PDA

View Full Version : за разли4ните с моиа проблем



MRSmith
09-29-2010, 06:06
Аз имам един вапрос. Има ли моми4ета, които си падат по такижа като мен (равномерно закраглени :) :( ). Все ми повтарят 4е сарцето и характера били важни амаа.....

valdesbg
09-29-2010, 06:13
Естествено че има.. нали някой трябва да хареса и тях. Краставите магарета се надушват и така :) За да харесваш някого трябва да се отъждествяваш с него и да смяташ че поне малко той/тя е по - добър/добра от теб.

Ако разбираш какво искам да ти кажа... (:

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 06:43
Мда, леко закръглените момичета си падат по такива като теб. Устройва ли те?

Иначе характера наистина е важен, но ако някой ти каже, че външността не е важна или е малко важна, много ще те излъже. Аз за себе си го определям така - характера и външността заемат почти еднакви позиции по важност. Първоначално [преди запознанство] - външността е единствено важна. После [в период на опознаване] и двете са еднакво важни. Най-накрая [евентуално връзката] характера придобива къде къде по-голямо значение, защото ти вече знаеш, че партньора ти те привлича. Начина, по който аз разсъждавм [възможно е и да не е като този на другите, но не съмнява да не е]:
1. Момче, което ме привлича външно и с хубав характер - няма какво да коментирам, всичко е ок в този случай.
2. Момче, което не ме привлича външно и с хубав характер - просто приятел.
3. Момче, което ме привлича външно, но не с хубав характер - просто секс.
Само последно да вметна, че скоро се замислих, че дори и тези момчета, които смятам само за приятели, трябва да намирам поне за малко привлекателни.

dimitar_ak
09-29-2010, 06:46
Най-важния критерии при избора на една жена са парите и властта. Богат и грозен мъж няма. Ако външността ти създава проблеми или я промени или почни да правиш пари.

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 06:50
Най-важния критерии при избора на една жена са парите и властта. Богат и грозен мъж няма. Ако външността ти създава проблеми или я промени или почни да правиш пари.
Прочете една теория и реши, че си открил философията на живота ли?

Greennight
09-29-2010, 06:53
Ми ходи да спортуваш,за да не си закръглен....

valdesbg
09-29-2010, 06:55
Малка лейди - позволи ми да бъда на всяко гърне похлупак.

Митето е адски прав. Разбира се ако разкостим случая и стигнем до гръбнака на идеята.

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 07:02
Ако въпроса беше "Кога желата изпитва сексуално привличане към мъжа", е напълно прав, но не и в този случай. Не мога да повярвам, че с така лекота се отрича целия морал и ценностна система на хората. Надявам се, че поне един от двама ви има достатъчно опит и наблюдения върху жените, за да се съгласи.

dimitar_ak
09-29-2010, 07:05
Малка лейди, имам опита и наблюденията и затова все по-малко взимам жените на сериозно. Видял съм много и критериите им се базират около това, което съм споменал. Да, има жени с изградена ценностна система, но за съжаление са в червената книга на изчезващите видове.

valdesbg
09-29-2010, 07:09
В какво не можеш да повярваш е въпрос на личен избор. На тоя свят невъзможни неща технически няма.

Какво разбираш под опит с жените? Да съм спал с трицифрена бройка или да имам много социални контакти и експерименти с хората?

А относно морала и ценностната система - те нямат никакво значение при първото впечатление и запознанство. Важното е какво изглежда че си, а не какво има в опаковката. И вече ако опаковката ти хареса.. тогава ще отвориш подаръка, нали? И пак ако опаковката е хубава изобщо ще се заинтересуваш от подаръка, нали?

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 07:20
И смяташ ли, че като даваш такива съвети, няма още повече да намалеят? Не знам точно до колко е пластичен мирогледа на хората. Но ако мъжете с ценностна система започнат да намаляват [Което разбира се не драстично, но е следствие от това, което преди малко каза. И ако това продължава да се повтаря, още повече момчета ще се откажат от морала.] логично е и жените с ценности да намалеят, за да се приспособят все пак. Всичко, което написах е малко в преувеличен план, но мненията на хората се моделират един от друг. За това ще е здравословно да се спре да се повтаря колко преходна била любовта и че всичко в нея се гради на материални облаги.

Едит:

А относно морала и ценностната система - те нямат никакво значение при първото впечатление и запознанство. Важното е какво изглежда че си, а не какво има в опаковката. И вече ако опаковката ти хареса.. тогава ще отвориш подаръка, нали? И пак ако опаковката е хубава изобщо ще се заинтересуваш от подаръка, нали?


