PDA

View Full Version : Настолен компютър или лаптоп?



ritobis
09-29-2010, 15:13
Здравейте, имам няколко въпроса.Значи сериозно съм се замислил да си купувам компютър.Та досега съм имал настолен ама сега мисля да си взема лаптоп.Ще бъда много благодарен на ако някой ми разясни как ви недостатъци има лаптопа в сравнение с настолния компютър.За теглото и мобилността няма смисъл да обяснявате.И по специално, нали може като съм у нас примерно да си включвам клавиатурата и мишката??? щото на лаптопите не съм им свикнал.Дали ще мога да си включва тонколоните към лаптопа?Вярно ли е че някои игри не тръгват на лаптоп?(По принцип игри не играя но е добре да тръгва и някоя друга)Лесно ли се бъгват батериите ако Стои включен постоянно?

ritobis
09-29-2010, 16:55
Да сещам се за охлаждащото у-во за което каза ама ако махна батерията как ще го включа директно в ел мрежа или си има кабел (извинявай за тъпите въпроси)

GregoryHouse
09-29-2010, 19:54
Тва за батерийте...така е кат си земаш шибани марки е така, скапват се бързо. Качествените бройки - не толкова лесно 8)
2ро Можеш и PS/2 клавиатура и мишка да си включиш.
3то относно игрите...я погледни малко из интернет и виж дали пък случааайно не се произвеждат лаптопи специално за игри...ще дам жокер Alien_ _ _ _
4то така удължаваш живота на батерията, но пък ако случайно някой резистор на зарядното даде фира и ти пусне примерно 24V вместо 19V ...не мисля, че ще ти стане яко, ако няма батерия да го филтрира...

Лаптопите са направени с 1 главна цел - мобилност. Ако не ти трябва мобилност - Desktop.

П.с: Може да работи само на зарядно без батерия.

NoOneElse
09-29-2010, 21:16
Също така лаптопа не става за ъпгрейд и оувърклок. Да не споменаваме недостатъка, че трудно се чистят, а това е важно за компоненти, които загряват. Също така са си по-скъпи. С парите, с които ще си купиш лаптоп, можеш да си вземеш много по-добра конфигурация настолен. Абе лаптопа си е за бизнес класата.

GregoryHouse
09-29-2010, 22:09
Също така лаптопа не става за ъпгрейд и оувърклок. Да не споменаваме недостатъка, че трудно се чистят, а това е важно за компоненти, които загряват. Също така са си по-скъпи. С парите, с които ще си купиш лаптоп, можеш да си вземеш много по-добра конфигурация настолен. Абе лаптопа си е за бизнес класата.

Чети да преди да пишеш де... :? Можеш да ъпгрейдваш и лаптопи, можеш и да го оувърклокваш. И се чистят елементарно, отвиваш долния капак и чистиш пепела от 1 вентилатор...not a rocket science...а тва с бизнес класата...мерси, вече и аз се чувствам бизнесмен...

DarkAngelOfHope
09-30-2010, 06:08
Само че не всички лаптопи се чистят толкова лесно ;)

dimitar_ak
09-30-2010, 07:01
Основния плюс е мобилността. Основният минус - почти никаква възможност за промени по хардуера. Каквото купиш първоначално това е. Конкретно аз имам нужда и от 2-та типа машини. Мощна настолна в къщи и офиса, и нещо по-слабо за мобилен интернет.

BeezyJey
09-30-2010, 14:14
Това с недостатъците на лаптопите е много досадно, лаптопа на майка ми е НР и супер много забива. Вероятно модела е скапан, но трядно се върши друга работа с него, за игри да не говорим, цепи като за световно.

GregoryHouse
09-30-2010, 14:18
1во HP за латопи...забравяй я тази марка просто...
2ро той е с GMA ...какво очакваш GTA4 ли да играеш...

А забиването...калпави ЗКУ-та има.

BeezyJey
09-30-2010, 14:20
Не, попринцип не играя ТООЛКОВА много игри на него, той беше предназначен за "бизнес делата" на майка ми 8-) Но странно - имаме 2 НР лаптопа, другият ,който е на баща ми, не забива така. Предполагам е от модела. На майка ми е по-компактен. Попринцип (понякога) забива даже и когато само се опитам да пусна Файър Фокс ..

