PDA

View Full Version : проблем :(



slicky
10-01-2010, 17:17
последният път като ходих на фитнес явно съм си причинил травма в китката на лявата ръка.Първия ден болеше доста,намазах го с фастум гел,но леко продължава да ме наболява.Принципно,утре сам на фитнес,но мога ли да ходя и ако някой знае нещо което помага бързо-моля да пише.

redbul2
10-01-2010, 18:04
Еми няма как, Трябва да спреш фитнеса за 2-3 седмици. С всеки се случва.

slicky
10-01-2010, 18:09
аз да ти кажа пробвах да дигна така и нямах болка,ама като спрях почна да ме наболява

redbul2
10-01-2010, 19:54
аз да ти кажа пробвах да дигна така и нямах болка,ама като спрях почна да ме наболява
Какво вдигаш,че не се разбира? Нататък може да смениш правите лостове с криви. Или изобщо щангите с дъмбели. Скотовото много натоварва китките и предмишниците. Сгъване с прав лост също. Трябва да намалиш малко тежестта и да чакаш адаптиране.

slicky
10-01-2010, 20:35
аз да ти кажа пробвах да дигна така и нямах болка,ама като спрях почна да ме наболява
Какво вдигаш,че не се разбира? Нататък може да смениш правите лостове с криви. Или изобщо щангите с дъмбели. Скотовото много натоварва китките и предмишниците. Сгъване с прав лост също. Трябва да намалиш малко тежестта и да чакаш адаптиране. ok мерси :grin 8)

Lihvar
10-01-2010, 20:58
Стига бе пичове,за сяка лека травма ако се почива...така губиш ритам и е кофти,само при сериозни травми се почива,на китката проблема е решим вечер като си лягаш мажеш с даден гел,а на тренировка слагаш бинт,и да речеме сваляш леко килата,не се фрапирай за леки контузи!

slicky
10-02-2010, 10:46
Стига бе пичове,за сяка лека травма ако се почива...така губиш ритам и е кофти,само при сериозни травми се почива,на китката проблема е решим вечер като си лягаш мажеш с даден гел,а на тренировка слагаш бинт,и да речеме сваляш леко килата,не се фрапирай за леки контузи! eм аз неска отидох и с по-леки килограми успях,но последните упражнения едва едва ги напраих и сега пак се вурна болката в китката

ZipFail
10-02-2010, 11:17
Стига бе пичове,за сяка лека травма ако се почива...така губиш ритам и е кофти,само при сериозни травми се почива,на китката проблема е решим вечер като си лягаш мажеш с даден гел,а на тренировка слагаш бинт,и да речеме сваляш леко килата,не се фрапирай за леки контузи!

Точно така се причиняват тежките травми, като не обръщаш внимание на сигналите ;)

И аз така не обърнах внимание на болка в китката и продължих да тренирам още 1 месец...след което трябваше да спра за близо 4 месеца, постоянно ходех с някви бинтове и превръзки, а и до ден днешен продължава да ме боли от време на време..


Slicky, почини и изчакай болката да отмине, много по добре е да не тренираш 1 седмица, вместо 1-2 месеца ;)

slicky
10-02-2010, 13:50
Стига бе пичове,за сяка лека травма ако се почива...така губиш ритам и е кофти,само при сериозни травми се почива,на китката проблема е решим вечер като си лягаш мажеш с даден гел,а на тренировка слагаш бинт,и да речеме сваляш леко килата,не се фрапирай за леки контузи!

Точно така се причиняват тежките травми, като не обръщаш внимание на сигналите ;)

И аз така не обърнах внимание на болка в китката и продължих да тренирам още 1 месец...след което трябваше да спра за близо 4 месеца, постоянно ходех с някви бинтове и превръзки, а и до ден днешен продължава да ме боли от време на време..