Първоначално [преди запознанство] - външността е единствено важна.
Това е от първия ми коментар по темата.

dimitar_ak
09-29-2010, 07:24
Истината винаги е болезнена. Дай да си сложим розовите очила и да не ни пука.

kindergarden
09-29-2010, 07:26
Сега и аз да изкажа своето "компетентно" мнение :D

1.По въпроса на автора-За момчето е хубаво да е едро демек да си е истински мъж,за да може да размята дадена жена кат пръскачка из лозе.... :D е вярно зависи си и от жената де... 8-) Но е изключително важно да не е толкоз неграмотен...Също е важно и да кара момичето да се чувства специално,а не да я третира като непотребна вещ само за едното....8-)

2.По заформилия се по-късно въпрос- 8-) Парите са много важни,но на определена възраст. За ученици и дори такива,които нямат намерение да се женят скоро, не са фактор...просто не са чак толкова нужни.Стане ли въпрос за свиване на гнездо, за деца и т.н. парите имат значение.Никоя трезво мислеща мацка не би се заробила на мизерия. 8-)



Търся си мъж отговарящ на посочените горе критерии... 8-)

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 07:28
Истината винаги е болезнена. Дай да си сложим розовите очила и да не ни пука.
Къде точно видя непукизъм в целия ми коментар? Защото мисля, че той повече изказва загриженост към това, което се е внедрило като разбирания в обществото.

valdesbg
09-29-2010, 07:33
Душко - колкото и да се потим с тебе по форумите мъжете с ценностна система респективно жените с такава няма да си променят бройката дори с единица. Единственото което можем да направим е да доубедим някой пубер че изкилиферчения начин на мислене, който има е оправдан. Което пък би станало с кое да е изказване от моя страна. Сети се защо.

Мъж/жена с ценностна система е избор, който си свободен да направиш. И като такъв.. няма как да ти бъде наложен/подбутнат/подаден от другаде освен от вътрешното ти аз.

Или по простичко казано - ако днес смяташ че стандарта "йебеш и фъргаш" е най-стойностното нещо, което може да достигнеш в тоя живот, колкото и да се старая да ти покажа нещо друго, просто няма да се получи. Защото няма начин да се докоснеш до това, което ще се опитам да ти кажа.

И обратното - ако си възпитан да уважавам човека до теб и хората по принцип е няма сила, която да те изпрати към гореспоменатия стандарт.

Да винаги има вариант да запалиш вътрешното желание на някого да се бори, и да го излъжеш че взима важен избор в живота, който дефакто му налагаш ти. На това му се казва водач на секта, аз нямам време и нерви да го практикувам. А и нямам нужда от това.

Така че.. ако някой иска да си запали огън, има кибрит, но няма подпалки - нека заповяда, аз ще му дам.

Но нека се върнем на темата - никой не ти казва че любовта е преходна. Тя си е съвсем стабилно и реално чувство, и като такова иска солидни опори и колони, на които да се държи. И предвид че живеем в материален сят.. няма начин да очакваш основата на ВСИЧКО което е около теб да е нещо различно от материалното.

Дори и най-висшето нещо, до което можеш да се докоснеш на тоя свят - човешкото съзнание, също е генерирано от материя - хиляди нервни клетки, които са съставени от белтъци, които пък от своя страна са изградени от молекули. И ако пренаредим атомите в тия молекули.. можем да получим почти всичко, което се сетиш.

Любовта има много различни начини, по които да възникне.. накрая винаги си е едно и също чувство. Разликата е в обекта, към който е насочено. А се създава от едни и същи съставки.

Та така...

Едит: Малка Лейди - има загриженост, вижда се. Въпроса е че тя е прекалена, и насочена, не към правилното нещо. Ако си чела за цицероновата шестица, сети се какво гласи точка 2.

kindergarden
09-29-2010, 07:43
Любов под формата на чанта "Прада" и часовник Долче <3 :D

защо ми забиха емотиконките :(

Много се горещите за един тъп въпрос :D

valdesbg
09-29-2010, 07:45
Ивелино, ти катеричка нямаш ли си бе?

kindergarden
09-29-2010, 07:49
Ай стига си ме наричал Ивелина бе...за толкова много време не успях да те науча ей :D Ти мойта катеричка не я мисли :D

MaLkaTa_LaDy
09-29-2010, 08:23
Душко - колкото и да се потим с тебе по форумите мъжете с ценностна система респективно жените с такава няма да си променят бройката дори с единица. Единственото което можем да направим е да доубедим някой пубер че изкилиферчения начин на мислене, който има е оправдан. Което пък би станало с кое да е изказване от моя страна. Сети се защо.

Намирам повече отрицателен смисъл в това да убеждаваш някого в нещо, което ти наричаш изкилифенчено. Тук вече може да се каже, че му слагаш розовите очила.


Мъж/жена с ценностна система е избор, който си свободен да направиш. И като такъв.. няма как да ти бъде наложен/подбутнат/подаден от другаде освен от вътрешното ти аз.

Опитваш се да ми обясниш, че ценностите на хората не са им наложени от обществото/средата/родителите? Правилно ли те разбирам? Умът на всеки човек има своите авторитети, под чието влиание променя възгледите си. Цяла една наука е базирана на тази теория.


