PDA

View Full Version : ОПАСНО! Мобилни телефони!



ita
10-04-2010, 20:56
Много ще съм ви благодарна,ако отделите няколко минути и кратко отговорите на следните въпроси относно джиесемите. Резултатите ми трябват ми за един проек по немски.Мерси предватително :) :)

1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?

MissNothing
10-04-2010, 21:03
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? -ами не помня, мисля, че 1-2 клас вече имах
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)-чувала съм разни неща за вредата от мобилните телефони, но доколкто е вряно не знам
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?- различно, някога мога да говоря и по час-два с някоя приятелка, особено ако сме в различни градове, но обикновено сигурно 10тина минути на ден, колкото да кажа нещо на майка или да се уговоря с някой
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?- Ако имам мп3 плейър и друго средство за комуникация предполагам, че да. Аз основно за това го ползвам. Ама искам смс-и да има. 8-)
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?-попрнцип харесвам по-новите модели, но примерно досега като нямах нужда от нов телефон почти не съм се интересувала.. но например сега за Коледа съм решила да ми вземат телефон и съм си харесала един по-хубав, мечта ми е..

А в анкетата няма да гласувам, защото попрницип гледам всичко-искам и да е хубав модел, и да не е на някаква космическа цена, и да има разни екстрибудилник, мп3 плейър, камера, много памет или слот за карта памет..) ии така.

1n5ub0rd1na73
10-04-2010, 21:25
1. На 20. От 3 години.
2. Да, на някакво ниво.
3. По-малко от минута.
4. Мога, да.
5. Не, не изпитвам.

alex4et0y
10-04-2010, 21:40
1. 14 съм от 7ем години :)
2. Да, може да се каже.
3. Зависи. Минимум 1час.
4. Да.
5. Не.

Unendlich
10-04-2010, 23:31
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? - На 16 съм и от 5-ти клас имам мобилен апарат (т.е. 5 години вече)
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - Да, чувала съм, но не обръщам внимание.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? - Има дни, в които дори не говоря по телефона. Има и такива, в които мога да говоря по много време.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? - Да, мога, без проблем.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? - Не. За мен е важно телефонът да има това, което ми трябва. Не се нуждая от екстри, които дори няма да ползвам. :) [/b]

Nakadah
10-05-2010, 05:15
още 1 гиик на пазара :lol:

SmilezZz
10-05-2010, 06:45
1. На 14 години съм..Ползвам телефон от първи клас..
Т.е. от седем години..

2. Да,чувала съм ги,но доколко са верни - не знам..

3. Доста..Над 1 - 2 часа..

4. НЕЕ

5. Не,да си имам някакъв стар - но да ми свърши
работа..

sm_95
10-05-2010, 06:47
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? На 15... Телофон имам от 6-7 години...
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Да, инфомирана съм.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? Ъъъ.. много...
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? В никакъв случей, направо ще откача.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Ми не, харесвам телефона който имам и не мисля да го сменям просто защото е излязъл някакъв по нов модел. Просто няма смисъл.

xWandereRx
10-05-2010, 07:02
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? - 18 от пети клас
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - да
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? - 5 мин най - много и то не всеки ден ;д
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? -да
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? - не

Wits
10-05-2010, 07:42
Много ще съм ви благодарна,ако отделите няколко минути и кратко отговорите на следните въпроси относно джиесемите. Резултатите ми трябват ми за един проек по немски.Мерси предватително :) :)

1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? Имам от 1-2 клас
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Да
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
Часове понякога.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Не
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
Не

FuriouS
10-05-2010, 08:39
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
17 имам мобилен от 11-12 годишен ;)

2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Знам ги тия работи, но надали изобщо някой им обръща внимание

3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
преди доста.. 3-4 часа.. вече говоря 20 минути .. няма и толко ;)

4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Мога, ама е кофти ;)

5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
Преди да вече не :)

anonymous546178
10-05-2010, 08:42
на 18 эм имам телефон от 6 години
да информиран съм
около половин час-най-много
абсолютно мога и когато не ми е напълно необходим го оставям вкъщи
не изпитвам такава нужда

ecstazy
10-05-2010, 08:46
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? От 5 години май, че.. (на 15 ссъм без един месец)
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Ми.. да г/д
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? малко.. 30 мин макс.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? Разбира, се.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Никога не съм изпитвала такава необходимост.

