PDA

View Full Version : Нормално ли е?



MissNothing
10-04-2010, 21:10
9 клас съм, а нямам идея с какво ще се занимавам нататък. Всички казват, че още е рано, но просто наситина нямам никаква представа. Това, което искам най-много, включва рисуване, а аз не съм особено добар в това, така че нямам шанс.. Вие кога решихте с какво ще продължите след 12ти клас и чувствали ли сте се като мен преди това? И въобще има ли повод за притеснения.? Благодаря на всички, писали по темата.

DarkTemplar
10-04-2010, 21:15
Няма поводи за притеснение, като пораснеш още малко ще дойде времето и на тези решения.

ecstazy
10-04-2010, 21:17
Майка ми все ми вика, че не е лошо скоро да започна да си мисля за това. Замисляла съм се, но нищо не ми идва на ум. Единственото, което ми хрумва, е да уча фармация като брат ми т.е. да стана фармацевтка. Но си нямам и на представа дали това ми се работи. Много ми допадат химията и математиката, а и съм добра. Психологията за сега адски много ме привлича, но сме още в началото, за логиката не знам. Абе.. мешана работа. Няма големи поводи за притеснение, де.. още сме 9-ти клас. Но аз лично мисля, че колкото по-рано разбера, толкова по-добре. Майка ми все ми повтаря това, че да знам кои оценки да държа високи :D

Foreverbg
10-04-2010, 21:55
Даже е късно. Според мене от малък трябва да знаеш с какво искаш да се занимаваш и на това да наблягаш.

Unendlich
10-04-2010, 23:36
Не е никак рано, защото ей сега ще отлети времето, а още няма да си решила. Като изключиш рисуването, виж какво друго ти се отдава (като предмет) и с какво би се занимавала с удоволствие, а не по принуда. Отговор на въпросите ти:
- Реших да продължавам след 12-ти клас с право.
- Не, не съм се чувствала като теб, защото го реших одавна. ( 4 клас )
- Сега може би не, но след известно време може и да се появят притиснения, ако си все така разколебана, защото решения в последния момент за такова важно нещо, едва ли биха били уместни. :) Айде успех и дано избереш правилното нещо за себе си. :-) :)

xWandereRx
10-05-2010, 07:04
имаш време, не се отчайвай
аз съм 12ти и не знам още :D

mrtn
10-05-2010, 07:14
az oт 10 клас знам, с какво искам да се занимавам. И сериозно наблягам на материала, който ми трябва. 9 клас мисля, че е рано да мислиш за такива работи, та дори още не си изучил всички предмети. Поне средата на 10 клас трябва окончателно да знаеш, и ти остават още 2 години да се подотвиш. :)
Спокойно сега си живей.

chemist9009
10-05-2010, 11:40
При мен нещата изглеждат доста различно.Преди имах интерес по история.Мислех да ставам археолог.Ама нещата се промениха след 7 клас :D :D започнах да се интересувам много от химия.От 9 клас мислех за фармация ама се отказах заради биологията.11 клас реших че ще ставам инженер-химик.В момента съм студент :grin: :grin: :grin:

vagarious
10-05-2010, 11:51
При мен нещата изглеждат доста различно.Преди имах интерес по история.Мислех да ставам археолог.Ама нещата се промениха след 7 клас :D :D започнах да се интересувам много от химия.От 9 клас мислех за фармация ама се отказах заради биологията.11 клас реших че ще ставам инженер-химик.В момента съм студент :grin: :grin: :grin:

Блазе ти, че разбираш по химия. :-o Искаше ми се и аз да я схващах, но уви. :-o На твое място никога не би се отказала от биология ...
Иначе авторке, нормално е да не си ориентирана все още.Единственото, което ще ти кажа е, че до 12кл. много неща ще решиш, но да знаеш, че за всяко едно нещо БЕЛ ще ти трябва.Така, че залягай над учебниците, а какво ще учиш после - то само ще дойде.
И аз до последно исках да уча икономика, но сега в 12кл. реших, че ще кандидатствам с биология.Открих си призванието просто. :grin: :)
И така.. мисли за дипломата си, каквото и да решиш.

MissNothing
10-05-2010, 13:36
Ами да де, аз ще се старая да изкарвам отличин оценки.. А може ли да ми разясните как по-точон се формира дипломата-от всички години от 9ти до 12ти клбас средон аритметично на годишните оценки по всичик предмети ли? КАк го обясних..

Galadriel7
10-05-2010, 19:41
Мисля, че е нормално в девети клас да не си решила, но е хубаво да се оглеждаш за специалности, които ти харесват. И тъй като си още девети клас - защо не тръгнеш на уроци по рисуване? До края на 12ти ще имаш време да се подготвиш (предполагам). :)
Аз сега съм 11ти клас, с химия като цяло реших, че ще се занимавам в 7ми клас и това и правя. :) После ще продължавам с някаква химическа специалност, но за всичките, измежду които се колебая, ми искат само диплома (ех, да живее Дания и образователната й система :grin:), така че имам време да реша и да си уча датския наред с химията.
За дипломата за средно ще трябва да ти каже някой 12ти клас или по-голям, не съм съвсем наясно с това. Мисля си, обаче, че езикът от осми клас (била си подготве, нали?) влиза тъкмо в тази диплома, а не в дипломата за основно. А математиката и българският език влизат в тази за основно, а за средно... :smt102

w0lf
10-05-2010, 19:57
Да гледаме реално на нещата - с това рисуване...тя ще бъде щастлива - сигурно, забавно е. Но ще може ли да си уреди живота...честно казано не. Помисли за професия която хем ще ти бъде забавна, хем доходна.

Аз съм 12 клас и си нямам представа - знам само че ще бъде нещо техническо :lol:

Galadriel7
10-05-2010, 20:02
Каза, че включва рисуване, а не че е чисто рисуване (там, живопис, графика или нещо такова). Което ме наведе на мисълта, че може да кандидатства архитектура - там искат рисуване и математика. Една приятелка от 10ти клас ходи на уроци, сега е 12ти и е доста напреднала... :)