Или по простичко казано - ако днес смяташ че стандарта "йебеш и фъргаш" е най-стойностното нещо, което може да достигнеш в тоя живот, колкото и да се старая да ти покажа нещо друго, просто няма да се получи. Защото няма начин да се докоснеш до това, което ще се опитам да ти кажа.

Но ако повече хора започнат да ти казват, че „йебеш и фъргаш” е грешно, в един момент сам ще се запиташ „аз ли не съм прав или те”. И ако те са мнозинство би следвало да се присъединиш към тяхното мнеие, защото иначе си сам срещу света. Точно това, само че с разбирането, че „йебеш и фъргаш” е правилно се получава в момента и силата на общественото мнение е неимуверно голяма. „Да излезе приказка, че сестра ти е курва... Иди да обясняваш после, че нямаш сестра.”


И обратното - ако си възпитан да уважавам човека до теб и хората по принцип е няма сила, която да те изпрати към гореспоменатия стандарт.

Аналогично мисля, че е същото.


Да винаги има вариант да запалиш вътрешното желание на някого да се бори, и да го излъжеш че взима важен избор в живота, който дефакто му налагаш ти. На това му се казва водач на секта, аз нямам време и нерви да го практикувам. А и нямам нужда от това.

Така че.. ако някой иска да си запали огън, има кибрит, но няма подпалки - нека заповяда, аз ще му дам.

Не се опитвам да променям ничие мнение, а да обясня, че не бива да се моделира мнението на хората с така отрицателни коментари спрямо ценностите на ВСИЧКИ жени. Това вече го обсъждахме.


Но нека се върнем на темата - никой не ти казва че любовта е преходна. Тя си е съвсем стабилно и реално чувство, и като такова иска солидни опори и колони, на които да се държи. И предвид че живеем в материален сят.. няма начин да очакваш основата на ВСИЧКО което е около теб да е нещо различно от материалното.

Дори и най-висшето нещо, до което можеш да се докоснеш на тоя свят - човешкото съзнание, също е генерирано от материя - хиляди нервни клетки, които са съставени от белтъци, които пък от своя страна са изградени от молекули. И ако пренаредим атомите в тия молекули.. можем да получим почти всичко, което се сетиш.

Вече е въпрос на мнение дали всичко около нас е материално. Има религии, в които някои хора вярват, други не вярват. Има толкова много въпроси, на които науката не може да отговори и ако и дакото не им отговори някога, никой няма да има право да заявява, че всичко е материя. Защото тези въпроси биват обяснявати от философи именно с религията. За това ако смяташ, че любовта не е различна от материалното, то това е твой личен избор.


Любовта има много различни начини, по които да възникне.. накрая винаги си е едно и също чувство. Разликата е в обекта, към който е насочено. А се създава от едни и същи съставки.

Нека все пак не забравяме, че говорим за предпоставките за възникването на любовта, а не за самата нея.


Та така...

Едит: Малка Лейди - има загриженост, вижда се. Въпроса е че тя е прекалена, и насочена, не към правилното нещо. Ако си чела за цицероновата шестица, сети се какво гласи точка 2.

Съжалявам, не съм чела за това, но когато имам повече време ще се постарая да намеря материали и да прочета.

valdesbg
09-29-2010, 08:40
Опитваш се да ми обясниш, че ценностите на хората не са им наложени от обществото/средата/родителите? Правилно ли те разбирам? Умът на всеки човек има своите авторитети, под чието влиание променя възгледите си. Цяла една наука е базирана на тази теория.

Ценностите се налагат от обществото, но винаги имаш избора да осъзнаеш че ценност Х не ти допада и да я промениш. В противен случай масовите убийци не биха съществували.

А и винаги можеш, ако си достатъчно креативен, да направиш така че хората да избират твоите ценности и да бъдеш пример за подражание. Вместо ти да следваш нечии чужди цели и идеали.

Ей за това ти приказвам аз. Мъж на място е този, който може горното.

Но ако повече хора започнат да ти казват, че „йебеш и фъргаш” е грешно, в един момент сам ще се запиташ „аз ли не съм прав или те”. И ако те са мнозинство би следвало да се присъединиш към тяхното мнеие, защото иначе си сам срещу света. Точно това, само че с разбирането, че „йебеш и фъргаш” е правилно се получава в момента и силата на общественото мнение е неимуверно голяма. „Да излезе приказка, че сестра ти е к***а... Иди да обясняваш после, че нямаш сестра.”

Системата е друга. Само ще ти кажа че науката за убеждаването.. хич не работи на тоя принцип.

Не се опитвам да променям ничие мнение, а да обясня, че не бива да се моделира мнението на хората с така отрицателни коментари спрямо ценностите на ВСИЧКИ жени. Това вече го обсъждахме.

