PDA

View Full Version : Голям проблем с химията!



evilgirl888
10-04-2010, 21:05
Здравейте на всички!
Предварително благодаря на тези които са си направили труда да прочетат за какво става въпрос!
Та аз съм 9-ти клас и съм в профилирана гимназия!
Тоест не съм учила химия от 1 година и сега ще правим входно ниво на материала от 7 клас! А аз нищо не знам по химия! Нищо не помня, а и уравненията винаги са ми били малко трудни, затова правих едни шмекери да ги помня наизуст, но те стават все повече и повече!!!
Та въпроса ми е ако някой може да ми напише тука 2-3 уравнения и да ми обясни как ги е решил.. валентности.. изравнявания и т.н. ще съм му много благодарна!
Моля ви не ме съдете строго, предишната ми госпожа беже ужасна и не ни научи на нищо! Благодаря много! :)

Foreverbg
10-04-2010, 22:52
Здравейте на всички!
Предварително благодаря на тези които са си направили труда да прочетат за какво става въпрос!
Та аз съм 9-ти клас и съм в профилирана гимназия!
Тоест не съм учила химия от 1 година и сега ще правим входно ниво на материала от 7 клас! А аз нищо не знам по химия! Нищо не помня, а и уравненията винаги са ми били малко трудни, затова правих едни шмекери да ги помня наизуст, но те стават все повече и повече!!!
Та въпроса ми е ако някой може да ми напише тука 2-3 уравнения и да ми обясни как ги е решил.. валентности.. изравнявания и т.н. ще съм му много благодарна!
Моля ви не ме съдете строго, предишната ми госпожа беже ужасна и не ни научи на нищо! Благодаря много! :)
На мене квато и госпожа да ми сложат пак нищо няма да науча :lol:

xKiFlA
10-05-2010, 00:46
Всяко уравнение представя свойствата на дадено вещество (може да е елементарно вещество или едноелементно ,т.е просто вещество) или сложно (химично съединение) които често са групирани и се изучават по групи съединенята.
защо не питаш нещо конкретно като свойства на група елементи или съединеня вместо да пишеш общо за всичко
А целия матерял от 7 клас неможе да се изпише :?

mrtn
10-05-2010, 08:21
Вие учебници не пазите ли, след като знаете, че 8 клас забравяте всичко и се насочвате само към езика? Карате ме да ви снимам учебника и да мирясате накрая.
Някакъв конспект, по който да учите госпожата не ви ли даде? Точки, подточки? И кажи какво точно те интересува в случая, че химията в 7 клас не са само уравненията. :)

evilgirl888
10-05-2010, 17:59
Как да пазя учебници като в 7 клас са безплатни!
И химията я знам теоретично не знам как се изравняват уравнения!

Anf3tamin4o
10-05-2010, 19:36
http://www.zapiski.info/category.php?id=8
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=206788