PDA

View Full Version : Поредното позорно решение на колониалната администрация в Бъ



doktorEmilAntonov
09-30-2010, 17:03
http://3.bp.blogspot.com/_2uVa5NnlzDk/S6TIm1yZ0SI/AAAAAAAAAFo/RKwNwN-K8vM/s320/venec_dulo.jpg На заседание на Столичния общински съвет проведено на 23 септември, миналия четвъртък, по предложение на главния архитект на София Петър Диков е взето решение за изграждане на паметник на загиналите през Втората световна война американски войници. Изглежда тази дата е особено привлекателна за българофобите, защото освен антибългарското решение на СОС взето на нея, което унижава националното ни достойнство от няколко години с името “23 септември” се подвизава и една престъпна болшевишка организация, която се бори за това страната ни да попадне отново под тиранията на някаква неокомунистическа безродна диктатура. Това в рамките на шегата, макар и не съвсем... Защо това решение е притеснително? Най-малко по няколко причини. Първата от тях е начина, по който става това предложение. То е формулирано в писмо на американския посланик до министър-председателя Бойко Борисов, в което той съвсем “невинно” предлага да се построи такъв мемориал и дори ултимативно поставя срок – 1-ви октомври.

Това, което веднага прави впечатление е, че писмото е адресирано до премиера, а не до кмета на столицата или до председателя на общинския съвет. Изглежда посланик Уорлик не знае, че местната власт в България е независима и не е подвластна на правителството. Нашият премиер обаче явно не иска да скърши височайшия американски хатър и чинно спуска по гербаджийска партийна линия интифата на американския амбасадор на евтиния изпълнител на политически поръчки Петър Dick(off), който веднага я предлага за гласуване. Предложението е прието като след малко ще ви кажем в какво съотношение на гласували “за” и “против”. Това за пореден път доказва марионетния характер на днешното управление в България, което се ръководи от човек готов да изпълни всяка една прищявка на отдавна изживяващия се като генерал-губернатор Джеймс Уорлик. Друг скандален факт, който се разбра е, че въпросният паметник, който представлява двуметров бетонен обелиск е вече построен и чака в двора на американското посолство. Тоест той е направен още преди да се поиска разрешение за поставянето му. Което означава, че американските окупационни власти нямат ни най-малко съмнение, че ще получат разрешение за монтирането му.

Другото смущаващо нещо са хората, в чиято памет ще бъде издигнат този монумент, а именно американските летци загинали в небето над България по време на Втората световна война. Тук някои либералстващи отрепки може би ще кажат, че няма нищо лошо да се издигне паметник в чест на загинали войници от противникова армия. За какви войници обаче става дума? Не за такива, които са се били с наши войски на фронта в един чисто военен сблъсък между две армии, а за американски бойни пилоти бомбардирали почти изцяло цивилни обекти на територията на стараната ни, включително десетки градове и сринали по-голямата част от столицата ни със запалителни и фосфорни бомби, причинявайки хиляди невинни цивилни жертви. Иначе казано, изпълнители на американската политика на държавен тероризъм спрямо страната ни, които без угризения са убивали старци, жени и деца в името на престъпна кауза. И на фона на всичко това решението за поставянето на този позорен паметник е прието от столичните общински съветници с почти пълно единодушие като единствено независимият общински съветник и управител на софийския клон на телевизия “СКАТ” Данчо Хаджиев е гласувал “против”. Изглежда за останалите софийски общинари националното унижение е нещо нормално и обичайно щом с такава стръв приемат това антибългарско предложение. Ние от Български Национален Съюз обаче не приемаме това за нормално и ще изразим официалния си протест пред Столична голяма община. Ако въпреки това този паметник на позора бъде поставен, заявяваме, че ще предприемем своевременни и адекватни действия за прекратяването на това поредно национално унижение. http://bgns.net/