Душице, още чичо ти Фройд го е казал - всичко е насочено към секс. Първопричината за всяко едно твое и мое действие е секс. Доколко ти харесва или не.. е друга тема. И преди да се хванеш за думите ми... това е факт... и като такъв не подлежи на обсъждане.

Вече е въпрос на мнение дали всичко около нас е материално. Има религии, в които някои хора вярват, други не вярват. Има толкова много въпроси, на които науката не може да отговори и ако и дакото не им отговори някога, никой няма да има право да заявява, че всичко е материя. Защото тези въпроси биват обяснявати от философи именно с религията. За това ако смяташ, че любовта не е различна от материалното, то това е твой личен избор.

За да съществува светлината, тя има нужда от сенки.

Нека все пак не забравяме, че говорим за предпоставките за възникването на любовта, а не за самата нея.

И аз за предпоставките говоря :) А те са си едни и същи.

Съжалявам, не съм чела за това, но когато имам повече време ще се постарая да намеря материали и да прочета.

Давай. И като се заинтересуваш от тая тема.. порови се още малко в тая насока.

Niakoitam
09-29-2010, 12:07
И смяташ ли, че като даваш такива съвети, няма още повече да намалеят? Не знам точно до колко е пластичен мирогледа на хората. Но ако мъжете с ценностна система започнат да намаляват [Което разбира се не драстично, но е следствие от това, което преди малко каза. И ако това продължава да се повтаря, още повече момчета ще се откажат от морала.] логично е и жените с ценности да намалеят, за да се приспособят все пак. Всичко, което написах е малко в преувеличен план, но мненията на хората се моделират един от друг. За това ще е здравословно да се спре да се повтаря колко преходна била любовта и че всичко в нея се гради на материални облаги.


И ти май поддържаш моята теория. :)
Ето това поснах съвсем скоро на едно друго място:

Така е курвите създават курвари и обратното курварите създават курви. Един кръговрат. Лошото е че покрай мокрото често гори и сухото та понякога си патят и хора, които нямат никаква вина. А дали след това те ще се превърнет в горепосочените...това си е въпрос на личен избор, съображения и страхове...

valdesbg и dimitar_ak с вашите комнтари ми напомнихте за ето това:
На мъж дебел, мазен и разплут му викали свиня, а на мъж дебел, мазен и разплут с пари - Мечооо.

Че си е така, така си в много голяма част от случаите, но има и момичета, при които това изобщо не важи. Никога не бива всичко да се слага под един общ знаменател и винаги си има и свестни мъже и свестни жени. Е, може би са по-малкото в днепно време, но определено има хора със ценности....все още.
valdesbg , определено можеш да повлияеш на някои с изказванията си в негативна посока, а той да повлияе в последствие на друг и така. Общественото мнение е една голяма част от живота за съжаление. Може да не можеш да повлияеш на човек със закореняло мислене тип: Чукаш и бегаш", може и да не повлияеш на човек, които е с малко по романтична нагласа за нещата и любовта например като мен, но определено може да повлияеш на човек, които е на кръстопът и се чуди на къде да поеме. Даже и да не е на кръстопът и ти изкажеш подобно мнение за или против "чукаш и бегаш", на-добрият му приятел го изкаже, комшията му, чичо му, баща, съученика му и т.н. в един момент даденият човек ако има и неуспехи като бонус ще се запита: "Къде греша? Аз ли съм прав или всички останали? Има ли нещо сбъркано в мен? Какво ми е? Както казах аз вярвам в любовта и съм по романтично настроен, но не съм от хората, които могат да наречат себе си лидери. Не си представям как ще застана в центъра на някаква компания с мислене от типа "чукаш и бегаш" и ще започна да разказвам за любовните си възгледи в живота. Първо ще ме направят на гъз, после може да ме изкарат и педал или ненормален и накрая да завършат с това колко заблудена душица съм. Давам просто пример. Не съм толкова силен че да понеса това. А представяш ли си да речем да съм в една такава компания с години. Да, знам компаниите се сменят, но не може постоянно да хвъркаш от цвят на свят.

Относно това дето казваш че живеем в материален свят. Да, те много хора използват това за оправдание пред себе си и пред другите за да успокоят обадилата им се съвест и да могат спокойно да сложат като приоритет за всичко парите, да забравят да живеят или просто да използват всичко що мърда за лична изгода катерейки се по главите на хората.
Да разгледаме нещата и малко по философски понеже ти така тръгна.Въпреки всичко все още дори и учените не са сигурни дали и материалният свят е толкова материален колкото ни изглежда.
Ти казваш:

Дори и най-висшето нещо, до което можеш да се докоснеш на тоя свят - човешкото съзнание, също е генерирано от материя - хиляди нервни клетки, които са съставени от белтъци, които пък от своя страна са изградени от молекули. И ако пренаредим атомите в тия молекули.. можем да получим почти всичко, което се сетиш.

