PDA

View Full Version : бенки



girl4eety
10-01-2010, 17:49
да питам някой знае ли някой добър лекар в софия, който може да ми премахне малки бенчици от лицето и колко като пари :?
както и аз тези петънцата нещо като лунички, но не са

ameli
10-01-2010, 18:08
Щом са малки според мен не е нужно да ги махаш. Не можеш ли да ги замаскираш с нещо? :-o

girl4eety
10-01-2010, 18:40
Щом са малки според мен не е нужно да ги махаш. Не можеш ли да ги замаскираш с нещо? :-o
ами не пробвала съм с фдт но пак си личат а и не искам мн мн да се кляфам с разни глупости а да си ми е чисто лицето

ValLoveYa
10-01-2010, 19:31
твоите са мънъчки и искаш да ги махнеш а моите на лицето ми са големички (но не много) и не искам да ги махам имам 2 под лявото око, 2 от дасната страна на лицето край носа, над горната устна в дясно, край лявото ухо и още 4-5 :D но щом искаш да си ги махнеш давай, но да знаеш че все пак са част от теб и не е редно да го правиш, а и бенките правят лицето по-чаровно според мен...не всички можем да бъдем с чисти лица без петънца, бенки, лунички и т.н. нали с това се различаваме един от друг

ameli
10-01-2010, 19:44
Аз пък имам 18, изяжте се :lol: А по тялото отделно колко имам... ако ако тръгна да ми махам всичките ще се обезобразя :lol: Пък и доколкото знам махането не е особено полезно. :D

nimfetka7
10-01-2010, 19:47
И аз имам две такива на лицето от слънцето :x

StolenBliss
10-01-2010, 20:37
Аз пък имам 18, изяжте се :lol: А по тялото отделно колко имам... ако ако тръгна да ми махам всичките ще се обезобразя :lol: Пък и доколкото знам махането не е особено полезно. :D

Хич не е полезно, даже е опасно ! :-o

yozii
10-01-2010, 21:32
твоите са мънъчки и искаш да ги махнеш а моите на лицето ми са големички (но не много) и не искам да ги махам имам 2 под лявото око, 2 от дасната страна на лицето край носа, над горната устна в дясно,

Мале една приятелка има точно на тези места и за момент се замислих дали не е писала тя .. :shock:

qnkov90
10-01-2010, 23:05
Добре, че имам пъпки (мъничко, тук, там), а не бенки по лицето. Чувствам се късметлия! :D
Впрочем съм забелязал, че бенакви хора по лицето, рядко им излизат пъпки. Имам познати и така. Само мое мнение. :-P

ValLoveYa
10-02-2010, 06:46
твоите са мънъчки и искаш да ги махнеш а моите на лицето ми са големички (но не много) и не искам да ги махам имам 2 под лявото око, 2 от дасната страна на лицето край носа, над горната устна в дясно,

Мале една приятелка има точно на тези места и за момент се замислих дали не е писала тя .. :shock:

ХА... наистина? Не бях виждала хора които имат разположението на моите бенки по лицето

girl4eety
10-02-2010, 12:10
Аз пък имам 18, изяжте се :lol: А по тялото отделно колко имам... ако ако тръгна да ми махам всичките ще се обезобразя :lol: Пък и доколкото знам махането не е особено полезно. :D
хаха спокойно аз май имам повече от теб, тези са ми лицето, а да не говорим отделно по гърба и корема съм цялата в бенки и то голями бенки и кафяви ужасни са :booooomb: :booooomb: много се дразня и за това искам да ги махна тъй като след 2 години съм абитюрентка и ще е много грозно на роклята ми :booooomb: :booooomb:

brunette90
10-02-2010, 18:04
Бенчиците са чаровни. И аз имам, и аз исках да ги махна, но струва ли си?? Едно, че е опасно, все пак са ракови образувания на кожата, а другото, което е, че няма как да не останат белези. Започни да гледаш на тях по различен начин. Започни да се харесваш такава каквато си.

