PDA

View Full Version : Затруднявам се с домашното по БГ



transformable
10-03-2010, 18:16
Имам домашно по български . Трябва да направя някакъв репотай . Някои може ли да ми даде идея и да ми помогне малко :(

ameli
10-03-2010, 18:28
Идея: Някакъв самолет се запалил край Варна, не слушам новини и не знам дали са го казали. Но намираш малко информация - дата на събитието, кога самолета излетял, кога се запалил, кога се приземил, защо се е запалил, има ли ранени.. и подобни :D Казваш най-важното..

transformable
10-03-2010, 18:31
Идея: Някакъв самолет се запалил край Варна, не слушам новини и не знам дали са го казали. Но намираш малко информация - дата на събитието, кога самолета излетял, кога се запалил, кога се приземил, защо се е запалил, има ли ранени.. и подобни :D Казваш най-важното..Благодаря ти , но не трябва ли да е нещо истенско а не измислено
:D

ameli
10-03-2010, 18:33
Кой казал, че е измислено :-o В началото излишно споменах, че не знам дали са го давали по новините -->> наистина е станало..

transformable
10-03-2010, 18:44
Я помогни как да започна
:D

ameli
10-03-2010, 18:58
Да ти я напиша направо не щеш ли? :D
Да де, сигурно искаш, ама няма да стане ..

На (датата) от (града) излетял самолет (името). По време на полет се запалил и се наложило кацане. Това станало в (града на кацането) на (датата). Причината самолета да избухне в пламъци (или каквото е там станало) е (причината). На борда са били (еди колко си души). Изпратени са (пожарни, линейки, глупости). (има/няма) пострадали, починали. Все още се работи по случая..

И в скобите си намираш информацията и си я преписваш.. То пък много трудно.

transformable
10-03-2010, 18:59
Да ти я напиша направо не щеш ли? :D
Да де, сигурно искаш, ама няма да стане ..

На (датата) от (града) излетял самолет (името). По време на полет се запалил и се наложило кацане. Това станало в (града на кацането) на (датата). Причината самолета да избухне в пламъци (или каквото е там станало) е (причината). На борда са били (еди колко си души). Изпратени са (пожарни, линейки, глупости). (има/няма) пострадали, починали. Все още се работи по случая..

И в скобите си намираш информацията и си я преписваш.. То пък много трудно. Благодаря , имам да те черпя една бира ;)

ameli
10-03-2010, 19:02
Моля.. чакам си я :lol: