PDA

View Full Version : как се прави..?



Svalkata
10-03-2010, 17:42
как се прави отвара от лайка за изсветлявване на косаата,някой знае ли?

xxYOxx
10-04-2010, 08:33
Копирах го от един друг форум:

Това един страхотен метод за изсветляване на косата,когато бях ученичка го прилагах.Всеки ден си правех в една тенджера отвара,не помня пропорции,правех си на око.Като поизстине отварата,мушкам главата в тенджерата и 10 минути,втривам,обливам и след това не се мие косата,нито се изплаква,просто оставяш да изсъхне.Както е казала Над Таб,да изсъхне на слънце е най-добре,защото ефекта на изсветляване се увеличава.Цветът става като златисто русо,някакъв много неопределен,но в същото време страхотен.Спомням си,че по улиците са ме спирали да ме питат какво боя използвам.Става и за по тъмни коси,защото моята тогава не беше особено светла,но се изисква постоянство-всеки ден или през ден.Лайката се отразява доста добре на косата,както е известно.

RalittyYy
10-04-2010, 14:51
^^ Това не помогна много на момичето. Тя питаше КАК се прави, а не коментари. Но няма значение..
ПТ:

Правя си отваря от лайка в 5 литра вода, слагам около 350-400грама лайка. Вари се 10 минути, прецежда се и се оставя да изстине (горе долу до такава температура, с която ще ти е приятно да се къпеш).
След баня изсипвам отварата в голям леген примерно и си топя косата около 5 минути (от върховете до колените). После излизам с мократа коса на слънце. Но трябва да го правиш ако не след всяко къпане, поне 1-2 пъти седмично и да си редовна.
П.С. Пропуснах да кажа, че в отварата изстисквам сока на половин лимон.

Svalkata
10-05-2010, 12:56
мерсии :)

Wwwooow
10-05-2010, 13:23
Веднага ли се забелязва ефекта?и колко време издържа цвета и като се маха цвета гадно ли стои..? понеже искам да си я изсветля за няколко дни само.

BuKuu
10-05-2010, 13:26
Веднага ли се забелязва ефекта?и колко време издържа цвета и като се маха цвета гадно ли стои..? понеже искам да си я изсветля за няколко дни само.
Поне при мен ефект нямаше, но предполагам трябва постоянство.

Wwwooow
10-11-2010, 15:10
някой да се е изсветлявал по този начин и да е доволен??? и ако имате пуснете снимки, че се чудя да си купувам ли лайка..

Wwwooow
10-11-2010, 20:45
Иии ако няма слънце може ли да стане :D

Wwwooow
10-13-2010, 12:11
Моля ви се де,отговорете ми на въпросите :D

fuckme
10-13-2010, 12:13
отговарям ти.
не съм я правила, защото по рождение съм много светло руса. без слънце ще стане, просто със слънце ефектът ще е по - голям.

Wwwooow
10-13-2010, 13:13
ахам,мерси много за отговора :-) еми ще пробавам пък каквото стане нищо не губя ..