Казваш ако пренаредим. Ами хората вече пренареждат. При нанотехнологиите. За удобство, но най вече за пари.:)
Дотук добре. Стигаме до атомите, които са материални. В това спор няма. И всичко щеше да е ОК, ако нещата си останеха така. Но на някои учен му прищякало че може и да разглоби не само атомите на протони, неутрони и електрони, а и тези частици на още по-мали частици и хоп схващето за изключително и само материалният тип на всичко започва да виси на прага на пропастта.Оказва се че все пак материята е много силно концентрирана енергия. Обаче възниква и един друг въпрос.Защо от новооткритете частици една голяма част нямат маса? Нещо, което няма маса материално ли е или е някакъв вид енергия. И защо всички частици изграждат само 3% от общата маса на протоните и елктроните.Къде се губят останалите 97%.И точно за да наваксат този си пропуск учените въвеждат частина наречена бозон на Хигс и поле на Хигс, които би трябвало да дават останалата маса на материята, но все още са само теоритични. Ако ги намерят добре, ако пък не светът може и да не е точно това, което си мислим че е. Защо изказах всички тези работи и се отклоних толкова от темата ли? Защото ти се позоваваш на атомите за това как светът ни бил материален и как ако ги подредим може да получим всичко, за което се сетим. Е да, ама това според малко по старите разбирания с най-млката частица на материята. Сега пък вече все повече започва да се оказва че може би ако концентрираме правилно максимално количество нергия можем да получим всичко материално. Ако приемем че бозона и полето на Хигс наистина съществуват. Човешкият мозък е изграден от материя, а човешкото съзнание от мозъчни импулси, които са си пак енергия. И тук опираме до въпроса: Кое е първото енергията или материята? Според теорията, за големият взрив е енергията. От което може да се окаже че днешните хора гледаме не където трябва, защото е по очевидно. Нещо като...гледаш си телевизия и изобщо не те интересува че ако вътре в телевизора не се пренасяха електрони постоянно между чарковете нямаше да можеш да видиш нищо.

valdesbg
09-29-2010, 20:15
Някой там хубаво разсъждаваш. Това за енергията особено.

Само да вметна че за момента всичко това, което разказваш са теории. Т.е. неща, които допускаме че са възможни, но нямаме реални доказатлества в подкрепа на тях. Нямаме и доказателства против тях, естествено. Нещо като извънземните.

Официално нашия свят все още е изграден от материя. И енергията се разграничава от материята.

Нека ти дам още един пример. Имаш веществото H2O, в течно състояние го наричаме водя, в твърдо лед,а в газообразно - пара. Функзионално активно е състоянието вода.

В този ред нам исли наистина е възможно материята и енергията да са две състояния на едно и също "нещо". Веселото е че доколкото познаваме света, който ни заобикаля - само материята може да генерира неща, само материята може да бъде създадена, и разрушена, само материята може да се използва за различни неща. Енергията просто съществува, нем ожеш да я видиш, усетиш, пиппнеш, създадеш, унищожиш и прочее. Можеш само дая превръщаш от един вид в друг.

Ако следваме същия логически път за леда и водата можем да заявим че функционално активното състяние на нещото Х е материята. докато инертното такова е енергията. И в този ред на мисли материята е нещото, което нас ни интересува. При подходящи условия можеш да превърнеш водата в лед и обратното, както можеш да превърнеш материята в енергия, иобратното. това е опитнодоказано. Съгласи се обаче че ако в пространството, в което съществуваме в момета съществуваше само енергия... то състояниетоби било идентично като състоянието в една ледена буца на Арктика примерно. Нямаше да има нито живот,нито развитие нито.. нищо.

Затова разграничавам материята от енергията като активното състояние, нещото, което носи промяна и развитие в някаква насока. Това не доказва идеята че материята е независима от енергията. Подкрепя точно обратната идея. Те двете са част от даден кръговрат. И е съвсемнормално да могат да се превръщат от едно в друго а и сигурно в нещо трето и четвъро, което за момента не ни е известно. Така както можеш да създадеш лед,вода ипара от еднои също вещество.

Защо ти разказвам всичко това. Защото искам да покажа че.. материята е градивната частица на Вселената в която живеем, а енергията е нейния двигател :) Т.е. материята създава, и бива създавана. Като продукт и същевременно субстанция е енергията.

Smrazqvashta
09-29-2010, 20:21
Най-важния критерии при избора на една жена са парите и властта. Богат и грозен мъж няма. Ако външността ти създава проблеми или я промени или почни да правиш пари.

Пич стига с това. Толкова е изтъркано и жалко, а да не изпадам в подробности да ти обеснявам колко е грешно. Не ти прави чест.