И все пак ако си твърдо решена - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ С ЛАЗЕР!!!

Успех! :)

girl4eety
10-02-2010, 19:15
Бенчиците са чаровни. И аз имам, и аз исках да ги махна, но струва ли си?? Едно, че е опасно, все пак са ракови образувания на кожата, а другото, което е, че няма как да не останат белези. Започни да гледаш на тях по различен начин. Започни да се харесваш такава каквато си.

И все пак ако си твърдо решена - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ С ЛАЗЕР!!!

Успех! :)
защо не с лазер :-o

barbapapas
10-02-2010, 21:02
Много внимавай къде отиваш и наистина потърси информация, вярно е много противорчива, но по-добре да дадеш повече пари, но да е по-сигурно, защото една безобидна бенка, може да ти коства живота...Аз си ги махнах в Онкологичният център в София и съм доволна. Като за начало потърси дерматолог-онколог, първо да те видят на преглед - покажи си всички бенки, които те тревожат, а и които не, защото дори и безобидно изглеждаща бенка, може да изглежда опасна и ако закачаш някоя бенка или е на неудобно място е доста рисковано. В никакъв случай не прибягвай до знахари,козметици, мазила и разни чудодейни отвари, че вместо да ти помогнат, може да се стигне до най-лошото! И за лазера доколкото знам той просто изгаря бенката, но тя остава под повърхността на кожата, което е опасно, защото може да се изроди и след като се премахне няма как да се изследва, а чрез хирургично остраняване - тя се премахва из основи. На мен ми ги премахнаха с операция с местна упойка. Иначе се плаща допълнително за изследване на бенката(ако се налага) и доколкото си спомням беше около 100лв за бенка, 150 за изследване ... Но беше преди години и нещата сега могат да седят различно. И като време, ако не е наложителна операция, най-добре зимата да се прави, така че сега е перфектното време да отидеш на преглед и да помислиш. Та като за начало наистина отиди на преглед и се консултирай, дори и да нямаш оплаквания е хубаво да ти преглеждат бенките от време на време.

girl4eety
10-03-2010, 12:06
Много внимавай къде отиваш и наистина потърси информация, вярно е много противорчива, но по-добре да дадеш повече пари, но да е по-сигурно, защото една безобидна бенка, може да ти коства живота...Аз си ги махнах в Онкологичният център в София и съм доволна. Като за начало потърси дерматолог-онколог, първо да те видят на преглед - покажи си всички бенки, които те тревожат, а и които не, защото дори и безобидно изглеждаща бенка, може да изглежда опасна и ако закачаш някоя бенка или е на неудобно място е доста рисковано. В никакъв случай не прибягвай до знахари,козметици, мазила и разни чудодейни отвари, че вместо да ти помогнат, може да се стигне до най-лошото! И за лазера доколкото знам той просто изгаря бенката, но тя остава под повърхността на кожата, което е опасно, защото може да се изроди и след като се премахне няма как да се изследва, а чрез хирургично остраняване - тя се премахва из основи. На мен ми ги премахнаха с операция с местна упойка. Иначе се плаща допълнително за изследване на бенката(ако се налага) и доколкото си спомням беше около 100лв за бенка, 150 за изследване ... Но беше преди години и нещата сега могат да седят различно. И като време, ако не е наложителна операция, най-добре зимата да се прави, така че сега е перфектното време да отидеш на преглед и да помислиш. Та като за начало наистина отиди на преглед и се консултирай, дори и да нямаш оплаквания е хубаво да ти преглеждат бенките от време на време.
а с лазер може ли да си ги премахна тези малките бенчици по лицето те са плоски не са надоре

barbapapas
10-03-2010, 17:21
Ами аз написах каквото знам по темата, но такива сериозни неща не можеш да ги решиш по форуми, можеш само да си добавиш информация, но не и сама да си поставиш диагноза. Така че на първо време отиди на преглед при дерматолог - онколог да те види и говори с него :)