Slicky, почини и изчакай болката да отмине, много по добре е да не тренираш 1 седмица, вместо 1-2 месеца ;) въпросът ми е примерно мога ли
да поддържам форма,ако карам колело или нещо такова защото както съм на даскало и не мога да ходя всеки ден,много трудно ще я възвърна

YVKsport
10-02-2010, 14:48
Всички гелове са едни и същи пръдни,ползвал съм ги от-до.Ако имаш спукана костица-трудно ще се оправи без почивка.Стягай с бинт и тва е...

redbul2
10-02-2010, 17:16
eм аз неска отидох и с по-леки килограми успях,но последните упражнения едва едва ги напраих и сега пак се вурна болката в китката
Ммм,трудно е да се даде някакъв съвет. Щото информацията е малко,почти никаква. Ръст,тегло,над 17 год,под 17? Какво упражнение си правил и с колко килограма,по каква програма,стаж в залата? Слаб,атлетичен? И подобни неща. С колко килограма си правил може и на лично съобщение, но проблема си е твой. Колкото по-подробна е информацията,толкова по-добри и точни съвети ще получиш.

redbul2
10-02-2010, 17:21
Стига бе пичове,за сяка лека травма ако се почива...не се фрапирай за леки контузи!
Проблемът не е в това дали е лека или тежка травмата. А в това,че може да стане хронично възпаление, което вече не се лекува. То може да се получи и от леки,но чести повтарящи се травми. И тогава на спорта бай-бай. Беше дотук :)

yakuza_
10-02-2010, 17:41
Мен ме болеше преди година и от май месец тази година отново започна да ме боли и още си ме боли, ама все тая :D Един живот се живее, мазал съм я с кви ли не глупости и пак е същатата работа.

LastFN
10-02-2010, 19:57
По- добре си почивайте.Един път правих мъртва тяга със 150 кг без да загрея добре кръста и на 2рата серия ме преряза нещо- неможех да се движа.След около 5-10 мин стоене на едно място болката отмина малко и от разстоянието от фитнеса до вкъщи(около километър и полувина)го зех за час и полувина

slicky
10-03-2010, 16:56
eм аз неска отидох и с по-леки килограми успях,но последните упражнения едва едва ги напраих и сега пак се вурна болката в китката
Ммм,трудно е да се даде някакъв съвет. Щото информацията е малко,почти никаква. Ръст,тегло,над 17 год,под 17? Какво упражнение си правил и с колко килограма,по каква програма,стаж в залата? Слаб,атлетичен? И подобни неща. С колко килограма си правил може и на лично съобщение, но проблема си е твой. Колкото по-подробна е информацията,толкова по-добри и точни съвети ще получиш. значи аз съм на почти 15,ходя на фитнес от около 6-7 месеца,72 кг,182 см.Студената ми ръка е 33-34,а другата 36-37.Почнах нова пограма и съответно нови упражнения и може би заради липсата на опит май обърках вдигането на дъмбели от лежанка.Аз по принцип първите пъти не дигам много,докато нали не свикна с упражнението,а тогава дигнах 7.5 кг,а по принцип от лежанка дигам 13.5-15 кг

redbul2
10-03-2010, 19:25
значи аз съм на почти 15,ходя на фитнес от около 6-7 месеца,72 кг,182 см.Студената ми ръка е 33-34,а другата 36-37....а тогава дигнах 7.5 кг,а по принцип от лежанка дигам 13.5-15 кг
Ами много добра физика имаш. Здраво телосложение и 34-37 см ръка е супер. Значи проблемът не е от това,че си слаб. Щото не си. Обаче 6-7 месеца в залата е малко. През първата година травмите са най-много и сетне намаляват. Щото ръцете заякват. Но става бавно.
С тези дъмбели правиш изтласкване,повдигане за гърди вместо с щанга? Или от полулег сгъване за бицепса? Както и да е,в твоя случай трябва да намалиш, примерно правиш с дъмбели 5 кг или 3,ако имате. И така месец-два или три докато преминат оплакванията.Преди тренировка се прави хубаво загряване на ръцете за 5-10 минути с леки упражнения и тежести. Можеш да взимаш 2-3 вечери по един аспирин по средата на храненето.Тежестта за упражнението се избира такава,при която няма болка. И се чака. Може месец,може и 5-6 месеца. Едва след преминаване на оплакванията се увеличава отново тежестта.

