PDA

View Full Version : Нищо не разбирам :(



questions
10-04-2010, 13:33
Как учите по тъпия английски? Как запомняте думите?

BuKuu
10-04-2010, 13:34
Писането му е майката.

fUcKsMiLe
10-04-2010, 13:45
Писането му е майката.

+1 ;)
За жалост, няма как да ти дам друг съвет, за да учиш по-лесно думите освен това да пишеш в една тетрадка голям формат, поне по 5 реда всяка дума и като я пишеш да си я повтаряш, както и самият превод 8-)

Аз лично, уча английският, по желание на майка ми от 4 годична възраст / :) .. Като начало във вид на детски песнички и книжки за оцветяване .. и разни ей такива :) / Сега го знам по добре от съучениците си и мога да говоря долу горе свободно.. , но съм изписала доста тетрадки, за да мога да науча огромна част от думите, които знам сега. :)

Успех 8-)

ameli
10-04-2010, 14:51
Когато госпожата ме вдигне на дъската и сгреша някоя дума после я запомням.. и не я забравям :D Така че, колкото повече грешиш (и запомняш грешките си), толкова повече ги научаваш :D Объркано е, ама схвана за какво говоря.

xKiFlA
10-04-2010, 14:53
не уча. аз на английски нз и 3 думи :D

horacio
10-04-2010, 14:56
Пишеш си думите в някоя тетрадка и си ги повтаряш на глас после :-o Не знам аз уча английски от както се помня :D Покрай Cartoon Network разни филми и т.н. се научих и си говоря и пиша на английски ПОЧТИ без грешка :D Английския е най-лесният език ако него не го научиш - тогава кой? :D

Martio
10-04-2010, 15:32
Пишеш си думите в някоя тетрадка и си ги повтаряш на глас после :-o Не знам аз уча английски от както се помня :D Покрай Cartoon Network разни филми и т.н. се научих и си говоря и пиша на английски ПОЧТИ без грешка :D Английския е най-лесният език ако него не го научиш - тогава кой? :D
И аз съм така

stefy92
10-04-2010, 15:32
Все повече се убеждавам,че всички теми в този форум са малоумни!!!
а на тебе ,ако английският ти е труден,представям си какъв ти е капацитета на мозъка :(

PhotographyGirl07
10-04-2010, 15:35
Писането му е майката.
:)

MissNothing
10-04-2010, 16:11
Аз пък и да пише, не мога да запомня. Просто си я повтарям много пъти или правя асоциации, пък ако чуя някоя дума от песен примерно страшно лесон я запомням.

BaffaLsc
10-04-2010, 16:29
Думите пък са ми най - лесни. Английският винаги ми се е отдавал. :) Значии докато пишеш думите (аз ги пиша по 2 реда) и пиша примерно така : mention - споменавам ; и така по два реда пиша и думата на английски и превода й и докато пиша си го повтарям.

SunshineGirl317
10-04-2010, 16:38
От много малка уча английски и нямам никакви проблеми с него. Винаги ми се е отдавал този език. На нас задължително ни дават да пишем всяка дума по 5 реда, така че ако не ги пишеш механично би трябвало да запомняш.

SmilezZz
10-04-2010, 17:06
Все повече се убеждавам,че всички теми в този форум са малоумни!!!
а на тебе ,ако английският ти е труден,представям си какъв ти е капацитета на мозъка :(А пък ти с този твой коментар ми доказваш,че въобще не мислиш и разсъждаваш..
Щом си толкова умен/умна - защо не си помисли за това,че не на всеки му се отдава да учи езици :?

Няма да се повтарям с другите,но както ти казаха - "Повторението е майка на знанието" + писане и ще запомниш основните неща..

BlackEyedPeas
10-04-2010, 17:47
Ми просто гледай повече филми на английски, а малко по-късно (Когато напреднеш) започни да ги гледаш и без субтитри и така ще го научиш по-добре. Аз така научих английския и сега го владея перфектно!

MissNothing
10-04-2010, 21:07
Все повече се убеждавам,че всички теми в този форум са малоумни!!!
а на тебе ,ако английският ти е труден,представям си какъв ти е капацитета на мозъка :(
Всеки има силни и слаби страни- едни помнят супер бързо по разказвателните предмети, други колкото и да четат не се получава. Може на нея, за разлика от теб велики гений, да не и се отдават езиците.

