вредна стига да е истинска, тоест индийска, а не някакъв боклук с примеси и какво ли още не. Измива се с времето, не очаквай с няколко измивания да падне. Оцветителят е по-малко агресивен към косата, но не е напълно безвреден и в него има химия. Ако ползваш качествена къна определено няма да я съсипе, даже напротив, ще я подхрани :)

Minerva
09-29-2010, 11:46
Не е вредна къната. Измива се с достатъчно усилие - за половин година някъде пада по-голямата част, но през това време косата ти минава през всякакви оттенъци на червеното и оранжевото. Отгоре върху нея ако решиш не можеш да сложиш боя, защото не хваща. Трябва да изчакаш косата ти да израсте и тогава.

Rebirthing
09-29-2010, 13:49
Напротив. Може да се нанася боя върху къносана коса, приятелки са го правили, но боядисването за предпочитане трябва да е при фризьор/ка, а не в къщи. Както казах, ако къната е истинска няма никакви проблеми с нея.