Everytime
10-03-2010, 19:59
има доста по-гадна болка от тая- да те боли под палеца откъм дланта .. тогава иди тренирай

a btw почивка ти тряя както пишеше по-нагоре,по-добре 1-2 седмици без тренировки от колкото 1-2 месеца :)

redbul2
10-03-2010, 20:30
Аспирина пречи на възтановяването на мускулите ама карай :-o
В китките на ръцете обикновено болят стави и сухожилия. Възпаляват се и за това аспиринът много помага. Подтиска възпалителната реакция. А след като тя стихне и болката изчезне, зависи от нас да си вземем урок и не повтаряме същите грешки по 100 пъти. :)

FlipY
10-03-2010, 21:10
Постиженията и оказаните мерки на потребител Slicky ми се струват леко съмнителни, защото аз дето имам 4-5 месеца стаж в залата и съм 10 кг по тебе дигам с дъмбела по 15-17,5 килограма за гърди и пак слагам 15-ки отстани на лоста.Ако мерките ти са верни според мен постиженията ти биха били много по - добре .
Струва ми се съмнително , не казвам че лъжеш или нещо подобно , не съм те виждал и не мога да говоря нищо със сигурност, но ако мерките са завишени и има нещо прииначено в поста ти ,надали ще получиш адекватен отговор .
Със здраве , дано се оправиш по - бързо
:)

redbul2
10-04-2010, 13:50
Постиженията и оказаните мерки на потребител Slicky ми се струват леко съмнителни,
Има големи ръце за 14-годишен,може би е много силен. Значи ако съм разбрал правилно прави лег с дъмбели. Първата серия със 7,5 кг, а следващите с 13,5-15 кг. Първо трябва почивка. И след това да прави 1 серия с 3 до 5 кг, а следващите примерно 8-10 до 12 кг. С толкова, с колкото няма болка. За да се определи колко,се правят няколко пробни серии с различни тежести като се започне с най-леката и се върви нагоре. И като се появи дискомфорт,спираш дотам. Правиш само с толкова и чакаш травмата да мине сама. Иначе няма спасемие :)
А китките болят най-често след скотово и бицепсово сгъване с прав лост.

redbul2
10-04-2010, 14:06
Защото когато след тренировка пиеш аспирин заради сухожилията, няма да повлияе и на други неща, добра логика :razz:
Еми той няма да прави среднощни тренировки. :) Аз му предлагам да взема до една седмица по един с някое късно,нощно хранене. В началото или по средата на яденето защото аспиринът силно дразни стомаха на гладно. Обаче ще действа през цялата нощ и възпалението бързо ще мине. Може би да пречи за бързо възстановяване на мускулите,това не знам. Неговият проблем сега не са мускулите,а китките.
:D Ставите и сухожилията.Това сега е по-важно за него :)

redbul2
10-05-2010, 08:30
Аспирин
Той е едно от най-ефективните антивъзпалителни и облекчаващи болката средства. Това става чрез блокиране на ензимите, които стимулират тялото да започне да произвежда простагландин - химикал, "освобождаващ" появата на болка. Като добавим към това и факта, че намалява възпаляванията, ефектът от аспирина е двоен - освен че подуването спада, той намалява и болката, причинена от възпалението.
Силовите атлети, както и билдерите, го обичат главно заради обезболяващите му свойства - с него могат да тренират на границата (и отвъд нея) на болката. Така, поговорката "Без болка няма растеж" става много удобна придобива друг вид: "без болка - добър растеж". Това, което е необходимо за целта, е едно хапче аспирин около час преди тренировка - за останалото нямайте грижи.



Аспиринът не само е стандарт за сравнение между препарати, облекчаващи болката и възпалението, но има и много други свойства. Доказано е, че той намалява риска от проблеми с панкреаса, болести като тази на Алцхаймер, рак на дебелото черво или простатата. И въпреки това той не е вълшебен цяр за всичко – при някои хора е необходима консултация с лекар, преди да вземат аспирин. А що се отнася до билдерите, за тях важи правилото да избягват обезболителни и анти-възпалителни средства винаги когато могат. Причината е точно в плюса на аспирина като обезболител. Тялото използва болката, за да каже на мозъка, че нещо не е наред. Ако оставим настрана болката, причинена от натрупването на млечната киселина, в бодибилдинга има още един тип болка - от травмите. Аспиринът блокира и нея, а това е вече доста опасно. Представете си, че сте получили травма, която не усещате и продължавате да тренирате! Самият факт, че е обезболител, ви пречи да усетите точно ка работи тренираният мускул - или поне не както сте свикнали досега. Когато правите много повторения, болката ви ограничава - ако я няма, може да си причините травма или най-малкото на другия ден да не можете да мръднете от изтощение и мускулна треска. Така възстановителният период се удължава и растежът се проточва. Освен всичко аспиринът може и да е потенциално опасен в комбинация с някои суплементи. И най-важното - учените доказаха, че натрупването в организма на обезболяващи препарати от този тип задържа синтеза на протеин в мускулите.

Обезболител
- при мускулна треска. Аспиринът намалява интензивността и силата на мускулната треска, предизвикана от тренировката с тежести. Дозировка: 325-650 мг (1-2 таблетки) при нужда.
- при намаляване на възпалението. Той намалява възпалението и болката от по-незначителни травми (микроразкъсвания, причинени от тренировката) и по-големи като разтягания и преразтягания. Дозировка: 325-650 мг в началото.
- намаляване на треската. Аспиринът е антипиретик - намалява треската чрез разширяване на кръвоносните съдове, като по този начин увеличава и отделянето на топлина от тялото. Дозировка: 325-650 мг в началото.
- при главоболие. Той блокира отделянето на простагландини, намалявайки главоболието. Дозировка: 325-650 мг при появата му.
- при хронични травми. Приемът на аспирин намалява по-второстепенни хронични болежки като напр. болки в коленете или раменете, като така тренировката става по-поносима. Дозировка: 650 мг около 30 минути преди тренировката.
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%CC%E5%E4%E8%EA%E0%EC%E5%ED%F2%E8/%C0%F1%EF%E8%F0%E8%ED_201007191801/
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%CC%E5%E4%E8%EA%E0%EC%E5%ED%F2%E8/%C0%F1%EF%E8%F0%E8%ED_-_%F7%E0%F1%F2_II_201007211802/

ОБАЧЕ ЛЕКАРИТЕ НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАТ А ДЕЦА ПОД 12 ГОД,А НЯКОИ ДОРИ ПОД 16 ГОД ОСОБЕНО СЛЕД ШАРКА ИЛИ ГРИП
"...синдрома на Рей. Ако се възстановявате от шарка или грип, трябва да избягвате аспирина (особено децата и тийнейджърите), тъй като може да възникне синдромът на Рей – потенциално смъртоносно заболяване."

slicky
10-05-2010, 11:52
Защото когато след тренировка пиеш аспирин заради сухожилията, няма да повлияе и на други неща, добра логика :razz:
Еми той няма да прави среднощни тренировки. :) Аз му предлагам да взема до една седмица по един с някое късно,нощно хранене. В началото или по средата на яденето защото аспиринът силно дразни стомаха на гладно. Обаче ще действа през цялата нощ и възпалението бързо ще мине. Може би да пречи за бързо възстановяване на мускулите,това не знам. Неговият проблем сега не са мускулите,а китките.
:D Ставите и сухожилията.Това сега е по-важно за него :) еми може би ще те послушам и ше пробвам и дано да се оправя.Искам да кажа още,че ръцете са ми по развити поради факта,че са ми силни мускули.Примепно аз плочки нямам и гърдите също не са ми големи за сметка на това