DarkTemplar
10-04-2010, 21:23
Английския наистина е един от най-лесните за учене езици. Казвам го като човек, който от дете се занимава с него и вече доста години уча и френски. Всеки запомня по различен начин - някой с повтаряне, друг с асоциации, трети грешейки. Важното е да подхождаш с желание, а не като към досадно задължение (макар че понякога си е такова). Ще те улесни и фактът, че този език ни заобикаля навсякъде - компютри, телевизия, радио, кино.

Destroyer89
10-04-2010, 21:28
Хмм...аз го научих от компютърните игри.

BaffaLsc
10-05-2010, 04:24
Хмм...аз го научих от компютърните игри.
Да ти кажа и аз г/д така.Преди доста се бях зарибила по Sims 2 :D Оттам научих доста думи..

Nakadah
10-05-2010, 05:14
1 човек да каже че е тъп :grin: Или 1 човек да е по-прост от останалите :lol:

FuckedUp
10-05-2010, 10:45
От много малка уча английски и нямам никакви проблеми с него. Винаги ми се е отдавал този език. На нас задължително ни дават да пишем всяка дума по 5 реда, така че ако не ги пишеш механично би трябвало да запомняш.

+ много Cartoon Network гледах като малък и много филми на АЕ :)

chemist9009
10-05-2010, 11:30
Английският е най-лесния език.И най-използвания.Чудя се на някои като тръгнат да учат китайски или японски :D :D :D

Sisito941
10-05-2010, 12:27
Аз пък в часовете по английски като учим нови думи още там ги запомням..и после вкъщи си ги преговарям по 2-3 пъти всяка дума и съм готова.. :grin:
А иначе..пиши ги по няколко реда думите..както каза някой:примерно mention-споменавам..мисля че това е начина да ги запомнишш най-лесно.. :) :P

questions
10-05-2010, 13:07
Мерси много на всички. За постовете за това с какъв капацитет ми е мозъка няма смисъл да отговарям, защото съм сигурен че съм сто пъти по-умен от теб. На мен проблема ми е в граматиката, освен да я уча на изуст друго не ми помага. С превеждането и с думите съм супер, просто защото повечето филми които гледам нямат субтитри и си ги превеждам сам.

elito96
10-05-2010, 13:31
пиши ги и си ги повтаряй на глас. Пиши ги по толкова пъти колкото смяташ , че ги научаваш .

Galadriel7
10-05-2010, 19:59
Аз години наред писах по много думи, по много редове, но това не помага особено, ако не използвам въпросната дума в изречение, диалог или текст. Механичното дращене не е равно на учене, а съзнателно писане на 30 думи по 5 реда всяка, е скучно. Но така като гледам, имаш проблем по-скоро с граматиката - ами там е четене, четене, четене (за да схванеш идеята, рамката, алгоритъма) и после отново - прилагаш всичко, което си научил, в разни изречения.
А, и най-ефективно се учи, когато ти сам съставяш изречения. Ако гледаш филми, това ще ти тренира слушането, например, но предполагам ти е важно да можеш и да говориш... Така че говори на английски, с приятели, с непознати из форуми, ако не ти звучи много налудничаво - на домашния си любимец също говори... :D

w0lf
10-05-2010, 20:08
днешни дни всичко е английски - сайтове, филми, лафчета( :lol: ) PC игри ако щеш и прочее
английския е най-лесен и най-разпространен език...дъвча го от 1ви клас, сега в 12 - честно казано мога да го говоря, но все още не знам доста граматични правила - защото просто мразя формалните неща, пък няма да ставам учител по английски

GossipGirl89
10-05-2010, 23:45
За граматиката тряБва да седнеш и да я разучеш добре, за да може, както казаха, да схванеш алгоритъма и след това да ги прилагаш в примери и изречения :)
Иначе думите лесно се запонят - с повторно писане и употреба.

П.П. Може да звучи малко налудничево, но почти всеки път като гледам някой филм и после се усещам как на ум си говоря нещо на английски :D

kissofthehell
10-05-2010, 23:53
П.П. Може да звучи малко налудничево, но почти всеки път като гледам някой филм и после се усещам как на ум си говоря нещо на английски :D
И аз съм така 8-)

asdfjkfkklsdlslf
10-06-2010, 06:47
Като ги пиша по 3-4 реда и после си правя диктовки.

cvetomir90
10-06-2010, 10:03
Това е списък с най-срещаните думи в английския език:
1000 Most Common Words -> http://www.ingilish.com/1000mostcommonwords.htm
3000 Most Commonly Used Words -> http://www.paulnoll.com/Books/Clear-English/English-3000-common-words.html

Разгледайте ги и ако намерите дума, на която не знаете значението научете я.
А за разговор много по-лесно ще ви бъде ако научите повече от едно значение на думата.