PDA

View Full Version : фитнес диета за начинаещ моля :)



newest123
10-04-2010, 07:22
Ако може някой пич да ми састави 1 проста диетичка за покачване да нее мн скапа.52кг. 162 висок.В програмата да пише там в колко часа какво да ям и такива от сорта.Аре мерси предварително.аа и трагвам на фитнес от другата седмица ще тренирам 3 пати в седмицата

ZipFail
10-04-2010, 08:20
Тренирай здраво, почивай качествено и наблягай на храни с висок процент белтъчини. Избягвай пържено, сладко и намали тестесните храни. Ако си постоянен резултата ще е налице :)

Все още нямаш изградени навици, че да спазваш хранителен режим ;)

Mitkoni
10-04-2010, 08:45
А яденето на каквото ми харесва пречи ли на покачването на мускулна маса?Тип ектоморф съм и нищо не ми се лепи.

ZipFail
10-04-2010, 09:09
Не пречи, ама и не помага ;)

Mitkoni
10-04-2010, 10:44
За мускулна маса какви в-ва трябва да приемам освен белтъчини?Добре ли е да се храня с боб, леща, пиле с ориз , мусака, риба, пържоли, овесени ядки и каквото сготвено има вкъщи?След тренировка си разтварям мед в прясно или кисело мляко и пия бирена мая.Добре ли е според Вас, съфорумници? : )
Само в училище се храня нездравословно.

ZipFail
10-04-2010, 11:56
Според мен си се храниш перфектно. :) Гледай само да не гладуваш, че ектоморфите свалят много бързо..

YVKsport
10-04-2010, 13:56
Трябва да наблягаш на ваъглехидратите и белтъчините.Насочи се към високовъглехидратна диета,тя е най-близка до българската кухня.Само избягвай пърженото и боклуците-газирано,чипсове,солети...

FuriouS
10-04-2010, 13:58
Започни да се храниш през 3 часа ... бях написал програма за маса в една друга тема ще я потърся и ще едитна поста си ;)


EDIT :


Не ходи никъде.. и сам може да се сетиш к'во трябва да ядеш ;)


8:00 - 8-10 яйчни белтъка 1 жълтък
10:00 - 250 грама месо пилешко, ориз
14:00 - 250 грама месо пилешко, ориз, домат.. направо една салата..
16:00 - 250 грама риба, салата
18:00 - 250 грама месо пилешко.
19:00 - ако можеш да ядеш извара ще е екстра ;) към 200 грама

така за 2 седмици качих 4,5 килограма като през дните който не тренирам ям малко по-малко от посоченото горе ;) Успех

П.П доста пари ще даваш на ден ... на мен по 15 лева ми отиваха само за ядене на ден... сега съм малко почивка :D

някой дни може да сменяш яйцата с овесени ядки ;)
и трици може да си вземеш ако искаш ;) все храни с протеин :)

И както каза един друг съфорумник


Яж бе братле, яж. "Маса се прави на маса"

Успех от мен :)

FuriouS
10-04-2010, 15:44
Споделям аз как съм ял :) като почнах бях 74 кг за 2 седмици с това ядене станах 79 кг. )

FuriouS
10-04-2010, 16:17
к'во искаш да съм качил освен мускол ахаха? Като ти казвам.. нищо друго не съм ял даже понякога съм пропускал някое друго ядене.. Чисто пилешко месо ФИЛЕ съм ял дето е 14 лева килото не съм се тъпкал с пилешки пържоли пълни с ЛОЙ от 5 лева ;)

fatrat
10-04-2010, 16:34
5 кг за 2 седмици може да се постигне ,но не само с ядене и ще имаш УЖАСНИ стрии.И ние не слизаме от гората ;)

FuriouS
10-04-2010, 16:58
5 кг за 2 седмици може да се постигне ,но не само с ядене и ще имаш УЖАСНИ стрии.И ние не слизаме от гората ;)

позна ;) имам стрии и то бая се зачервиха точно под мишниците от задната част. Трябва да видя да ги намажа с нещо :(

play23
10-04-2010, 17:46
С каквото и да мажеш, нямат махане, само ще избледнеят с времето.. Мажи се да предвратиш появата на нови.

FuriouS
10-04-2010, 17:54
Идея е.. с какво да се мажа по точно ? :)

awerw
10-04-2010, 18:07
Абе да попитам и аз тука щот в даскало продават натурални сокове и енергийни напитки нали Изоспорт ако ги знаете и кое да си купувам Изоспорта или натурално сокче :D а и какво мислите за енергийните напитки ?

FuriouS
10-04-2010, 18:10
Бате, аз не карам никой да ми вярва ;)
Аз мразя да лъжа и не съм като много хора в интернет имам си програма не само хранителен режим, които спазвах тогава строго определни за мен видя яденето всичко под час 4 пъти в седмицата се тренира и по точно на всички който завършват на К и стават нещата :) , но първата седмица е много гадно особено ако преди това не си ял така.. аз след третия ден вече неможех да гледам яйца. :D Месото по го треах ама... като свикнеш е екстра :) а тия овесени ядки не ме питай как съм ги ял ужас просто.. повече никога няма да ги вкуся.. не, че ги ядох всеки път но са ужасни..

play23
10-04-2010, 18:13
Ами с какво да се мажеш, нещо което хидратира, овлажнява кожата, и бебешко олио става. А за енергийните напитки, пълни боклуци ще да са.