Greennight
09-30-2010, 17:24
Мръсни животни,гъзолизци скапани.Е тва вече не мога да го разбера.Изгдигаме паметници на хората с които сме били врагове ?!?!?!??!?Се едно да издигнем паметник в името на загиналите султани през турското робство :-x Чашата преля.Как може да се унижаваме до такава степен.Ако не усещате само ние се унижаваме.Случайно Германия или Италия да са го направили тва ?! Или пък случайно,Американците да са издигнали паметници в името на умрялите във Виетнамската война.Просот нямам думи :x

mech0
09-30-2010, 17:59
Има такава тема вече. http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=364929

kalashnik
10-01-2010, 07:15
Който е против да идва тук! http://www.facebook.com/group.php?gid=164161163594604&v=wall

Destroyer89
10-01-2010, 11:09
Се едно да издигнем паметник в името на загиналите султани през турското робство

Всъщност се говореше да се издигне такъв...

amk933
10-01-2010, 14:23
Темата е безумно пристрастно написана и не си заслужава, нито четенето, нито коментара. Логиката, че сме били срещу Америка и за това не трябва да има паметник пък е меко казано плоска по ред причини, които всеки би се сетил. Така половината паметници в света трябва да изчезнат, защото всеки е воювал с всеки образно казано. Значи ли, че като Англия, Франция, Русия и Германия са се били помежду си някога, сега не трябва в нито една от тях да има паметници на някоя от другите? :?

Нито ще се присъединя към групата във ФБ, нито ме вълнува някакъв протест. В държавата има много по-важни и належащи неща, отколкото да търсим внимание в най-пошъл политически вид, който в крайна сметка остава и неотразен от обществото по ясни причини. Сиреч - да си го строят. В последната част от ВСВ, България е била на страната, на която е била и САЩ. И да вземем ли да срутим паметника на руския войн, защото в началото на тази същата война и Русия е била срещу нас. Стига простотии, намерете си работа. :?

doktorEmilAntonov
10-01-2010, 16:29
Паметника на съветската армия е паметник на срама, само ние можем да си построим паметник на армия - окупаторка.

kalashnik
10-01-2010, 17:26
Докторе не сте прав, съветската армия първо изгонва фашистите от България, второ, нито един съветски войник не стреля по нашите, нито пък ние сме стреляли по техните, и не сме се били против тях. Съветските войски пък и не са ни бомбардирали градовете.

А АМК относно твоето мнение, това доказва колко "уважаваш" България, както твърдеше преди много време. Тези действия погазват паметта на мирните жители загинали при бомбардировките, а също така и на хора като Димитър Списаревки, който за мен е национален герой стоящ на равно с Левски. Ще се съглася да се издигне такъв паметник когато японците издигнат подобен на загиналите американци при бомбардировките по японските градове. Или някъде в Европа се издигне паметник на загиналите части на СС при терора над евреите.

KarlDionic
10-01-2010, 18:43
тоз амк верно трябва да се гръмне... то чашата преля вече... то, вярно че и в други страни има такива паметници на врагове, наистина си заслужава да издигнеш паметник на враг с който си се бил честно и достойно, но това - паметник на враг който те удрял от въздуха, където е доста по-безопасно за него и който не е удрял военни обекти в никакъв случай не заслужава да бъде издигнат.. да били сме на края в съюз със сащианците, но не си спомням кога сме се били рамо до рамо с тях...
калашник и ти се оля с твоето прекалено русофилство. Вярно е че не е имало бой между наши и съветски войски, но е имало случаи на злодеяния и кражни от страна на съветите спрямо българското население, макар и да не са били толкова много...
Не забравяйте, че над София са били пускани дори и детски играчки с експлозиви - зверство, което може да се сравни само с погромите на СС над евреите
Ето един клип http://vbox7.com/play:494f7b05 да опресни малко паметта на амк...
И Вечна памет на моя съгражданин Димитър Списаревски и Неделчо Бончев, които са извършвали тарани срещу американските Б-24 "Освободители"

amk933
10-01-2010, 19:01
Едно малоумно клипче, представящо само едната страна на монетата под знака на българските националисти, може да ме трогне точно толкова, колкото и легендите за играчките с взривове. Добре че поне и двамата ми дядовци са били на 20-25 години по това време в София, та знам от тях какво се е случвало, а не разчитам на такива "образователни" клипчета от инет.