GregoryHouse
09-30-2010, 14:23
Както казах главния проблем идва от ЗКУ-то
Друг шанс, който пак е повлишн от ЗКУ-то е вирусчета и worm-чета.

BeezyJey
09-30-2010, 14:25
Както казах главния проблем идва от ЗКУ-то
Друг шанс, който пак е повлишн от ЗКУ-то е вирусчета и worm-чета.

Досадна история .. Благодаря ти много. 8-) :oops:

NoOneElse
09-30-2010, 18:20
Също така лаптопа не става за ъпгрейд и оувърклок. Да не споменаваме недостатъка, че трудно се чистят, а това е важно за компоненти, които загряват. Също така са си по-скъпи. С парите, с които ще си купиш лаптоп, можеш да си вземеш много по-добра конфигурация настолен. Абе лаптопа си е за бизнес класата.

Чети да преди да пишеш де... :? Можеш да ъпгрейдваш и лаптопи, можеш и да го оувърклокваш. И се чистят елементарно, отвиваш долния капак и чистиш пепела от 1 вентилатор...not a rocket science...а тва с бизнес класата...мерси, вече и аз се чувствам бизнесмен...
И аз се качих във Ферари на едно автоизложение, но уви, не станах пилот. :( Хааайде пак помисли защо го казах това, че е предназначен за бизнес класата. Иначе съм чел, мерси, но само с четене не става, трябва и практика. То и Казанова не е станал известен зареди четенето на книжки. Като казах "не става за ъпгрейд/оувърклок", нямах предвид, че е невъзможно, просто е непрактично и безмислено.Ако мислиш, че целия лаптоп се състои само от един вентилатор, и само той се зацапва - евала. Не ми се спори за нищо, така че не се чувствай длъжен да отговаряш на този пост, защото няма да пиша повече по тази тема.



Друг шанс, който пак е повлишн от ЗКУ-то е вирусчета и worm-чета. От това изречение разбирам, че си само лаик в тази област, познах, нали. :)

GregoryHouse
09-30-2010, 19:07
Добре, може да е ориентиран към бизнес класата...но очевидно не го използва само бизнес класата. Използват ги и геймъри, иползват ги студенти (които не играят игри да речем), използват ги куп хора които не се занимават с бизнес.

Погледни Alienware примерно и ще си говорим пак за OC и ъпгрейди дали не може. Специално предназначени са за геймъри...
2ро аз не само чета...писнало ми е да разглабям лаптопи....


А относно дали съм лаик или не...не разбрах на какво си основа твърдението...

fpasysh
09-30-2010, 20:07
като земаш настолен ще даваш и допълнително пари за монитор, клавиетура, мишка и т.н. но е мн по добре....лошото на лаптопа е малкия екран и слабата батерия и неудобните копчета с които аз в момента пиша и откачам като не сам на моя комп....настолния е мн по добар... :grin:

ritobis
10-01-2010, 15:26
Пичове днес ходих в most computers и ми направиха 2 примерни конфигурации.Някой ще ми каже ли дали ги бива.
I процесор:Athlon II X2 245/BOX 2,93ghz
Памет:2 GB DDR3 1333 A-data
Видео:palit GTS450 1 gb
Дъно:Asrock 770 extreme/AMD770

II CPU: C duo E6500/2,93ghz/1066/2M BOX
RAM:2gb ddr2 800 a-data
Video card:Palit GT240 1gb ddr3

doomkillerr
10-01-2010, 16:01
То конфигурациите ти ги правят съобразно бюджета с който разполагаш, така че за тези пари ги бива! :)

ritobis
10-01-2010, 16:24
тва е за 780 лв.Видео като го гледам е бая стабилно ама малко ме притеснява РАма.

GregoryHouse
10-01-2010, 16:33
Разликата между GT240 и GTS450 е меко казана феноменална...а предполагам ще разцъквая игри...
Ако ще избираш между тези 2 конфигурации 1вата е по-добра.
Ако искаш кажи някакъв бюджет и предпочитания ако имаш някакви и мога да ти направя една примерна.

ritobis
10-01-2010, 19:39
Ами за цена около 800 лв до 900.За да ми останат и за монитор