PDA

View Full Version : Дали влюбването е само страст?



angel77
09-30-2010, 19:00
Според мен влюбването не е чувство ,а страст-много силен афект до който се стига бързо (седмици,часове,дори минути)и който изчезва също толкова бързо.(Дали винаги става така?Незнам.)

w0lf
09-30-2010, 19:01
кво за него

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 20:41
Страстта е силна възбуда,породена от външността и е краткотрайна,нестабилна и бурна-колкото бързо идва,толкова бързо и си отива...Докато влюбването е по-траен процес,който се свързва с личността и характера на човек,а не само с визията му :) Има доста голяма разлика м/у двете и страстта е по-скоро част от влюбването,но не е еквивалент на влюбване като процес :)

SisinkaS
10-01-2010, 09:35
Страстта е силна възбуда,породена от външността и е краткотрайна,нестабилна и бурна-колкото бързо идва,толкова бързо и си отива...Докато влюбването е по-траен процес,който се свързва с личността и характера на човек,а не само с визията му :) Има доста голяма разлика м/у двете и страстта е по-скоро част от влюбването,но не е еквивалент на влюбване като процес :)

Браво, че си направи труда да обясниш тези две понятия за пореден път

BlindedAngel
10-01-2010, 09:56
Страстта е силна възбуда,породена от външността и е краткотрайна,нестабилна и бурна-колкото бързо идва,толкова бързо и си отива...Докато влюбването е по-траен процес,който се свързва с личността и характера на човек,а не само с визията му :) Има доста голяма разлика м/у двете и страстта е по-скоро част от влюбването,но не е еквивалент на влюбване като процес :)
Според мене пък ако я няма страстта, толкова дето си и влюбен.По скоро всичко е вече навик.Защото любовта без страстта какво е ? Днешните тиинове не могат да правят разлика между тия двете понятия...

kremen4eto
10-01-2010, 10:56
Според мен влюбването не е чувство ,а страст-много силен афект, до който се стига бързо (седмици,часове,дори минути)и който изчезва също толкова бързо.(Дали винаги става така?Не знам.)

Има разлика, която просто не ме интересува. Страстта за мен е повече физическо усещане, а влюбването - емоционално. Когато обичам някой, искам да го изкрещя и не спирам да го повтарям на ум. Не е задължително да си обясняваме всички чувства, защото те просто се усещат. :)

Paramour
10-01-2010, 18:07
Купи си учебник по психология... има го всичко обяснено.
А ако те мързи- погледни в интернет.
Има хора, които само за това говорят по цял ден.

mincheto
10-02-2010, 05:18
Страсттна е до време.
После остават разбирателство,доверие и в най-добрият случай любов....

XTREMEFREERIDE
10-02-2010, 06:52
Колко пъти ще я дъвчите тая тема? :-o

soul1199
10-02-2010, 18:24
ок

Ssummerjam
10-25-2010, 11:21
Влюбването и страстта са две различни неща. Страстта е по-скоро химия, физическо привличане докато влюбването е свързано освен с визията и с душевните качества на човека, с характера му. :)