Авторе за всеки влак си има пътници. ;)

PyCoKoCkA93
09-29-2010, 20:38
Голям спор стана тука,голямо нещо...А аз тема след тема,пост след пост продължавам да ви се чудя за едно нещо,на което никой досега не се е навил да ми даден точен отговор...А именно "Защо подяволите ПОЧТИ всички си поставяте някакви критерии,списъци,изисквани я и т.н,които едва ли не сляпо следвате за намирането на г-н Перфектен"? Защо всички все тръгват да изброяват,че искат това,това и това в мъжа...Защо всички сте толкова затворени и се ограничавате в някакви измислени рамки и идеали,което е адски ТЪПО..?Ако трябваше да оценяме хората по това кое от нашия списък имат и кое не и да зачеркваме с тикче... :D Вярно е ,че човек трябва да има представа какво иска и кое го устройва,но възгледите и мнението на човек много пъти е абстрактно и променливо понятие...Може да ти е адски готино с един човек и като цяло да ти харесва като характер,но ако примерно не е достъчно смел,за да направи първата крачка,няма пари или не е много красив си готов моментално да го отрежеш...В това няма ГРАМ логика и доказва само колко си ограничен и тесногръд...

Niakoitam
09-29-2010, 21:31
valdesbg, да прав си че са теории, но само донякъде. Все пак липсващата маса от 97% си е научно доказано липсваща и ако не се намери полето и бозона на Хигс това ще означава или евентуален нов опит за откриването му или рухване на целият Стандартен модел, на който се градят много от теориите днес. Ако се открие това ще значи че енергията изгражда всичко. Незнам дали си се интересувал от LHC, но на мен миналата година ми стана много интересно и се поразчетох тук там. Първите доказателства за преминаването на енергията в материя и обратно са открити в LEP, ускорителя предществащ LHC и сега част от него. Та там са синтезирани няколко атома антиматерия или да бъда по точен антиводорд. . Атомите антиводород след като се приближат до водорните се анихилират и се превръщат отново в енергия. Ти описваш енергията като един вид състояние на материята, защото ми даде пример с водата, но според теориите енергията не е такова састояние, а градивна част на материята. Изключително много концентрирана енергия в покой. Толкова много че енергията от една абълка може да захранва един автомобил в продължение на 100 000 години. Може би неофициално част от експеримента в LHC е и с цел бъдещо синтезиране на евтина енергия. Засега все още излиза много скъпо тъй като антиматерията за момента се създава много трудно и е скъпо.Всичко това за градивността на енергията на материята са само теории, но вече има доста неизвестни и ако не е вярно трябва да се преминава към Струнната теория, а при нея вече нещата са малко по различни. Не съм се интересувал толкова.Факт е обаче че ако горната теория за енергията е вярна това, което виждаме е само една част от всичко и трябва да внимаваме как си играем с тази енергия в покой. Нещо преминахме към квантова физика ми се струва. Това вярно че любовта е химия,физика, биология и психология, ама... :D

SolemnityOfDeath
09-29-2010, 23:43
Ае ебаси майката.

Бъдете си сурови реалисти като искате, ама така не знам дали си помагате реално. Човек трябва да е наясно с правилата на играта, но да не ги тегли на нож по кожата и да не си позволи кривване от тях - било то във виждане или в изпълнение.

Или ви е страх от малко его-нараняване, ако решите да идеализирате малко някой човек, стоящ срещу вас и евентуално искащ да бъде с вас?

Ебал съм в тънките студени равносметки, човек с такова виждане е същия като този, който е субект нему.

МалкатаЛейди просто прави това, което трябва да се прави, за да не стане човек влечуго, боравещо със схеми, интеграли, перцепции, теории, аксиоми и какво ли не. Вкарва идеализации. Вкарва допускания, които не са обосновани върху 'ама то реално всичко е материално'. Защото така иска и защото така трябва.

Защото, да речем, има правилния за мен подход към нещата.

Защото животът може да е кофти и суров, но без идеализация и ПОЗИТИВНО допускане сме просто ботове. Точка.

moneycomeme
09-30-2010, 04:24
Горе самочувствието и горе главата!Забранявам ти да задаваш такива въпроси!

dimitar_ak
09-30-2010, 08:04
Най-важния критерии при избора на една жена са парите и властта. Богат и грозен мъж няма. Ако външността ти създава проблеми или я промени или почни да правиш пари.

Пич стига с това. Толкова е изтъркано и жалко, а да не изпадам в подробности да ти обеснявам колко е грешно. Не ти прави чест.

Авторе за всеки влак си има пътници. ;)

Отвори нова тема за да не спамим в тази и аз ще ти обясня колко е вярно.

Niakoitam
09-30-2010, 08:25
Най-важния критерии при избора на една жена са парите и властта. Богат и грозен мъж няма. Ако външността ти създава проблеми или я промени или почни да правиш пари.

Пич стига с това. Толкова е изтъркано и жалко, а да не изпадам в подробности да ти обеснявам колко е грешно. Не ти прави чест.

