PDA

View Full Version : кое е по-престижно?



teodora87
10-02-2010, 08:47
лекар или биолог
Биолога знае за растенията,животните а лекаря само за болестите.Кое е по-престижно моля кажете
Сори за тъпата тема но е важно за мен

rebeccaa
10-02-2010, 08:48
Зависи за какво ти тряябва ? Дай повече инфо де.

Greennight
10-02-2010, 08:59
Лекаря получава повече пари,ако това ще те насочи на някъде.

flearness
10-02-2010, 09:00
лекар или биолог
Биолога знае за растенията,животните а лекаря само за болестите.Кое е по-престижно моля кажете
Сори за тъпата тема но е важно за мен


ммм нз и двете са престижни. лекаря също знае биология и май получава повече пари :lol: щот на една фр майка и е лекар и получава мн. :D

rebeccaa
10-02-2010, 09:04
Лекар, лекар : )

teodora87
10-02-2010, 09:13
:( :(

Pantheratigris
10-02-2010, 14:09
Престиж,престиж .Какво по-точно е за теб престиж :lol:Ако си вършиш работата не защото ти харесва а защото е престижна.И най-евтино платеният работник може да се ползва с повече уважение от някоя голяма надувка.И ти препоръчвам,избери биолог,не искам някой заради престижа да решаваш животи

YouDontKnowMe
10-02-2010, 15:16
лекар или биолог
Биолога знае за растенията,животните а лекаря само за болестите.Кое е по-престижно моля кажете
Сори за тъпата тема но е важно за мен
Много грешиш.
ТИ ИЗОБЩО ЗНАЕШ ЛИ КАКВО НИ ПИТАШ?

Не се става толкова лесно "лекар" . Много се учи, трудно се влиза (поне в МУ в София) в спец. медицина. Даже във Великобританията срока за подаване на документи е до 15.10 , докато за другите спец. (с малки изключения - Оксфорд, Кеймбридж , Право (ако не се лъжа)) - срока е до по-късно, да не кажа до Февруари. Искат и по-висок резултат като диплома, а и на сертификатите трябва да имаш доста по-висок резултат.

Та, "лекарите" учат бая биология. Не само анатомия на човека. Погледни някоя примерна програма в някой медицински. А после и специализацията хич не е лека, зависи какъв "лекар" искаш да си .

Друго е ветиринарната медицина, тогава пак "знаеш много за животните" .

А да си биолог е много общо. Каква биология искаш да учиш? Молекулярна, биохимия , клетъчна , физология, или само зоология ..

Как да ти кажа, или си на 13-14 , или си много зле.

SummerRain
10-02-2010, 16:22
Това, че лекар знае по-малко от биолог е най-малоумното нещо, което съм чувала. И ако смяташ, че има нещо по-велико от спасяването на човешки животи-кажи.

elito0o0o0
10-02-2010, 16:36
Дай малко повече инфо. Учиш ли някъде сега? Кое ти е по-интересно.. да изучаваш човека или растенията и животните?

teenems
10-02-2010, 19:20
биолог ми звучи по-интересно,но иначе сигурно лекаря .. но пак си зависи и какво име ще си изградиш.Стига сте гледали парите,гледайте и кефа си :o

xWandereRx
10-02-2010, 20:15
абе то в България каквото и да станеш.......

mrtn
10-03-2010, 07:41
Медицината е по-престижна, но ако си търсиш такава професия за престиж, недей да ставаш лекар.

sweet_bunny
10-03-2010, 08:37
Ти я не гледай престижа,а какво ти се учи.Нали трябва после с желание да учиш и да работиш.Ако ще ставаш лекар заради престижа и парите имай предвид,че както някой вече каза е много,ама много трудно и приемането,и следването.По-добре учи и работи нещо с желание и удоволствие,отколкото за парите и престижа.
А,по темата мисля,че лекар е по-престижно,макар че ако си вършиш добре работата,каквото и да работиш ще бъдеш уважаван/а.

teodora87
10-03-2010, 13:29
знам че е много трудно,НО това ми е мечтата.Обичам да помагам на хората,обичам да гледам в очите им надеждата и светлината,обичам да гледам как се щастливи.

xWandereRx
10-03-2010, 13:31
знам че е много трудно,НО това ми е мечтата.Обичам да помагам на хората,обичам да гледам в очите им надеждата и светлината,обичам да гледам как се щастливи.
също така ще гледаш, болни, тъжни, депресирани хора

xWandereRx
10-03-2010, 13:32
аа и тези които обясняват колко е трудно да те приемат, спокойно, сега е нищо в сравнение с преди години