Калашник, сравнението с евреите и СС, чрез което се опита да изкараш американските бомбардировки над София почти наравно с Холокоста, беше точно толкова оригинално и подходящо, колкото сюжета на латиноамерикански филм. И с тия легенди за това какви братя са ни руснаците може и да минеш някъде другаде, но във войната кой какъв е - все тая. Има два лагера - този на Русия, Англия и Америка и този на Германия, Италия и Япония. Ние сме на страната на вторите - сиреч всичките първи са ни еднакво врагове. А това дали Америка, Англия или Русия си е пускала бомбите, мен не ме интересува. Било е за каузата на съюзниците - сиреч и на Русия. И Русия в крайна сметка ни е била враг. Точка. Колкото трябва да има на Русия паметници, толкова и на САЩ.

doktorEmilAntonov
10-01-2010, 20:10
Докторе не сте прав, съветската армия първо изгонва фашистите от България, второ, нито един съветски войник не стреля по нашите, нито пък ние сме стреляли по техните, и не сме се били против тях. Съветските войски пък и не са ни бомбардирали градовете.



Какви фашисти те гонят пък теб?

Ние сме съюзници с Германия поради собствен интерес. СеСеСеРе ни обявява война на 5 - ти септември и на осми ни окупира, наши граничари са открили огън, но са били убити.

Това е паметник на една армия - окупаторка, наложила марионетно комунистическо правителство и издигнала на власт на мързеливата, престъпна и необразована част от населението.

mech0
10-01-2010, 21:55
Едно малоумно клипче, представящо само едната страна на монетата под знака на българските националисти, може да ме трогне точно толкова, колкото и легендите за играчките с взривове. Добре че поне и двамата ми дядовци са били на 20-25 години по това време в София, та знам от тях какво се е случвало, а не разчитам на такива "образователни" клипчета от инет.

Калашник, сравнението с евреите и СС, чрез което се опита да изкараш американските бомбардировки над София почти наравно с Холокоста, беше точно толкова оригинално и подходящо, колкото сюжета на латиноамерикански филм. И с тия легенди за това какви братя са ни руснаците може и да минеш някъде другаде, но във войната кой какъв е - все тая. Има два лагера - този на Русия, Англия и Америка и този на Германия, Италия и Япония. Ние сме на страната на вторите - сиреч всичките първи са ни еднакво врагове. А това дали Америка, Англия или Русия си е пускала бомбите, мен не ме интересува. Било е за каузата на съюзниците - сиреч и на Русия. И Русия в крайна сметка ни е била враг. Точка. Колкото трябва да има на Русия паметници, толкова и на САЩ.
А в САЩ ще направят ли паметник на загиналите японски пилоти при нападението над Пърл Харбър?

amk933
10-02-2010, 06:14
Не е същото. Америка бива нападната изневиделица от японците и така бива въвлечена във войната, докато ние си водим военни действия и бомбардировките са част от тях. Едно е да те нападнат неочаквано в гръб, друго - очаквано по време на война. А и да подчертая, че България е обявила война на САЩ и Великобритания. ;)

А и какво всичките сте наскачали като луди, като става въпрос за паметник В двора на американското посолство. Американското посолство е американска територия. Там могат да си правят каквото искат без дори да питат общината. Фактът, че са го направили, показва някакво елементарно уважение.

А на тази фраза "двуметров обелиск" само мога да се изсмея. Момко, ти обелиск през живота си виждал ли си и на ясно ли си колко точно са 2 метра? Обелискът на площад Конкорд в Париж е 23 метра. 11.5 пъти повече, отколкото тази статуийка. Така че престанете да манипулирате хората, като употребявате думи, с които си мислите, че втълпявате някакъв страх.

mech0
10-02-2010, 11:59
Не е същото. Америка бива нападната изневиделица от японците и така бива въвлечена във войната, докато ние си водим военни действия и бомбардировките са част от тях. Едно е да те нападнат неочаквано в гръб, друго - очаквано по време на война. А и да подчертая, че България е обявила война на САЩ и Великобритания. ;)

А и какво всичките сте наскачали като луди, като става въпрос за паметник В двора на американското посолство. Американското посолство е американска територия. Там могат да си правят каквото искат без дори да питат общината. Фактът, че са го направили, показва някакво елементарно уважение.

