PDA

View Full Version : Какво мислите за Хелоуин



l0v3s7ory
10-03-2010, 13:21
Здравейте..Не знам дали има такава тема,но не намерих така че реших да пиша :).Таа искам да ви попитам празнувате ли Хелоуин и какво мислите за него.Дайте също така и готини предложения за костюми :) Благодаря ви за вниманието <3 :)

SuNsEt
10-03-2010, 14:24
Че то кога е тва? 8-)

Ако беше български празник щях да го празнувам.Пък и повечето хора не знаят всъщност какво представлява Хелоуин,каква е идеята на костюмите и т.н. Всичко е фарс от много години насам с тоя празник,но какво пък...добре,че са празниците за да ни разведряват живота от време навреме. :)

l0v3s7ory
10-03-2010, 14:35
Че то кога е тва? 8-)

Ако беше български празник щях да го празнувам.Пък и повечето хора не знаят всъщност какво представлява Хелоуин,каква е идеята на костюмите и т.н. Всичко е фарс от много години насам с тоя празник,но какво пък...добре,че са празниците за да ни разведряват живота от време навреме. :)

хах ами тва е на 30 октомври и понеже днеска нещо четох в нета и се сетих, че преди няколко години една фр ни викна да празнуваме и ние тогава нищо не знаехме за него..тя ни даде някви шоколадови бонбони вътре с чесън :-& и някви е такива неща :D абе въобще беше мн забавно :) .. иначе да прав/а си , че не е български празник но все пак е забавно да се празнува :) .А цялата идея е да се изплашат зли духове и такива други неща за тва са и костюмите и всичко останало :)

DisturbiaV
10-03-2010, 14:40
^ изплашването на злите духове при нас си е с кукери.Никой от другите страни няма да празнуват нашите празници,защо аз трябва да празнувам техните?Цялата идея ми се струва позьорска.

Serseri91
10-03-2010, 14:54
^ изплашването на злите духове при нас си е с кукери.Никой от другите страни няма да празнуват нашите празници,защо аз трябва да празнувам техните?Цялата идея ми се струва позьорска.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SuNsEt
10-03-2010, 14:57
Истинския смисъл на празника е да се почетат мъртвите.

sp33der
10-03-2010, 15:24
Не е български празник...не виждам смисъл да се празнува.

Serseri91
10-03-2010, 15:27
АМИ КАКЪВ Е ?!


БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :D

strangler
10-03-2010, 15:51
Спорът ЗА и ПРОТИВ Хелоуин се води абсолютно всяка за последните 4-5 години, откогато наблюдавам форума. :D

Аз мисля да отчета деня с ромче и приятелка, както последните няколко години, без да се замислям точно какъв ден е, без да се сещам за католиците, протестантите, американските традиции, мъртвите , хорърите , мисфитс и подобни шитни, просто като повод за среща.

Защо всичко трябва да има някаква сериозна логична аргументация..

PainMonopoly
10-03-2010, 17:10
Напълно безразличен ми е. Нито съм от тези, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да правят нещо на хелоуин, нито от тези, които го бойкотират защото не бил български празник.

Когато бях в училище, се организираше от ученическия съвет и директорката училищно парти, на което се пиеше и пушеше коз под носа на даскалките. Беше доста забавно и нямаше начин да се пропусне. Но и тогава не ме е интересувал нито празника, нито пък съм ходил маскиран, интересуваше ме просто размазването. :D

Откакто завърших обаче не съм го отбелязвал по никакъв начин.

l0v3s7ory
10-03-2010, 17:11
Абе хора целта на празника е да се забавляваме.Може да не го правите както се прави в другите страни..Да прави сте че др страни не празнуват нашите празници, но какъв е проблема да се позабавлявате.Естетвено не се опитвам да си налагам мнението защото всеки си има собствено, но във всяка една тема в която влезна има такива хора, които не намират нищо хубаво в някои неща.Има много ограничени хора и се обеждавам за пореден път.Иначе ако щете празнувайте направих темата за да си даваме идеи не да си изразяваме повърхностното мнение :)

Nakadah
10-03-2010, 18:02
Мисля че вие българите много дълго сте били в комунизм и тази свобода не ви се отразява добре! Искате да подхождате на някого и американските филми правят така че да искате да подхождате на америка. Трябва да си много прост че да го направиш, но явнооо...

С др думи този "празник" не е Български и от къв зор дори говорите за празненство? Ще се катерите по тези 20 етажни блокове да искате лакомства? И хората ще накупат глупости само заради вас? Понеже не могат да си похарчът парите за нещо свестно? Ами ако чукнете на някоя бабичка тя как ще знае какво искате? Вие уред ли сте?

l0v3s7ory
10-03-2010, 18:28
Мисля че вие българите много дълго сте били в комунизм и тази свобода не ви се отразява добре! Искате да подхождате на някого и американските филми правят така че да искате да подхождате на америка. Трябва да си много прост че да го направиш, но явнооо...