Авторе за всеки влак си има пътници. ;)

Отвори нова тема за да не спамим в тази и аз ще ти обясня колко е вярно.

И ти не трябва така да слагаш ВСИЧКИ в общият знаменател само защото ти не си попаднал на точните. И при мъжете и при жениете си има много некачествени, но това не значи че няма и свестни.


Спомняш ли си веднъж където разказва как един твои приятел за да се покаже като голям мъжкар свалял три жени едновременно, а си имал и гадже. Много мъжкарска постъпка направо. Да го боготвори човек освен. Само че това е много много тъпа работа, но в днешно време такива хора са най-големите гъзари, а не нещо обидно. Да си курва си е обида и падаш в очите на всички, но виж да си курвар...въпросът е съвсем по друг. Ставаш велик и се издигаш в очите на другите най-вече на мъжете като много вървежен тарикат. Така че и ти си имаш пример от извора. Даже и ти един вид се кефеше как приятеля ти бил голям тарикат, защото гаджето му не разбрало нищо, а той оправил две от три и те много се кефели на него. Доста сбъркани ценности. Да, аз съм мъж, но темите мъже срещу жени и обратно не ми се нравят много. И баща ми е ходил с майка ми и още една навремето едновременно без нито една от двете да знае за другата, но това не значи че го одобрявам. Аз съм му го казвал и в очите като започне да се превъзнася понякога. :)

dimitar_ak
09-30-2010, 09:13
Тук става дума какво търси една жена в мъжа. Не знам имаш ли приятелка. Ако имаш ти предлагам един експеримент. Опитай се с 10-20лв. да излизаш с нея в продължение на месец. После кажи дали се е получило.

Niakoitam
09-30-2010, 09:40
Тук става дума какво търси една жена в мъжа. Не знам имаш ли приятелка. Ако имаш ти предлагам един експеримент. Опитай се с 10-20лв. да излизаш с нея в продължение на месец. После кажи дали се е получило.

Нямам. Смятам че не съм си "оправил достатъчно къщичката" за да мъча още някой човек. Ако стане...добре дошло.Че аз да не съм банкова книжчица. Като не и изнася има и други. Има и неща по-важни от парите в отношенията между двамата. Е, някои жени не го разбират това, но това си е пък лично техен проблем. Мога да се поставя на мястото на всеки и да...трудно се удържа на изкушението...бях сбъркал и бях написал изкучението, което пак е вярно(превръщането на една жена в кучка), но пък си е и въпрос на воля. Да имаш пари да я почерпиш някога, да и купиш някое и друго подаръче, да я заведеш някъде да. Аз нямам много, но и да имах много не бих бил спонсор на никоя освен ако просто не искам да я чукам и после да я захвърля. Както между другото и много богаташи правят с неофициалните ни елитни курви. Един съученик ми каза. Ами те искат да поддържат висок жизнен стандарт. Ами да си го поддържат бе щом им харесва да са неофициални проститутки и да ходят с разни тъпкачи само за пари така да бъде. Е, ще изпуснат и много по съществени неща, но нали ще са МАТЕРИАЛНО задоволени какво им пука за другите неща, които не могат да се ядът, миришат, пипат и т.н. Обиконовенно го усещат когато е твърде късно. И ще ти цитирам думите на една приятелка на 25 години: "Защо вие мъжете си мислите че всичко зависи от портфейла ви и всичко може да постигнете с пари". Да може, но не при всички. И обикновено там където се намесят повече пари често говорим не за любюв, а прсто за чукане. Единият тъпка с нагласата че са с него само заради парите му, а другата я тъпкат осъзнавайки че ще бъде изхвърлена след време или още по лошо не осъзнавайки и правейки си други илюзии и опитваща се да изпомпа колкото се може повече финансови средства от спонсора си.
А да, и всеки както го научиш. Ако почнеш да и показваш спонсорски способности още като я сваляш и когато тръгнете след време и врътнеш кранчето, защото ти е сигурна вече, разбира се че това няма да и хареса.Така че и горният ти пример е малко неприложим.

dimitar_ak
09-30-2010, 09:49
Продължавам с примера. Намираш си едно супер добро момиче, което е с теб заради хубавите ти очи и много те обича. Да обаче заради 5-те лева в джоба си днес не можеш да излезеш с нея. Утре пак не можеш. Живееш с родители. Не може да я заведеш в къщи да консумирате любовта. Не може да отидеш и у тях по същата причина. Нямаш пари за хотел или уикенд някъде. Нямаш и кола. Колко ще ти изкара любовта? Ще си се порадвате на чувства, а след 1-2 месеца ще ругаеш защо те е заебала заради някой, който може да и предложи нещо повече пък ако ще и да не е хубавец.