А на тази фраза "двуметров обелиск" само мога да се изсмея. Момко, ти обелиск през живота си виждал ли си и на ясно ли си колко точно са 2 метра? Обелискът на площад Конкорд в Париж е 23 метра. 11.5 пъти повече, отколкото тази статуийка. Така че престанете да манипулирате хората, като употребявате думи, с които си мислите, че втълпявате някакъв страх.
Ама то в Американското посолство ли ще стои това, защото бях разбрал, че ще бъде в Южния парк(не, че посолството не е там де). За това си прав, че е американска територия и могат да си правят каквото си искат. Но моля те, не се излагай с това, че ние водим военни действия. И тези бомбандировки с нищо не допринасят за победата на съюзниците.

amk933
10-02-2010, 12:17
Официално сме във войната, това исках да кажа. И сме срещу САЩ следователно.

Да в двора на посолството ще се строи. И въпреки това искат разрешение, което изобщо не им трябва. :)

doktorEmilAntonov
10-02-2010, 14:16
Паметника е вече готов и се намира в двора на посолството им, естествено, че няма да стои там, а някъде в града.

Все пак добре, че не е толкова голям като съветския и ще можем да го разрушим някоя нощ.

amk933
10-02-2010, 15:10
Тези лъжи и интрижки може да ти минат някъде другаде и сред другарчетата от БНС.

Паметникът е пред сградата на посолството в двора му, сиреч на негова територия и няма да излиза от там. Ще го разрушиш, ама през крив макарон.

mitternacht
10-02-2010, 16:05
Погледнете от друга гледна точка... може да е паметник на това, колко врагове на България са били затрити през ВСВ :) 8)

doktorEmilAntonov
10-02-2010, 17:17
Паметник на тези изруди не трябва да има.


http://www.lostbulgaria.com/pic/713.jpg

http://www.segabg.com/online/IMG/2197/0038.jpg

http://212.39.92.39/e/prosveta/istoria_11/images/1944-Bombi-Sofia-Halite.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_HFDkzuFx0qg/SvCleHMrjzI/AAAAAAAACJw/8lY5Y5Bn-KQ/s400/IMAGE0158.jpg

http://www.lostbulgaria.com/pic/2299.jpg

Който подкрепя идеята за този паметник значи е голям българофоб и американска отрепка.

amk933
10-02-2010, 17:23
Това ли само успя да измислиш след като не мина лъжата за мястото на паметника? :-o

Много силна аргументация...впечатлен съм. :(

ПС: Да подесетя ли, че България е обявила война на САЩ?

doktorEmilAntonov
10-02-2010, 17:47
Всичко е ок, но издигането на паметник не е. ТОва, че в други държави има подобни паметници, незначи, че е правилно.

amk933
10-02-2010, 18:30
И какъв е проблемът с издигането на паметник В двора на американското посолство? Ти въобще наясно ли си със статута на тази територия? Знаеш ли, че това НЕ е българска територия? :-o

Wildchildd
10-02-2010, 19:15
Ако не е на българска територия няма никакъв проблем, но обратното е недопустимо.Да, обявили сме им война, но това значи ли, че в България трябва да има паметник на войни, които са се били против нас?Няма логика...
Сиреч, нямам нищо против да е в двора на посолството им :) .

doktorEmilAntonov
10-02-2010, 19:17
Може да се води и марсианска територия, всъшност всичко на територията на България е наше, и базите им ако кажем утре можем да ги махнем.

amk933
10-02-2010, 19:25
Точно така. Всичко на наша територия е наше.

А това не е наша територия.

Wildchildd
10-02-2010, 19:26
Базите са друго, посолствата са неприкосновени и държавата, на която е посолството може да си прави каквито си иска паметници на негова територия.Аз не искам да излизам американофил, защото не съм, нито пък да отричам делото на Списаревски и другите летци защитавали София, и ако този паметник си го преместят някъде извън посолството ще съм твърдо против.

amk933
10-02-2010, 19:45
Американците никога няма да поискат такова нещо. ;)

Аз знам, че не си американофил.
Аз може да харесвам Америка, но в случая се напада абсолютно безпочвено. Всеки може каквото иска да си построи в двора на посолството. Ако България си издигне паметник на Васил Левски в двора на посолството в Анкара, Турция няма нищо да каже, защото ще сме си в пълното право. И това е същата ситуация...

doktorEmilAntonov
10-03-2010, 21:58
Тези лъжи и интрижки може да ти минат някъде другаде и сред другарчетата от БНС.