FuriouS
10-04-2010, 18:13
Абе да попитам и аз тука щот в даскало продават натурални сокове и енергийни напитки нали Изоспорт ако ги знаете и кое да си купувам Изоспорта или натурално сокче :D а и какво мислите за енергийните напитки ?

Мисля, че са пълен т@%ак ! ;)
Пии вода.. и ако ходиш на фитнес си земи Super Workout Pak з@%би ги тия напитки ;)

awerw
10-04-2010, 18:22
Аха и аз си мислех, че сока иначе вода от кенефа не ми се пий :D

FuriouS
10-04-2010, 18:28
Аха и аз си мислех, че сока иначе вода от кенефа не ми се пий :D

Аз ли нещо ми има къде казах да пиеш вода от кенефа :lol: :lol: Една водица е 60 стинки аз с една половинка карам 30 минути ако си взема сок ще изпия 1 литър за 30 минути и пак ще съм жаден е нищо, че понякога и сок пия по 3-4 си взиам от тия Queen's не е яко 4 лева за 4 сока :? Водa най добре :p

awerw
10-04-2010, 18:30
Ще пробвам :D

AiiHafteee
10-04-2010, 18:34
Започни да се храниш през 3 часа ... бях написал програма за маса в една друга тема ще я потърся и ще едитна поста си ;)


EDIT :


Не ходи никъде.. и сам може да се сетиш к'во трябва да ядеш ;)


8:00 - 8-10 яйчни белтъка 1 жълтък
10:00 - 250 грама месо пилешко, ориз
14:00 - 250 грама месо пилешко, ориз, домат.. направо една салата..
16:00 - 250 грама риба, салата
18:00 - 250 грама месо пилешко.
19:00 - ако можеш да ядеш извара ще е екстра ;) към 200 грама

така за 2 седмици качих 4,5 килограма като през дните който не тренирам ям малко по-малко от посоченото горе ;) Успех

П.П доста пари ще даваш на ден ... на мен по 15 лева ми отиваха само за ядене на ден... сега съм малко почивка :D

някой дни може да сменяш яйцата с овесени ядки ;)
и трици може да си вземеш ако искаш ;) все храни с протеин :)

И както каза един друг съфорумник


Яж бе братле, яж. "Маса се прави на маса"

Успех от мен :)

Доста зле е програмата, не знам как си качил 5 кила за 2 седмици, като максимум можеш да качваш по 1 кило на седмица. Доста мазно и вода си качил.

FuriouS
10-04-2010, 18:35
от много неща зависи и ако ти неможеш да качис 5 кг за толкова явно аз мога ;) не е само до тренировка и ядене... метаболизъм например.. и още куп неща :)

AiiHafteee
10-04-2010, 18:40
Добре де, къде са ядките, картофите, овесените ядки и тези 200 грама извара са ПРЕКАЛЕНО много, 100 е нормално + защо ядеш толкова много месо, освен ако не си околко 100 кг, не мога да си го обясня?

FuriouS
10-04-2010, 18:44
Големи разбирачи сте бе. Няма да споря с вас. Химия не съм взимал. на 17 съм ако взема химия трябва да сам психично болен ;) Аз си знам к'ви резултати си имам и как съм ги постигнал,а на теб @AiiHafteee мога да ти кажа да си направиш по хубава програма и да си тренираш с нея мен ми е все тая аз с тая поне постигнах нещо за разлика от теб ;)

П.П. Аз съм до тук. Няма да споря с разбирачи като вас. Щото съм "noob" :D :D :D :D

EDIT: мазно не съм качил, за вода съм по съгласен, че може да има ;) как и да е аз спирам както ви казах ;)

fatrat
10-04-2010, 19:18
Големи разбирачи сте бе. Няма да споря с вас. Химия не съм взимал. на 17 съм ако взема химия трябва да сам психично болен ;) Аз си знам к'ви резултати си имам и как съм ги постигнал,а на теб @AiiHafteee мога да ти кажа да си направиш по хубава програма и да си тренираш с нея мен ми е все тая аз с тая поне постигнах нещо за разлика от теб ;)

П.П. Аз съм до тук. Няма да споря с разбирачи като вас. Щото съм "noob" :D :D :D :D

EDIT: мазно не съм качил, за вода съм по съгласен, че може да има ;) как и да е аз спирам както ви казах ;)
дефинирай химия!!!
и това показва колко си неук в тази материя! Като гледам тези хранения имаш едни 2 часа после цели 4 после пак 2х2 часа общо взето много неравномерно ядене! +тоа ядеш предимно белтъци което предразполага към естествен диуритичен (не съм сигурен ,че така се пише) ефект! 5кг един приятел качи за 4,5-5 часа.След състезание беше много дехидратиран и изпи към 5-6 литра вода!

ro6lio
10-05-2010, 11:57
тей и тей има тема немисля да отварям нова...
аве да питам и аз съм на диета - без тестено,сладко,безалкохолн о
та проблем ли е ако ям за закуска примерно по един сандвич от онез двойните по 1.40 дето са едни опаковани с салам,кашкавал,маргарин дето ги има по магазините ?

а ето и въпрос за тренировките:
тренирам през ден в вкъщи с 40кг щанга

за повдигане от лежанка вече тия 40кг не ги усещам
праех по 10-12-15-20 качих по 5 повторения (почивка по 1 мин) но вече почти неусещам тежеста предложете нещо?да кача ли на 30 или да увелича повторенията?

това е само за лежанката , а инаече за бицепсово сгъване и раменна преса примерно килограмите са идеални , даже ми натежават... ;д