Sasha2k8
10-05-2010, 09:30
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? На 18 съм. Телефон имам от около 8 години (4 клас)
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Дааа
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? 2-3 часа макс.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? Да.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Не и никога не съм изпитвала подобна необходимост

Forester
10-05-2010, 10:15
1. На 14 години съм. Имам телефон от 2ри клас, значи от .. 6 години.

2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - Да.

3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? - Зависи, понякога се случва да говоря 1-2 часа общо (но се случва много рядко), понякога въобще не говоря. Но средно - около 15-20 минути.

4.Може ли да живеете без мобилен телефон? - Да живея ще мога, но ще ми е много неприятно, защото имам нужда да мога по всяко време да се свързвам с хората.

5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? - Не, изобщо.

chemist9009
10-05-2010, 11:34
1.На 19,от 6 години
2.Да информиран съм
3.Различно от няколко минути до 1 час
4.Да
5.Не изпитвам

BaffaLsc
10-05-2010, 11:39
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
- От около 1ви клас някъде (сега съм 7ми)
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
- Не..
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
- Малко.. най - често чатя..
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
- Твърдо НЕ ! :?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
- Не ,но ако си харесам някой по НОВ..

Tempest
10-05-2010, 12:11
не го избирам по нищо.. не гласувах за нито едно, щото просто ми щраква и си харесвам еди кой си телефон.. естествено избрах тъчскрийн за без пари пред раздрънкано сони :D на 5 години някъде.. :D но тва е друг въпрос, вече за производителността..

1.на 17 съм и от 4 години имам телефон.. естествено сменил съм няколко..
2. не, но и без това не го ползвам много често ;) а и мисля да си взема такава лепенка, каквито има на някои SЕ-та, против вълните
3. няма и 30-на минути.. в крайни случаи съм стигал до 2 часа..
4. да, ако имам мп3 плеър :D
5. не!

Sisito941
10-05-2010, 12:18
Много ще съм ви благодарна,ако отделите няколко минути и кратко отговорите на следните въпроси относно джиесемите. Резултатите ми трябват ми за един проек по немски.Мерси предватително :) :)

1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? На 16 съм..от 4-5 години имам телефон..
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Наясно съм.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? Ами всеки разговор е различен..но примерно 1 час и половина... :)
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? Мога..
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Не..

IfeTyy
10-05-2010, 13:01
На 17 от 8години имам собствен.
Информирана съм, но не се заслушвам.
Няколко часа от порядъка на 2 до 3
Мога, но ще ми бъде много трудно.
НЕ!!!

ameli
10-05-2010, 13:10
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? 14 .. може би 4 или 5
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Да. Даже имах по едно време и лепенка, ама я махнах :D
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? Около 15 минути, приятелите ми ако си заредят безплатните говоря с часове.. ама това 2-3 в седмицата.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? Не съм се замисляла. Може би.. да.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Не. С един куча марка съм, ама не ми пука 8-)

questions
10-05-2010, 13:18
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
На 14 г. От 6 години.
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Чувал някой неща, но не се интересувам.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
Около половин час. Може и по малко.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Не.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
Не.

ita
10-06-2010, 20:12
Мерси за мненията! :-D

GossipGirl89
10-06-2010, 22:29
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?