Паметникът е пред сградата на посолството в двора му, сиреч на негова територия и няма да излиза от там. Ще го разрушиш, ама през крив макарон.

А ще си посипеш ли главата с пепел ако тоя паметник бъде поставен извън двора на посолството? По-точно в Южния парк, както иска американския посланик?

strave
10-04-2010, 07:03
Точно от този паметник нямаме нужда в момента,защото не виждам хора,които да се прекланят пред тези хора,освен американските делегации или посланика и антуража му.На мнение съм,че първо трябва да издигнем паметници на някой български герой и после да строим на чуждите.

KarlDionic
10-04-2010, 20:40
бах мааму хора ... стига спорихте с тоз ве :D не разбрахте ли, че тоя обича уса повече от България...

doktorEmilAntonov
10-05-2010, 02:44
Откриха го.

Паметник на българоубийци бе открит в американското посолство 04 10 2010 (http://www.youtube.com/watch?v=2eMDMdGxB6s#)

И изглежда не е на територията на посолството.

Destroyer89
10-05-2010, 07:38
Докато си е в щатите е унизително, но няма, какво да се направи.Още по-унизително е, как лижем задниците на американците.НО, ако това нещо се постави в България, ще е върха на националното унижение.

amk933
10-05-2010, 14:18
Откриха го.

Паметник на българоубийци бе открит в американското посолство 04 10 2010 (http://www.youtube.com/watch?v=2eMDMdGxB6s#)

И изглежда не е на територията на посолството.

И, ако гледаш телевизия СКОТ, наистина ми е жал за тебе...

doktorEmilAntonov
10-07-2010, 00:40
http://vbox7.com/play:6556122d

amk933
10-07-2010, 14:09
http://vbox7.com/play:6556122d

Не знам на глупав и малоумен ли ти приличам, но и 100 пъти да повториш, че в центъра на София, лъжата ти няма да стане вярна. Още по-грозното е, че се опитваш да я пробуташ тази си измама, злоупотребявайки с паметта на хора, като Списаревски.

doktorEmilAntonov
10-07-2010, 16:56
http://vbox7.com/play:6556122d

но и 100 пъти да повториш, че в центъра на София, лъжата ти няма да стане вярна.

Ти нещо май си се напил и незнаеш кво говориш? :D

amk933
10-07-2010, 18:12
http://vbox7.com/play:6556122d

но и 100 пъти да повториш, че в центъра на София, лъжата ти няма да стане вярна.

Ти нещо май си се напил и незнаеш кво говориш? :D

Хаха. Много умно:
http://prikachi.com/images/899/2563899I.jpg

За това говоря. Че се възползвате/ш от съдбата на хора, които ужким уважавате като Списаревски, за да си прокарвате лъжите по грозен начин. Сега стана ли ти ясно? Паметникът първо не е в центъра на София; второ, ако е пред сградата на посолството в дворал, е много вероятно изобщо да не се води на българска територия.

Greennight
10-07-2010, 19:27
А извинявам се,аз мислех,че ще е в Южния парк и едва ли не,стотиците хора,които минават от там всеки ден трябва да се възхищават на "подвига" на българоубийците.Иначе да,САЩ може да си построи каквото поиска в посолството,защото това си е тяхна територия и могат,както да си построят такъв паметник в Ню Йорк така и в София.

doktorEmilAntonov
10-08-2010, 02:26
Не съм правил аз видеото, но кво се хващаш за нещо незначително? Няма значение къде ще е паметника, намира се в България.

