PDA

View Full Version : Как се започва есе по логика?



SuNsEt
10-03-2010, 13:41
За входното имаме да пишем есе по някаква мисъл,която мисъл да съвпада с някоя книга,която сме чели през ваканцията.
Примерно мисълта "Добре е да се прави разлика между тези 2 неща "да си завладян от нещо" и "да си нещо" и книгата Кармен на Проспер Мериме(където се говори за толкова силна любов та чак е равна на смъртта),която доста се приближава към тая мисъл.Тааа...знам горе долу как да напиша есето,но госпожата каза,че задължително трябва да започнем със "Моята теза е" и 'Аз ще я защитя чрез" -това не ми стана ясно...Как да започна есето така?Какво се пише отначало и в къв смисъл ще я защитя чрез...чрез какво? :-o

xWandereRx
10-03-2010, 14:12
демек какво мислиш и защо мислиш така, аргументация
примерно :lol:

SuNsEt
10-03-2010, 16:50
Бе дай ми по-добър пример от твоето обяснение 8-)

Моята теза е че не си заслужава да се променяш заради някой,независимо дали го обичаш или не.В книгата Кармен....(и т.н. и почвам да си развивам мисълта). Ами тва "аз ще си защитя тезата чрез"? Как трябва да се каже? Аз ще си защитя тезата чрез книгата,която прочетох и тя е ясен пример,че ...еди си какво там. Така ли? :-o Айде кажете,че тая по логика е ебати дзвера и иска всичко ясно и точно,а не обяснява като нормален човек. 8-)