1) В момента съм на 21 и gsm имам от края на 6-ти клас
2) Да, принципно съм информирана, но ако трябва да съм честна не се замислям особено за опасностите 8-)
3) Зависи. По някой път изобщо не говоря, дръг път се е случвало с по 5-6 часа...
4) Не мисля
5) Ами вече не. Преди време постоянно следях новите телефони, които излизат и все мрънках на нашите да ми купят някой нов модел, че да се фукам пред приятелките :lol: ама сега вече изобщо не ми прави впечатление. Най-важното е да ми върши работа :)

rosencetooo
10-07-2010, 05:02
1. На 17год. ; от 6-7 години :)
2. Да, информирана съм..
3. Зависи , понякога почти не говоря , а друг път с часове..
4. Мне..
5. Не , за мен е по-важно да ми върши работа и да му държи батерията :-D

programings
10-07-2010, 17:24
1. На 13 съм, имам такъв апарат от 1 клас!
2. Напълно съм информиран!
3. Много по-малко от половин час!
4. Естествено, че мога! Това не представлява проблем за мен!
5. Никога не съм изпитвал такава необходимост!

Главно използвам любителска радиостанция за връзка със моите познати, главно радиолюбители! Телефона много, ама много рядко го ползвам! За другите връзки със съученици и така нататък, компютъра идва на помощ! :grin:

SuNsEt
10-07-2010, 17:59
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?

1.На 16 имам телефон от...7 години сигурно :-o
2.Да информирана съм,но това не ми пречи да използвам телефона си нон стоп.
3.Хм...около 1 час час и нещо на ден като събера всички разговори наведнъж,но и все пак зависи с кой говоря.
4.Мога...но само ако и другите нямат 8-)
5.НЕее...моя модел си е старичък,но има това,което ми трябва и съм доволна.

someonerandom
10-07-2010, 18:04
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
На 16 съм,мисля,че 1-2 клас имах апарат.

2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Да,но рядко се замислям особено
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
Зависи-обикновено по-малко от 30 минути
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Да,но както се убедих наскоро,много по-лесно е да имаш връзка с хората,когато ти потрябва.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?-Не.[/b]

milickata
10-08-2010, 19:50
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
На 18 съм и имам телефон от 11-12 годишна
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Амии чувала съм подобни твърдения...може и да са правилни, но като цяло гледам телефона да не е до главата ми, докато спя, за вски случай
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
Амии понякога не говоря с него в продължение на седмици...просто когато ми се налага говоря и най-вече когато приятелят ми е в България, а когато е тук говоря по около 30-35 мин на ден минимум...инче мн рядко
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Абсолютно ДА, и някои глезанки и глезльовци, дето си мислят че не могат да живеят без тел, им предлагам да установят приоритетите си...когато бях по-малка (1-4 клас) мобилните телефони не бяха разпространени и на никого нищо не му се е случило. Иначе при нужа да се използва и за смислени неща съм ест с две ръце за. Просто не трябва да робуваме на техниката...
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
Ами не не държа, за да правя снимки имам фотоапарат, за да слушам музка имам МР3 и т.н., мобилнен телефон принципно и с най-посредствени функции би бил достатъчен

Greennight
10-08-2010, 21:12
1. 14 съм от 7ем години :)
2. Да, може да се каже.
3. Зависи. Минимум 1час.
4. Да.
5. Не. +1 само дето при мен е Максимум 1 час :D

Di
10-08-2010, 21:16
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?На 16,от горе долу 4
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)НЕ
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?НЕ
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?НЕ

wasser
10-09-2010, 05:10
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? На 15 съм,от 2ри клас някъде
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Да
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? 5-10 минути
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? не
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?не

fcukz
10-09-2010, 06:56
1.На 16 години съм и имам телефон от 3 или 4-ти клас.
2.До някъде знам какви опасности крият разговорите с мобител телефон.
3.Около 30-60 минути.
4.Естествено, че да.
5.Не.

flearness
10-09-2010, 08:54
Много ще съм ви благодарна,ако отделите няколко минути и кратко отговорите на следните въпроси относно джиесемите. Резултатите ми трябват ми за един проек по немски.Мерси предватително :) :)

1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?

