PDA

View Full Version : Що ядем толкова малко.



Greennight
09-30-2010, 17:58
Що всички в тоя форум,ядем колкото малки деца от сомалийско село :shock: Нормалния прием на ден е 2000-2500 калории,в зависимост от индивида.Което ще рече,1 пържола,5 сърми и 3 филии хляб и 2 кифли да речем.А тука гледам в тема "Менюто ви за днес" Закуска: 1 кисело мляко с 2 обикновени бисквити. Обяд: 2 пържени картофа и 1 солети. Вечеря: 1 филийка с пастет..... Някви идеи що се получава така,да не би нещо новото поколение от ГМОто да са ни направили да ядем по-малко 8-) Мислех,че само аз ям по-малко от нормалното и затва баба ме упреква.Аз прочетох някъде,че през средновековието един възрастен човек е приемал по 4000 калории на ден :shock: ,ии май има нещо вярно в това,че с всяко поколение почваме да ядем по-малко.Баба ми каза как едно време (1960 година) На ден 5 човека семейство са омитали по 3 хляба,10ина яйца и половин кило грозде.Темата не е ебавка :D Според мен индустрията е замесена :?

britzy
09-30-2010, 18:02
На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц

Greennight
09-30-2010, 18:07
На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц :shock: :shock: :shock: 600 ?! Аз си мислех,че с около 1500 съм зле (щото спортувам) Вече наистина се шокирах :shock:

britzy
09-30-2010, 18:10
На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц :shock: :shock: :shock: 600 ?! Аз си мислех,че с около 1500 съм зле (щото спортувам) Вече наистина се шокирах :shock:

знам знам знам знам-ама кво да направя?минавам през кухнята вземам си плод,ядки някви освен основните яденета и нъц

katericArofl
09-30-2010, 18:15
шото не трябва.. как я вииш ти таа ралта с манджите.. за тфа после теми "как да отслабна " :razz:
п.п. избива ме на лиготия тази вечер :?

neeDaBosS
09-30-2010, 18:16
аз пък ям като прасе а не ми се лепи нищо
иначе съм забелязала че наистина в менюто ви за днес някой момичета ядат като мишки..някви 2 бисктивки и малко кекс или мюсли и са се наяли много

Greennight
09-30-2010, 18:17
шото не трябва.. как я вииш ти таа ралта с манджите.. за тфа после теми "как да отслабна " :razz:
п.п. избива ме на лиготия тази вечер :? Кво не трябва,ако си мислиш,че се слабее като не ядеш,да така е,но после като се наядеш малко по-обилно всичко ти се лепи,щото организма възстановява :wink: Хубавото тяло се прави с МНОГО и здравословна храна + спорт :)

britzy
09-30-2010, 18:19
трябва по 5/6 пъти и по малко,защото иначе оргнизмът като стои гладен и приеме ли веднъж на ден мааалко повече храна я трупа понеже "мисли",че повече няма да яде

егати обяснението :razz:

neeDaBosS
09-30-2010, 18:20
''мисли'' :D :D :D :D :D :D :D моя няма такава опция

Greennight
09-30-2010, 18:31
трябва по 5/6 пъти и по малко,защото иначе оргнизмът като стои гладен и приеме ли веднъж на ден мааалко повече храна я трупа понеже "мисли",че повече няма да яде

егати обяснението :razz: Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....

britzy
09-30-2010, 18:33
и аз това казвам :) :-D

katericArofl
09-30-2010, 18:41
защо все споменаваш двете крайност - глад и тъпчене ?
накой да е споменал такова нещо?
с глад се отслабва -ДА, но не е задължително да си върнеш кг.. отслабнах за месец 5 кг с вече 2 месеца и половина не съм качила нито грам даже съм свалила още един кг..( държа да отбележа, че не съм била дебела, за да твърдите примерно, че съм имала мн за сваляне и затова съм ги свалила толкова бързо) също така, когато си на диета това си е режим.. не знам твоите представи за диети, но истината е, че те в никакъв случай не се свързват с 1 седмица на вода и 1 ябълка на ден и после умрял от глад да изядеш хладилника. диетата не е да спреш всичко вредно за определен период, а после да се възвърнеш постепенно към нездравословния начин на живот.. изграждаш си навици на хранене за постоянно .

Infinity
09-30-2010, 18:46
За себе си мога да кажа , че ям малко , защото съм
едно малко , инатливо и МНОГО злоядо същество. :lol:

TeenageDream
09-30-2010, 19:00
Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....
Ами няма да вечеряш с МакДоналдс, а с плодове или салата. :wink: Имаше една поговорка:
Яж толкова, колкото ти е необходимо, за да се движиш. :wink:
Ясно е, че ако някой спортува, организмът му ще има нужда от повече калории. А който ходи от вкъщи на училище и обратно с транспорт, не се чувства гладен и следователно яде малко. :wink:

Greennight
09-30-2010, 19:02
Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....
Ами няма да вечеряш с МакДоналдс, а с плодове или салата. :wink: Имаше една поговорка:
Яж толкова, колкото ти е необходимо, за да се движиш. :wink:
Ясно е, че ако някой спортува, организмът му ще има нужда от повече калории. А който ходи от вкъщи на училище и обратно с транспорт, не се чувства гладен и следователно яде малко. :wink: Тука си прав...Даже видях няква тема,че някъв си ходи секи ден на училище с такси :shock: тоест не прави и движенията до градския транспорт :lol:

w0lf
09-30-2010, 19:07
батко аз ям по 4 филии хляб, 4-5 шишчета
пържоли кюфтета мусака
ма яко се тъпчем и не мога да напълнея пък ми се иска да кача няколко кила - не много но да не съм толко хилав :lol: продавам си метаболизма ако някой му тряя за отслабване