С др думи този "празник" не е Български и от къв зор дори говорите за празненство? Ще се катерите по тези 20 етажни блокове да искате лакомства? И хората ще накупат глупости само заради вас? Понеже не могат да си похарчът парите за нещо свестно? Ами ако чукнете на някоя бабичка тя как ще знае какво искате? Вие уред ли сте?

хах "вие българите" а ти какъв си ако не е тайна (: .Така виж сега не мога да разбера защо приемате всичко толкова насериозно.Това е някакъв празник най-обикновен на който хора могат да слагат маски да гледат страшни филми или някакви такива неща всичко това е за веселие.Кво ви пречи нито някой ви кара насила да го празнувате нито нищо."вие уред ли сте" да уред съм си.Казах, че не съм направила тази тема за да си изразявате тъпите безмислени коментари :) .А тва за бабичката те винаги се радват като видат деца или тийнове, но няма значение :D .Таа значи като става въпрос за някакъв празник или нещо такова вие се правите на големи българи и нз си кво ама като става въпрос за друго българско нещо ви няма.Не ви разбирам.Изливайте си отрицателната енергия някъде другате или направо си купете стрес топки :D

strangler
10-03-2010, 18:36
Единствената разлика между Хелоуин и Св. Валентин, ако ще говорим за копиране на традиции от други страни, е че вторият е по-популярен.
Ама тръпнете в очакване да погушкате розовия мечок на 14ти.

filmimilmi
10-03-2010, 18:40
Идеята на празника е забавна. Ако бях дете щях да му се радвам. Иначе към коментарите от сорта на "защо ми е да празнувам чужди празници?". Ами не ги празнувайте и толкоз. :) То и Дядо Коледа не се асоциира с нищо българско, ама сме си свикнали на подаръци като му дойде времето, нали? :) 8-)

Nakadah
10-03-2010, 18:43
Добре бе велики народе, е сега на 31 окт ще ви снимам от какво точно се състой този "празник" и ще ви питам дали това има и мин шанс да стане в България? Или вие искате да сте като китайците преди 20 год? копират нещо, ма не като хората :lol:

l0v3s7ory
10-03-2010, 18:44
Идеята на празника е забавна. Ако бях дете щях да му се радвам. Иначе към коментарите от сорта на "защо ми е да празнувам чужди празници?". Ами не ги празнувайте и толкоз. :) То и Дядо Коледа не се асоциира с нищо българско, ама сме си свикнали на подаръци като му дойде времето, нали? :) 8-)

Съгласна съм с теебе :)

rosencetooo
10-03-2010, 19:27
Безразлично ми е.. :) Не съм го празнувала до сега и не мисля да го правя за напред ;д

NikE
10-03-2010, 21:29
Не си мислете, че като кажете "това не е български празник и няма да го празнувам" ви прави повече българи :) То по тази логика и Свети Валентин не трябва да се празнува.. но пък всички си чупят краката да купуват цветя и рози:))
Тази година ще ми е за сефте да празнувам Хaлоуйн и честно казано очаквам с нетърпение някое хлапе да ми се изтърси пред вратата и да изръси trick or treat. Няма да се учудя особено, ако в пристъп на шок затворя вратата с трясък :-D

Serseri91
10-03-2010, 22:48
Смешно ми е, как упорито наричате Хелоуин "Не-български" празник :-o
Това е КАТОЛИЧЕСКИ празник, а католици в България ИМА !

Ако по Хелоуин се разменяха подаръци, никой нямаше да казва "Ама той не е български" (което си е супер малоумно изказване и не те кара да изглеждаш като родолюбец).



Бооол шеет.[/u][/i]

LadyDi
10-04-2010, 06:54
Аз не разбирам защо празнуваме Хелоуин, като нашата религия си има абсолютно същия празник - Сирни Заговезни. Почита се същото, почти по същия начин, но не го празнуваме.

Докато Св. Валентин няма аналогия в нашия религиозен календар. Или поне аз не се сещам.

Serseri91
10-04-2010, 08:37
Теръре, ти католик ли си :)

sh3_1s_7h3_0n3
10-04-2010, 19:03
Чуждопоклонници.

Иначе идеята с омаскаряването е добра.

sh3_1s_7h3_0n3
10-04-2010, 19:18
Чуждопоклонници.

Иначе идеята с омаскаряването е добра.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:




заради такива хора,винаги ше бъда такъв какъвто съм :)

Сладур! :-)



Най-после някой да се стреми да бъде себе си, а не да иска да е "различен"... (;

guinessgirl
10-04-2010, 19:23
HALLOWEED ше го празнуваме,ШЕ ГО ПРАЗНУВАМЕ

PainMonopoly
10-04-2010, 19:54
Във всяка тема в този форум има хейт и контра-хейт. Ако се развие има и контра-контра-хейт. :D

Serseri91
10-04-2010, 20:18
Има и просто бездушници, като теръра :)

Serseri91
10-04-2010, 20:30
Обида :) А и самата дума подсказва - без*душник