1 на 13 съм и имам собствен отт около 5-6 години а може би и повече :D
2 да,чувала съм за това
3 ми около 1 или 2 часа а понякога и 30 мин
4 амии сиг ще мога да преживея известно защото си имам и скайп :D
5 мне..Но наскоро си затрих телефона и са съм с една бричка но след около 1 седмица ще имам нов..не държа толкова да е най-най новия модел....

Galadriel7
10-09-2010, 11:58
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
17. Имам телефон от 4-ти клас, т.е. от 6-7 години.
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
Чела съм и съм чувала неща по въпроса, но доколко е вярно/непреувеличено - не съм сигурна.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
Ами обикновено не повече от 5-6 минути на ден (напоследък дори по-малко), но съм имала периоди, в които говоря по час и отгоре, както и такива, в които нямам идея дори къде ми е телефона, камо ли да говоря по него.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
Да, но ще ми създаде неудобства, понеже (особено през учебната година) използвам телефона си и като калкулатор, часовник и аларма. :P
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?
Категорично не. Новите модели имат тооолкова много функции, които смятам за тооолкова излишни... :D
А, пропуснах да спомена анкетата - избирам си телефона по функциите. :)
Edit: Олеле, защо съм си постнала съобщението два пъти...? Пуст заплес! :P

Galadriel7
10-09-2010, 12:00
сгрешен пост

ImmortalSportFreak
10-09-2010, 13:16
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? - на 16 години съм, т.е. 10ти клас ; от 3 клас имам собствен мобилен телефон
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - да,чела съм,но не знам до колко е вярно и мисля,че е малко преувеличено това.
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?-не много.. няколко минути
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? - мога,но по-комфортно си се чувстам с него;винаги го нося.Освен за разговори с близки и приятели мобилният е много удобно средство,което ми спестява носенето на други неща като-фотоапарат,,календарче,ръч н часовник,МР-3.
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?-не

Що се отнася до анкетата - избирам си телефона по функциите. :)

asdfjkfkklsdlslf
10-09-2010, 15:09
Попринцип първо ми хваща окото модела, а след това гледам функциите, затова и трудно си избирам телефони. 8-)

Zarity
10-09-2010, 16:48
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? На 16 съм,имам телефон оот 5 клас
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) Мда
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? Ъммм... Половин час
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? Не!
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? Мм,не особено

CryToDie
10-10-2010, 08:07
Много ще съм ви благодарна,ако отделите няколко минути и кратко отговорите на следните въпроси относно джиесемите. Резултатите ми трябват ми за един проек по немски.Мерси предватително :) :)

1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат?
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..)
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона?
4.Може ли да живеете без мобилен телефон?
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара?

1. На 14 съм и имам телефон от 2-ри клас
2. Да
3. 1 час има-няма
4. Не
5. Почти винаги :) И сега се каня да купувам Vivaz Pro :grin: :grin: :grin:

ZoRrO
10-10-2010, 08:50
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? - 4-5 години
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - Много съм слушал по темемите но общуването е много по лесно .
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? - Говоря за по 1-2 мин.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? - Че е важен,важен е но и без него може да се живее
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? - Не

ZoRrO
10-10-2010, 08:52
1.На колко години сте и от колко време имате собствен мобилен апарат? - 4-5 години
2.Информирани ли сте за опасността от прекомерната употреба на мобилния телефон? (електромагнитни вълни, загряване на мозъчни клетки..) - Много съм слушал по темемите но не мисля че на мен ми вреди
3.Колко време на ден прекарвате, говорейки по телефона? - Говоря за по 1-2 мин.
4.Може ли да живеете без мобилен телефон? - Че е важен,важен е но и без него може да се живее
5.Изпитвате ли необходимост да имате винаги най-новия модел на пазара? - Не