CupcakeMonster
09-30-2010, 19:55
батко аз ям по 4 филии хляб, 4-5 шишчета
пържоли кюфтета мусака
ма яко се тъпчем и не мога да напълнея пък ми се иска да кача няколко кила - не много но да не съм толко хилав :lol: продавам си метаболизма ако някой му тряя за отслабване

дай го на заем за 2,3 месеца 8-) :razz:

азз ям ..много 8-) но не наведнъж,смисъл ям през 1,2 часа по малко..иии така..нз дали ми се лепи,сигурно 8-)

BladeOfMySoul
09-30-2010, 19:55
Баба ми каза как едно време (1960 година) На ден 5 човека семейство са омитали по 3 хляба,10ина яйца и половин кило грозде.Темата не е ебавка :D Според мен индустрията е замесена :?

Ама после са копали цял ден на полето и в градината.

cyclops
09-30-2010, 20:23
Много просто защо. От страх от затлъстяване/дебелеене. Всеки иска да се впише в категорията "слаб". И освен това като се огледате вече почти всеки около вас(особено учениците) са с проблемно и наднормено тегло ОСОБЕНО в областта на корема. Българите стават като американците. Натрупването започва от корема и се образуват онези неприятни типично американски паласки от вредни храни бъкани с консерванти и мазно.

Rebirthing
09-30-2010, 20:43
Защо ли пък най-дълголетните народи и разни там известни столетници през целия си живот са приемали по не повече от 1000-1200 калории на ден и в същото време са били невероятно активни ? Тези препоръчителни 2000 калории за жени и 2500 за мъже са пълна глупост :lol: . Същата глупост като с "идеалното тегло" , аз за да достигна такива килограми колкото били "препоръчителни" ще трябва да изкупя супермаркета :-o .

Minerva
09-30-2010, 20:54
Защото, тези които ядат толкова малко, ако не го правят ядат като невидели. И не е в тва проблема, а в това, че биха млатили само хамбургери, вафли и чипсове и шоколад в огромни количества и физическата им активност ще се свежда до разходка от компютъра до хладилника и обратно. За това има теми "как да отслабна" .

DarkKisss
10-01-2010, 05:04
ЯдеМ малко, защото всеки го е страх да не надебелее. Уж се грижиМ за фигурата си .. Е да, ама не ;) Защото по-добре да изядеш 1 варено яйце и пълнозърнеста филия с кашкавал от колкото пакет солети, защото уж си на диета .. Абе какво ли си говоря аз сама .. Всеки си отговаря за себе си (:

ri41
10-01-2010, 11:22
аз ям малко щото ся съм в процес на вталяване, ако ям много пак ще отслабна ама по-бавно пробвала съм го, важното е състава на храната, не количеството :wink:

BeezyJey
10-01-2010, 12:47
Ами Деяне, к`во да ти кажа.. :lol:

Аз се тъпча като за световно, но метаболизма ми е такъв, че нищо не ми се лепи.. 8-)

foreverr
10-01-2010, 17:12
Според мен ние ядем по-малко по следната причина-предишните поколения по-принцип ма кар, че не са спортували толкова, са извършвали тежък физически труд(голяма част от хората са прекарвали по цял ден на полето под жаркото слънце) и отделно са прали на ръка и всичката домакинска работа, която са извършвали е била повече и по сложна за извършване поради липсата на техника.И точно поради тези причини хората са имали нужда от повече храна и повече калории, за да имат сили да свършат всичко.Докато нашето поколение, ма кар и да портуваме и да чистим у дома, при нас движението си е по-малко.А и друго-хората преди въобще не са гледали дали са дебели или не и не им е пукало, докато на нас(особено на тийнейджърите) ни пука колко сме и ни е страх да ядем по много.Поне при мен е така,но аз и по принцип често не ям дори цял ден, поради липса на апетит... Никога не съм имала голям апетит през живота си.

UniCoWN
10-01-2010, 18:45
аз пък ям като прасе а не ми се лепи нищо
иначе съм забелязала че наистина в менюто ви за днес някой момичета ядат като мишки..някви 2 бисктивки и малко кекс или мюсли и са се наяли много

+ напълно съм съгласна ...
Аз ям наравно с момчетата, ама наистина много, и от препоръчваните 2000 калории сигурно ям към 2500-3000 8-) и нищо не ми се лепва :shock:
може би има значение и факта че аз се движа адски много, просто не се спирам на едно място дет' се вика, даже и на кафе не мога да седна щот не издържам по час-два седнала :razz: + ходене и на репетиции...
просто изпитвам неутолима нужда и желание да се движа :)

BlackMeow
10-01-2010, 19:01
ЯдеМ малко, защото всеки го е страх да не надебелее. Уж се грижиМ за фигурата си .. Е да, ама не ;) Защото по-добре да изядеш 1 варено яйце и пълнозърнеста филия с кашкавал от колкото пакет солети, защото уж си на диета .. Абе какво ли си говоря аз сама .. Всеки си отговаря за себе си (:
Точно! :)

Да не говорим, че хората които 1-2 дена се подлагат на зверски лишения в един момент се натъпкват, качват 1-2 килца за отрицателно време и в паниката пак се опитват да компенсират с гладуване.