Ако на власт дойде едно истинско българско правителство такива паметници ще бъдат безмилостно съборени и няма да се допускат подобни анти-български актове.

doktorEmilAntonov
10-08-2010, 02:26
Ето какви малоумни комундета подкрепят такива паметници.

http://vbox7.com/play:54d1d33d

Greennight
10-08-2010, 06:45
Ето какви малоумни комундета подкрепят такива паметници.

http://vbox7.com/play:54d1d33d Както и да е,кво правите от мухата слон,този паметник не се намира в България,а се намира в територията на САЩ!Аз попринцип изобщо не съм привърженик на САЩ,даже малко си падам русофил,но това си е напълно в тяхното право,да си построят какъвто искат паметник на тяхна територия!

amk933
10-08-2010, 13:03
Не съм правил аз видеото, но кво се хващаш за нещо незначително? Няма значение къде ще е паметника, намира се в България.

Ако на власт дойде едно истинско българско правителство такива паметници ще бъдат безмилостно съборени и няма да се допускат подобни анти-български актове.

Не не се хващам за нещо малко, защото:
1. Паметникът НЕ Е на българска територия.
2. Лъжеш и мамиш, за да внушиш нещо, което е лъжа.

Ако ще е и националсоциалистическо правителство да дойде, паметникът ще си седи там, защото няма права над него.

Не знам още колко пъти трябва да ти се повтори нещо, за да го схванеш. Ако всички националисти сте такива, да му мисли България. Нито можете да си служите с аргументи, нито разбирате 1% от международното право, нито можете да си докажете твърденията без да реферирате към нещо в минал момент и да го манипулирате по безумно грозен начин. С това впечатление оставам.

doktorEmilAntonov
10-08-2010, 20:31
Много пък си сигурен по точка 2. :D

Greennight
10-08-2010, 20:55
Според мен,даже ни прави чест,че ни искат мнението,кво те да си строят на тяхна територия.Знам,че звучи грубо,но е така...

amk933
10-09-2010, 05:46
Много пък си сигурен по точка 2. :D

Точно така.

Защото за разликата от половината ви малоумни последователи, аз не се доверявам на всяка евтина пропаганда. А на това клипче Е позорно.

darkPaladin
10-13-2010, 05:01
Докторе не сте прав, съветската армия първо изгонва фашистите от България, второ, нито един съветски войник не стреля по нашите, нито пък ние сме стреляли по техните, и не сме се били против тях. Съветските войски пък и не са ни бомбардирали градовете.



Какви фашисти те гонят пък теб?

Ние сме съюзници с Германия поради собствен интерес. СеСеСеРе ни обявява война на 5 - ти септември и на осми ни окупира, наши граничари са открили огън, но са били убити.

Това е паметник на една армия - окупаторка, наложила марионетно комунистическо правителство и издигнала на власт на мързеливата, престъпна и необразована част от населението.
Кой ни окупирал
:lol: руснаците са били леко заети тогава и са били далечко от нас
Освен това сме в съюз с Германия за да не ни окупират самите германци Цар Борис 3 е нямал избор той е знаел че това е грешната страна


пп
всеки знае че САЩ ни обевяват война айде кажете ми къде е подписан мирния договор 8-)

doktorEmilAntonov
10-14-2010, 04:48
Докторе не сте прав, съветската армия първо изгонва фашистите от България, второ, нито един съветски войник не стреля по нашите, нито пък ние сме стреляли по техните, и не сме се били против тях. Съветските войски пък и не са ни бомбардирали градовете.



Какви фашисти те гонят пък теб?

Ние сме съюзници с Германия поради собствен интерес. СеСеСеРе ни обявява война на 5 - ти септември и на осми ни окупира, наши граничари са открили огън, но са били убити.

Това е паметник на една армия - окупаторка, наложила марионетно комунистическо правителство и издигнала на власт на мързеливата, престъпна и необразована част от населението.
Кой ни окупирал
:lol: руснаците са били леко заети тогава и са били далечко от нас
Освен това сме в съюз с Германия за да не ни окупират самите германци Цар Борис 3 е нямал избор той е знаел че това е грешната страна


пп
всеки знае че САЩ ни обевяват война айде кажете ми къде е подписан мирния договор 8-)

СССР, на 5 - ти септември ни обявяват война и на осми нахлуват.

Не САЩ обявява на нас война, а ние на тях на 12 декември 1941 година.

Преди да пишеш пак глупости, хвани та прочети за това дето ше пишеш.