Niakoitam
09-30-2010, 11:05
Продължавам с примера. Намираш си едно супер добро момиче, което е с теб заради хубавите ти очи и много те обича. Да обаче заради 5-те лева в джоба си днес не можеш да излезеш с нея. Утре пак не можеш. Живееш с родители. Не може да я заведеш в къщи да консумирате любовта. Не може да отидеш и у тях по същата причина. Нямаш пари за хотел или уикенд някъде. Нямаш и кола. Колко ще ти изкара любовта? Ще си се порадвате на чувства, а след 1-2 месеца ще ругаеш защо те е заебала заради някой, който може да и предложи нещо повече пък ако ще и да не е хубавец.

Защо си мислиш че ситуацията при мен не е горе долу идентична на описата от теб. С малки изключения. Момичето, за което спомена го няма. За това и гледам да не се набутвам много в шамарите на любовта въпреки че страшно ми се иска да се набутвам там. :)

umri
09-30-2010, 21:05
Много тежки тиради, не ми се четат.

Жените са с мъжете основно заради ПАРИТЕ и ВЛАСТТА, но те не са фактор за възбуда. Възбудата и привличането са доста по-различна тема. Това е и отговорът на въпроса защо жените омъжени по сметка не са щастливи.

dimitar_ak
09-30-2010, 21:07
И те са щастливи, ама не с плащащия сметката. И това е клише, но на една жена и трябва ягуар в гаража, тигър в леглото и едно магаре да плаща за всичко това.

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 21:13
Много тежки тиради, не ми се четат.

Жените са с мъжете основно заради ПАРИТЕ и ВЛАСТТА, но те не са фактор за възбуда. Възбудата и привличането са доста по-различна тема. Това е и отговорът на въпроса защо жените омъжени по сметка не са щастливи.

Ееее реши и ти да ми го върнеш веднъж :D Това сега беше доста грубичко...Заради властта съм съгласна-всяка жена иска силен мъж до себе си,който да я закриля-един вид да има власт над нея,но в нормални граници :) Но за парите не мога да се съглася..Аз например винаги съм изказвала мнение,че искам да бъда финансово независима.Искам да си работя и да си имам финансовата независимост,вместо да избера лесния начин и да разчитам на човекът до мен да ме издържа и да съм зависима от портфейла му.Което съответно най-вероятно ще доведе и до известни претенции от негова страна към мен,именно заради парите.Има ли пари смята,че може да ме купи и да ме притежава,ама не става толкова лесно... :)

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 21:16
И те са щастливи, ама не с плащащия сметката. И това е клише, но на една жена и трябва ягуар в гаража, тигър в леглото и едно магаре да плаща за всичко това.

Хубава мисъл :D Иначе защо женените по сметка да не са щастливи?Някои жени са влюбени в шопинга и обичат предимно себе си и визията си,следователно кредитната карта и един секс с притежателя и са им е достатъчни,за да са щастливи :D

MRSmith
10-01-2010, 04:44
за инфо. плужам всеки ден и се храниа здравословно

Валдес, леиди и митето отидоха малко надале4. Верно е 4е това все са си не6та, които жените изискжат, но за ценностите на младежта маи има друга тема. Аз ви питам имали "такоа жувотну" с извинение кам женската оадиториа дето да отваря вси4ки подараци и тогаа да ре6ава кои е наи -хубав.

valdesbg
10-01-2010, 05:15
Авторе а можеш ли и по неграмотно да пишеш?

Може би затова не те харесват :-o

На въпроса ти - няма. Или поне трезвомислещо момиче от тоя тип не съществува.

umri
10-02-2010, 09:50
Много тежки тиради, не ми се четат.

Жените са с мъжете основно заради ПАРИТЕ и ВЛАСТТА, но те не са фактор за възбуда. Възбудата и привличането са доста по-различна тема. Това е и отговорът на въпроса защо жените омъжени по сметка не са щастливи.

Ееее реши и ти да ми го върнеш веднъж :D Това сега беше доста грубичко...Заради властта съм съгласна-всяка жена иска силен мъж до себе си,който да я закриля-един вид да има власт над нея,но в нормални граници :) Но за парите не мога да се съглася..Аз например винаги съм изказвала мнение,че искам да бъда финансово независима.Искам да си работя и да си имам финансовата независимост,вместо да избера лесния начин и да разчитам на човекът до мен да ме издържа и да съм зависима от портфейла му.Което съответно най-вероятно ще доведе и до известни претенции от негова страна към мен,именно заради парите.Има ли пари смята,че може да ме купи и да ме притежава,ама не става толкова лесно... :)
Ме съм имал идея да ти връщам за нещо. Под власт разбирай имуществена, политическа, социална и публична, а не за власт над момичето. Пак е свързана с парите...

А до dimitar_ak вярно е, че може да изневерява на балъка, но това по никакъв начин не я прави щастлива. Един ден като стане на 30, 30 и кусур вътрешно ще си даде сметка, че не е намерила щастието и е пропиляла живота си, но не би го признала пред никои, дори себе си.